V središču

alergija na mačke


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 5

Pridružen: So sep 03, 2011 1:52 pm

Odgovor So sep 03, 2011 2:14 pm

alergija na mačke

Sem novopečeni lastnik muce in se mi je danes pojavil en problem - alergija na mačke.

Že prej sem bil v stiku z mucami in nikoli nisem imel problemov, sedaj pa imam pekoč občutek v pljučih, zamašen nos in solzne oči. Predvidevam, da je problem v alergiji, ker vsi simptomi izginejo, če za kako uro zapustim stanovanje in se spet pojavijo, ko se vrnem.

Zanima me, če se da tu kaj pomagati, ker bi rad muco obdržal vsaj toliko časa, da se pozdravi.

lp

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So sep 03, 2011 3:15 pm

Re: alergija na mačke

Zrači stanovanje, sesaj redno, če imaš šanso naj mačka ni v spalnici. Pa pogosto menjaj prevleke od blazin in podobno. Če alergija ni zelo huda, bi ti te stvari morale pomagati. Če imaš pa hudo obliko alergije, pa nič od tega ne bo pomagalo.

Govorim pa iz izkušenj, fant moj ima manjšo alergijo in imava 3 mačke. Skrbiva za vse zgoraj našteto in se mu samo redko naredi, da ga malo "napade". Sploh se mi zdi, da ko se telo navadi na določeno mačko, da je lažje. (Pa to so čist laične opazke. :) )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So sep 03, 2011 3:46 pm

Re: alergija na mačke

Pa še vsakič, ko si umivaš roke, splahni nosno sluznico s fiziološko raztopino. Preverjeno pomaga!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So sep 03, 2011 5:16 pm

Re: alergija na mačke

Pa kakšen tisti sesalec z vodnim filtrom, ki prefiltrira tudi zrak, zna tudi malo pomagat.
Ljudje napačno mislijo, da so alergični na mačjo dlako ali prhljaj - to ni res. Alergen je v beljakovini mačje sline, prenaša pa se ko si mačka liže dlako, se pravi - ne pobožaj mačke in se potem dotakni obraza, ampak si vmes umij roke. Tudi ne pusti da se ti mačka drgne ob obraz.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor So sep 03, 2011 6:32 pm

Re: alergija na mačke

Jaz bi dodala še, da ko posesaš pojdi malo ven. Nekateri sesalci namreč sicer večino posesajo, nekaj pa je dvignejo zrak in jo potem vdihavaš (enako je pri prahu pri ljudeh alergičnih na pršice, asmatikih).

Imam prijateljico, ki ima precej zoprno alergijo na mačke. Če se najavi za obisk naredimo res temeljito sesanje dva dni pred njenim prihodom, preostala dneva pa kot običajno. Ko jo posedem na kavč dobi svežo rjuhico na kateri sedi in je mačja-dlaka-free. Jih tudi poboža ampak si gre vedno potem oprat roke.

Poznam pa tudi primer, ko se je alergija ob pravilnem ravnanju sama od sebe sčasoma unesla.


Torej sesaj, mnejaj prevleke in peri roke. To troje resnično pomaga, razen če nisi eden od skrajnih primerov, ki se začnejo dušiti skoraj že ob samem pogledu na mačko ;)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 41

