V središču

FIV


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Sr sep 15, 2010 4:28 pm

FIV

Z vami bi rada delila svojo izkušnjo z FIV pozitivnim mucem. Gre pa približno tako:
Pribljižno dve leti nazaj je mojo pot prkrižal šef najbolšega mačka na svetu, tale šef je bil meni blazno fejst dec in zdaj je tale blazno fejst dec z blazno fejst najbolšim mačkom samo moj.
Najini, moji in mačkonovi, začetki niso bili najbolj obetavni, ker je bil Rudolf zunanji muc, tak super duper vaški mačo(na moje nezadovoljstvo) in je seveda tole babo zmešano, ki mu hoče šefa ugrabit blazno grdo gledal, čeprav je zanj dosegla pri šefovi mami, da lahko je lahko tudi noter na kavču.
Lani poleti pa se je zgodilo..
S ta fejst decem sva se ravo pripeljala domov, stopila iz avta in videla Rudolfa kako se počasi, majavo vleče proti nama. Že iz 30m razdalje je bilo jasno videti, da je muc bolan. Takoj nam je uspelo ugotoviti, da ima muc grdo vnete dlesni in je obisk veta nujen in čimprejšnji. Nekako sva ga napokala v transporter in se odpeljala proti vetu, sredi poti mu je jasno uspelo odpreti transporter in drugi del poti presedel meni v naročju. Ko smo prišli k vetu, ga je ta samo stehtal(in pokomentiral kako zelo zavaljen maček je, pa čeprav je imel "samo" 7 kg), zmeril vročino, pod kožo mu je vbrizgal vodo in potrdil našo diagnozo vnetih dlesni. Dobili smo zdravila in to je bilo to.
Nekaj nama s šefom ni dalo miru in sva ga naslednji dan peljala še na eno drugo veterinarsko kliniko, kjer so takoj naredili test za FIV ...
...in bil je pozitiven :( po prvem šoku, kaj klinca je to FIV in ali bo muc preživel, nama je vetka razložila da je to na nek način mačja oblika AIDS-a, kar je bil še dodaten udarec pod pas, tik preden sva šla ven nama je še omenila, da to ni nič hujšega, da bo muc lahko živel čisto normalno življenje edino kar je treba, ga je treba kastrirati, da bolezni ne bo prenašal na druge mačke.
Nato smo se skoraj en mesec borili z vnetimi dlesnimi in vsakdanjim dajanjem zdravil, da smo jih končno pozdravili in da smo Rudolfa končno lahko peljali na kastracijo. Po kastraciji sva dva dni s šefom 24 ur na dan dežurala zraven Rdolfa, če bo slučaaaajno kaj narobe, ampak si je mulc precej hitro opomogel. Ampak po vnetih dlesinh je bil to čisto drug maček, ni bil več vaški mačo frajejr, ratal je največji crklivček in traktorček na svetu.
Z malo podkupnine v obliki raznih njami pribolškov sem se mu kooooončno prikupila tudi jaz in od takrat naprej sem sveto bitje in mi sledi kot senca. Pribljižno 4 mesece po kastraciji sva začela s šefom opažati, da ni vse v redu z njegovim vidom, od začetka je zgledalo samo, da malo slabše vidi a nato se je izkazalo, da je skoraj popolnoma slep. Kar pa ga seveda prav nič ni motilo saj po novem njegov običajni dan zgleda tako, da se zjutraj ob kavici s šefom malo pocrklja, nato se iz šefovega naročja preseli na posebaj zanj oblazinjen stol na verandi, tam ostane približno do kosila dokler ne pride sveta oseba, se pravi jaz in mu na hitro, da šef ne vidi podturim kaj super duper okusnega, popoldne pa običajno mine v zasledovanju mene ali šefa. Zanimivo je kako sledi samo nama, vsem ostalim prebivalcem c šefovi hiši pa ne, do njih je še vedno vaški nedotakljivi mačo frajer.
Kar skušam povedati v temle mojem spisu je, da je Rudolf FIV pozitivn in slep a je vseno najbolši maček na svetu z najbolšo osebnostjo in prav posebnim predenjem.
Upam, da bo najina zgodba vsaj na koga pozitivno vplivala in bo v svoje naročje sprejel FIV pozitivnega in/ali slepega muca.
Slika
Šef, jaz in tazmešana baba, ki je zdaj oh in sploh moja
Slika
Šefu in Moji sem pogumno sledil v gozd, ampak sem potem pogruntal, da ju je tam težko zasledovati, zato sem lepo prosil če me lahko Šef nese, ampak tega ne smete nikomur povedat, a prou? (to škoduje mačjemu ponosu a veš)
Slika
Moja malenkost :)

Petra in Rudolf
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Sr sep 15, 2010 4:39 pm

Re: FIV

Vaški frajer je nehal biti zaradi kastracije in ne zaradi vnetih dlesni ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Sr sep 15, 2010 4:41 pm

Re: FIV

Ko je imel vnete dlesni je bil lihtako nonstop doma, da pa je bilo tudi naprej tako mi je pa jasno da je "kriva" kastracija :)
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr sep 15, 2010 4:42 pm

Re: FIV

Lepo! :'( :)
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr sep 15, 2010 9:47 pm

Re: FIV

Res lepo <3 <3
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor Če sep 16, 2010 9:38 pm

Re: FIV

Se mi zdi, da so FIV pozitivni mački še posebej tako zelo prijazni ... srčki naši :( Da bi le bili še čim dlje z nami! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe sep 17, 2010 11:25 am

Re: FIV

Krasen muc, tak pravi "črnuh" :kiss: in zelo lepa zgodba :)
Upam, da boste še dolgo skupaj :)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 663

Pridružen: Po mar 14, 2011 7:27 pm

Kraj: Voličina v Slovenskih goricah

Odgovor Če jun 07, 2012 5:04 pm

Re: FIV

Super sta oz. ste! :)

Še več takšnih ljudi z velikim srcem naj bo na svetu!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če jun 07, 2012 5:21 pm

Re: FIV

Zelo lepo si napisala :)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor To feb 04, 2014 7:48 am

Re: FIV

Jest imam en kveščen za "mame", ki imate izkušnje s FIV pozitivčkom...
Naš Tilko je imel včeraj popoldan malo zelenega smrklja v levi nosnici. Po začetni paniki, sem poklicala jernejch in mi je predlagala, da naj najprej povprašam kar na forumu ali moram kuj-prec do MH veterine, ali ni take hude panike. Ker je bil preostanek popoldneva in večer brez kakršnekoli sledi zamašene nosnice, ali česarkoli drugega, sem počakala do danes. Tudi danes zjutraj je vse bp (hvala-ne-vem-komu :yahoo: ).
Sicer ni problema pobasat mačka v transporter in ga peljat, ampak me skrbi, da bi zaradi stresa in mraza lahko naredila več škode, kot koristi.
Drugače je mačkon normalno ješč, aktiven toliko kot ponavadi in ne kaže nikakršnih znakov slabega počutja. Dodajam mu tudi Gimpet vitminsko pasto za krepitev imunskega sistema.
Prosim za nasvet na kaj moram biti pozorna in kdaj ne smem več oklevat glede obiska veterine. Za pomoč se že v naprej lepo zahvaljujem. :kiss:

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 72 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.