V središču

Nocno bedenje :/


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor To apr 05, 2011 9:26 pm

Nocno bedenje :/

Zivjo,

morda bo kdo imel kaksen nasvet zame ... Moja Mausi ze ves cas, odkar je zrasla (stara je skoraj 3 leta), prespi le del noci, ostali cas pa se ukvarja s tem, kako zbudit in cimdlje obdrzat v budnosti ostale clane stanovanja :O Sicer ok, sem se ze malo navadila na ta tempo, da ponoci veckrat vstajam, ampak bilo bi seveda bolj prijetno, ce bi bil mir pri hisi celo noc ali vsaj vecji del noci. Mlajsi Zak je bolj mirne sorte (vsaj ponoci), ampak ker Mausi razgraja, se predrami se on in pol imamo zur ;)

Poskusila sem ze vse sorte, ampak nic kaj ucinkovitega. Dam ji vecerjo tik pred spanjem, potem res zaspi, ampak okrog treh je ona ze vsa cila in spocita, tako da se potem gremo zapiranje v predsobo, posledicno praskanje po vratih, kar zbudi Zaka in gre se on mijavkat k vratom ... Potem jo crkljam in skusam uspavat (kot da imam otroka, saj vem ;)), kar uspe morda za kaksne pol ure in tako naprej vse do zjutraj, ko moram itak vstat. Mausi se pa po mojem odhodu lepo zlekne in zaspi tja do popoldneva, hinavka :angel:

Skrtaka, vesela bom kaksnega predloga ali nasveta, kako navadit sicer cez dan zelo pridno in umirjeno zival na redno spanje, ne da bi sredi noci namenoma metala stvari z mize, sumela s papirji ali nasla kaj cisto novega (ce ji vse ostalo odstranim), samo zato, da bi kdo vstal in se ukvarjal z njo. Na dolgi rok bi namrec rada se kdaj prespala celo noc. :)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 605

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:12 am

Odgovor To apr 05, 2011 9:36 pm

Re: Nocno bedenje :/

Moj maček je to počel 3 leta, potem pa je zrasel in se naveličal :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To apr 05, 2011 9:48 pm

Re: Nocno bedenje :/

Žal nimam izkušenj s tem, morda pa bi lahko poskusila tako, da to ignoriraš, se pravi se ne zbujaš in jo ne razvajaš s tem, ampak enostavno zaspiš nazaj. Mogoče bo še bolj vztrajala, ampak ko bo videla, da ni učinka, bo prenehala. I think so..
Lahko ji pa še kakšne igrače namontiraš, da se lahko sama zamoti - npr. kakšno vrv, obešeno itak, ali kaj takšnega..
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To apr 05, 2011 9:52 pm

Re: Nocno bedenje :/

AjBeLePu je napisal/-a:morda pa bi lahko poskusila tako, da to ignoriraš, se pravi se ne zbujaš in jo ne razvajaš s tem, ampak enostavno zaspiš nazaj.


:lol: :lol: :lol: :lol: Preprosto je očitno, da

AjBeLePu je napisal/-a:Žal nimam izkušenj s tem,


:D :D

P.S: Moj bo pet let star čez kak dan, pa mu je še vedno nočni lajf obvezno početje. Razen, ko pride *šiva* na obisk, potem pa pade k ubit in spi do jutra :D :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 7:13 am

Re: Nocno bedenje :/

Moj me zbuja vsako noč ob 05.20., pred premikom ure torej ob 04.20. Zamudi ali je prepozen maksimalno 5minut. Srce moje zlato. :rolleyes:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 604

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:30 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 7:42 am

Re: Nocno bedenje :/

Čepke v uhe, pa bo. :D
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Sr apr 06, 2011 7:50 am

Re: Nocno bedenje :/

Hvalabogu za našo, ki ima to ugodje, da celo noč lahko spi pri nama na postelji :D
Če bi naju pa ponoči budila in razgrajala po spalnici, bi pa hitro prenočevala za vrati na hodniku :P
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 139

