V središču

Mačji sprehodi


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor To jan 10, 2012 5:48 pm

Mačji sprehodi

Živjo!

Razmišljam, da bi začela Alico vodit na sprehode, da bi bila malo več na svežem zraku (ne samo na balkonu) in da se bo malo več gibala (da se bom tudi jaz malo več gibala :D )

Kako se to obnese?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To jan 10, 2012 6:00 pm

Re: Mačji sprehodi

Posvoji psa. Resno mislim.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor To jan 10, 2012 6:02 pm

Re: Mačji sprehodi

To nikakor, ampak res nikakor ne pride v poštev, žal ne.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jan 10, 2012 6:24 pm

Re: Mačji sprehodi

Se najde kakšen, ki muco pelje na povodcu ven na vrt. Ampak je to samo tako pomoje, da gre muc malo ven pokukat, pa hitro nazaj. Sicer mačke dovolj gibanja dobijo notri, pa itak ima balkon na voljo, se mi zdi da ni potrebe po navajanju na zunanje okolje in vlačenju Alice ven. Sploh pa gibanje ne more bit razlog, ker se mačke notri lahko vedno igrajo, sploh če jih mi motiviramo.

Pa pod gibanje bi jaz razumela kakšen dober sprehod, tega pa pomoje z mačko ne moreš izvest. Ni varno, poleg kupa ostalih stvari.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor To jan 10, 2012 6:29 pm

Re: Mačji sprehodi

Zakaj pa lahek 20-30 minut dolg sprehod na povodcu ne bi bil varen? :O

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To jan 10, 2012 6:36 pm

Re: Mačji sprehodi

Poznam dve mački ki hodita na "sprehode" kadar želita (skoraj vsak dan, razen pozimi in v slabem vremenu). Mački gresta v svojem tempu pogledati "stalne točke", ko jima je dovolj, pa obrneta domov. Nič jima ne manjka. :D Seveda lastnica vse skrbno nadzoruje.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jan 10, 2012 6:46 pm

Re: Mačji sprehodi

Če ti pa rata bit 30 minut z mačko zunaj in se lepo sprehajat, potem ti pa čestitam. Jaz ne bi nikoli tega upala naredit, res ne. Razen če nimaš kakšnega super privat zemljišča. Sicer ne poznam Alice, ampak je nasplošno zunaj precej zvokov, na katere mačke niso navajene in jih ti lahko prestrašijo. Še ena moja, ki je bila celo leto zunanja, na kaj ni pripravljena. Pa stanovanjska tla niso primerljiva s podlago zunaj, na katero mačje blazinice niso pripravljene, če je muca že od majhnega notr. Mačke niso psi, žal.

Samo svoje mnenje delim, da ne bo narobe izpadlo.


Rozika, a to sta na povodcu? Pa kljub temu, jaz mislim, da večina notranjih mačk pač ne prenese sprehodov sploh, še oprsnice ne, kaj šele dejansko kam it. So pa seveda izjeme, trdožive mačke, ki jim je sprehod v užitek. Tudi sama sem eno tako spoznala v življenju, dolgo nazaj, ko je z enim gospodom ven hodila na sprehod. A pa bi upala z vsako mačko to probat? Jaz sigurno ne.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To jan 10, 2012 6:57 pm

Re: Mačji sprehodi

Na povodcu seveda. Sta pa ponavadi več kot pol ure zunaj, ampak je to sprehod v zelo počaaaasni verziji. Par metrov naprej, pregledat okolico, par metrov naprej itd. Skratka mačka narekujeta tempo (lastnica seveda pazi da negresta kamor ne bi smela iti). Glede na to da čakata (samček in samička) pred vrati ko bi rada šla, jima je očitno všeč. :) Je pa res da so tukaj bloki, med katerimi je prepovedan promet in kar precej zelenih površin.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jan 10, 2012 6:59 pm

Re: Mačji sprehodi

Ja no, ta 2 sta očitno res navajena, sploh če čakata, da bosta šla ven.

