V središču

Mačje lulanje izven WC-ja


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 6

Pridružen: Po okt 24, 2011 8:17 am

Odgovor Sr jun 05, 2013 9:30 am

Re: Mici - uriniranje

Najlepšaaaa hvala za vso pomoč in nasvete :) :yahoo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr jun 05, 2013 9:35 am

Re: Mici - uriniranje

Mačka označuje teren kadar se brezna. S sterilizacijo se to neha. Torej sterilizacija takoj!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr jun 05, 2013 1:51 pm

Re: Mici - uriniranje

Je že imela do zdaj kakšno gonitev? Bi se ti dalo napisat kako je to zgledalo, kako dolgo je trajalo, ipd? :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr jun 05, 2013 1:57 pm

Re: Mici - uriniranje

ti lahko jaz napišem iz izkušnje s prvo začasnico - tuljenje, valjanje po tleh, lulanje vsepovsod, izredna agresija do drugih mačk, sploh samic (tudi steriliziranih),agresija tudi do človeka - iz prijaznega bucanja v milisekundi do ugriza brez povoda (konkretnega ugriza, bila na urgenci),pa spet tuljenje in tuljenje, na ure, podnevi in ponoči :dash: ; mačka se je matrala 14 dni, mi pa z njo vred, saj smo morali s S počakati iz drugih zdravstvenih razlogov
upam da nikoli več :angel: :S
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr jun 05, 2013 7:21 pm

Re: Mici - uriniranje

Ja, jaz imam zelo podobno izkušnjo kot Trixi. Mačka je prišla k meni že sterilizirana, vendar so ji pozabili odstraniti en jajčnik,
kar pomeni da se je na začetku pomladi pričela breznati. Tuljenje brez prestanka, metanje po tleh, sploh ni imela časa
ne za igro ne za hrano. Neprestano je bila živčna. Drugih mačk takrat nisem imela, tako da težko rečem, kakšen bi bil odnos do njih ...

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr jun 05, 2013 7:38 pm

Re: Mici - uriniranje

Kot sta napisali pred mano, samo da pri nas ni bilo nobene agresije do ljudi, tudi lulanja naokoli se ne spomnim. Samo neprijetno je bilo, ni se dovolila dotikat, božat,... ker je bila skoz v pripravljenosti in zelo napeta (kot dila če si jo dvignil v naročje). Pa tuljenje seveda....

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 6

Pridružen: Po okt 24, 2011 8:17 am

Odgovor Če jun 06, 2013 5:21 am

Re: Mici - uriniranje

slavica je napisal/-a:ti lahko jaz napišem iz izkušnje s prvo začasnico - tuljenje, valjanje po tleh, lulanje vsepovsod, izredna agresija do drugih mačk, sploh samic (tudi steriliziranih),agresija tudi do človeka - iz prijaznega bucanja v milisekundi do ugriza brez povoda (konkretnega ugriza, bila na urgenci),pa spet tuljenje in tuljenje, na ure, podnevi in ponoči :dash: ; mačka se je matrala 14 dni, mi pa z njo vred, saj smo morali s S počakati iz drugih zdravstvenih razlogov
upam da nikoli več :angel: :S



Huhhhhh natančno tako :) bolje nebi mogla opisati in traja 14 dni pol se pa umiri. No na srečo grize ne :) pa tud JImmya pusti pri miru ampak je pa vse ostalo opisano v nulo :) huhhhh pol pa evrčke nabrat pa hitr stelizacijo narest pa sm zmagala jaz in Mici :) še enkrat hvala za vse nasvete in htre odzive :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če jun 06, 2013 7:38 am

Re: Mici - uriniranje

Kolikokrat se pa je v tem letu in pol? Imate srečo, da mine, ene se gonijo neprestano. Pri naši ni bilo tako hudo, se je pa res gonila le par dni potem je šla pa direkt na sterilizacijo, Sicer to ni priporočljivo, sam glede na to da je bila tudi zunaj nam drugega ni preostalo.
Zgledalo je pa takole http://beta.dropshots.com/Nika/media/53783635 (pubec poštiman, mislim da ni čist dobr vedu kaj dela :D )