Pridružen: Če jan 13, 2011 12:54 am

Odgovor So sep 03, 2011 6:38 pm

Re: alergija na mačke

Punce so več ali manj že vse povedale. :good: No pri meni je pa tako, da že kar nekaj let živim z mucki in nisem nikoli imela nekih posebnih težav(dušenje, solzenje oči ipd.) dokler nisem pripeljala v hišo mojega Bučka. :kiss: Kmalu po njegovem prihodu me je po vsem telesu začelo srbeti in ker sem tisti čas jemala antibiotike sem mislila, da je to verjetno reakcija na antibiotike ampak srbenje tudi po končani kuri ni prenehalo. Potem sem en večer zamenjala komplet posteljnino in obleko in naslednje jutro ugotovila, da me nič več ne srbi. :) Kako sem zadevo rešila? Bi rekla, da sem se čez čas verjetno privadila mislim pa da mi zelo pomaga jutranje grgranje sezamovega olja pa naj se sliši še tako čudno ampak res pomaga pri alergijah. Vsekakor pa se trudim, da mačke čim pogosteje češem, ponoči spijo v dnevnem prostoru, čez dan imam na postelji posebno pregrinjalo, redno si odstranjujem dlake z oblačil s tistimi lepljivimi valjčki(kupujem v DM-u) in gre. Me pa še vedno kdaj nos zasrbi in oči zapečejo (kar se pogosto zgodi, ker bi se moj mišek nonstop muckal :girlblush: ) ampak ni hujšega.
Seveda, kot je bilo že povedano, če je alergija res huda, verjetno ne bo nikoli ok..
Zaenkrat bi bila rešitev ta, da je maček zgolj v enem prostoru, če je možno in da nikakor ni v spalnici, redno sesanje, česanje mačka itd. in kot je bilo rečeno ne se ji približevat, ko se čisti, ker je dejansko problem v slini.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor So sep 03, 2011 8:40 pm

Re: alergija na mačke

Čist Off topic :P Miškolina...valjčki so najcenejši v jsku...če kupiš tiste, ki imajo eno držalo in zraven 5 rolic..pa še držalo se ne zlomi tako kot pri tistih v Dm-ju. Če porabiš tolk valčkov kot jaz, se splača it tja pogledat. ;)

Kar se alergij tiče...pa morda tudi kakšne tabletke, če je stanje hudo ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So sep 03, 2011 11:48 pm

Re: alergija na mačke

Mi imamo na zalogi Claritin, ki hitro pomaga, če je kdo alergičen na mačjo dlako (od hčere sošolka in sošolec, ko so bili pri nas na r.dnevu, pa naša soseda-deklica, ki je alergična še na marsikaj).

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 5

Pridružen: So sep 03, 2011 1:52 pm

Odgovor Ne sep 04, 2011 7:58 pm

Re: alergija na mačke

Hvala za vse nasvete, upam da bo pomagalo.

Zaenkrat sem si kupil tablete claritine in kar pomagajo, čeprav me še malo peče ko diham. Pomaga mi tudi če grem vsake toliko časa ven na zrak :)

Muco bi zelo rad obdržal in jo tudi bom če ne bo kakih večjih težav. Ampak, če ne bi šlo in jo bo treba oddat, a to mucam kaj škodi, če po parih mesecih zamenjajo lastnika, ali pa se hitro navadijo?

Bral sem tudi o zdravljenju alergij z imunoterapijo. Vem da se to pri nas izvaja za alergijo na cvetni prah, kaj pa na mačke?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne sep 04, 2011 8:06 pm

Re: alergija na mačke

mackon je napisal/-a:Bral sem tudi o zdravljenju alergij z imunoterapijo. Vem da se to pri nas izvaja za alergijo na cvetni prah, kaj pa na mačke?


Imunoterapija se izvaja pri tistih, ki imajo močno alergijo na eno al pa mogoče dve stvari. Najboljše da greš k osebnemu zdravniku po napotnico za alergologa, da ti naredijo teste, pa potem od tam naprej.
Drugače je pa možno, da se telo navadi na muco in se bo nehalo odzivat z alergično reakcijo, pa še z alternativo se da s tem spopast. Pa imunski sistem je treba ojačat pa stresu se izogibat.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 317

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:35 am

Odgovor Po sep 05, 2011 6:55 pm

Re: alergija na mačke

sleepy je napisal/-a:Drugače je pa možno, da se telo navadi na muco in se bo nehalo odzivat z alergično reakcijo, pa še z alternativo se da s tem spopast.


