V središču

Potovanje / selitev preko meje z mačkom


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe sep 21, 2012 5:21 pm

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

Eh, sorry, povratna ni dovolj, ker moraš še nazaj it. :girlblush: Čeprav ko boš šla sama nazaj, bo lažje ker boš brez Jessi.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 652

Pridružen: Pe maj 27, 2011 11:36 am

Odgovor Pe sep 21, 2012 5:24 pm

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

Nas čaka nekaj podobnega zelo kmalu. Ajo bom vzela v kabino, ni variante, da jo dam v kargo. Če pa že, je potrebno stevardeso (še bolje, če je možno, direktno pilota) pri vkrcanju opozoriti, da je muca na letalu). Vse letalske družbe ne omogočajo (zlasti nizkocenovniki so to), da vzameš žival v kabino, zato je potrebno pri vsaki posebej preveriti to možnost. Maksimalna teža muce skupaj s torbo, da jo lahko vzameš v kabino, ne sme presegati 8 kg. Torba mora biti primerna, da se jo shrani pod sedež (samo vzlet in pristanek). V primeru, da bo muca v tovornem delu letala, pa obvezno! čim manj prestopanj.
Bom napisala malo več o tem, kako sem zbirala informacije ter na kaj sem bila pozorna, samo rabim malo več časa. Si ga bom vzela čez vikend.
Cats are my favorite people.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Pe sep 21, 2012 5:36 pm

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

moksa je napisal/-a:Veliko prostorov za prtljago NI ogrevanih, četudi letalske družbe trdijo drugače. Če se le da, jo imej v kabini s seboj, sploh, ker boš prestopala.


Tole podpišem. Da prostor za prtljago ni ogrevan, ne pomeni, da bi mačka malo zeblo, ampak lahko zmrzne.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Pe sep 21, 2012 5:44 pm

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

No, potem pa sploh ni govora - Jessa gre z mano v kabino.

Sicer pa Air Berlin in Iberia oba dovolita živali na letalu, samo da pri Air Berlinu sme biti žival skupaj s transporterjem težka samo do 6kg.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Pe sep 21, 2012 7:50 pm

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

Mene pa zanima tole z neogrevanim kargom - ok, maček gre zraven v kabino, ampak kaj pa psi? Kako letite s psi, tisti, ki imate to izkušnjo?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Pe sep 21, 2012 8:05 pm

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

Javijo, da bo na letalu pes in potem ogrevajo spodnji del. Se jim je pa baje že zgodilo, da so pozabili sporočiti in je pes med transportom umrl :( . Zmeša se mi res :( .

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe sep 21, 2012 8:38 pm

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

To tudi mene skrbi - da bi žival umrla. :( Ker kaj če imaš več kot eno žival? Cele vojske na avion ne gre dajat, se pravi je potem najbolš da več izletov narediš, vsakič drugega s sabo pelješ?

Kar se tiče psov - vsi večji itak ne smejo bit v kabini, poleg tega da ti umre je skrb tudi ta, da ga ne pozabijo naložit! Sem govorila z eno Švedinjo, ki je potovala s psico (prevelika za v kabino) in je prišla na domače letališče,pa vidla da psice ni od nikoder! So jo ob prestopu pozabili dat na avion. Po živčni vojni in vsem skupaj, je potem psička varno prišla domov.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Pe sep 21, 2012 8:48 pm

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

na dolgih poteh mene vedno skrbijo tudi telesne potrebe živali- kaj bo jedla, kje bo lahko pila, pa še to mora potem tudi ven. Če se mucek podela v transpotrerju, pol celo pot leži v tem ali kaj, ali boste to kako drugače urejali?
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Pe sep 21, 2012 10:01 pm

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

To je eden od bonusov več krajših letov (namesto enega daljšega) - vmes lahko počedim, če se kaj zgodi.

Sicer sem kar se tega tiče brala na netu, da ljudje to rešujejo tako, da ima mačka praktično do takrat ko se da na voljo pesek, pa da ji cca 5 ur pred letom ne daješ nič za jesti ali piti. Okoli tega še nisem povsem prepričana, v vsakem primeru ji bom pa dala v transporter plenično podlogo (oz. tisto, kar se ima za trenirat male kužke), če se slučajno polula.

Upam, da se da dati mački kakšna pomirjevala ali pa mogoče kaj naravnega za pomirjat, da bi čim več leta prespala. To bi bilo idealno. Ker res mi ni jasno, kako sicer ljudje to speljejo.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So sep 22, 2012 11:40 am

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

Jaz sicer predlagam en daljši let, čim manj postankov, ker kljub temu da je mačka dalj časa v boxu, je verjetno manj v stresu - letališča so glasna, polna ljudi, ves ta check in/out...

Jaz bi imela tak transporter, da se odpre zgoraj, pa plenično bi dala notr in jo potem hitro zamenjala, če bi bilo treba.