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 6

Pridružen: Po okt 24, 2011 8:17 am

Odgovor Če jun 06, 2013 7:57 am

Re: Mici - uriniranje

Nika je napisal/-a:Kolikokrat se pa je v tem letu in pol? Imate srečo, da mine, ene se gonijo neprestano. Pri naši ni bilo tako hudo, se je pa res gonila le par dni potem je šla pa direkt na sterilizacijo, Sicer to ni priporočljivo, sam glede na to da je bila tudi zunaj nam drugega ni preostalo.
Zgledalo je pa takole http://beta.dropshots.com/Nika/media/53783635 (pubec poštiman, mislim da ni čist dobr vedu kaj dela :D )



hi hi hi hi kot da bi moja dva gledala hi hi hi :D defenitivnu iste reakcije he he he ohhhh ti naši mačkoni vedno me nasmejejo pa če sm še tako slabe volje :) upala sm da se bo umirila glede nato da sta skozi v stanovanju :cat: ampak traja že kar neki časa :) cca. 3 mesece po 3-4 dni pol pa neha pa je mir pol pa spet akcija he he ampak ta mesec bomo to zrihtal in bo spet naša pridna navihana Mici :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če jun 06, 2013 8:23 am

Re: Mici - uriniranje

Ti se kar naroči, sam tako da ne bo ravno med gonitvijo :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jun 06, 2013 8:33 am

Re: Mici - uriniranje

Odrasla nesterilizirana in nebreja mačka se se goni kar naprej, oz. lepše povedano, je vedno v kateri od faz gonitve. Pri mačkah je to popolnoma drugače kot pri psicah. Tudi rizik zapletov pri sterilizacije take mačke je skoraj ničelen, pri psici pa zelo visok.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jun 06, 2013 8:44 am

Re: Mici - uriniranje

Imate srečo, da vam mačjega samčka ne razganja. Že naslednji dan bi z njim leteli na kastracijo, ko bi vam začel markirat, tako zelo to smrdi, da je urin proti temu "milina". Smo imeli 2 meseca neuporabno šolsko torbo, kljub pranju in parfumiranju, ko se nam je to zgodilo pri izključno notranjemu mucku (od mladiča), a še nekastriranemu, ko ga je začelo prvič razganjati. :bad:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 6

Pridružen: Po okt 24, 2011 8:17 am

Odgovor Če jun 06, 2013 8:46 am

Re: Mici - uriniranje

helena je napisal/-a:Odrasla nesterilizirana in nebreja mačka se se goni kar naprej, oz. lepše povedano, je vedno v kateri od faz gonitve. Pri mačkah je to popolnoma drugače kot pri psicah. Tudi rizik zapletov pri sterilizacije take mačke je skoraj ničelen, pri psici pa zelo visok.



uuu hvala za pomemben podatek takoj ko bo plača nakzana uredim Mici oziroma jo naročim pri Mačji hiši na Brnekrjevi namreč tam je bil že Jimmy porihtan in sm nadvse zadovoljna z njimi! Ker pa moram z obema mačkonoma v Ljubljano, ker če Jimmya samega pustim joka kot otrok ker sta fulll navezana en na drugega, tako da moram oba peljat na izlet v Ljubljano he he :) huhhhh projekt da potem še s službo uredim :) ampak sedaj ko vem pri čem sem bo lažje :)
Saj drugače imamo tudi pri nas veterino pa grem glede na dobre izkušnje kar raje v Ljubljano :good:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 6

Pridružen: Po okt 24, 2011 8:17 am

Odgovor Če jun 06, 2013 8:50 am

Re: Mici - uriniranje

Trixi je napisal/-a:Imate srečo, da vam mačjega samčka ne razganja. Že naslednji dan bi z njim leteli na kastracijo, ko bi vam začel markirat, tako zelo to smrdi, da je urin proti temu "milina". Smo imeli 2 meseca neuporabno šolsko torbo, kljub pranju in parfumiranju, ko se nam je to zgodilo pri izključno notranjemu mucku (od mladiča), a še nekastriranemu, ko ga je začelo prvič razganjati. :bad:


Huhhhh vem kako je smo imeli doma pri starših ne kastriranega mačkona he he, :) ki pa je bil potem po incidentih z markiranjem hitro kastriran, zato pa sem tudi JImmya najprej kastrirala, ko je bil star 5 mesecev sedaj pa moram urediti še Mici :) :cat:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 32

Pridružen: Sr avg 14, 2013 5:58 pm

Odgovor Ne avg 18, 2013 10:12 pm

Mačje lulanje po hiši... kaj storiti?

Naša zgodba je sledeča... že mnoga leta imamo pri hiši veliko živali, nikoli nismo imeli težav z lulanjem v hiši (kakšen bruhec ali driska že kje, ampak lulanje nikoli).

Živimo v dvostanovanjski hiši. V zgornjem stanovanju živita 2 muci (stara 4 leta in stara 2 leti) in pa 2 mačka (alfa samec 3 leta star in 2 leti star najdenček, ki je bil kastriran v zavetišču). Vsi so kastrirani/sterilizirani.