Tako je bilo pri nas, potem je alergija izginila.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 959

Pridružen: To avg 09, 2011 6:34 am

Kraj: Dobruša

Odgovor Če sep 15, 2011 12:43 pm

Re: alergija na mačke

Moja sestrična je imela hudo alergijo na mačjo dlako, potem je šla na bioresonanco in zdej ima doma dva posvojena mačkona. Vse ok... :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Če sep 15, 2011 1:15 pm

Re: alergija na mačke

Kalinka&Co je napisal/-a:Moja sestrična je imela hudo alergijo na mačjo dlako, potem je šla na bioresonanco in zdej ima doma dva posvojena mačkona. Vse ok... :)


Maxi je danes že spal na postelji, pa Meda tudi itak :) .
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 959

Pridružen: To avg 09, 2011 6:34 am

Kraj: Dobruša

Odgovor To sep 20, 2011 4:59 pm

Re: alergija na mačke

Ne, ne.. to se pa zihr motiš... Pri njih mačke NE BOJO spale na postelji... :P
Mhm...ja... :rolleyes: Ne, sej to pa res ni primerno...
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 46

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:40 pm

Kraj: Koper

Odgovor Če feb 09, 2012 6:51 pm

Re: alergija na mačke

Malo brskam po spletu in iščem šampon za muco... ampak našla sem le šampone, ki so namenjene mucam z alergijo, ne pa take, da bo človeku z alergijo lažje ob muci... a kaj takega sploh obstaja? :scratch:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če feb 09, 2012 7:17 pm

Re: alergija na mačke

Čeprav a ni problem alergije ravno slina na dlaki? Ker če mačko skopaš, se itak obvezno zliže in si spet na začetku. :scratch:

Za tak šampon sicer še nisem slišala. Lahko me kdo popravi.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če feb 09, 2012 7:21 pm

Re: alergija na mačke

Bo treba problem alergije pri človeku drugače reševat. Muc se v glavnem ne kopa, ker se jim spira zaščitno plast. + Ne želijo biti umite, jim ne paše, se morajo potem ponovno same cele umit - tako pa ponovno pride slina na dlako in niste nič rešili.
Jaz skopam le muco, ki pride v mojo oskrbo, če je umazana s ceste, ali pa pokakana, ali pa ima bolhe. Drugače jih ne kopam.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če feb 09, 2012 10:08 pm

Re: alergija na mačke

all je napisal/-a:Čeprav a ni problem alergije ravno slina na dlaki? Ker če mačko skopaš, se itak obvezno zliže in si spet na začetku. :scratch:

Ni nujno. Prijateljica ima hudo alergijo izključno na dlako in še to ne na vse vrste dlake.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 28

Pridružen: To sep 27, 2011 1:42 pm

Odgovor Če feb 09, 2012 10:15 pm

Re: alergija na mačke

Kalinka&Co je napisal/-a:Ne, ne.. to se pa zihr motiš... Pri njih mačke NE BOJO spale na postelji... :P
Mhm...ja... :rolleyes: Ne, sej to pa res ni primerno...

Kdo pa je to izjavil???? Aja, mogoče pa res, pa sem že velikokrat samo sanjala, da si moram izborit svoj prostor na postelji, ker je včasih malo gužve :lol: :lol:
Drugače pa res preverjeno. Bioresonanca je pri naši madam pomagala, čeprav je bila res hudo alergična in je hud astmatik.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 46

Pridružen: So jan 22, 2011 4:59 pm

Kraj: okolica Lj.

Odgovor Pe feb 10, 2012 7:51 am

Re: alergija na mačke

da še jaz pristavim svoje-redno hodim k alergologinji,pred leti sem imela pozitiven test na alergijo mačk in psov, prejšnji mesec,ko sem spet bila na testih, pa alergija ni bila več klinično dokazana. 8) jupiii
moje mišljenje- telo se ob rednem stiku z nekim alergenom nanj očitno navadi- tudi alergologinja ni bila prav nič začudena, da nimam več znakov alergije, spimo vsi trije v isti sobi... skratka, telo se mi ne bori več proti moji ljubezni do mačk :D hehe

zeloooo pomaga tudi nakup ionizatorjev :good: , ki obtežijo veliko alergenih delcev in dlake, ki lebdi v zraku in te potem lepo posesaš po tleh, ker so delci preobteženi, da bi se ponovno dvignili v zrak. priporočam vsem alergikom in asmatikom :good: ;)
Ali smo mi lastniki mačk, ali mačke lastnice nas, to je zdaj vprašanje... :)
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 55 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.