Pridružen: Če sep 16, 2010 6:32 am

Odgovor Sr apr 06, 2011 7:51 am

Re: Nocno bedenje :/

pri naš je načeloma tak, da če je kaj kar ne spada na mizo in bi moralo biti pospravljeno... bo po tem ko bomo šli spat letelo povsod s strani Aslana... res je da včasih tudi kaj išče da bi lahko težil in naju zbudil ampak zmeraj redkeje. Ponavadi če se igram z njim kako dobro urco pred spanjem je potem zmantran in gre zraven spat. Z našo Mišo (prej bambi) pa ni nobenega problema. Jaz pravim da je to najbolj nezahtevna muca na svetu. Nikoli ne mijavka, ko se zbudimo se ona zbudi, če greš še malo nazaj poležavat gre ona tudi, ko greš spat je takoj zraven in pripravljena na spat, ko se odprejo vrata od balkona gre ven, drugače ne dela sile da hoče ven, nikoli ne fehta za hrano (razen seveda če sliši vrečko od mokre hrane ali pa priboljškov, potem se mazi na polno), vse igrače so ji zanimive.... Je pa res, da Aslan, odkar imama Mišo veliko manj "teži" in tudi ponoči je bolj priden in spi (kako ne bil če mata dnevne dirke).

Kar sem hotel povedat je to, da je seveda čisto odvisno od muca, pomaga pa če se muca čez dan zmantra do te mere, da bo zvečer komaj čakal da gre spat.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 8:35 am

Re: Nocno bedenje :/

Saj vem, da se ponavljam: če se boste na izsiljevanje odzivali, potem je maček dosegel svoje in bo težil dalje. Vem, da je težko, ampak zaprite muca v eno sobo in ignorirajte vse praskanje in tuljenje. Slej ko prej bo videl, da ni efekta in se utrudil. Dokler pa vstajate in jo hodite tolažit, nima prav nobenega razloga, da ne bi iskala pozornosti, kadar se ji zljubi.
Glede praskanja po vratih so punce ravno pred nekaj dnevi povedale, da se super obnese, če na vrata nalepiš obojestranski selotejp. Mačkom se vse lepljivo (baje) fajn gnusi in nočejo praskat. To slednje z naše strani ni sprobano, ker smo probleme rešili z ignoriranjem, ki je bilo bolj vztrajno od nočnega teženja. (in pa s Čupo-varno kljuko, ker si je mačja gospoda kar sama odprla vrata v spalnico :O )

Drugo, kar se je pri nas obneslo, je pa hranjenje, ki je ravno obratno od vašega. Zadnjo hrano dobijo pozno popoldne. Če jejo pozno, imajo potem celo noč dovolj energije za lumparije. :lol: Pa zvečer se res veliko igrajte. Če se le da, jo animirajte s kakšno igračko na vrvici, da se fajn utrudi. :good:

Ko je polna luna (pa 2 dni prej in kasneje) pa pri nas ne zaleže čisto nič. Takrat se pač sprijaznim s tem, da bo burna noč in se trudim čim manj sekirat. ;)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Sr apr 06, 2011 11:33 am

Re: Nocno bedenje :/

taperverčki je napisal/-a: zaprite muca v eno sobo in ignorirajte vse praskanje in tuljenje.


Od takih čarovniških trikov imajo potem ubogi mački travmatično otroštvo in odrastejo v serijske morilce :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr apr 06, 2011 11:51 am

Re: Nocno bedenje :/

Cats, deli se norca ja :girlsad:

:D :D :D
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 11:53 am

Re: Nocno bedenje :/

Pri naših je pa obvezno hranjenje okoli 22.30 ure (drugače bi se jim (meni!) zmešalo!
Pred tem pa kakšna urica "žura na polno", igranje, lovljenje, skoki v višino, skratka čim več divjanja... 8)
Počasi so se vsi nekako navadili, da se od ca. 23.30 do 5.45 spi. Kaj več nam pa ni ratalo. Sonček je zjutraj takooooo lačen, da je nujno potrebno vstati in ga (jih) nahraniti.
Je pa fino, da 2 minuti po hranjenju spet vsi štirje mirno prebavljajo = drnohajo. :)

Zaprta vrata so pa pri nas no-go. :devil:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 12:01 pm

Re: Nocno bedenje :/

AjBeLePu je napisal/-a:Cats, deli se norca ja :girlsad:

