V središču

Mačji WC


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne sep 29, 2013 9:58 am

Re: Mačji posip

Mi že nekaj časa testiramo mačji wc domače izdelave - nekaj po tem sistemu: http://scrimplythrifty.wordpress.com/2013/06/14/diy-top-entry-cat-litter-box-for-under-5-dollars/ in se kar fajn obnese. Res prinesejo nekaj manj posipa ven na tačkah pa še ni nizkih spojev, ki bi jih naš stoječko poplavljal. :D
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Sr okt 02, 2013 7:45 pm

Re: Mačji posip

Fino zgleda :) Iz česa bi se dalo to naredit? Nimam nobene ideje :scratch:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr okt 02, 2013 11:59 pm

Re: Mačji posip

Kakor sem jaz po netu zasledila, to delajo iz tistih plastičnih škatel za shranjevanje. Se prodajajo povsod, npr. Merkur, Jysk, Mercator... potem se pa samo luknja notr zreže. :)

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Če okt 03, 2013 7:57 am

Re: Mačji posip

Aja, kak se nisem na to spomnila :dash: Hvala :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če okt 03, 2013 9:15 am

Re: Mačji posip

Ja, skatle za shranjevanje. Jaz sem mojo dobila prav poceni u Baumaxu. Sem vzela malo vecjo od klasicnih wcjev in so uporabniki zelo zadovoljni.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če okt 03, 2013 9:43 am

Re: Mačji posip

Jaz bi to takoj imela, samo ko bi še vedno morala imeti en navaden wc, pa je potem brezveze. :S
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor Pe jul 11, 2014 3:51 pm

Re: Mačji WC

Helov, potrebujem pomoč/idejo :)

V stanovanju je kar nekaj mačkonov, zato sta dva večja mačja wc-ja nujna (zaenkrat še gre samo z dvema). Oba stojita v predsobi zraven omare. Mački zelo radi skočijo najprej na wc, od tam pa se odrinejo na omaro (cca 1,5 m visoka). Vse lepo in prav, vendar gredo na isti princip tudi dol. In ko 5-kilski maček butne na plastični wc z omare dol, vsa tista plastika lepo poči in je wc za stran. Ko se je to zgodilo prvič, sem mislila, da je pač slučaj, ker ima tisti wc tako narejene zglobe ravno na napačnih mestih - in sem naročila novega. No, še preden se je šel kdo notr usrat, je bil že polomljen, grrr! tako da me zanima, ali mi lahko kdo priporoči kakšen mačji wc, ki bi imel malo bolj kvalitetno/tršo plastiko na pokrovu? Ker wc-jev nimam kam prestavljat, omare tudi ne, da bi pa odvadila mačke skakat na/z omare, si pa tudi ne domišljam ;) Hvala :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe jul 11, 2014 4:16 pm

Re: Mačji WC

Sem imela zelo podoben problem, pa sem naročila pri mizarju en tak pravokoten "predal" brez prve stranice, v katerega dam mačji WC. Potem lahko po tistem lesu skačejo kolikor hočejo, WC je pa spodaj lepo na varnem. Še zmeraj je okoli in okoli cca 5 cm lufta med lesom in plastiko, za zračenje in zato da se WC z lahkoto vzame iz škatle.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor Pe jul 11, 2014 4:21 pm

Re: Mačji WC

Ja, saj sem razmišljala, da bi nekaj dala čez wc ... samo potem ne moreš bit tolk komot, da samo odpreš prednji del wc-ja - ker nekateri wc-ji imajo tako fajn opcijo, da se sprednji del samo dvigne in lahko wc počistiš. Če pa je nekaj poveznjeno čez, si pa malo manj komot. Obup, saj vem :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe jul 11, 2014 4:22 pm

Re: Mačji WC

Mi imamo kotnega ferplastovega na taki lokaciji, da nanj Leia (5 kg pa še kakšen gram, dva več :P ) dostikrat skoči. Pokrov je nekoliko skrivljen, tako da so vratca dokaj neuporabna oz. se pogosto zataknejo, ampak počilo ni pa še nič.
Morda le ideja: kaj pa če nad stranišče montiraš poličko, ki ga bo ščitila? Pri nas imamo enega pokritega z ikeino mizico serije lack, ki je dovolj trpežna, da prenese marsikateri skok, prav tako pa je ravno prave višine za naš wc - bi bilo treba izmeriti pri vas (morda je le nekoliko preširoka in zasede malo več kot sam wc).
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe jul 11, 2014 4:24 pm

Re: Mačji WC

Vidim, da si podoben predlog že dobila, medtem ko sem pisala :)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So jul 12, 2014 3:02 pm

Re: Mačji WC

Pri nas sicer ni bilo problemov s skakanjem po wc-ju, ampak sem hotela nekako skrit wc-je, ker so tudi v hodniku/predsobi. Sicer nameravam rešitev še nadgradit, ampak je sedaj tkole:

Wc-ja sta 2, brez pokrovov, en zraven drugega. Oba sta pod to mizo (brez police): http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/80111339/

Višina je ravno pravšnja. Sicer kak cm zmanjka, da bi lahko dala pokrov na wc, tako da imamo samo spodnje dele, ampak z vidi komforta za mačke je pa fajn. Planiram še eno preprogo dat spredaj, da bi pesek lovila. Wc-ja se sicer normalno povlečeta ven, čiščenje je neovirano.

