V središču

Muca in napad panike


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne dec 25, 2016 4:55 pm

Re: Muca in napad panike

Pri naših se obnesejo Bachove Rescue kapljice - žival ni zadeta, le mirneje prenaša idiotsko pokanje. Enako dobra reakcija pri psu in mačkah, brez strahu pred predoziranjem ali stranskimi učinki, dobijo se v lekarnah in preko spleta.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To jan 10, 2017 3:42 pm

Re: Muca in napad panike

Pri nas trenutno strašno ropotajo eni majstri, zato sem začela "drogirat" (z Bachovimi kapljicami ;) ) naše mucke (no, Yodlu bi bilo itak vseeno, on je pač užaljen, ker ga nihče od delavcev noče prit pogledat pa čohat :P ), pri Leii sem pa opazila učinek predvsem v tem, da se zelo veliko in glasno krega :P No, pa še to ji je treba priznati, da pride zelo hitro po odhodu majstrov iz skrivališča in ne hodi še par ur okrog čisto poklapano :good:
Sicer najprej noben od njiju ni hotel piti vode s primešanimi kapljicami (kot me je opozoril tudi "moj" lekarnar - on svoji mački kaplja kar v gobček; to je bila za naključne mimoidoče ena zanimiva debata, moram reči ;) ), ampak kasneje sta se pa sprijaznila :good:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor To jan 10, 2017 4:45 pm

Re: Muca in napad panike

Zelo zanimivo, moja dva z veseljem polizala kar s prsta.
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To jan 10, 2017 5:00 pm

Re: Muca in napad panike

Joj, pri Leii to itak ne bi šlo, ker madam niso preveč naklonjeni novotarijam :D Niti priboljškov prvih nekajkrat ne vzame, za jemanje iz roke (ali lizanje kakšne paste s prsta ali kaj takega) sva več mesecev trenirali :)
Voda jima sicer še vedno ni čisto ok, ampak sta nekako sprijaznjena, da druge pač ne bo ... No, važno, da deluje, ker me je res ful skrbelo.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Sr jun 28, 2017 10:54 am

Re: Muca in napad panike

Živjo, bom kar tu pisala, je nekako sorodna tema in malo ste me s svojim pisanjem že pomirile, ampak bi vseeno rada slišala še kakšno mnenje. Zna bit, da bo malo daljši zapis, da razložim stanje, ker me res skrbi.
Namreč, moj Loki, 8 let star maine coon, je bil že od malega (dobila sem ga pri 5 mesecih, ker ga nihče ni hotel, ker je kao premalo puhast za pasmo :fool: #theirloss ) malo bolj plašen. Rabila sem cca 2 leti, da se je sprostil in se pustil božati, plus še dodatni 2, da je vzljubil cartanje. Sicer je bil že prej vedno v moji bližini, ampak odkar je začel uživat v cartanju, pa je dobesedno vsako noč spal pri ali pa na meni. Ogromna, skoraj 9-kilska mačja carta :kiss:
Lani jeseni so nam v bloku začeli prenavljati fasado in ni bil navdušen, ko so delavci hodili mimo balkona, ampak se je pač skril pod posteljo ali v kopalnico in prišel ven, ko jih ni blo več, včasih pa tudi že prej, če sem bila doma. Boji se tudi sesalca, metle, dežnikov, ampak se je potem vedno hitro vrnil v mojo bližino in sproščeno ležal kot kralj.
Potem pa so zdaj spomladi prenavljali še balkone in nekje pred 5 tedni sem opazila, da se že dva dni zadržuje v kopalnici. Ko sem ga prinesla v sobo (živim v garsonjeri), je deloval zelo prestrašeno, široke zenice, rep je vlačil po tleh, živčno gledal naokoli in se zdrznil ob vsakem šumu (govorimo o premiku copata po linoleju, recimo, ne pokanju petard). Hrano in vodo sem mu prestavila v kopalnico in upala, da se bo sčasoma pač sprostil. Trudim se tudi z baldrijanom na brckotu, ki ga sicer sprosti, ampak to ne traja dolgo. Priboljški ga zvabijo ven, potem gre takoj nazaj. V kopalnici je še najbolj miren, čeprav ima tudi epizode, ko se tudi tam kar trese, včasih celo piha, čeprav je to muc, ki dobesedno ne zna biti jezen. Sicer je v kopalnici normalen, prede, daje buce, mrnjavka.
Parkrat mi ga je uspelo spraviti v sobo in se je celo nekaj igral, se ulegel in zaspal, ko ga je kaj zbudilo, pa se je spet prestrašeno odplazil v kopalnico. Tudi na balkon, ki ga je vedno oboževal, ne mara več oz. če ga dam tja, je nervozen.
Včasih tako pogleduje pod posteljo z velikimi črnimi frnikulami, da imam občutek, da imamo duhove. Včeraj ga je očitno nekaj zelo prestrašilo, očitno je moral skočiti in se nekam zatakniti, saj sem na tleh v kopalnici našla večji del kremplja in imel je krvav prstek na zadnji tački ter do živega mesa odpuljen noht, samo mali štrcelj je ostal revežu :girlsad: :girlsad:

