V središču

Piki žuželk


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Če avg 04, 2011 9:45 am

Piki žuželk

Eno vprašanje - ali je kdo že imel izkušnjo s pikom ose na mačjo tačko? Lani je sicer našega Garfija sicer piknila in ni bilo nič drugega, razen cel dan zatečeni spodnji del tačke. Danes pa mislim, da se je to zgodilo tamali (videla nisem), le opazila sem, da ima spodnji del tačke tako otečen kot takrat Garfi.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če avg 04, 2011 10:30 am

Re: Piki žuželk

Mojo Fonzie je enkrat (10+ let nazaj) pičila osa (ugibam, ker nisem točno vidla a je bila osa ali kaj drugega), pa je imela tačko zatečeno. V parih dneh je oteklina izginila.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Če avg 04, 2011 12:23 pm

Re: Piki žuželk

No ja, skrbi me samo zato, ker je še mlada in se bojim, da ne bi zoprno odreagirala. Sicer se sama povsem normalno obnaša, niti ne trzne, ko potipam tačko, medtem ko je Garfi dal vedeti, da ga boli. Upam, da ni oteklina zardi česa drugega, ampak pojma nimam česa?? :O
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če avg 04, 2011 1:15 pm

Re: Piki žuželk

Mene pa zanima, če je sršenov pik lahko mačjem mladiču kaj bolj škodljiv od pač boleče bulice (pustimo, če bi ga poskušal ravno prav nesrečno požret). Namreč, sedajle, ko sva bila z mojim na dopustu, sem imela na očeh tamkajšnjo protoživečko in njene tamale. In prav vsak dan, ko sem jih šla hranit sem v bližini skodelic našla 2 ali 3 mrtve sršene (včasih je manjkala glava, kaka noga, krilo, zadek nikoli). Vedno sem jih pobrala in odvrgla potem v smeti. Nobeden od mačkov ni izgledal kakorkoli poškovan sem pa ziher, da so jih oni pobili. Sem iskala gnezdo in nič našla, pa tudi sršenov pravzaprav, razen mrtvih okrog skled, ni bilo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Če avg 04, 2011 1:40 pm

Re: Piki žuželk

Jao, sršeni so hudi! se ne bi čudila, če bi bil za mladička celo usoden... :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če avg 04, 2011 5:07 pm

Re: Piki žuželk

Če mačkom ni blo nič... so pa sršeni res ena zoprna nadloga.

Gina je napisal/-a:Eno vprašanje - ali je kdo že imel izkušnjo s pikom ose na mačjo tačko? Lani je sicer našega Garfija sicer piknila in ni bilo nič drugega, razen cel dan zatečeni spodnji del tačke. Danes pa mislim, da se je to zgodilo tamali (videla nisem), le opazila sem, da ima spodnji del tačke tako otečen kot takrat Garfi.

Kadar majo alergične reakcije so precej hitro po piku. Full zatečejo in postanejo nenavadno mirni. Ampak precej hitro po piku. Pomaga mesto hladit z obkladki (uni toplo/mrzli gel je fajn), če je zatekanje hudo pa direkt k veterinarju po inekcijo. Hlajenje ne škodi niti če ni alergičnih reakcij.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Če avg 04, 2011 5:55 pm

Re: Piki žuželk

Muc moje mame je na balkonu ujel oso/čebelo, ne vem točno in jo pojedel. Najprej se je začel res hudo, hudo sliniti in peniti okrog gobca. Postal je čudno miren in meni ni bilo nič jasno kaj se z njim dogaja. Sledile so epizode bruhanja, po treh urah je bil kot nov. Maček notranji, kaj bi lahko bilo? Sem mislila, da je kakšno rožo pojedel, čeprav nismo imeli nič strupenega. Šele po izbruhani vsebini želodca sem ugotovila, da je dejansko pojedel oso ali čebelo. Ker prej nisem vedela kaj mu je, tudi veterinarju po telefonu nisem znala razložit te situacije, stanovanje bogu za ritjo, prevoza nisem imela. Nikjer ni bilo nobene otekline, sploh nič ni bilo videt ne zunaj ne znotraj ustne votline. Jaz sem bila za posrat prestrašena, obrnila 100 telefonov, medtem se je maček skuliral. Nimam pojma ali ga je živalca sploh pičila, vem samo to, da če me ima kakšna višja sila vsaj malo rada, ne bom nikoli več priča taki situaciji. :negative:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Če avg 04, 2011 7:40 pm

Re: Piki žuželk

Javljam, da je oteklina uplahnila, sem ji pa res skušala hladit z ledom, vendar pa taki hiperaktivki težko dopoveš, da je treba na miru bit.. ;)
Sem ji pa zato v bano mrzle vode natočila, da je vsaj v njej tacala nekaj minut.
Pa še zdaj ne vem, kaj je bilo, vendar sem blizu temu, da je bila osa.... :dash:

P.S.: A lahko tačka oteče iz kakšnih drugih vzrokov? Bolj vprašanje za vete....

