V središču

Mačji sprehodi


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 663

Pridružen: Po mar 14, 2011 7:27 pm

Kraj: Voličina v Slovenskih goricah

Odgovor Ne jun 17, 2012 1:15 pm

Re: Mačji sprehodi

No, danes je bil lep sončen dan in s Calebom sva se odpravila ven... :)

Evo slikice... :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne jun 17, 2012 2:42 pm

Re: Mačji sprehodi

Sodobni mački namesto rožic ovohavajo pločevino. No, vsaj lepo rdeče cvetoča je.... ;)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jun 17, 2012 8:33 pm

Re: Mačji sprehodi

Frajer! Ko daš naši Fergie oprsnico gor se prevrne na tla. :D
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 663

Pridružen: Po mar 14, 2011 7:27 pm

Kraj: Voličina v Slovenskih goricah

Odgovor Če avg 09, 2012 9:14 pm

Re: Mačji sprehodi

Naš se pa od ipike vrže na tla, če ne gremo ven. ;)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 36

Pridružen: Ne avg 05, 2012 8:38 pm

Odgovor Če avg 09, 2012 9:37 pm

Re: Mačji sprehodi

Lahk ti pošljem oprsnico in povodec samo mislim da ju ne boš dolgo rabla. 8)
Ti pa priporočam da začneš tako da jo najprej na oprsnico in povodec v stanovanju navadiš (že to bo težko) in ji kasneje enostavno vrata odpreš ko bo pripeta pa bo ona meter po meter počasi raziskovala.
Da bi se lahko ti razgibala zraven pa res nebo šlo ker muca nebo nikamor stopla brez da bi prej preverla ali je varno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Pe avg 10, 2012 8:31 am

Re: Mačji sprehodi

Pri nas sta tudi dva taka, ki težita za ven, vendar le v poletnih mesecih. Vedno grem z vsakim posebej, ker maček res ni pes in čeprav naš Elvis hodi s povodcem lepo kot kak kuža, pregleda celo našo parcelo, vrt, naje se trave, potem nekaj časa lepo leži v travi in potem odhlača pri vhodnim vratom.
Vendar pa je nastal problem, ko se je zadnjič na našem vrtu iznenada pojavil sosedov pes. Oba sva letela kot na olimpiadi in podrla vse rekorde, tako hitro sva bila nazaj v hiši. Tako, da ni se enostavno sprehajat z mačkom in venomer moraš biti na preži za nepredvidenimi dogodki. Po javnih površinah se ne bi upala sprehajat z mačkom, se mi zdi, da je preveč nevarnosti, preveč zvokov in prav vsak maček se lahko izvije iz oprsnice v trenutku.
Ni navadnih mačk

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 36

Pridružen: Ne avg 05, 2012 8:38 pm

Odgovor Sr avg 15, 2012 9:25 pm

Re: Mačji sprehodi

Ful ma srečo ta tvoj muc, da si si pripravljena čas vzet še za to, da ga malo ven pelješ. :good:
Všeč mi je da si vzameš čas tudi za potrebe svoje domače živali, ker muca ki sili ven nikoli ne bo povsem srečna če te možnosti ne bo imela.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor Pe avg 17, 2012 8:50 am

Re: Mačji sprehodi

Tak midva sva najino poslušala kar nekaj časa, kako mijavka pred vrati in se meče dol, da gospodična pa bi rada šla ven.... Ker je mama pred kratkim posvojila mucko (no smo ji jo kar vsilili ;) ) in ker je rekla, da bo mucko obdržala samo v primeru, da bo gospodična šla lahko zraven na vikend si je omislila oprsnico in sedaj mucka hodi zraven na vikend, kjer jo da na povodec in fleksi dolg 5 m da mačka skače okoli...
No mi2 sva šla včeraj najini razvajenki kupit oprsnico (katero morema sicer it menjat)...in rezulatat po kakšnih 10-15 min "sprehoda" za blokom, sma frajerko peljala nazaj v stanovanje, kjer sma jo nadalnji dve uri poslušala kako mijavka pred vrati....da znoriš ;)

Danes greva po novo ker tista ni bila vredu in jo bom kar lepo vozla za blok oz. do drave v takšne kotičke kjer vem da je dosti trave in nič ljudi... :) Zvečer se je pa prvič zgodilo, da se je prišla cartat, verjetno je prišla spet izsiljevat, da bi šla ven, nima veze meni je bilo všeč, da je prvič v dveh letih in pol prišla se prav božat......
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Pe avg 17, 2012 10:35 am

Re: Mačji sprehodi

Mi smo iznašli čudežno formulo, kako preprečit mačku za izsiljevanje ven - 3 do 4 ure zunanjega pohajkovanja, pol zjutraj pol zvečer. Ju vzamem sabo na pasji sprehod, ki je sicer malo počasnejši ampak potem privežem štrik na drevo in se ubadam s pesu medtem ko mačka raziskujeta, seveda pa imam en uč vedno na njiju da se štrik preveč na zaplete. En mi je tako uspešno shujšal na priporočljivo težo, drug je pa še večja glista kot je bil :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor So avg 18, 2012 11:48 am

Re: Mačji sprehodi

Super, da se mucki in pes skupaj sprehajajo :good:
Kako pa ju imaš pripeta, na oprsnico in sledni povodec?

