V središču

Mačji WC


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 11:40 am

Re: Mačji WC

Ker imam podobne težave ( + dejstvo, da mačje dame lulajo stoje), sem že nekaj časa na lovu za popolnim straniščem. Zaenkrat sem našla takega, ki ima precej visok rob, da ne leti toliko čez, vmesni stik med pokrovom in dnom, ki preprečuje, da bi urin prišel na drugo stran. Ampak odkar sem pa videla tole, pa se mi zdi, da bo šele to stranišče rešilo moje probleme:

Slika

Glede na komentarje kupcev, je tako stranišče dobra alternativa tistemu z vratci. Je sicer precej drag, ampak bo to definitivno moj naslednji nakup.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Ne nov 07, 2010 12:26 pm

Re: Mačji WC

Woow, hudo! Se pravi gre muca od zgoraj not? Edino malce majhen se mi zdi - odvisno kolikšna je odprtina in v kakšnem razmerju je z muco, pri tem na sliki imam občutek, da ne bi bila preveč komot not oz. da je preveč omejena s prostorom.

Se ga pri nas dobi? Cena?

taperverčki hvala za sliko, imajo v trgovinah za živali, ali je treba kje posebej naročiti?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 12:49 pm

Re: Mačji WC

Tole je za stranišče link:
http://www.*****.de/shop/katzen/katzentoilette/exklusive_katzentoilette/190401
dimenzije in posnetki uporabe pa na: http://www.modkat.com/


Predpražnik sem pa jaz tudi imela takega, pa sem bolj zadovoljna s tem:
Slika
Je kot preproga za v avto, samo iz umetne mase in bolje zadrži drobni pesek. Dobi se ga v Fressnapfu (Celovec)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Ne nov 07, 2010 12:58 pm

Re: Mačji WC

119€ :O

Pa je res drag, madonca.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne nov 07, 2010 1:14 pm

Re: Mačji WC

Tudi pri nas ni bilo uspeha z vratci. Ven sta prišla brez težave, noter pa nikakor, če niso bila vsaj rahlo priprta. Zato imamo vratca pritrjena tako, da so nekoliko priprta - predvsem, da imata nekoliko zasebnosti.
No, tamičkena gostja pa itak obvlada tudi vratca :)
Pri dveh ni nikakršnega problema z enim straniščem, pri treh pa pač čistim nekoliko pogosteje.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 1:27 pm

Re: Mačji WC

oooo, en tale pladenj mam pa jaz odveč in ga lohk podarim (edin lahk se kak evro nakaže MH), če ga katera rabi.
Drgač pa imam jaz ta predpražnik s katerim sem še bolj zadovoljna, kot s tistim pladnjem zgoraj.
http://www.*****.de/shop/katzen/katze ... eger/98716
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 2:15 pm

Re: Mačji WC

WC z vrati je najbolje dati že čisto majhnim, ker so strašno navdušeni, da imajo novo igračo, hodijo kar naprej noter in ven, ni nobenih težav z učenjem, kako uporabljati....

Se mi pa zdi, da so najboljša vratca tista, skozi katere se vidi in so čim lažja.

Aha, mali pri pobegu iz mačje sobe uporabijo stranišča "prostih" mačkov, da se vanje skrijejo pred mano, ko jih lovim. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 2:52 pm

Re: Mačji WC

Mi imamo kristale, zato nam je tak pladenj OK. LuNa, daj pladenj na licitacije, če ga ne potrebuješ.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 2:55 pm

Re: Mačji WC

taperverčki je napisal/-a:Mi imamo kristale, zato nam je tak pladenj OK. LuNa, daj pladenj na licitacije, če ga ne potrebuješ.

