V središču

Kožni rak


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Pe dec 30, 2011 1:10 pm

Kožni rak

Živjo!

K mojim domačim, ki živijo dober km iz najbližje vasi se je zatekel muc, ki je bil videti, kot da mu dobesedno manjka pol glavice. (Uho prekrito s krastami, ogromna rana.) Prihajal je jest in babica mu je vedno dala hrane, vzeli so ga tudi not, da se pogreje, izkazalo se je, da ni boječ, da je zelo prijazen (predoč), vajen ljudi.

Mama ga je peljala k veterinarju in bi ga, če bo z njim vse okej, vzela za svojega.

Zadeva je pa taka: muc je bil testiran, nima levkoze, ima pa adis, na uhlju naj bi imel raka - kirurg, ki ga je pregledal pravi, da je prepričan, da je to to, da mora uho nujno stran in da tako ali drugače kaj drugega kot operacija ne pride v poštev, zato bi tkivo poslali na analizo PO operaciji.

Zanima me, kakšna je prognoza pri mucih s kožnim rakom. V tem primeru kaže, da bi operacija morala it lepo skozi, vse se bi naj dalo lepo odstranit... muc ima nekje okoli 5-6 let, trenutno je notri pri naših doma, resnično upam, da bo z njim še vse okej.

Da skrajšam: Zanimajo me predvsem izkušnje zdravljenja kožnega raka pri mucah.

Hvala in lep pozdrav!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe dec 30, 2011 1:42 pm

Re: Kožni rak

Kolikor jaz vem (to pa, priznam, ni veliko :girlblush: ) muc živi normalno in normalno dolgo, če se je pri operaciji odstranilo vso rakasto tkivo.
Ena taka muca je v skrbništvu DZZŽ Kranj: Nika.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe dec 30, 2011 2:18 pm

Re: Kožni rak

če se obolela ušesa pravočasno odstranijo, je prognoza dobra.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Ne jan 01, 2012 11:24 am

Re: Kožni rak

Skrbi me, ker je rana pri tem mucu ogromna, uho je rak že čisto razžrl. Veterinar je rekel, da niti sam ne ve, kaj bi naredil, če bi bil to njegov muc (pustimo ob strani to, da ga je hotel drug veterinar pred tem kar uspavati. :( ). Mama se je dogovorila, da se v sredo (torej pojutrišnjem) muca operira, se odstrani, kar je obolelega in se mu tako da nova priložnost, potem bomo pa videli, kako bo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne jan 01, 2012 11:32 am

Re: Kožni rak

Ne da bi hotela zganjat kakšen pesimizem, ampak kožni rak je (pri ljudeh) ena najbolj zahrbtnih oblik, rad metastazira (širi zasevke drugod po telesu) in tudi če se odstrani vse tkivo, se rad ponovi čez en čas. Bodite pozorni. Vso srečo!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor So feb 04, 2012 8:17 pm

Re: Kožni rak

Muc je bil operiran, odstranili so mu uhelj, zdaj že mesec dni okreva v naši (seveda ogrevani) garaži. Dlaka je po operaciji začela že zaraščat, ampak so se pa pojavile spet nove težave.

Mucu se pojavljajo mesta brez dlak: eno pod tačko, eno na trenuhu in eno pri jajčkah (ki še morajo stran, ko okreva od prve operacije). Koža je spodaj rožnata, z ranicami tu in tam. Sicer je zelo prijazen, ješč, ima pa precej mehko blato, skoraj drisko že ves čas, od operacije dalje.

V ponedeljek gre ponovno na kontrolo, ampak mene skrbi, pa če ima kdo kakšno idejo, kaj bi to lahko bilo... :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So feb 04, 2012 9:13 pm

Re: Kožni rak

ste ga pregledali z Wood-ovo lučko? da ni mogoče mikrosporija?

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Ne feb 05, 2012 5:16 pm

Re: Kožni rak

Ne vem, mislim, da še ni bil pregledan z Woodovo lučko. Dlaka je šele zdaj začela tako odpadat, jaz sumim na to, da je pod stresom, ker je zdaj zaprt, prej je bil pa zunanji, mislim, da je živčen, pa si puli dlako. Je pa res, da so ta mesta kar velika.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Ne feb 05, 2012 5:35 pm

Re: Kožni rak

Naj ga pregledajo na mikrosporijo. Ena od mojih najdenih mačk je tudi imela podobna gola mesta, ugotovili so, da zaradi slabe oziroma nič prehrane, že vitaminske tabletke in polna prehrana so pomagali, da se je dlaka v enem mesecu pričela obnavljati. Drugače pa obstajajo tudi še druge možnosti, na primer hormonsko neuravnovesje, alergije......

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Po feb 06, 2012 10:01 pm

Re: Kožni rak

Danes je bil muc pri zdravniku. Nima mikrosporije, nima garij, najverjetneje naj bi bila alergija, pravi veterinar. Danes je bil še kastriran, tako da se vedno izboljšuje. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po feb 06, 2012 10:05 pm

Re: Kožni rak

Super! :good:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 61 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.