Torej, bottom line: deluje, kot bi doživel hudo travmo. V stanovanju nisva s partnerjem nič spreminjala niti nista najina urnika nič drugačna. Hrano imamo isto, posode za vodo iste, dobesedno nič ni drugače (razen če je kak sosed kaj spreminjal). Imam še eno maco, Lali, ki pa se ne obnaša popolnoma nič drugače kot prej. Večino časa spi, normalno je, malo se igra, včasih te oprasne, rada se crklja ...

Kaj bi lahko povzročilo take odzive? Muc se je tako zelo rad cartal, ves čas je bil ob meni, se drgnil, dajal buce, se pogovarjal, zdaj pa samo čepi v kopalnici in mi je za zjokat hudo. Kaj lahko naredim? Hvala že vnaprej, da ste me prebrali in za vsak nasvet bom hvaležna. Martina
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr jun 28, 2017 3:33 pm

Re: Muca in napad panike

:( Ubogi Loki!
Ste imeli mogoče kakšne obiske, če je vse ostalo nespremenjeno? Ali pa je kaj grmelo in se od takrat boji? :truce:
Ne bi ti znala svetovati nič drugega, kot da probate z Bachovimi kapljicami. Mojim je zelo koristilo, vsakemu komplikatorju sem vzela drugačne oz. jim dajem dvoje, troje...kar je pač zanj po opisu. Pri nekaterih je izboljšanje 100%, pri nekaterih okoli 90%, ampak dejansko jim nuca!

Poskusiti ni greh. Tukaj dobiš opis težav, simptomov... Za vas bi bile št. 19 in 20 zagotovo.
http://www.lekarnazaduso.si/

Veliko sreče!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr jun 28, 2017 5:30 pm

Re: Muca in napad panike

Kaj posebno novega ne bom napisala, pa vseeno. Po moje boš zelo težko ugotovila, kaj je bilo tisto, kar je povzročilo to spremembo. Najverjetneje se mu je nekaj zgodilo, ko vaju ni bilo, mogoče kaj tako banalnega, da si ne bi nikoli mislila, da je lahko razlog. Ampak, o mačkih govorimo, ne. V glavnem, stanje je takšno kot je in jaz bi šla od tu dalje. Če si prepričana ali vsaj skoraj prepričana, da ni nič fiziološkega, potem poskusi z že svetovanimi Bachovimi kapljicami. Pa čim bolj normalno se obnašajta, ne preveč silit v njega, ne pa ga tudi pustit vse dneve samega v kopalnici.Jaz bi mu šla večkrat na dan tja povedat, da je cepec in upala, da ga bo radovednost slej ko prej vrnila na staro obnašanje. Pa če ga neseta v sobo ali na balkon, mu ob prvih znakih nelagodja pustita, da se umakne na varno. Če pa bi zadeva še kar trajala kljub kapljicam, pa vsekakor vet, za vsak slučaj.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Če jun 29, 2017 8:12 am

