V središču

Kopanje


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Ne apr 10, 2011 7:34 am

Kopanje

Mene zanima kolikokrat vi mačko kopate. Kako jo pa potem posušite?

Pa upsi, če je že kje ta tema, jjaz je nisem opazila :girlblush:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne apr 10, 2011 8:37 am

Re: Kopanje

Jaz kopam samo dolgodlakega Binkota, ki sam ne obvladuje vse to svoje dlakovje, ostalih dveh ne. Skopam ga nekje dva ali maksimalno tri krat letno. Mačka je najbolje po kopanju posušit s fenom. Ker Velikega od fena skoraj fršlog trofi, ga kopam vedno na pasje vroč dan, ga fejst zbrišem z brisačo ali dvema, tremi in nato pustim, da sonce zadevo dokonča.

Edit: Sonček na mačkotesno urejenem balkonu, seveda.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Ne apr 10, 2011 8:51 am

Re: Kopanje

Aha oky :good:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne apr 10, 2011 9:03 am

Re: Kopanje

Nikoli. Sem pa Čupi enkrat oprala rit, ko je imela drisko. :bad:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne apr 10, 2011 9:17 am

Re: Kopanje

Jaz mojih tudi še nikoli nisem kopala. Preveč cenim lastno življenje :D :D

Riti in včasih tace pa pucamo z v vodo pomočenimi vatkami, riti pa z otroškimi ročki za ritke. Takimi brez vonja, ker mene te umetne vonjave grozno motijo (skorajda več, kot naravne :devil: ).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne apr 10, 2011 9:21 am

Re: Kopanje

Jaz sem mojega samo enkrat, ko se mi je strgal z oprsnice in ušel, nazaj smo ga pa dobili čisto povaljanega po nekem gnoju. Kar še ni bilo dovolj pretresov za tisti dan, je bilo kopanje pravi boj, ne boj, mesarsko klanje. Dvo-centimeterske luknje od krempljev po celi dolžini rok so se mi pa tudi še en mesec celile....
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Ne apr 10, 2011 9:58 am

Re: Kopanje

Louisa tudi mi še nismo kopali, saj je zelo čist in ima ful lepo dlako. Garfi pa je bil v vsem svojem življenju 5x skopan, pa pri tem ni bilo hujšega boja, saj se je hitro vdal v usodo. Fenala pa ga nisem nikoli - kot Renata - fino zbrisala z brisačo, potem pa je ostalo opravil sam (med drugim z lastno centrifugo po stanovanju....). ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Ne apr 10, 2011 10:48 am

Re: Kopanje

Lali sva s fantom skopala 2x, pa je kar šlo, ker je revica od šoka kr otrpnala :O Lokija pa samo 1x, ker je bil rezultat BRUTALEN, čeprav je maine coon in mu je voda drugač ful zanimiva, za pacat po umivalniku pa pol delat tačke okrog po stanovanju.. Pa tud njegova vzrediteljica pravi, da ga potem pa že nisem prav primla, ker ona ga je uspela sama skopat.. Problem je pa, ker mava midva samo tuš in je kopalna akcija zgledla tk, da sem se js oblečena spravla z mačkom pod tuš in ga držala, fant ga je pa zmočil, namilil in splaknil.. Rezultat: raztrgana majica (čez trebuh in čez ramena), kjer sem mela pol tud fajn popraskano, čeprav mu strižem kremplje, revež je bil pa v taki paniki, ko sem ga probala za vse tace držat, da si je še z zobmi pomagal in mi hotel zlest na glavo s pomočjo zob - k sreči mam dost las... :D Je pa tk prijazen, da ni bil nč zloben in me hotel namerno poškodovat, ampak se je samo boril, da bi prišel stran od vode.
Mislim, da znava to poletje spet probat kopanje na en vroč dan.. mejbi. :D
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Ne apr 10, 2011 10:55 am

Re: Kopanje

:lol:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Ne apr 10, 2011 5:19 pm

Re: Kopanje

Jaz sem jih prejšni teden skopala. No ja, samo punci.

Začela sem s Pupi (ona je itak najbolj pridna, ubogljiva) in rezultat odličen. Brez panike, še fenat si je pustila..
Nato sem nadaljevala z Ajko, je še kar šlo, vendar je nekaj glasno mrmljala :D Fenala je nisem, se je kar sama posušila.
Leo pa.. :lol: ker sem bila sama, je bilo težje. Že kaj sem ga dala v tuš kabino, je začel s tacami tak praskat, da sem ga raje spustila in ga nisem stuširala. Kot je rekla Cats - preveč cenim lastno življenje :D :D

Ker so pa notranji, je brez smisla jih kopati - ampak .. enkrat na leto si bom pa naredila to veselje :D
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne apr 10, 2011 10:04 pm

Re: Kopanje

Joj, jaz jih pa moram. Ker non-stop prenavljava stanovanje, sobo po sobo, so prašni in občutiš to tudi na rokah, ko nehaš božati. Ice-a sva že skopala, ker je imel drisko (bel dolgodlak maček, ki se podriska po nogah) in itak ni bilo druge :P Sva bila dva in je bilo OK, ni napadalen, nekako otrpne, na vsake toliko želi uiti, a ga dobro držim, moj pa kopa :)
Ostalih dveh še nisem nikoli, tako, da bomo videli :)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 5