Pri nas se je do sedaj ta kot najboljša opcija obnesla, ker na pokritem wc-ju vratc itak nismo smeli imet. Zdaj ko še pokrova ni, se pa mačke lahko normalno vse obračajo in skačejo ven/notr, vsaka po svoje ker imajo vse svoje navade (ena rada veliko čisti, ena je štorasta, ena ima rada glavo bolj ven in hitro pobegne iz wc-ja, pa 2 nista marali vrat.)

edit: vidim, da je tudi Leia rešitev z ikejo našla :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor So jul 12, 2014 6:31 pm

Re: Mačji WC

Hvala za ideje :) All, kako pa si odstranila to spodnjo ploskev? Meni je 90 cm predolga, bi mi pobrala preveč prostora. Rabim nekaj takšnega, kot je ta, ki si jo predlagala, le da bi bila npr. 80 cm dolga. Iščem, pa ne najdem nič koristnega zaenkrat ...
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor So jul 12, 2014 8:31 pm

Re: Mačji WC

U, evo, če bi šla spodnja plsokev stran, bi bila pa tole idealka: http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/40241451/ :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So jul 12, 2014 8:47 pm

Re: Mačji WC

V bistvu ni bila za odstranit, samo nisva je "vstavila" ko sva s fantom to sestavljala. :) Ker glavne so 4 noge in potem vrhnja deska, pri tem modelu. Tista spodnja polička ne vpliva na nič, tako da tudi miza ni šibkejša brez.

Pri tem primeru, ki si ga ti dala, v navodilih kaže da se najprej sestavijo noge, potem pa zgornjo in spodnjo ploskev priviješ zraven, tako da zna bit, da bi bila tudi ravno tako stabilna samo z zgornjo dilco. Je pa malce drugačen sistem od tiste, ki jo imamo mi, tako da ne upam 100% trdit kako bi izpadlo.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor So jul 12, 2014 8:56 pm

Re: Mačji WC

Aja, saj ne dobiš že sestavljene, ddd (blond moment :)) Super, mislim, da bo tista čisto ustrezala, ali pa tale: http://www.ikea.com/gb/en/catalog/produ ... #/20223622 No, najbrž prva, ker je cenejša.

Super, sem vesela, da bomo to lahko zrihtali (čeprav sem mislila, da bo še kakšna cenejša opcija, ampak ok, se mi ne da več iskat, moram to zrihtat pred dopustom.) Gre kdo v kratkem v Ikeo? :D

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So jul 12, 2014 8:57 pm

Re: Mačji WC

:)

Imaš pa tudi kaj takega: http://www.ikea.com/gb/en/catalog/produ ... #/10201673 pa še malenkost cenejša je.

Mislim, da bi znale bit prave mere za vas - ker je dolžina pod 80 cm, višina in širina sta pa ravno pravi za mačji wc. Glede na to da je višja od naše za 5 cm, bi znala celo wc s pokrovom spodaj spravit, če vam je to ljubše. Edino kar je, če hočeš 2 wc-ja imet spodaj, ne vem če bi bila lahko oba v isto smer obrnjena - dolžino merijo po zgorni ploskvi, ampak so noge notr zamaknjene, tako da zožajo prostor.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor So jul 12, 2014 9:03 pm

Re: Mačji WC

Uuuuu, na otroške mizice pa sploh posmilila nisem! Super! Bom takoj preverila, če ne bo kakšen cm dolžine zmanjkal. Res hvala za pomoč! :good: :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So jul 12, 2014 9:04 pm

Re: Mačji WC

Malenkost, upam da rata zrihtat. :) :good:

Mac

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 16

Pridružen: Po mar 14, 2016 1:34 pm

Odgovor To maj 10, 2016 1:02 pm

Re: Mačji WC

Prosim za pomoč!! Imam 5 let starega najdenčka, katerega nikakor ne morem navaditi na mačji WC. Ker je že od prej navajen zunanjega življenja ima tudi proste izhode ven in vedno opravi vse potrebe zunaj, vendar bi ga vseeno rada navadila da gre na mačji WC. Probala sem že s priboljški in igračami, vendar gre največ s prednjima tačkama notri in potem hitro ven.... :devil: Mu za en dan onemogočim izhode ven in upam, da se podela v WC? :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.