Re: Muca in napad panike

Hvala obema, bomo poskusili. Včeraj zvečer sem ga prinesla v sobo in dala na škatlo od pice, kjer je vedno rad spal (mačke in škatle, kdo bi to razumel ... :truce: ). Dejansko je na njej zaspal, potem pa je ponoči šel na wc in se celo vrnil na škatlo, kar je napredek :good: Proti jutru ga je nekaj prestrašilo in je pobegnil nazaj v kopalnico, zdaj pa sem ga prinesla na posteljo. Kjer sem ga odložila, tam se je ulegel in z ogromnimi frnikulami gleda okrog, tako da ne vem, a se tako boji, da si tudi pobegniti ne upa, ali pa le ni tako hudo. V vsakem primeru bomo poskušali še s kapljicami in veliko cartanja, omejujem pa ga ne in lahko gre kadarkoli "na varno" v kopalnico.

Držite pesti in hvala še enkrat :angel:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jun 29, 2017 8:21 am

Re: Muca in napad panike

Poglej mu še v gobček, predvsem zadaj (ob kočnikih), če ima morda vnete dlesni. Bolečina utegne dramatično spremeniti mačje vedenje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Če jun 29, 2017 8:25 am

Re: Muca in napad panike

Možno je, ja, zaradi dlesni smo že bili pri vetu. Bomo bolj pridno ščetkali, čeprav z grizenjem večjih briketov nima težav. Na to nisem niti pomislila.
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Če jun 29, 2017 1:17 pm

Re: Muca in napad panike

Lahko se zgolj pridružim tistim, ki so že svetovale Bachove kapljice. Mucam jih ne dajem, ker ni razloga, se pa pa obnesejo pri psici in to zelo. Razlog za Lokijevo vedenje tiči mogoče res v nekem stresu, ki ga je doživljal zaradi del v bloku: moj Dodo je tudi veliko bolj pazljiv in plašen, odkar sem spomladi prenavljala stanovanje - ves kažin in večkratna selitev v drugo sobo so ga očitno fino znervirali.
Edino, kar bi tudi jaz vseeno najprej izključila, je fiziološki razlog - glej gipsyin post.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 970

Pridružen: Sr sep 22, 2010 2:29 pm

Odgovor Če jun 29, 2017 1:35 pm

Re: Muca in napad panike

Ne pozabite tudi na igro s katero mu lahko odvrnete pozornost oz. ga "odklenete" iz prestrašenega stanja.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Če jun 29, 2017 10:26 pm

Re: Muca in napad panike

Danes je ves dan spal na postelji, očitno izmozgan od vsega, in sem že mislila, da bo šlo na bolje, potem pa se je partner samo vsedel na posteljo, kjer sta prej skupaj spala, in je doživel hud panični napad. Pihnil, skočil s postelje, se spet ustrašil in pihnil, se pognal proti veži, se zaletel, pihnil, pognal v kopalnico, pih, bum,tresk, pih, grozljivo. Itak sem šla za njim in ga umirila, potem pa spet tresenje in frnikule.
Potem sem šla na en dogodek in mi partner piše, da ga je ugriznil v prst in panično pihal, ko ga je hotel dat z wcja,kjer je sedel, in spet panika po stanovanju. Tokrat se je pognal na teraso in obvisel na mreži, potem pa pihal, ko ga je prijel,da bi ga dal dol.
Zdaj sem ga crkljala z mokro hrano, obrisala sva nohtek, ki je seveda krvav od divjanja, ampak k sreči se ne gnoji, in zobke sva umila. Nič težav, vse pustil, sicer s frnikulami in brez predenja, kar sicer spremlja vse, kar delava (še ko mu strižem kremplje, zlato moje), ampak vseeno. Zdaj drema in upam, da bo celo noč spal, da ne bo spet kake panike. Js pa ne vem, kako bom spala.