V spodnjem stanovanju živijo starši in sestra, oni imajo od oktobra 2013 tri pse (mamico ter 2 mladiča) - sprva je bil eden od mladičev oddan, nato pa smo ga vzeli nazaj, ker ni šlo s kupci... Pa sva midva rekla, da ga bova vzela k sebi.
V času, ko so bili pasji mladički majhni, je pasja mama na polju našla enega cca 2mesečnega mucka, ki smo ga peljali v Gmajnice, na koncu pa smo se odločili za posvojitev.

Nato pa...
( (slučajno???) v času ko so bili mačji in pasji mladiči istočasno pri hiši...)
..se je v zgornjem stanovanju - torej pri najinih mucah - začelo pojavljati lulanje vsepovsod. Obupana sva čistila kot nora, na koncu peljala osumljenca - 3 letnega alfa samčka - k veterinarju. Muc je imel uroinfekt dobil je antibiotike, posebno dieto proti sečnim kamnom in stvar se je pomirila...
za nekaj mesecev..
Vmes so kdaj na obisk prišli psički in pa mali muc iz spodnjega stanovanja. Vedno je bilo potem lulanje bolj izrazito - celo dogajalo se je, da je pes (samček) ki že doooolgo ne lula notri v hiši, pri nama v stanovanju mirno dvignil nogo in zacahnal...recimo na vikendu tega ne dela. Pes ni kastriran.

nato je bila zgodba enaka... veterinar, uroinfekt kljub dieti... fontani, vodi kadar se mu sprdne v banji, 3 WCji za 4 muce, vsak dan čiščeni,..... LULANJE.
Antibiotik je pomagal, vendar po 4 tednih zdravljenja se je lulanje nadaljevalo.
Enkrat sem ujela tudi drugega mačka (2 letnega), da se je polulal na torbo - pred mojimi očmi. Je počepnil.. (torbe so pogosta tarča lulanja zadnje čase... in pa moževe stvari). (POZOR NA TEGA DRUGEGA MAČKA - beri dalje)

Medtem pa v spodnjem stanovanju je mačji mladič (ki se je sprva boril s konstantno drisko in zamenjal veliko hran, da je stanje končno OK).. v času spolnega dozorevanja začel lulati POVSOD - še hujše kot naši zgornji, ki se zaenkrat omejujajo na pritalne lokacije... mali je šel tudi na mizo, seveda vse pasje postelje, polulal je računalnik, stoile, kavč, postelje..... sestra je ugotovila, da je "fouš psom", ker je ob tem res BOLEZENSKO bežal iz hiše (praktično izdelal je strategijo za spizdit) in sedaj ima izjemoma dovoljenje hodit s psi na sprehod (po dogovoru z zavetiščem) ker če ne je bilo stanje neznosno, spizdil je pa tako in tako.. (z nobeno drugo živaljo sicer nimamo težav).. ta maček se itak obnaša kot pes in je sposoben napasti mimoidočega psa (čuden maček pač).

Odkar je zaćel lulati ta mali maček iz spodnjega stanovanja, je naš drugi maček začel stati pred vrati stanovanja, tuliti, z repom otresati na vse mogoče - vendar nič ne pošprica, le vsakič, ko pride do mene ali kogarkoli, se obrne z repom proti tebi in ga otresa, me "naskakovati v spanju = neke vrste kot bi naskakoval mačko" (moža nikoli ne naskakuje!), tudi skakače po 2-letni sterilizirani muci, ki že beži pred njim... .

Ker sta bila in naš drugi maček in ta mali maček iz spodnjega stanovanja kastrirana v istem zavetišču, me zanima, ali obstaja verjetnost, da sta bila oba malo slabo kastrirana in imata zdaj onadva boje za teritorij?

Odkar imajo malega mačka s težavami (tega spodnjega) imamo v obeh stanovanjih tudi Feliway - opazila sem, da ko Feliwaya zmanjka, je lulanja takoj veliko več. Sicer pa imajo (vsaj moji) omejene lokacije na okolico WCjev in okrog kante za smeti ter moževe strani postelje (??) . Ne vem pa, kateri od najinih mačkonov lula....

Če gre za slabo kastrirane mačke - bi Feliway najbrž pomagal, kajne?

V dejansko jih držimo ločeno.

Pa še... poleg Urine Offa, Ecodorja, Melerunda... s čim naj očistim vonj po lulanju iz oljenega parketa? Po uporabi parnega čistilca je bolje, vendar moj nos še zmeraj zazna smrad...