Kar se tiče pomirjeval, sem se edino na fermone spomnila, drugače pa lahko veterinarja za mnenje vprašaš...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor So sep 22, 2012 8:04 pm

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

:offtopic: Jaz (psiho :girlblush: ) bi šla kar z ladjo... :girltruce:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 652

Pridružen: Pe maj 27, 2011 11:36 am

Odgovor Sr sep 26, 2012 2:29 pm

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

Vse, kar je v tem postu napisano, velja za naš primer (potovanje v tretje države, torej izven EU). Pišem na podlagi lastnih izkušenj oz. zbranih informacij.

Pri potovanju z muckom je potrebno biti pozoren (v grobem) na 3 stvari. Pri vsem je potrebno upoštevati zahteve posamezne države, kamor se potuje.
1. Da je pravočasno cepljen proti steklini (najmanj 30 pred potovanjem in max. 1 leto). Upoštevati je treba še čas, potreben za test krvi za vsebnost števila protiteles – serološki test (titer protiteles). Če je titer protiteles enak ali večji od 0,5 IE/ml je ok, drugače se postopek ponovi. Test se vpiše v potni list pod razdelek V.
2. Klinični pregled muce max. 10 dni pred potovanjem in pridobitev certifikata s strani uradno potrjenega veterinarja.
Klinični pregled opravi veterinar in o tem napiše poročilo z izjavo, da je žival zdrava, sposobna za potovanje ter (zelo pomembno!), da ne kaže kliničnih znakov kužnih ali nalezljivih bolezni . To potrdi tudi z vpisom v potni list v razdelek IX. Na osnovi tega poročila + originala! serološkega testa inšpektor pri VURS-u izda certifikat. Vsaj 4 dni preden VURS izda ustrezen certifikat (oblika in vsebina je odvisna od države, kamor potuješ) jim je treba poslati obrazec: najava odpreme pošiljk, ki se dobi na tej povezavi: http://www.vurs.gov.si/fileadmin/vurs.g ... izvoza.pdf
Vzorci spričeval (certifikatov): http://www.vurs.gov.si/si/za_prebivalce ... pricevala/
Za zahteve posamezne države za uvoz hišnih živali in obliko certifikata priporočam, da se obrnete direktno na državo, kamor nameravate potovati.
Za vrnitev v Slovenijo ni posebnih pogojev. Muca mora biti le redno vsako leto cepljena proti steklini.
Muca mora biti čipirana z ustreznim čipom, v skladu z ISO standardi (kar vem, več ali manj v vseh državah po svetu velja enoten standard) oz. če čip ni po ISO standardu, je potrebno imeti ustrezen čitalec s sabo. Urejeno mora biti lastništvo. In muca ne sme biti mlajša od 3 mesecev.
3. Nekaj o samem potovanju z letalom sem že napisala. V največji zagati sem se znašla, ko je šlo za vprašanje lulanja. Sicer se dobijo posebni WC-ji za enkratno uporabo, primerni za potovanja, vendar ne pri nas (vsaj jaz jih nisem našla), tako da se bom lotila izdelava kar sama. S sabo bom vzela pesek (moram še preveriti pri varnostni službi na letališču, če je dovoljeno). V potovalni torbi bo imela pa plenično podlogo in še kakšno za rezervo zraven, če bo potrebno menjati. Tudi nekaj hrane bom imela s sabo. Vodo bomo pa tudi menda dobili.

Pomirjevala za muco se odsvetujejo. Za ljudi kakšen Persen ni odveč. :) Dobila bo tutko z 'drogo' in kakšno zeliščno pomirjevalo za muce v obliki prigrizka. Baje obstaja to. Moram še malo povprašat okoli.

Na letališču pri varnostni kontroli gre torba skozi rentgen, muco je potrebno vzeti ven. Tega dela me je najbolj strah. Za ta namen imam oprsnico in povodec. Jo bom pa v vsakem primeru trdno držala v naročju. Priporočljivo je imeti s sabo čimmanj ostale ročne prtljage. Pa pesti boste stiskali, da bo vse ok. A ne da boste? :)

Bom poročala, kako bomo preživeli. :cat:
Cats are my favorite people.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor So sep 29, 2012 11:31 pm

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

Nasa ni rabila nic ven iz transporterja. Jo je sam varnostnica pogledala in zacela iii-jat :D
We got rid of the kids. The cat was allergic.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 12:48 am

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

V kateri državi pa to?

Za USA sem skoraj 100% da je treba žival ven iz boxa dat.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 9:15 am

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

Šlo je za potovanje iz tretje države z "ugodnimi razmerami" kar se tiče stekline v državo članico Evropske unije, torej obratna situacija. :)
We got rid of the kids. The cat was allergic.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 10:46 am

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

Aja, kul :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če sep 26, 2013 12:39 pm

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

A je kdo tukaj, ki je potoval z mačko v kabini? Pa da je bil let dolg?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če sep 26, 2013 7:32 pm

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

crazydaisy :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če sep 26, 2013 8:19 pm

Re: Potovanje / selitev preko meje z mačkom

Hvala :) Berem zdajle malo za nazaj pa vidim ja :girlblush:
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.