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če avg 04, 2011 8:01 pm

Re: Piki žuželk

To je res bolj vprašanje za vete. Hm, Fonzie vem da je takrat bila boga, v smislu, da je cel dan preležala na stolu, ker je imela oteklino. Drugače je bila pa ok in tudi oteklina je potem normalno izginila.

Jutri preveri kakšno ima tačko. To je moj nasvet. Razen če ne bi bilo še kakšnih drugih sprememb. Ampak verjetno bo oteklina precej manjša.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Pe avg 05, 2011 7:01 am

Re: Piki žuželk

Že včeraj je šla oteklina nazaj in danes se sploh nič ne vidi... :yahoo:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe avg 05, 2011 10:15 am

Re: Piki žuželk

:good:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 113

Pridružen: Pe jan 28, 2011 3:49 pm

Odgovor So avg 06, 2011 8:41 am

Re: Piki žuželk

Nešega Čopkota je v četrtek pičila čebela. In to zraven učke. :( Poklicala sem veterinarko, ki mi je rekla naj se prideva pokazat. Do prihoda v njeno ordinacijo mu je oteklina že skoraj izginila, zato dejansko ni bilo pri veterinarju veliko videti. Je pa rekla, naj v primeru večjega poslabšanja in zatekanja pridemo ponovno. Ko sva prišla domov se je oteklina spet pojavila, MIško pa je bil spet "slep" na eno učko. Ko sem hotela učko razpreti je ven zasevala samo otečena in pordela mrena, zato sem ga pustila na miru. Včeraj popoldne je bil že skoraj kot nov, da bi oteklina popolnoma izginila pa moramo počakati še kak dan.

Še slikica našega "revčka". Ker vedno zapre učke kadar ga hočem slikati naravnost v obraz ne morm pokazat kakšen škili buli je bil. :D Ena učka popolnoma zaprta in zatečena, druga pa odprta. Res hecn prizor.

Slika

Slika

Uploaded with ImageShack.us

Če dobro pogledate se na drugi sliki vidi oteklina spodnje veke in lička.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor So avg 06, 2011 2:43 pm

Re: Piki žuželk

Jao, bogi! Pikola, zdaj je menda res sezona s temi žuželkami! :devil:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po avg 08, 2011 6:07 am

Re: Piki žuželk

Kaj narediš s psom ki je tako bedast da lovi ose in ga niti ene par pikov ne spametuje?!? :dash:
(še posebej če je pes tak drama queen da ko ga piči, se dere kot jesihar in cel kamp leti na kup gledat kaj je blo, pol ure kasneje pa že lovi drugo oso...?!?)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To avg 09, 2011 12:11 am

Re: Piki žuželk

To tudi mene zanima. Moja to skoz dela, pa jo piki sploh ne izučijo.. ampak ona bi jih rada pojedla, grrr :dash: Če ima kdo kakšen pameten nasvet, vam bom zelo hvaležna.. :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Pe avg 26, 2011 8:49 am

Re: Piki žuželk

Včeraj okrog 22h je Inajo v glavo pičila čebela. Se je zelo slinila, malo ji je oteklo, ampak zjutraj je bila že brez otekline. Prejle me pa moj kliče (trenutno me ni doma), da ji je ful zateklo in da je čist boga. Kličem na veterino vsa panična in mi tam rečejo, da naj jo takoj pripeljemo, da ji bodo dali v mišico injekcijo nekega kortisteroida (ali nekaj takega), da ji ne bo zaprlo dihalnih poti.

Zdaj je moj že na poti na veterino, meni je pa ful hudo, da nisem zraven in res upam, da bo vse ok :(

takšna je:
Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe avg 26, 2011 8:58 am

Re: Piki žuželk

Ja, taki piki so ful nevarni. Injekcija bo pomagala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe avg 26, 2011 8:59 am

Re: Piki žuželk

omg, revčka! :O
Še dobro, da je tvoj doma, da bo poštimal zadevo :good:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Pe avg 26, 2011 9:01 am

Re: Piki žuželk

ja, on dela od doma hvalabogu. Upam, da bo res vse ok. :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe avg 26, 2011 9:03 am

Re: Piki žuželk

Itak da bo vse OK! :good:
Ampak zdaj jaz sama pri sebi že paničarim, kaj če se kaj takega komu od mojih zgodi, ko so sami doma... :O
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.