V središču

Bi ali nebi tretjega


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 20

Pridružen: To nov 02, 2010 10:11 pm

Odgovor Sr nov 23, 2011 11:57 pm

Bi ali nebi tretjega

Stvar je taka. Spet je pod balkonom (kjer hranim mačke) že par mesecev en mlajši, kakšnoleto star muc.
Končno sem zorganiziral jutri, da ga skušam ujeti in dati kastrirat (najbrž na Gmajnice, eventuelno v katero od drugih klinik). Je že res skrajni čas.
A kaj z revežem potem?
Imam stanovanje cca 60 kv.m. in dva mačka - enega 11 let in enega slabe 3 let starega (tudi ex prostoživečega izpod balkona),
ki sem ga vzel gor pred dvema letoma. Ta ''star'' ga je lepo sprejel, mlajši pa je sploh totalno navezan nanj.

Ta novega zunanjega sem zdaj imel namen vrniti nazaj, a kaj ko je izredno prijazen - do ljudi, drugih mačkov in psov – za zunanje življenje verjetno preveč prijazen.

Čepi na avtih pod balkonom (oz. oknom) in najbrž hoče kar gor. Kar hodi za mano, prede, šel bi kar v blok, zlezel mi je celo v avto.
Moja dva ga gledata z zanimanjem, brez sovraštva. Torej juti mora pasti odločitev. Ali naj ga poskusim prinesti gor (če bo z njim seveda o.k. oz. če bo FELV in FIV negativen, brez mikrosporije itd.)
Ali je stanovanje dovolj veliko za trojico? Kaj naj naredim ,če doma zbliževanje ne bo šlo - ga vrniti pod balkon na parkirišče?
''Ta stari'' večkrat rabi mir (devet let je bil edini maček) in hočem, da bo imel zadovoljno starost. Ja, bomo videli - kakšna izkušnja ali nasvet bo pa prišel prav.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če nov 24, 2011 5:50 am

Re: Bi ali nebi tretjega

Stanovanje je veliko dovolj ;)
Glede zdruzevanja smo napisali ze zelo veliko (poglej v forumu Macke), zato verjamem, da je mozno, da bodo lepo sobivali. Sploh se mi zdi, da se bosta mlajsa macka veliko igrala med sabo in bo tako starejsi imel vec miru.
Seveda pa nikar ne pricakuj cudezev in popolne harmonije ze prvi dan ;) (no, najbrz ze imas izkusnje, kajne?)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če nov 24, 2011 6:35 am

Re: Bi ali nebi tretjega

Če bojo vsi testi OK - vsekakor poskusi! :good:
Držimo pesti in tačke, da bo šlo OK.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če nov 24, 2011 6:50 am

Re: Bi ali nebi tretjega

Pri nas so (zaenkrat še) na 46 m2 štirje mačkonarji. Za tretjega mi ni bilo nikoli žal...
Najprej je bila Gospa Mačka sama, potem je dobila za družbo takrat ca. 8 mesecev starega ultra-socializiranega mačkonarja, ki ji je non-stop "najedal". Ni bilo ravno najboljše. :rolleyes: Ko pa je na začasno prišel še mladi Maučko, so se stvari umirile. Črnuha sta se zabavala po svoje, Gospa Mačka je pa imela svoj mir.
(posvojitev četrtega mačka je pa čisto svoja zgodba!) :devil: :crazy:

Pri tebi je - verjetno - dovolj prostora... je pa res, da ti ne znam svetovati, kaj naj bi naredil, če se res ne bi ujeli...
Verjetno ga ne boš vračal pod blok... saj ga ne boš mogel. ;)

ps: seveda držimo pesti in tačke, da bo šlo! :)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če nov 24, 2011 6:55 am

Re: Bi ali nebi tretjega

Trije so najboljši par!! :good:
Jaz sem imela popolnoma isto situacijo, in sem potem vzela še tretjo - to je bila približno najboljša stvar, ki sem jo lahko naredila za ta mlajšo od obeh "mojih" muc - zdaj ima družbo s katero se podita in razgrajata, ker ta starejšemu ni bilo več kaj preveč do igre.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če nov 24, 2011 8:12 am

Re: Bi ali nebi tretjega

:girlyes: Ja, stanovanje je zagotovo dovolj veliko. Če je muc zdrav, zelo podpiram, da se vam priključi še ta prijazni muc. Ne bo vam žal.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Če nov 24, 2011 8:47 am

Re: Bi ali nebi tretjega

Moje mnenje je tako. Če je edina dilema dovolj prostora, potem dileme ni :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Če nov 24, 2011 9:14 am

Re: Bi ali nebi tretjega

Menim, da prostor res ne sme biti ovira za posvojitev še kakšnega. Glede združevanja ti pa lahko vsak čisto drugače svetuje, jaz v glavnem svetujem le to : bodi skulirana in bodo mačke tudi. Če boš npr. preveč paničarila, če se malo potačkajo, kaj bo šele, ko bodo enkrat se stačkali tako, kot da se prvič vidijo.

