V središču

Nocno bedenje :/


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1860

Pridružen: Sr nov 17, 2010 9:58 pm

Odgovor Po jun 20, 2011 6:53 pm

Re: Nocno bedenje :/

Imamo 2 super pridna mačka stara 3.leta pa 2 leti :) Spimo vsi celo noč-sta zelo pridna :D imata svoja ležišča v veži-ko gremo mi spat gresta tudi ona dva :rolleyes: vstajamo zgodaj zjutraj :( se pa včasih zgodi da težita ob vikendih praskata po vratih-pol pa vstanem :( Mislim da sta obada nad pridna :D Evo take mamo :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Po jun 20, 2011 8:37 pm

Re: Nocno bedenje :/

Hmm, pri nas smo tudi hitro ugotovili, da oba hkrati v isti sobi ponoči ne bo šlo. Zato Garfi spi z mano, Louis pa z otrokoma (vrata spalnic so zaprta in ni nočnih menjav.. ;) ).Garfi spi celo noč (in če se zvečer ne spravim po njegovo primernem času, postane siten), Louis pa še kakšno noč žurira...proti jutru :rolleyes: . Pred spanjem imata pa večerne dirke, tako da lažje zaspita. Predvidevam, da bo s starostjo tudi Louis priden do jutra... :angel:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 11

Pridružen: Če okt 07, 2010 5:01 pm

Odgovor Sr jul 27, 2011 10:42 am

Re: Nocno bedenje :/

Najina Miss pa že 4 mesece ne spi več z nama, ker je bilo nevzdržno ponoči. Spala sva po dve uri na noč, zjutraj pa delat.... Grozno. No in sva našla rešitev in jo prestavila v sobo, ki ni blizu najine. Sedaj smo vsi zadovoljni. Missy gre vsak večer spat v svojo sobo, zjutraj pa jo grem iskat in se malo cartama. To je v bistvu edini čas v dnevu ko se pusti cartat. Drugače pa je kar samosvoja, grize, krampa in nori po stanovanju. Bi rekla, da ji je stanovanje premajhno, počuti se utesnjeno, najbrž tudi osamljeno. Dve muci na žalost ne prideta v poštev. Pri starših v hiši skorajda ni težav z njo. Spi v dnevni sobi na najvišji omari in le redkokdaj razgraja ponoči. Pri nama v stanovanju pa je nemogoče, da bi spala zraven naju, ker celo noč joka ali premetava stvari s poličk, mize itd. Še kar čakava, da se Missyka umiri.:) So bila obdobja ko je že bila pridna, a ta na žalost ne trajajo dolgo. Je pač posebna muca, gluha obenem. Težko se kregamo, ker nič ne zaleže.:) Mogoče bo lažje ko bo starejša hehe. No upama na to.:) Včasih ko je spala pri naju se je v ta "pridnih" nočeh zbujala vsaki dve uri in mijavkala, takrat sem jo nahranila z mokro v upanju, da bo potem mir. Pa ni kaj dosti pomagalo, saj potem hotla vsaki dve uri mokro hrano....In sva jo preselila drugam... z wc-jem, svežo vodo in briketi. Mokre ne dobiva ponoči, ker se je je preveč navadla in je postala prava razvajenka. Mogoče je že čas, da probava, če bi spala pri nama v sobi...:) Hmmm...vsekakor je za razmislit, nisem pa prepričana če za probat.:)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr jul 27, 2011 11:06 am

Re: Nocno bedenje :/

Tkole: ker ste se vsi tok hvalili, kok je luštno spat z mački v spalnici, smo tudi mi malo probali. NAPAKA! :fool: Čupa pridno spi do jutra, preostala dva pa sta ponoči čisto po pričakovanjih nemirna.
Protokol: zvečer pridejo notri vsi. Ko ugasnem luč, Jack prinaša igrače, punci se vzajemno umivata (in seveda zraven sklofata), čez čas se umirijo. Okoli 1h gre Jack na wc, potem se začne sprehajat in igrat, sploh rad z zaletom skače na preostale speče. Zato ga zaprem ven. Lih zaspim nazaj, ko se zbudi Nežka in sitnari za pozornost, zato postavim ven še njo. Čez eno uro začne gospodičnica praskat po vratih. Ko po kakšni uri praskanja še kar ne odneha, jo spustim nazaj in bo nekaj časa mir. Ob 6h jo zabrišem ven, ker mi že eno uro brez prestanka izmenično mesi povšter in glasno žveči moževe Crocse. Praska po vratih do 8h, ko vstanem.