Jaz ne bi mačke namerno navajala na to, da bi ta hotla it ven.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To jan 10, 2012 7:02 pm

Re: Mačji sprehodi

Tudi jaz ne. Če se spomnim zadnjega primera, ko sta Gipsy in Trixi iskali mačka, ki je s povodcem vred
pobegnil, ko je lastnik nerodno padel...Vem, da je za to majhna možnost, ampak se zgodi. Maček ni pes,
ne odzove se na odpoklic. Glede na to, da jim notri čisto nič ne manjka, jaz nikakor ne bi tvegala in
začela z nečim, kar je za notranjo mačko popolnoma nepotrebno.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To jan 10, 2012 7:09 pm

Re: Mačji sprehodi

Mislim da sta za tidve mački sprehodi samo šeeno dodatno razvedrilo, ju pa tudi še nisem videla da bi se česa ustrašili, sta očitno vsega navajeni.
Glej Štorovka lahko sprobaš, imaš dve možnosti ali bo mački to pasalo ali pa ne. Če ji bo pasalo, bo to pač dodatna aktivnost, če ne, pač ne. Mislim da ti bo mačka hitro pokazala kaj si misli o tem.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jan 10, 2012 7:14 pm

Re: Mačji sprehodi

slavica je napisal/-a:Tudi jaz ne. Če se spomnim zadnjega primera, ko sta Gipsy in Trixi iskali mačka, ki je s povodcem vred
pobegnil, ko je lastnik nerodno padel....


Pa res!

Teoretično mački lahko paše it ven in ji bo pasalo do momenta, ko bo šlo nekaj narobe. Tega ne moreš predvidt.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor To jan 10, 2012 9:16 pm

Re: Mačji sprehodi

Bom poskusila in videla, kako ji bo všeč, če ne bo šlo, potem pač ne bo šlo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To jan 10, 2012 9:17 pm

Re: Mačji sprehodi

Noben povodec, nobena oprsnica za mačke ni varna. Mačke imajo veliko boljše pospeške kot psi, pa veliko bolj so gibčne. O kakšnem konkretnem sprehodu ne bo govora, ker naš Cuc hodi na sprehod tako, da teži (zelo glasno) za ven, potem si zunaj premisli po eni minuti, potem bi šel čez pet minut spet ven itd. Zunaj bi se plazil pod grmovjem, kamor jaz ne morem, ali pa gre do prvega šopa trave in tam "obeduje" 10 minut, nato doma takoj bruha. Ali pa naredi 6 krogov okoli hiše, kar je največ. Najhuje je, če se zapodi za ptičem in se izvije iz oprsnice...
Mačka ni pes, se samo včasih dela, da je... :O

Tudi ko smo bili še v mestu, so nekateri vozili na povodcu mačke ven. To niso bili nobeni sprehodi, temveč eno samo čakanje, medtem, ko je maček nekaj raziskoval, ali se skrival pred psom. Pa še nevarno je lahko, če kak pes z blesavim vodnikom od kod pride...

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 266

Pridružen: So feb 26, 2011 9:44 am

Odgovor To jan 10, 2012 9:35 pm

Re: Mačji sprehodi

Jaz bom tako rekla...odvisno od mačke!
Mi smo zelo kmalu po tem, ko smo našo 1,5 let staro (ob posvojitvi iz zavetišča) Lizo priprljali domov ugotovili, da je sigurno bila zunanja pred najdbo!
Muca se je kmalu po prilagoditvi na dom začela postavljati na "glavo" da bi prišla ven. Praskala je po balkonskih vratih, oknu, pazila če bo lahko smuknila pri vratih ven....vse mogoče in seveda ob tem mjavkala kot da jo dajemo iz kože.... :fool:
Najprej smo mislili, da ji je dolgčas, čeprav smo ji vsi člani družine namenjali veliko časa za igranje tako, da smo se odločili, da ji pripeljemo domov pijatelja. :rolleyes:
To je bila sicer super odločitev, ker smo dobili najbolj prijaznega in najpotrpežljivejšega muca na svetu :kiss: , ki ne bi preživel pri gospej diktatorki, če ne bi imel takega karakterja! Smo pa ob tem ugotovili 2 stvari ; da ji popolnoma dol visi za družbo :dash: in da ONA BI ŠLA VEN!!! :devil:
Ni bilo drugega, kot se zadnja možnost...povodec, bila sem zelo proti, ampak me je bolelo srce, vsak večer, ko sem jo poslušala, da tudi do 2 uri mjavka in hodi gor in dol po stanovanju. Poskusili smo...in jo držali v naročju, minuto dali na tla in nazaj gor...
No zdaj smo prišli tako daleč, da ko joka pri vratih in se nekdo od nas oblači za ven, se ona že vrže na tla in čaka na povodec, šiba dol po stopnicah, poje malo trave...vse skupaj 3 minute...in šiba nazaj gor. Uglavnem čist je srečna :yahoo:
Pade dol na tla, ko pride domov in do naseldnjega dneva je mir...al pa nam rata celo 2-3 dni nic včasih. V bistvu je ne spomnimo mi, ampak ko sama prosi....žal ne gre drugače....se mi je preveč smilila!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor To jan 10, 2012 9:59 pm

