V središču

Kopanje


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Ne avg 16, 2015 1:05 pm

Re: Kopanje

Plac mu je treba čim bolj omejit, da se čim manj giblje
Moj Pikec je bil v kletki za kunce 120x60x50 - placa lih za posteljo, sekret in hrano
Cel uscane je bil, ampak takrat so bile druge prioritete

Par tednov sem imela smrdljivega dihurja, pol je pa maček ratal :)

SlikaSlika


Zdej je pa en razvajen bajs

Slika

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne sep 13, 2015 1:56 pm

Re: Kopanje

Mačka ima zaradi driske (včeraj) in drgnjena po tleh vneto kožo okoli ritke. Sama se ne more dobro očistit. Ali jo mazat z Bepantenom in počakat da rdečica mine, pa potem kopat (samo umit z vodo od repa dol) ali jo umit že vmes, ker to pomaga pri samem udobju/počutju pomoje?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne sep 13, 2015 3:32 pm

Re: Kopanje

all je napisal/-a:Mačka ima zaradi driske (včeraj) in drgnjena po tleh vneto kožo okoli ritke. Sama se ne more dobro očistit. Ali jo mazat z Bepantenom in počakat da rdečica mine, pa potem kopat (samo umit z vodo od repa dol) ali jo umit že vmes, ker to pomaga pri samem udobju/počutju pomoje?


že rešeno :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne sep 13, 2015 6:54 pm

Re: Kopanje

Kaj, a se je sama umila. :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po sep 14, 2015 12:05 am

Re: Kopanje

Žal ne :D
Sva jo jaz in Rok, hitro, je na koncu še zadovoljna zgledala. :) Se mi je to zdelo bolj efektivno kot Bepanten čez vse gor mazat, pa je pomoje tudi bilo.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 114

Pridružen: Po sep 21, 2015 7:00 am

Odgovor Po sep 21, 2015 1:58 pm

Re: Kopanje

Meni je najboljši način za kopanje mačke (če jo je res treba) tako, da se v kad/tuš natoči nekje 5 cm vode in se mačko da vanjo ko voda ne teče več. Mačko samo polivamo z neko skodelico, ki je ne bomo več uporabljali (razen za kopanje mačke :D ), da jo dobro zmočimo, vendar nikoli po glavi. Potem jo lepo našamponiramo in ji govorimo, da je to masaža :rolleyes: , potem pa jo zoper dobro speremo, tako da po njej s skodelico polivamo vodo.

Od vseh izkušenj, ki jih imam z mačkami, se je ta izkazala za najboljšo rešitev za vse sodelujoče. Ko sem prvič kopala mačko kar pod tušem, je sestri spraskala hrbet in doživela tak šok, da je bila 2 dni pod kavčem :O . Ampak z leti se človek kaj pametnega nauči :blush: . Zato priporočam vsem, ki mačko res morate skopati, da po njen ne polivate vode direkt iz tuša. Da me ne bo slučajno kdo narobe razumel, da mačka v takem kopanju uživa - še zdaleč ne, le prenese ga lažje in je veliko manj možnosti za različne poškodbe :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po sep 21, 2015 9:18 pm

Re: Kopanje

osebno mam pa z vsemi vpletenimi macki vajenimi ljudi izkusnjo da je tus edina opcija. Mam banjo in tus kabino. Sprobano oboje. In je macjad najbolj mirna ko sem jst z njimi v zaprti tus kabini. Sem probala od zunaj z odprto kabino pa ni slo. Kratke hlace, sampon v kabini, temperatura vode kot za dojencka. Seveda ze parkrat prej macka bozam z mokrimi rokami, jim dam pit izpod tusa da so vajeni zvoka vode,... Na tak nacin smo se vedno ok zrihtali. Cimet in Jani oba celo predeta. Samo vsakemu svoje.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe sep 25, 2015 12:13 pm

Re: Kopanje

Pri nas gre pa samo na hitro v kuhinjski lijak, en jo drži, drugi nežno umiva. Voda počasi teče, včasih se poliva še s skodelico. Absolutno pa mora voda odtekat, da ne stoji v vodi. Gre se po sistemu hitro not - hitro ven. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So sep 26, 2015 7:41 am

Re: Kopanje

pa obvezno prej vsaj konice krempljev malček pristrižt... :blush:
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 82 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.