Če jih že zvečer zaprem ven, seveda protestirajo, tako da tudi ne morem spat. Če so zunaj vsi, se Čupa celo noč obeša na kljuko. Če spustim notri samo Čupo, bo Nežka celo noč praskala in jokala zaradi hude krivice, ki se ji godi. Če spustim notri še Nežko, ju Jack glasno kliče in išče celo noč, ker je osamljen. :girlsad:

Selotejp ne deluje prav dobro, ker ga LIŽEJO in pulijo dol iz vrat. Zobna pasta jih ne moti, imajo radi svež dah. Prižgan ventilator pred vrati jih ne moti, ker jih vsaj lepo hladi med praskanjem. :fool:

Skratka zaradi ekspermientiranja bomo morali zdaj prešaltat nazaj na popolno prepoved vstopa v spalnico, pa še bomo vsaj dva tedna vse noči prebedeli, ker se prej sigurno ne bojo sprijaznili. In ne, ne rabim nasveta, ampak ptirožujem se pa vseeno lahko, ker sem neprespana in sitna. :devil:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr jul 27, 2011 11:09 am

Re: Nocno bedenje :/

Jao, šele sedaj vidim, kakšno srečo imam. Naša dva spita lepo celo noč, Miša tudi če je budna, se sploh ne
premakne, dokler ne vstanem. Sunny ima sicer sem in tja popadke norenja, vendar redko in takrat
ga zabrišem v dnevno sobo, s čimer se takoj sprijazni. Edino obvezno hoče spati na meni, ob meni,
na mojem povštru, pa glasno prede, vendar hitro neha.
Kar jamraj, to pomaga za dušo. 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr jul 27, 2011 11:16 am

Re: Nocno bedenje :/

:lol:
TPV, da te potolažim :devil: : Sončko spi pri moji glavi, gospa Mačka pri trebuhu, Maučko pri nogah... Malyja pa baš briga in spi na svojem fotelju.
Vsi skupaj spimo od ca. polnoči do ca. 5.45, ko je pa treba vstat in nujno naštimat zajtrk! :P

(no, ni ravno vedno tako... ampak jaz si samo te (lepe redke) trenutke zapomnim!) 8)

ps: saj ti pravim - No. 4 :devil:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr jul 27, 2011 11:48 am

Re: Nocno bedenje :/

Alexx, fejst potolažena. Zdej vsaj vem, da ni razlika v mačkih temveč našemu dojemanju pridnosti ponoči. :lol:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So jul 30, 2011 10:06 am

Re: Nocno bedenje :/

JAVNO OPRAVIČILO

Čim sem se tukaj pritožila in zagrozila s strogo prepovedjo, so mi taperver mucke povedale, da gre za nesramno laž. Od teh hudobnih neresničnih zapisov dalje spijo čisto pridno in pred 7 zjutraj niti ne mignejo. Skratka se opravičujem za širjenje laži!
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor So jul 30, 2011 10:36 am

Re: Nocno bedenje :/

:lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor So jul 30, 2011 2:31 pm

Re: Nocno bedenje :/

Potem je za pričakovati še koga, ki se bo pritoževal tako kot ti, če je to tako zdravilno. ;)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Ne jul 31, 2011 11:45 am

Re: Nocno bedenje :/

joj, kak sem se nasmejala ob tej temi. morem rečt, da v primerjavi z nekaterimi izmed vas, sta moji dve zverini prav pridni (če preberete temo o Bačiju (ex Đoniju) boste sicer videle, da moj vsake toliko v banji prespi) in ko zaspita, spita tako dolgo, dokler nekdo ne začne hodit po stanovanju. takrat pa je bum in tresk in divjanje. spita pa obadva pri nama z mojim v postelji, ponavadi od 11ih zvečer do 6ih zjutraj. če vmes slučajno hodita okoli, počneta to neslišno (ali pa tamali grize kable po stanovanju :fool: :fool: )
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če avg 04, 2011 1:02 pm

Re: Nocno bedenje :/

Pri nas gresta zvečer dva z nama spalnico, ena ostane v dnevni, da ima ponoči mir (pa še zaupam ji ne, da mi v spalnici ne bi česa polulala, ko bi imela slab dan). In tadva, ki spita pri naju zvečer tik preden gremo spat zmatram s kakim perotom še dodatno, potem dobita še za jest in večinoma spimo potem celo noč. Enkrat ponoči se zbudita in prevekslata, večinoma potiho in ne zbudita nikogar. Vsake toliko se začneta ponoči ravsat in takrat potem ta večjega kazensko dregam in nerviram, potem dam pa še "spat" na posteljo poleg mene (kazensko). Čez 5 min je tako užaljen, da gre spat na okensko polico in vsi spimo do jutra :) (v spalnici se pride crkljat sam, me celo preslini, potem preslini še mojega dragega, se nama obema uleže na glavo istočasno in zaspi - če ga pa "prisilno" cartam in nočem spustit takoj, ko hoče it, je pa užaljen).