Moji se dosti stepejo, tako, da se derejo, renčijo, pa tako, da dlaka frči. Samo dokler se imajo še radi in brez drug drugega ne morejo, je še ok :D Saj, ko smo bili mi otroci, smo se tudi tepli z brati/sestri, ampak smo se pa imeli radi :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če nov 24, 2011 9:31 am

Re: Bi ali nebi tretjega

So že druge napisale, da velikost stanovanja ne igra posebne vloge. Edini problem, ki ga vidim, je, če se bo prej zunanji muc, ki ni več mladič, navadil na bivanje samo notri, ali pa bo ves čas na preži, kdaj bo pobegnil ven. Ampak glede na njegov opis bi rekla, da je tiste sorte, ki bo prav srečen, ko bo lahko užival na toplem, ob ljudeh in redni prehrani. :) Nekaj dni že lahko pričakuješ malo nervoze, ampak kaj več pa po moje ne.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 20

Pridružen: To nov 02, 2010 10:11 pm

Odgovor Če nov 24, 2011 11:57 am

Re: Bi ali nebi tretjega

Hvala za nasvete in seveda vspodbude.
Takole gledamo gor s strehe avtomobila.
Slika
Slika


Kaj naredijo na Gmajnicah, če je maček FELV ali FIV pozitiven (brez znakov bolezni), ali ga uspavajo?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če nov 24, 2011 11:58 am

Re: Bi ali nebi tretjega

ja.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Če nov 24, 2011 12:04 pm

Re: Bi ali nebi tretjega

Ne nujno. Če poveš, da ga želiš posvojiti (kot notranjega mačka), ga lahko, tudi če je FIV ali FeLV pozitiven. Ampak jih moraš opozoriti že prej, da te obvestijo.
Zavetišče ne sme vrniti v okolje mačka, ki je FIV+ ali FeLV+, če pa je znan posvojitelj, pa ga ne evtanazirajo avtomatično
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če nov 24, 2011 12:22 pm

Re: Bi ali nebi tretjega

če ni vnaprej znan posvojitelj, ga evtanazirajo po osmih dneh. Tudi če ostane notri in ni za vrnitev, ga evtanazirajo.
Če pa je, kot pravi mateja, da boš vnaprej povedal, da ga boš ti posvojil, ga ne bodo evtanazirali.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če nov 24, 2011 12:22 pm

Re: Bi ali nebi tretjega

omg, kakšen krasen mačkon! :girlblush: :kiss:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če nov 24, 2011 12:32 pm

Re: Bi ali nebi tretjega

Tudi jaz navijam za to, da probaš, če bi šlo. :) Stanovanje je dovolj veliko, sigurno. Iz moje izkušnje ti povem, da mi ni žal in sem ful vesela, da sem posvojila še tretjo mačko, ker je zdaj ko so 3 še bolj fajn. :good:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 20

Pridružen: To nov 02, 2010 10:11 pm

Odgovor Če nov 24, 2011 12:38 pm

Re: Bi ali nebi tretjega

Glede na to, da imam dva zdrava (negativna) mačka, ga ne morem posvojiti.
Če bo test o.k. pa bomo probali.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če nov 24, 2011 1:28 pm

Re: Bi ali nebi tretjega

:good: Test bo pa negativen, boš videl. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Če nov 24, 2011 4:02 pm

Re: Bi ali nebi tretjega

O moj bog, savski se opravičujem, ker sem ti spol zamenjala :D :girlblush:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Če nov 24, 2011 4:50 pm

Re: Bi ali nebi tretjega

res lep mucek, pa si siguren, da je nikogaršnji? Zelo je čist za enega, ki je vedno zunaj namreč.
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 20

Pridružen: To nov 02, 2010 10:11 pm

Odgovor Če nov 24, 2011 5:50 pm

Re: Bi ali nebi tretjega

Muc kje bil kastriran in testiran - žal pozitiven na levkozo.
Bil je na Tristokosmatih - dr. Selanova je mnenja, da bi ga vseeno lahko poskusil vzeti - seveda ob rednjem ceplenju opstalih dveh proti
levkozi in da ni skoraj nobene možnosti okužbe. Ali ima kdo kakšne izkušnje glede tega?
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 71 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.