:D :D :D


eeeeeej - to ni norca se delanje, ampak življenjske modrosti in izkušenosti zvrhana mera! 8)
...pač sporočena na malce humoren način, tko, kot le naša zlata Cats to zna! :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 266

Pridružen: So feb 26, 2011 9:44 am

Odgovor Sr apr 06, 2011 3:21 pm

Re: Nocno bedenje :/

Ja mi imamo tud takle. Jest mora zvecer, tud po 20 uri ker je ona enostavno lačna in ne da miru drugače, potem se sicer malo umiri in zaspi ampak okoli 4 h zjutraj je cist nora. :devil:
Vse pretakne, obhodi, nori, praska....uglavnem noro. Jaz tudi vstajam ponoči, ampak bi mi bilo fajn, ce ne bi :rolleyes: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 5:52 pm

Re: Nocno bedenje :/

Pri nas je zvečer ob 20h je večerja, potem pa nekako okrog 5h zjutraj zajtrk. Kolovratit pa okrog začneta že ob nekje 4.30. Čeprav jima ne dajem preveč pozornosti in sta se sedaj navadila, da samo opozorita nase, se pravi parkrat mjau in use pretaknit, potem se pa nekam zlekneta tako, da me imata na očeh. :D Ob 5h postane pa že taka kriza v želodčkih, da me ponavadi pride kdo s tačko ali pa z brki zbudit :D
Jaz tudi mislim, da ponoči čim manj pozornosti posvečat, po dnevi pa čim čim več.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr apr 06, 2011 6:47 pm

Re: Nocno bedenje :/

oaza88 je napisal/-a:eeeeeej - to ni norca se delanje, ampak življenjske modrosti in izkušenosti zvrhana mera! 8)
...pač sporočena na malce humoren način, tko, kot le naša zlata Cats to zna! :)


Sem dojela :D :P
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 450

Pridružen: Pe feb 04, 2011 7:35 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 7:57 pm

Re: Nocno bedenje :/

Vprašanje za izkušene skrbnike: ali ni pravilo, da mora bit posodica nonstop polna? Moji sta na to navajeni in niti ne čakata niti mijavkata za hrano, le na okroglo gledata, ko pridem iz službe, ker takrat dobita en mali priboljšek. Ponoči je mir, razen cca 15 min po ugašanju luči (ko Pepper kot zajc skače po odeji in lovi premike - moje ali od Spicy, ki se pod odejo zvije v kuglico), do budilke. Torej: je sploh prav, da je posodica vedno polna (sta na Sanabelle briketih)?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr apr 06, 2011 8:38 pm

Re: Nocno bedenje :/

Nisem kakšen strokovnjak, ampak po moje so lahko briketi ves čas na voljo ne le pri mladičih, ampak tudi pri odraslih mucah, če so zmerni jedci in ne nagibajo k debelosti. Moje štiri jih imajo ves čas, pa se ni še nobena preveč zredila. Ta pristop sicer diši na nered pri hranjenju, ampak je praktičen, ker če bi vsaki za obrok odmerila predpisano količino, bi morala potem še stati zraven in nadzirati, če je vsaka res pojedla svoje. Se mi je že zgodilo, da so mace začele sumljivo vzhajati in takrat sem zamenjala znamko briketov s takšno, ki jim ni tako všeč, pa so jedle le takrat, ko so bile zares lačne.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 450

Pridružen: Pe feb 04, 2011 7:35 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 8:56 pm

Re: Nocno bedenje :/

Torej ni problema z našo rutino - je fajn na komot. Ok, saj če bi bilo zaradi zdravja potrebno dozirat in ločevat hrano vsaki posebej, bi to pač počela, ampak zaenkrat je takole njima in meni najbolj prav. Ideja z manj okusno hrano si je pa za zapomnit za primer, če/ko se začnejo redit :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če apr 07, 2011 9:31 am

Re: Nocno bedenje :/

Če mačke niso debele, imajo komot hrano ves čas na voljo, ni pa nujno. Če hrane nimajo ves čas na voljo, pač ne bojo hodile vsake pol ure do posodice po dva briketa, temveč se bojo najedle ob času za hranjenje. ;)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.