Pridružen: Ne apr 10, 2011 10:20 pm

Odgovor Ne apr 10, 2011 10:26 pm

Re: Kopanje

jaz sem našo Mišo skopala v zaprtem tušu( jaz v kratkih hlačah in majčki brez rokavov), malo je mjavkala, ampak presenetljivo malo ... prejšnje mucke so ble vse divje vedno....nekje sem prebrala , da jih je treba obrnit stran od vrat...od možnosti izhoda...naj bbi bila vrata kopalnice zaprta no...
po tako dobrem izzidu pod tušem , se pa nism upala izzivat s feniranjem :D

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Po jun 09, 2014 3:15 pm

Odgovor Sr sep 17, 2014 5:08 pm

Re: Kopanje

našega Gizmota nismo kopali( in ga tudi ne bomo )ker ima mačji princ zelo lepo črno,svetlečo , zdravo dlako brez posebnosti. Tudi Fredi je lepa mačkica, ima daljše kocine kot Gizmo, isto pa se sama lepo neguje in čisti.

Gizmo,ko je bil še mali,je imel na začetku drisko,saj je revček bil prestrašen,zaradi travmatične izkušnje,ko so ga nevestni ljudje vrgli sredi ceste ven čez avto :devil:
rabil je čas,da se je pobral, naš Gizmo je en resnično korajžen mucek,ki nas je glede na to,da je bil čisto na koncu- vse skupaj z izjemno voljo do življenja; naučil marsikaj. Da, nas; ljudi. ;)
Ko pogledam tega mucija,vem,da sem velika srečnica,da ga imam!!
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Ne avg 16, 2015 9:21 am

Re: Kopanje

Malce vstran od rdeče niti prejšnjih postov...

Zanima me, kdaj lahko skopamo mačka, ki je na terapiji pri počeni medenici?
Maček dobiva antibiotik in protibolečinsko, za rane garamycin. Prvi dan je šel urin od njega na plenično, drugi dan je lužico naredil v pesek. Za par sekund se po treh dneh od poškodbe postavlja na noge.
Bo po enem tednu ok (če bo terapija brez zapletov)?
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16135

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne avg 16, 2015 10:46 am

Re: Kopanje

Saj bo imel verjetno kakšno kontrolo pri vetu, pa njega vprašaj. Moje laično mnenje pa je, da je po enem tednu absolutno prezgodaj.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne avg 16, 2015 10:48 am

Re: Kopanje

gipsy je napisal/-a:Saj bo imel verjetno kakšno kontrolo pri vetu, pa njega vprašaj. Moje laično mnenje pa je, da je po enem tednu absolutno prezgodaj.

Sem enakega mnenja.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Ne avg 16, 2015 11:14 am

Re: Kopanje

Absolutno ne kopat
Maček se bo boril kot za življenje in ti lahko kam skoči in spet zlomi
Tudi za hojo je po enem tednu po moje prezgodaj
Kolegici je mačka z zlomljeno medenico po 3 tednih skočila iz zelo nizke postelje in je medenica spet počila

Jst sem imela Pikija s polomljenimi tacami in zdrobljeno medenico malo manj kot mesec in pol v kletki za zajce
Bil je v kleti (sem v bloku), da je imel popoln mir, ker v stanovanju bi mu moje mačje zgage težile na polno in ne bi mogel okrevat
Ker je lulal in kakal po sebi, sem mu tudi po 6x dnevno menjala ležišča, rane pa mazala z Betadinom
Kokr se je to pač dalo, ker je bil maček takrat še čisti divjak, ker sem pobrala povoženega

Po mesecu sva začela malo hodit
Takole sva se učila https://www.youtube.com/watch?v=qFHhGJB ... e=youtu.be

Po tem, ko se je kokrtok sestavil, se je pa itak sam umil

--------------

Parkrat sem ga pa sicer morala mal sprati iz drugih razlogov
Ker ima (verjetno) kot posledico nesreče kronično zaprtje, je bil po klistiranjih zmeri ves usran
Najbolje se mi je obneslo to, da sem v banjo natočila mlačno vodo in mačka s transporterjem vred postavila noter
Potem pa previdno odprla vratca transporterja, zagrabila mačka, ga parkrat "popeljala" po banji sem in tja, zavila v brisačo in to je bilo to
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne avg 16, 2015 11:36 am

Re: Kopanje

Zakaj pa bi ga sploh kopala?
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Ne avg 16, 2015 12:19 pm

Re: Kopanje

rava :praising:


Po rentgenu njegove hrbtenice/medenice, se je poškodba pokazala na medenici... Kljub vztrajanju in spraševanju, če je potreben operativni poseg, je vet svetoval le antibiotik in protibolečinsko. Da bi bilo več škode s posegom? Čez en teden bo kontrola.

Sam se že trudi hoditi, kaj naj torej? Vstane, se trudi pretegniti in nato po parih sekundah omaga. Jé v sede.
Daje buce, prede in se steguje za roko.

Zakaj bi ga kopala?
Ker je dolgodlak, "nakavčen" maček in bi mu rada zvečala možnosti, da res dobi svoj kavč. In ne le prostor v hlevu.
Trenutno je umazan, polulan.

Hvala vsem za usmeritve! :angel:
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne avg 16, 2015 12:32 pm

Re: Kopanje

Ko bo sposoben odhoda v nov dom, bo sposoben tudi za kopanje. Pred tem pa si pomagaj s kvalitetnimi robčki za nego dojenčkov.
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 94 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.