Ta starejša mačka, tista, ki spi v dnevni pa ne mara biti omejena na en prostor z vrati (dnevna je povezana s kuhinjo in to je ok). Je pa pri njej tako, da ignoriranje ne pali. Cele ure lahko skače na vrata oz kljuko in tuli (me je soseda klicala zaradi hrupa). Potem si vzame 5 min, toliko da se kazensko nekam polula, ker je ne šmerglamo in potem zganja paniko naprej. Posledica je, da so vrata ornk spraskana in nekaj uničenih brisač, ki so na njih visele.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor To avg 09, 2011 9:44 pm

Re: Nocno bedenje :/

Pri nas pa je tako, da so vrata od spalnice odprta, pozimi je ni bilo blizu, ker imamo mansardno stanovanje in galerijo pa kurima na kamin (doma smo v bloku) pa mislim, da ji je prav pasalo boti gori v galeriji saj je bilo nekje okrog 35 stopinj povprečno :lol:
Ko so se pa začeli bolj topli dnevi in posledično konec kurilne sezone pa je počasi začela hodit v spalnico k nama.... Hm to, da spi med mojimi nogami, sama spim na bogu in ko se hočem obrnit jo seveda ruknem, kaj pa jaz vem, da ona spi vmes :dash: :dash: :dash: hehe. Pa sem si rekla, ko bom na svojem in če bom imela mačko ne bom dovolila spanja v spalnici saj sem pri mami delala isto s tem da mi je muca tam spala na nogah, moja vsaj vmes spi sedaj hehe recimo temu tolažba.
Ma pa seveda svoje finte, ko grema spat se ona čudežno spomni na ono igračo, plastično ko je žogica noter in si jo kotali sem ter tja TO RUŽIII in se sliši do spalnice, ko sma enkrat zaprla vrta je pa znorela adijo kako skakanje je šele to bilo. Ampak morem pa rečt, da drugače je pa pridna zjutraj edino, ko delama popoldne malo skoči po meni, seveda si misli halo trola zamudla boš v službo pa bolj kot ji pravim Hana danes delam popoldne daj mir bolj ona čudno gleda, gre malo na svojo poličko ki sma ji jo naredila pa gleda čez okno ptičke, ko dojame da itak ne more do njih pa pride nazaj ajat, seveda med moje noge :dash: da me že vsaki dan vse bolj boli, ker nevem več kak naj spim. Sej budalo sem pa sama, ker sem jo sploh navadla spati v spalnici pri vseh svojih 3 posteljah ki jih ima, pa kavču.... ma ok je moj srček in ji je oproščeno, pa čeprav mi je včasih vroče pa me vse boli...je moja muca in ja verjetno najbolj razvajeno bitje na svetu :angel: hehehehe ni sama kriva, da je razvajena čeprav to z pridom izkorišča
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr avg 10, 2011 6:40 am

Re: Nocno bedenje :/

Kai je spal celo noč!!! (in posledično jaz tudi) :yahoo: :yahoo:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: Če feb 17, 2011 11:02 am

Odgovor To nov 22, 2011 4:11 pm

Re: Nocno bedenje :/

V začetku leta smo posvojili 2 leti starega muca Mozarta . Tudi on je hitro začel "trkati" na vrata. Ker imamo burne noči že zaradi majhnega sineka, nisva nič komplicirala. Ko potrka, odpreva vrata in noč prespi pri naju, ko pa sinek začne razgrajat, pa se pridruži še on. Hvala bogu imamo dovolj veliko posteljo :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To nov 22, 2011 4:57 pm

Re: Nocno bedenje :/

:good: Kakšna praktična familija. :clap:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor Če dec 08, 2011 7:37 pm

Re: Nocno bedenje :/

Grrr, danes ponoči je bla spet cela štala. Predvsem Mausi je težila povprečno na 15 minut, aaaaa :O Se tolažim, da je bla/bo polna luna in da ženske to bolj čutimo ;) Skratka, neprespana čist. Danes upam na mirnejšo noč :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe dec 09, 2011 10:41 am

Re: Nocno bedenje :/

Polna luna bo, moji so že par noči čist zmešani. :rolleyes:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 9:06 am

Re: Nocno bedenje :/

mhmmm polna luna, zdej pa šele zastopim..Jaz sem pa včeraj (nedelja!) ob 6h zjutraj lepila nov dvostranski selotejp na vrata......
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 10:10 am

Re: Nocno bedenje :/

Pa res pomaga tale selotejp? Jaz ga moram nalimat na kuhinjska vrata, ker mi non-stop vdirajo :devil:
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 76 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.