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 32

Pridružen: Sr avg 14, 2013 5:58 pm

Odgovor Ne avg 18, 2013 10:17 pm

Re: Mačje lulanje po hiši... kaj storiti?

No da povzamem (je v bistvu precej zmedeno zapisano....)

Ali obstaja kaj takega kot "slabo kastriran maček"?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 32

Pridružen: Sr avg 14, 2013 5:58 pm

Odgovor Ne avg 18, 2013 10:31 pm

Re: Mačje lulanje po hiši... kaj storiti?

aja... in ta naš drugi maček (2-letni) je bil kastriran pri cca 3 mesecih..,tako da najbrž ne gre za tisto, ko ohrani stare navade... v resnici se naj ne bi nikoli breznal.. (???) na zastopim,

Sestrin mali muc pa lula mnogo več takrat, kadar iz kakšnega razloga ne more ven... nato pa (nenako mu že rata - tudi na zelo bizarne načine) le pobegne ven. Ima pa šele 10 mesecev. Povezavo med "ven" in "lulanjem" smo pri njemu odkrili naključno, ko je pobegnil ven, kakšen dan ni lulal. Nato smo poklicali zavetišče, povedali, kako je in so dovolili nadzorovane izhode. Kljub temu še kdaj nenadzorovano pobegne (RES ga ne moremo zadržati).

Ima ša še eno značilnost - vsake toliko se zapiči, da bo prišel v najino stanovanje. V tem primeru se postavi v zasedo pred najina vhodna vrata in švigne noter, nato se skrije pod kavč. Najine muce ga obstopijo, midva ga po hitrem postopku (zaradi strahu pred lulanjem najinih samčkov) čimprej zbezava izpod kavča in dava nazaj ven iz stanovanja na stopnišče pred njegovo stanovanje (med stopničem in njegovim stanovanjem so mačja vrata, ker ima on svoje stranišče na stopnišču).

Torej ta mali maček hoče ven in v najino stanovanje k mucam. Imam pa občutek, da bi pri nas rad "kradel hrano" - ker ima on še vedno tisto dietno proti driski... in je vedno ista.. pri nas pa imamo drugačno. To sumim tudi zato, ker je sposoben napasti psa, medtem, ko je, da bi le dobil pasji briket...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Po avg 19, 2013 9:42 am

Re: Mačje lulanje po hiši... kaj storiti?

"Slabo kastriranega mačka" kar odpiši. Vzroke za lulanje moraš iskati drugje, ne v spolnem nagonu. Predvsem v nezadovoljstvu zaradi česarkoli že.

Tudi vsi psi morajo biti kastrirani/sterilizirane. To je predpogoj za karkoli v tako veliki družini.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 32

Pridružen: Sr avg 14, 2013 5:58 pm

Odgovor Po avg 19, 2013 8:54 pm

Re: Mačje lulanje po hiši... kaj storiti?

Hehe.. če bi bilo po moje, bi bili tudi psi kastrirani.. vendar ima sestra rodovniški psički in se ni čisto odločila kaj z njimi v prihodnje. Bomo videli.

Lulanje se je začelo, preden so psički odrastli. Prej smo imeli njihovo nesterilizirano mamico 3 leta in ni bilo težav. Vzporedno z njo pa (še prej) zelooo staro starejšo nesterilizirano psičko in tudi ni bilo težav.

Kakšna ideja za odpravo spolnega nagona? Poleg Feliwaya?

Najbrž so muce res nekoliko nezadovoljne, ker sva zaradi gradnje hiše pogosto zdoma. Upam, da se bo zaradi moje porodniške in posledično več časa doma stanje vsaj malo popravilo. Ne bi pa rada potencirala tega vedenja z napačnimi ukrepi.

Ali obstaja pri nas kakšen "cat whispere", ki bi bil pripravljen prit pogledat k nam in v živo ocenit stanje?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Po avg 19, 2013 9:12 pm

Re: Mačje lulanje po hiši... kaj storiti?

ancksha je napisal/-a:Kakšna ideja za odpravo spolnega nagona? Poleg Feliwaya?

? Feliway ne odpravlja "spolnega nagona" - na muce naj bi deloval antistresno.
Po prebranem bi si upala skoraj trditi, da tvoje mačke ne markirajo zaradi spolnega nagona, pač pa zaradi stresa ob vsem kažinu in nenehnih spremembah v njihovem okolju in torej v njihovih življenjih. Ob vsem prebranem bi markirala najbrž tudi jaz, brez heca.
Poskusite ustvariti za muce čim manj stresne pogoje, drugega res ne vem, kaj bi se še dalo svetovati.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 87 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.