Koliko časa naj mu dam, preden vključim veta? Nočem delati panike, vožnja mu je stres, isto box in vet.
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Če jun 29, 2017 10:29 pm

Re: Muca in napad panike

Aja, zdaj zvečer je prvič zavrnil brikete in vodo, ampak tuno z dodatno vodo je pa rad zmazal. Prav tako mu ni do igre, ampak tudi to povezujem s strahom. Bom še poskušala.
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe jun 30, 2017 12:12 pm

Re: Muca in napad panike

Jaz bi ti predlagala, da čim prej v lekarni kupiš Bachove rescue (te so menda formulirane tako, da zelo hitro učinkujejo, pogosto jih dajejo živalim ob raznih ognjemetih, petardah ...) - to bo pomagalo tudi pri vožnji do veterinarja.
Potem pa razišči kapljice naprej, če bodo fiziološki razlogi izključeni.

Poanta pri rescue je, da so zelo široko učinkujoče in mogoče ne ciljajo vsake speccifične težave posebej - in je zelo verjetno, da bo Loki potreboval bolj specifično terapijo.

Moram pa reči, da imajo že rescue zelo dober učinek na Leio in je že res pogumna. Ne boji se več niti grmenja, obiski jo vidijo v spodnjem nadstropju (se ne skriva več v stranišču :) ) :good:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Pe jun 30, 2017 1:14 pm

Re: Muca in napad panike

Danes sem dobila Bachove. Doma sem našla sledi še enega napada, vse razturjeno in njega v kotu okenske police, potem pa sem mu dala kapljice in v roku 10 min je dobil normalne oči, postal je radoveden in umiril se je. Zdaj sproščeno leži na polici pa tudi malo je že jedel. So far so good, sigurno pa še lep čas ne bom mirna. Opazujem dalje, kako bo z ješčnostjo, pitjem in igranjem plus ostali znaki, da kaj ne štima.
Hvala za nasvete.
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe jun 30, 2017 1:49 pm

Re: Muca in napad panike

Revček :kiss: držim pesti, da mu bo pomagalo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Pe jun 30, 2017 6:52 pm

Re: Muca in napad panike

A postanejo zaradi teh kapljic apatični? Ko sedi na okenski polici, je sproščen in mirno leži/spi, noče pa več jesti niti piti. Če ga dam na tla, tam obstoji in z repom med nogami počepne in se ne premakne. Klicala sem na veterino MH in mi je rekla, naj ga jutri pripeljem, če ne bo jedel, ampak kako naj vem, kdo od njiju bo jedel in če bo sploh kaj pil? Katero veterino mi sicer priporočate, glede na to, da MH nimajo rentgena (kolikor vem?)? No, mogoče se motim, ker k sreči vetke ne rabimo dosti, hodimo pa itak vedno tja :)
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe jun 30, 2017 7:01 pm

Re: Muca in napad panike

Glede na to, da se v kopalnici dobro počuti, ga daj za čez noč v kopalnico, pa boš vedela, če je. Veterina MH ima rentgen.
Zakaj ga pa daješ na tla, če je na polički sproščen?
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Pe jun 30, 2017 7:32 pm

Re: Muca in napad panike

Kapljice mu dam tako, da mi sedi v naročju kot otroček, potem sem ga dala pa na tla. Ne vem, nisem sploh razmišljala, da bo spet otrpnil, glede na to, da je bil cel popoldne tako na chill. Zdaj je popil malo vode, ampak šele, ko sem vanjo zmešala malo medu (vem, da ni ok in mu ga sicer ne dajem, razen ko je imel vnete glasilke, je vetka to svetovala in ga obožuje). In zdi se mi, da ga malo kuha. Smrček ima čisto roza (kot kadar se je res intenzivno igral), čisto vroča ušesa in dlesni, bolj kot sicer. Verjetno je pač od razburjenja, si mislim, čeprav je na videz miren.

Super, da so v MH dobili rentgen :good:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.