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor So avg 18, 2012 12:13 pm

Re: Mačji sprehodi

Oprsnica+vrvica za hmelj vezat :) Mislim, da je najlon in imamo doma cel kolut, tako da si lahko odrežem poljubno dolžino. Všeč mi je, ker je izredno lahek in poceni ter bele barve, da se povsod vidi. Tud če kak pasji mladič rabi sledni povodec mu kar iz tega naredim, ravno zaradi tega ker je lahek in pes sploh ne poštudira da je na čem. Pa res si naredim čim daljšega, recimo za ovce imamo ograjenega ene 15 arov i n lahko maček na enem štriku pokrije celo površino, se ponavadi tja spravim česat (pse, mačke in ovce :) ) pa je fajn imet fraj roke. Gledat je pa res skoz treba ker je polno drevja in se hitro kdo kam zatakne.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor To avg 21, 2012 1:07 pm

Re: Mačji sprehodi

Nikoli več na sprehod z mačko, sploh pa ne priporočam sprehodov če oprsnica ni res primerno velika!!! :devil: :dash: in za tiste, katere imate muce doma in se komaj čez dve leti spomnite da bi jih peljali malo na sprehod (tako kot jaz) potem četudi ni nikogar v bližini razen gozda in popolne tišine, se lahko zgodi, da se muca vstraši lastnika in popeni, ter ji uspe prit iz ovratnice....priznam je krivda na najini strani ampak iskati po gozdu svojo ljubljenko.....nikoli več res nikoli....
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To avg 21, 2012 1:21 pm

Re: Mačji sprehodi

Samo da ste celi in varni. :good:

Po mojih izkušnjah je najboljša tista joging oprsnica, ker je na mačka in meni deluje težja za izmuznit. Ker pri tej navadni oprsnici je treba fajn potipat kako je mačka zapeta, da ni preveč prostora vmes med oprsnico in telesom (dlaka nas zavede lahko).
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor To avg 21, 2012 4:34 pm

Re: Mačji sprehodi

Pa jaz si ne bi mogla oprostit, da je ne bi našla....čeprav sma oba kar poškodovana ni to nič v primerjavi s tem ko sem jo zagledala po nekaj časa iskanja in je sama prišla do transporterja..... :angel: ufff... nevem to oprsnico bom nekomu podarila. Takemu ki ima res velikega muca ali muco....njej pa četudi kupim novo boljšo bo mogla bit taka da se obleče na njo...si imela takšno v mislih?... Pa še takrat bomo šli samo lepo za blok ker edino tam je bila do zdaj spročena, pa četudi so sosedi mimo prišli, očitno ker gleda vsak dan dol...al kaj jaz vem zakaj je edino tam sproščena....
Pa glih je kolegici en maco pado iz balkona in ga že dva dni išče....sem si včeraj že ustvarjala scenarije, da bom isto delala s tem da bi jo jaz morala po šumi iskat....jao bože... Kar slabo mi je ko pomislim na včerjašnji dogodek, resnično....
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To avg 21, 2012 5:01 pm

Re: Mačji sprehodi

Hanika - a pa je nujno, da ji sploh kupiš kakršnokoli oprsnico? Ne bi bila raje na varnem - doma?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To avg 21, 2012 8:49 pm

Re: Mačji sprehodi

Hanika je napisal/-a:njej pa četudi kupim novo boljšo bo mogla bit taka da se obleče na njo...si imela takšno v mislih?... Pa še takrat bomo šli samo lepo za blok ker edino tam je bila do zdaj spročena, pa četudi so sosedi mimo prišli, očitno ker gleda vsak dan dol...al kaj jaz vem zakaj je edino tam sproščena....


Sem mislila tisto, ki se kot en jopič obleče in zapne na mačka. Sicer pa jaz ne bi več tvegala zunaj, če se je tako prestrašila in je bila ta izkušnja res stresna, ne vem če jo je ravno potreba ven vozit? Sploh si pa zdaj tudi ti verjetno bolj nervozna in boš, ko/če bosta zunaj. :S

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor To avg 21, 2012 9:04 pm

Re: Mačji sprehodi

Jaz po taki reakciji mačka ne bi več peljala ven, no way. Razlog, zakaj Sinija nisem nikoli dala na oprsnico - ker bi reagiral najmanj tako hudo. Eni so neverjetne flegme (moja Heinz), druge pa meče malo na zadnje kolo :rolleyes: Pusti jo noter, nikjer ne piše, da mora ven ;)
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor Sr avg 22, 2012 9:46 am

Re: Mačji sprehodi

Ne sej četudi bi našla kje takšno oprsnico je več nikoli ne bi peljala ven, mogoče sem se malo narobe izrazila včeraj.... NIKOLI VEČ....Jo imam preveč rada, pa čeprav je opica mala včeraj mijavkala pred vrati....ne ne ni pogojev, se raje 4 ure igram doma z njo.
Res, da je za blokom edino bila sproščena ampak ne, v tem primeru pa jaz nebom popustila
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Po okt 29, 2012 10:32 am

Re: Mačji sprehodi

Tkole zgledajo :)

Slika

Slika
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 98

Pridružen: Ne jan 22, 2012 6:43 pm

Odgovor Ne nov 18, 2012 11:32 pm

Re: Mačji sprehodi

Pa kaj potem taki mački nič ne morijo za it ven? Razmišljam, da bi Rudija dal na štrik in peljal za hišo na travo, da ne bo cele dneve noter pa na balkonu gniu. Me pa skrbi, da si bo potem zamislu, da je zunaj boljše in bo hotu zbežat skozi vrata. Nočem, da je zunaj, ker smo sredi Ljubljane in okoli so teritorialni stari mački. Se mi pa ful smili, ko rata čist divji, ko je na balkonu :(
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 66 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.