V središču

dojemanje z zamikom?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So apr 14, 2012 12:35 pm

dojemanje z zamikom?

Čist tako sprašujem, če je kdo kdaj kaj prebral na to temo oz. ima mačko z istimi težavami. No, saj niso ravno težave, je pa zanimivo.

Pri naši Fergie človek včasih dobi občutek, da je ali slepa (pa vemo da ni) ali pa da počasi dojema, tko z zamikom.

Med igro se to opazi. Ker ji vržeš žogo, pa bo padla za njen hrbet npr., pa bo Fergie čisto na miru, potem pa čez dve sekundi dojame "opa, žoga je za hrbtom" in se noro obrne... ali pa ko s perotom mahaš levo desno mimo njenih tačk, sploh ne dojame da ga ni več v njenem vidnem polju, ampak je šel že mimo. Včasih ga potem napade, včasih pa kot da ga ni več, "pero je šel...". Taka malo zmedena deluje. Kaj pa vem... Saj lahko mi rečete, da je bolj počasne pameti,ne bom jezna. :) Ampak ko jo opazujem, nimam občutka da je butasta, kot to da preprosto nekaj ne štima. Mogoče se samo ne mora koncentrirat, ne vem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Ne apr 15, 2012 2:22 pm

Re: dojemanje z zamikom?

pri treh kosmatih mulcih lohka z gotovostjo trdim, da ima vsak svoj iq. ta stara z daleč najvišjim, ta oranžen in crni si pa mesto delita. men je sicer jasno da so babe zmeri mele več v glavi, eni se sicer ne bi strinjali :D . je pa tko kot si rekla, ene par sekund po dogodku buksla šele dojameta kva dogaja. čeprav včasih se mi pa zdi, da dojemata tolk kolikor se jima trenutno pač ljubi. problem je bolj v tem, da se jima po navadi ne ljubi... :lol:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne apr 15, 2012 2:36 pm

Re: dojemanje z zamikom?

A veš, jaz imam pogosto v mislih cel kup stvari, ponavadi kaj vse je še treba narest. Pa pride kdo in mi nekaj pripoveduje, jaz pa nočem, da mi zmoti tok misli in sem po moje videti, kot da imam težave s koncentracijo. :D
Če bi se jaz do te mere poglabljala v moje mačke, bi našla vse sorte anomalij. Tako so pa zame vsi oh in sploh, pa pametni, da jim kar iz možganov šprica (no le Gizmota lahko morda izvzamem). :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne apr 15, 2012 3:00 pm

Re: dojemanje z zamikom?

No, to priznam, da je malo lena rit tale Fergie. Ampak se jo da spravit tečt, ker obožuje žoge pa štrikec. Samo sistem sem malo prilagodila, da ne izgubi štrika izpred oči in sem včeraj vidla napredek. Mu je dalj časa sledila. :)

Je pa res tudi to kar ti praviš Gipsy :D, mogoče pa Fergie samo študira kdaj je čas za naslednji obrok, potem pa vidi, da še ni in se igra naprej. :) :D

Vseeno mi je zanimivo, čeprav ni z njo nič narobe tko, da bi lahko rekel ko jo vidiš. :)

Pametne so pa vse, vsaka po svoje. 8)

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 32 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.