Re: Mačji sprehodi

Če muca ne kaže izrecne želje, da bi šla ven, jaz ne bi forsirala sprehodov. Mene doma poleti prepričujejo, ko smo v glavnem na vrtu, da bi jih lahko imela zraven. Ampak mi zdi nesmiselno, da bi jih begala z zunanjim okoljem, ker sicer ne kažeta pretiranega zanimanja. Posedita na oknu (je varno, da ne bo panike :) ), pa se v glavnem hitro obrneta nazaj noter. Dokler je bila Eli sama je pogosto stala pred vhodnimi vrati in ušla ven, če je bila le prilika. Z ven mislim na stopnišče in do spodnjega nadstropja. Od kar sta pa dva, pa tudi tega ne počne več. Po dveh letih je počasi že tudi tast prišel do tega, da so muce notri čisto zadovoljne. Direkt mi sicer ni rekel nikoli nič, se je pa iz konteksta večkrat razbralo, da nisem čisto diht, ker ne privoščim bogim mucam svobode. Itak :rolleyes:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 663

Pridružen: Po mar 14, 2011 7:27 pm

Kraj: Voličina v Slovenskih goricah

Odgovor Če jun 07, 2012 4:20 pm

Re: Mačji sprehodi

No, mi imamo dva podobna patrona... :) Pepija in Caleba. ;) Ko je lep, sončen dan, brez vetra, obvezno moramo iti ven, ker je sicer tako tuljenje pred vrati, da si menda sosedi mislijo, da mačka koljemo. ;)

V glavnem, ven, na povodcu - ampak ne 3 minute, ne, a-a. ;) Pol ure minimalno rabita gospodiča, da vse prešnofirita. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe jun 08, 2012 11:34 am

Re: Mačji sprehodi

Caleb hodi na povodcu? Nujno sliko, prosim!

Ja, že ko je bil pri nas in nas je videl skozi okno na vrtu, se je tako drl, da so enkrat prišli sosedi vprašat, če je kaj narobe z njim.

Tudi Oskar je bil enkrat zunaj, ampak se je v sekundi čudežno znebil oprsnice in sva s tem zaključila. Na srečo pa ni imel želje po pobegu...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2602

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:03 pm

Odgovor Pe jun 08, 2012 11:58 am

Re: Mačji sprehodi

visinnox je napisal/-a:Tudi Oskar je bil enkrat zunaj, ampak se je v sekundi čudežno znebil oprsnice in sva s tem zaključila. Na srečo pa ni imel želje po pobegu...


No, Oskar na srečo ne kaže nobenega interesa za zunanje sprehode. Enkrat samkrat je pri vstopanju v stanovanje odbrzel skozi vrata na stopnišče, nato jadrno obrnil in se vrnil. Od takrat mu zadostuje pogled skozi okno. :D
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 663

Pridružen: Po mar 14, 2011 7:27 pm

Kraj: Voličina v Slovenskih goricah

Odgovor Pe jun 08, 2012 4:41 pm

Re: Mačji sprehodi

Oh ja, Caleb se drži kot prava primadonca na povodcu. Ko sva zunaj, da rep v luft in potem fino ovohava travice in vse ostalo. Najrajši pa bi šel v šolo, ki je od našega bloka par metrov. Pa v knjižnico, ker želi biti učen mačkon. :) Bomo poslikali, brez skrbi. Le da danes ne gremo ven, je kar vetrovno in nočemo tvegati kakšnega prehlada...
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 61 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.