:good: Se niti spomnila nisem! grem zdej iskta kam je treba javit to, pa kaj je treba nardit :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 15331

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne nov 07, 2010 2:57 pm

Re: Mačji WC

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 2:59 pm

Re: Mačji WC

biarritz je napisal/-a:Licitacije ;)

Že našla.. že pišem mail ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 8:02 pm

Re: Mačji WC

Hja, pri nas pa gospod stoje lula.. ;)
V pokritih WCjih pa najde tisti milimeter luknjice, kjer je sklop... :crazy:

Preprosta rešitev za malo denarja..
Greš v Obi (ali kakšno podobno trgovino) in kupiš visoko plastično posodo z dvojnim pokrovom, ki se na sredini "lomi", en del pokrova odstraniš (tako da je posoda zgoraj pol odprta in voila - že imaš krasen mačji WC za malo denarja... pa ta plastika se tudi zelo lepo čisti... problem rešen. ;)
(vsaj dokler ne našparaš toliko denarja za en res u-ibr fensi mačji wc) :blush:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 8:08 pm

Re: Mačji WC

Alexx: je to teorija ali praksa? :D
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 8:35 pm

Re: Mačji WC

Ne boš verjela - praksa! :P
(samo da mi je moj dragi še na vrhu plastiko lepo na polkrožno porezal oz. malce znižal..)

Je pa ta WC žal že preteklost... po novem imamo pokritega v dnevni v omari... :dash:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 10:07 pm

Re: Mačji WC

Jaz imam dva kabrio wcja, tisti v kopalnici je pokrit, brez vrat (Mila se boji zaprtih škatel, Meli se v njih zagozdi :D ) in pred njim je brisača, ki pobira odvečen pesek. Wc v kuhinji je napol odklopljen, pred njim je na tleh star koledar - to zaradi epizod s kakanjem na napačni strani, ki so se zdaj zelo razredčile. Če se redno puca, vonja ni. Pesek, ki ga razneseta na zelo kosmatih tacah pa - buhpomagi, če ne bi prenesla imet pesek po tleh bi imela, ne vem, zlate ribice 8)
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Ne nov 07, 2010 10:14 pm

Re: Mačji WC

Cats je napisal/-a:Mila se boji zaprtih škatel, Meli se v njih zagozdi

Cats je napisal/-a:buhpomagi, če ne bi prenesla imet pesek po tleh bi imela, ne vem, zlate ribice 8)

:lol: :lol: :lol: hvala za tole, polepšalo večer, kaj, cel teden :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po nov 08, 2010 11:06 am

Re: Mačji WC

Cats je napisal/-a:Pesek, ki ga razneseta na zelo kosmatih tacah pa - buhpomagi, če ne bi prenesla imet pesek po tleh bi imela, ne vem, zlate ribice 8)


Za nas, ki mal bl kompliciramo okol tega, akumulatorska metla rulz :P
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Ne nov 14, 2010 6:39 am

Re: Mačji WC

Ali ima kdo kakšno izkušnjo z lesenim posipom (Cat's Best) ? Baje je biološko razgradljiv in ga lahko mečeš kar v stranišče ali na kompost.
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Ne nov 14, 2010 9:19 am

Re: Mačji WC

Ja, mi mamo tega Cat's best Ökoplus doma in ne bi mogla biti bolj zadovoljna! Res se zelo dobro grudi in grudice potem nič ne razpadejo, tako da čistega 'peska' nič ne zasmradi. Navadni peski se v manj kot 2 tednih zasmradijo, tegale pa imamo od začetka oktobra in niti malo ne smrdi. Je pa tudi zelo varčen, tako da ga je cca četrt vreče še v vreči. V bistvu je meni to najboljši pesek, pa sem sprobala že kar nekaj peskov. Je vreden svoje cene :) Midva imava mačji wc s tem posipom kar v spalnici, kar prej ni bilo mogoče, ker so navadni peski res smrdeli. Bova z mojim samo še tega kupovala.

Slika
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Ne nov 14, 2010 9:22 am

Re: Mačji WC

Aja - v wc ga pa ne mečeva, zihr je zihr (da se ne bi kaj zamašilo) :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.