V središču

SOCIALIZACIJA


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 8

Pridružen: To nov 08, 2011 10:19 am

Odgovor Če nov 10, 2011 11:07 pm

SOCIALIZACIJA

Pozdravljeni vsi MUCKE LOVERJI :D


To temo odpiram zato, ker nisem zasledila kaj dosti napisanega o temi na kakšen način socializiramo svojeg mucka.

Imam mucko, ki je pravi :devil: sedaj pa smo se odločili za novega člana in posvojili Vala (sedaj je Odiii) nekateri ste verjetno spremljali njegovo zgodbo.
Zanima me vaša zgodba oz. mnenje kje ga dostikrat "zašuštramo" pri vzgoji. In kaj pravzaprav pomeni socializacija muc?? Vedno smo imeli kužke zato poznam pomen pri njih ...pri mucah pa nooo se pa mal zgubim....

..torej če ma kdo kakšno dobro vzgojno finto naj jo prosim deli z menoj :)


Lep miau pozdrav
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe nov 11, 2011 5:30 am

Re: SOCIALIZACIJA

Malo pobrskaj po podforumu "Mačke", kjer je (vsaj) ena tema o združevanju muc - tam je kar nekaj fint opisanih.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 8

Pridružen: To nov 08, 2011 10:19 am

Odgovor Pe nov 11, 2011 9:34 am

Re: SOCIALIZACIJA

Hvala, sem malo pogledala to temo za združvanje mačk in mislim, da gre vse po načrtih zaenkrat :D

Mene bolj naprimer skrbi kok se moraš ukvarjat z muco da postane "normalna" ali je to kaj odvisno. Verjetno se nisem dovolj ukvarjala s ta prvo da je taka ratala...... nooooo vidiš take bedarije mi hodjo poglavi. Al pa ta npr, a je bolš da vozm mucke nasprehod al ne, pa takle, ooooooooojoooj zdej sm čist not padla ...ja mam očitno preveč prostga časa :O

:)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe nov 11, 2011 10:02 am

Re: SOCIALIZACIJA

Sprehodi so odvisni od tebe in od muce - nekatere se strahotno bojijo vsega zunanjega, druge bodo na sprehodu uživale. Ampak po izkušnjah skrbnikov na forumu se muca enkrat pridobljenim privilegijem ne odpove zlahk (torej: če ji bo sprehod všeč, bosta morali na sprehod hoditi redno ;) )

Kaj je "normalna" mačka, je pa drugo vprašanje ;) Načeloma je tudi mačke mogoče vzgajati, da ne počne neželenih stvari, osebnostno pa so po moje kar samosvoje ;) Moja lubika ima še vedno trenutke, ko me oklofuta, če se je dotaknem ob napačkem trenutku. No, na srečo že poznam tisti pogled, ki pravi, da bo najprej brez krempljev, naslednja klofuta bo pa že s kremplji :lol:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 8

Pridružen: To nov 08, 2011 10:19 am

Odgovor Pe nov 11, 2011 10:17 am

Re: SOCIALIZACIJA

Hahaha ta s krempli je huda :lol: ja sej na koncu je bistvo, da se mi socializiramo po njihovo :D

No sej po eni strani se mi smili češ boga mucka je skos notr...po drugi pa postane lahko to obvezujoče in pol lah samo še :dash:

Jima bomo raje naredl doma raj...smo rekli da bomo po celi steni police namontiral samo za njih. Da bojo skakale vse do stropa. Upam, da jim bo to zanimiv. (kao zdej neki gledam po TV unga cat vispererja) :O
Sem vesela, ker se selimo, da bodo imele tudi one prostor. Bog ve kako bodo pa spremembo doživele ob menjavi prostora???!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe nov 11, 2011 10:26 am

Re: SOCIALIZACIJA

Tole temo si malo preberi
viewtopic.php?f=39&t=2327

Če se z muco dovolj igraš in jo razgibaš (ali če se v paru igrata druga z drugo), potem naj te pomanjkanje prostora ali zapiranje noter ali kaj podobnega nikar ne skrbi ;)
Tvoja "starejša" muca bo mogoče težje prenesla selitev, sploh ker je morala sprejeti še enega zoprnega vsiljivca ;) (če je že kdaj nakazovala hujše vedenjske težave in pričakuješ kaj podobnega, bi bilo najbrž smiselno poskusiti s feliwayem), za Vala/Odija pa po moje ni treba skrbeti. Je mali doživel in preživel že toliko selitev, da ga ena več res ne bo prizadela ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe nov 11, 2011 10:44 am

Re: SOCIALIZACIJA

LILIODI, temo sem prestavila v forum Mačke in jo zaklenila. Si pa seveda vabljena, da v kavčarskem forumu odpreš temo o svojih posvojencih.

Če želiš kakšno pomoč, boš morala biti bolj natančna, saj je pojem "normalna mačka" hudo relativen.
Kot ti je že takoj odgovorila Leia je v forumu Mačke že cel kup tem, ki morda vsebujejo tisto, kar te zanima (pravim morda, ker res ne vem, kaj te zanima). Prosim, da si najprej te prebereš, morda boš našla kaj primernega za svoje dvome, vprašanja. Tam boš našla tudi teme o selitvi z mački, o opremi za muce in še marsikaj.

viewtopic.php?f=39&t=1752
viewtopic.php?f=39&t=1854
viewtopic.php?f=39&t=2323
viewtopic.php?f=39&t=2327
viewtopic.php?f=39&t=1137
viewtopic.php?f=39&t=1794

in še mnoge druge.

Nove teme odpiramo le v primeru, da podobne še ne obstajajo.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.