V središču

Kaj za naredit?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor Po dec 19, 2011 1:23 pm

Kaj za naredit?

Verjetno ne bega samo mene takšno vprašanje, ampak verjamem da ogromno ljudi ne ve kako v določeni situaciji odreagirat. Prav zato kopiram odgovor, ki sem ga zasledila na netu:

..če ima okrogel trebušček (napet), so lahko tudi gliste.


O ja, tudi na to sem že pomislila, ampak ta naša okrogla muca, u bistvu ni čisto naša, samo okrog bajte se suka in vsak dan pri nas je. Da bi jo kdo pobožal, ma ni šans, do nje se ne da prit na noben način. Tako tudi nihče ne ve, a ma mladičke, mogoče je samo zimsko oblekco dobila, ali gliste, ali kaj desetega, in v tem primeru bo pač mati narava naredila tako kot je prav. Mi smo samo nemi opazovalci. Drugega itak ne moremo naredit.


Gre torej za eno izmed mnogih takih situacij. Mišljenje ljudi, takšno, je zakoreninjeno in pri ogromnem št. ljudi nekaj popolnoma običajnega, zato ne želim nikogar 'linčat' ker ima takšno mišljenje. Me pa vseeno zanima kaj je najbolj pametno narediti v podobnih primerih.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po dec 19, 2011 1:28 pm

Re: Kaj za naredit?

Hm.. mogoče živolovka, sterilizirat/razglistat/poštimat, nato pa vrnit v okolje?

Moje amatersko razmišljanje pač.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor Po dec 19, 2011 1:32 pm

Re: Kaj za naredit?

Ja, če bi jaz imela to situacijo, bi že nekako odreagirala. Ampak to je situacija pri nekom drugem, torej nekom, ki ga ne poznam, vem da je oseba npr. iz Ljubljane, in iz odgovora je nekako jasno, da nima niti želje pomagati ali pa morda samo ne ve kako. morda, če bi vedela kako narediti, da bi bilo prav, bi morda bila pripravljena tudi ona sama kaj naredit? Ne vem...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po dec 19, 2011 1:46 pm

Re: Kaj za naredit?

poskusi torej jo osvestit in jo prepričat, da je zelo fajn, če pomaga pri rešitvi te situacije - pa če so tudi samo gliste tokrat, al pa zimski kožušček, bojo pa najkasneje spomladi kakšni drugačni "problemčki"....no, al pa, če napišem kar brez narekovajev.... Skratka, poskusi jim jako prijazno in diplomatsko dopovedat, da ni nujno, da so samo nemi opazovalci in da se da materi naravi tudi pomagat na tak in drugačen način. Ne bit preveč "napadalna", če razumeš, kaj hočem rečt... ;)

Ma zakaj sploh kaj pišejo, če ne mislijo nič narest, ubogi nemi opazovalci in spoštovalci vsemogočne matere narave?! Zato, da se zasekira kdo drug in skuša kaj narest kdo drug namesto njih a kaj?! :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Po dec 19, 2011 4:09 pm

Re: Kaj za naredit?

Obvestiti zavetišče, da poskrbijo za odlov in s/k mačke. Če se zavetišče ne zgane (so včasih precej ležerni glede tega), se poda prijavo na VURS OU Lj, da inšpektor naloži zavetišču odlov - ta postopek vedno deluje.
Če je pa to preveč, pa naj vsaj fotografira mačko in sporoči naslov, kjer se žival zadržuje, pa lahko spiše prijavo tudi kdo drug. :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor Po dec 19, 2011 11:08 pm

Re: Kaj za naredit?

Kot sem predvidevala...ni problem v tem, da ne bi želeli nič naredit, kot v tem, da ne vedo kaj oz. so stroški za to, da bi s/k vsako mačko, ki kar prihajajo (letos kolikor sem razumela so bile 3 + mladiči). Mačke niso od nikogar in jih oni zdaj le hranijo. Sem jim svetovala, kot ste napisale, kaj več sama ne morem, ker kot sem rekla poznam osebo samo preko spleta. Je pa zelo razumevajoča, zato mislim, da bodo uredili tole. Vsaj upam.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Po dec 19, 2011 11:18 pm

Re: Kaj za naredit?

No, saj pa se lahko obrnejo tud na MAčjelovke in Društvo za zaščito Ljubljana. Slednji so se zelo hitro odzvali pri moji prijateljici, kjer so se po poplavi zatekle še štiri (od prej je hranila že tri) nikogaršnje muce. Mačke so pošlihtali in vrnili nazaj v okolje kjer se jih redno hrani. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To dec 20, 2011 6:19 am

Re: Kaj za naredit?

MojcaL je napisal/-a:Kot sem predvidevala...ni problem v tem, da ne bi želeli nič naredit, kot v tem, da ne vedo kaj .....


Potem pa sploh ni problema! S takimi je ponavadi kar fajn sodelovat. Kot so napisale punce - Mačjelovka, DZZŽ LJ, pa se bo zrihtalo. Malo pa le ostani na vezi in prijazno počekiraj, kako pa kaj, da tale ne "zaspi"....
:good:

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.