V središču

Naya


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Pe avg 19, 2011 6:55 am

Naya

Imam problem: naša Naya se zadnje dni čudno obnaša, kar poležava na tleh, stegnjena (sem mislila, da je to zato, ker ji je vroče), zadnja 2 dni ni niti kaj veliko pojedla. Vidi se, da potrebuje bližino in da se hoče crkljat, ampak mi deluje cela boga, da me je strah, da ni kaj narobe z njo. Kako naj preverim, če ima povišano telesno temperaturo? A bi jo mogla čimprej spraviti do veterinarja? Bačiju ni nič, veselo skaklja okoli in grize vse, kar mu pride pod čekane, le ona mi deluje malce depresivno čudna. :girlsad:
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe avg 19, 2011 8:09 am

Re: Naya

Papa, lula, kaka, bruha?
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Pe avg 19, 2011 8:34 am

Re: Naya

Bruha ne, kakci so normalni, je pa bolj malo. Pa tak depresivno zgleda in glavo skos na tla tišči in potem z velkimi učkami mežika. Ko sem brala tukaj po forumu, bi lahko bila mačja kuga pa me malo skrbi. A bo ful bedasto izpadlo, če pridem k veterinarju, pa bo rekel: "Ja gospa, sej z vašo mačko je pa vse v redu."? Zdi se mi, da ima okoli zobkov malce bolj rdeče kot pa preostali del dlesni in na hrbtu blizu repa mi deluje malo plešasta. Dlako pušča pa že tudi lep čas, take ogromne količine in čeprav jo češemo, nič ne pomaga (pa je kratkodlaka).
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe avg 19, 2011 8:36 am

Re: Naya

To kar opisuješ ziher ni mačja kuga. Testirana na FeLV in FIV je?
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Pe avg 19, 2011 8:39 am

Re: Naya

Ja, je nazadnje naredil test veterinar, pa je rekel, da je vse vredu (to je bilo kakšen mesec nazaj, takrat ko sem jo peljala na sterilizacijo).
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe avg 19, 2011 8:45 am

Re: Naya

Pejta se pokazat k vetu, če ima dlesni rdeče, vsekakor. Zato tudi slabše je in boli jo, pa ni ravno dobre volje.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Pe avg 19, 2011 8:49 am

Re: Naya

Sej dlesni je že tudi mela vnete enkrat, pa je veterinar rekel, da naj ji dam antibiotike (tudi bruhala je takrat), pa jih ni hotla pojest nikakor. Prve 2 dozi sta še šle, tretja za silo, zadnje pa ni prebavla, pa če bi jo križali. Jo je izpljunila, pa čeprav smo ji dali direktno v gobček. :(
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe avg 19, 2011 8:52 am

Re: Naya

Ji naj dajo pod kožo tistega, ki drži več kot dva tedna. Če ji daš za jezik dovolj globoko, zapreš gobček in počakaš da požre, ne more nič izpljunit.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Ne jan 06, 2013 2:26 pm

Re: Naya

Nujno rabim nasvet. Naya mi je danes ze parkrat bruhala, prvic gosto, kot bi bili prezveceni briketi, vse preostalo pa tekocina. Nazadnje je bila v sredo pri vetki in je dobila neke injekcije. Takrat je enkrat bruhala in je vetka rekla, da bi lahko bile kaksne gliste, danes pa kar bruha in bruha in ne vem, kaj naj naredim. Z Bacijem oba jesta brikete, ki jih je priporocila vetka, neke hypoalergenic od royal canina in je rekla vetka, da po tem ne bi smela bruhati, ker so baje oh in sploh briketi. Vceraj sta oba dobila surova piscancja prsa. Vodo imata neprestano svezo. Ne vem, kaj bi bilo krivo in kaj naredit. Veterinarska klinika je pa danes v Konjicah zaprta, tako da je najhitreje, kar jo lahko peljem tja, jutri zjutraj. A ima kdo kaksen nasvet? Razen da pac se mi smili in da cistim za revico? :( :( :(
christinchy
Naya & Bači

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jan 06, 2013 2:52 pm

Re: Naya

Daj vso hrano umakni, da ne bo šla še kaj jest. Pa boš vidla kako bo do jutri.

Zakaj pa je v sredo dobila injekcije?

To glede glist, saj če jo maš skoz notri in jo redno razparazitiš pomoje ne more kar tako bruhat zaradi glist? :S
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Ne jan 06, 2013 4:36 pm

Re: Naya

Se vedno ni nic boljse. Zdaj me ze skrbi, da ne bo dehidrirala. Dobila je neke vitamine in nekaj za razparazitenje, ampak do danes je bilo vse v redu. Kaj naj naredim?
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jan 06, 2013 4:53 pm

Re: Naya

Odrasla muca v enem dnevu ne bo dehidrirala, razen če bi teklo iz nje. Kar v miru pojdita jutri zjutraj k vetu. Razen če bi se ti zdelo, da je nekaj zelo narobe (popolna apatija, težko dihanje, napadi, zelo visoka ali prenizka telesna temperatura ali kaj podobnega)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Po jan 07, 2013 9:52 pm

Re: Naya

Smo jo ze vceraj zvecer peljali k veterinarku in je dobila injekcijo proti bruhanju. Po tem se je do mene obnasala kot da sem njena resiteljica in sedaj ko mali pesek skace za mano in ce me ni v sobi, mijavka in ko pridem nazaj, se veselo zuli okoli mojih nog. :) Sem srecna in zadovoljna mami. Danes zjutraj sva bili spet pri veterinarki in je rekla,da je moznost, da so se ji kake gliste hotle naredit, pa zdej ko je dobila inekcijo za razparazitenje, ven bezijo in jo drazijo po zelodcu in prebavilih in je zato bruhala. Jutri popoldan gremo ponovno k vetki po se malo antibiotikov baje, potem pa ji bom mogla dajat tablete, da se to baje pozdravi. Ceprav sploh ne vejo tocno, kaj ji je, ker niso naredili niti enega testa, samo z injekcijami so jo nafilali. Ampak moje malo dete je boljse. Sej to je vazno, a ne?
christinchy
Naya & Bači

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jan 07, 2013 10:14 pm

Re: Naya

Ne vem a se samo meni čudno zdi to o glistah no? Saj vem da je možno da jih je dobila, ampak zakaj jih drug muc potem nima? Pa ali si v bruhanju vidla kakšno glisto? Ali je sicer Naya redno razparazitena? Recimo 2x na leto, ji daš kaj proti glistam za preventivo? Se mi zdi da bi morala odrasla muca konkretno gliste met, da bi moralo bit ful hudo, da bi prav bruhala zaradi njih. V iztrebkih jih nisi nič vidla?

Mislim, kaj je sploh veterinarka rekla da ji je? Me sicer res veseli, da je Naya boljše, pa upam da se ji umiri vse skupaj, samo ne morem da se mi ne bi vprašanja porajala v glavi... upam, da ne zameriš kaj. Ker praviš da je že prejšni teden dobila injekcijo, je bila ista kot zdaj? Ker en vzrok mora bit...

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 82 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.