V središču

Akrobati - mačja varnost


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 11:26 am

Akrobati - mačja varnost

Danes bi me skoraj fršlok, ko sem videla mojo Nežico hodit po vrhu stopniščne ograje. Ograja je lesena, polakirana in široka nekaj cm. Problem je, da gre za zavite stopnice in če pade dol, lahko pade dol na stopnice ali keramiko.
Slika

Jaz sem bolj previdne sorte in vsako potencialno nevarnost predčasno odstranim. Ampak v tej situaciji pa res ne vidim prav nobene smiselne rešitve in me je seveda zdaj blazno strah, da bi gospodočnica čmoknila dol in se poškodovala. A ima kdorkoli kakršenkoli predlog, idejo? Če pretiravam in zganjam paniko za brezveze, pol lepo prosim, da mi to kdo direktno pove, da se skuliram. :girlblush:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 11:28 am

Re: Akrobati - mačja varnost

Še pripomba: seveda ne paničarim zaradi te spodnje ograjice, ki se vidi na sliki. Zgoraj na vrhu stopnic je še ena, enaka spodnji samo vodoravna (gor na ravnem).
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 11:33 am

Re: Akrobati - mačja varnost

Ti se nisi nikoli kot otrok spuščala po kakšni stopniščni ograji, čeprav je mama grozila, da ti bo noge potrgala, če te zaloti, kaj? :devil:

Mačke so bistveno bolj spretne, kot smo mi. Nehi paničarit. Poškoduje se lahko s stopnicami ali brez, če ima smolo. Tudi z vrha omare lahko štrbunkne in si kaj zlomi, ne?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 11:34 am

Re: Akrobati - mačja varnost

Po vrhu omare moji ne hodijo, lih zato nisem vajena višinskih akrobacij. Pa to, da se sama strašno bojim višine, tudi ne pomaga. :crazy:
Pa nismo imeli stopnic doma pri starših.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 11:41 am

Re: Akrobati - mačja varnost

Bi se strinjala s Cats, da so mačke veliko bolj spretne, že samo ravnotežje jih rešuje :) Se mi zdi, da mačka prej iz postelje, kavča ali stola pade, kot pa iz kakšne višje stvari. (Vsaj po mojih izkušnjah.)

Moja je taka, da bi povsod rada zlezla in potem včasih slišim kako kakšno reč dol rukne, da bi ona gor prišla. Samo zdaj višje od spodnjih predalov/omar, mize ali pulta ne gre. Ko je bila mlajša, je bila stalna praksa, da je na vrh omare prišla (ker je bila vmes ena nižja in je skočila na mizo, iz te na omaro in nato na najvišjo omaro). Je tudi čudno dol skočila kdaj (ker je trmasto mimo mene šla, čeprav bi jo lepo dol dala), pa ji nikoli nič ni bilo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 11:42 am

Re: Akrobati - mačja varnost

jst klele res ne vidim "rešitve", da ne zganjaj panike, ko jih vidiš po ograji lest, ti pa tudi ne bom rekla (ker sem ista paničarka :girlblush: ...)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 11:43 am

Re: Akrobati - mačja varnost

se mi je zdelo, da me bosti tisti z bolj drznimi akrobati znali spraviti k pameti. to sem rabila. hvala! :kiss:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe mar 25, 2011 1:03 pm

Re: Akrobati - mačja varnost

Uh, a pol boljše da se jaz ne oglašam, k imam enega mačjega štora ki cmokne dol od kamorkoli pač že zleze? V tolažbo lahko povem to da je popadal že iz čisto vsega dvignjenega kar imam po hiši, pa si nikoli ni nič polomil... samo vsak dan je bolj nor (jaz pravim da zaradi tega ker toliko pada na glavo...) :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 2:29 pm

Re: Akrobati - mačja varnost

oaza, torej nisem edina tolk zaščitniška mami? :crazy:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Pe mar 25, 2011 2:41 pm

Re: Akrobati - mačja varnost

Kos em bila jaz še majhna in sem bila z mamo na obisku pri prijateljici Katarini, v stolpnici. Živi pa v 9.nadstropju. Pa je ena od njenih muc zlezla skozi priprto okno in ušla ter padla z 9. nadstropja :O Pa ji nič ni bilo :O :O :O Kati pa je planila v jok in odhitela do nje

Saj Kati je sicer zelo skrbna glede tega, ne vem kaj ji je bilo, da je pustila odprto okno.
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe mar 25, 2011 3:47 pm

Re: Akrobati - mačja varnost

Moja dva zelo zelo rada plezata po zgornji ograji.
Leia je skoraj gimnasticarka, mi pripravlja cele sove (ko se je naucila mijavkat, me je zacela prav klicat, naj pridem pogledat ;) in prvic me je skoraj kap, ona pa tako ponosna :) ), ko se setka gor in dol, ampak madam niti slucajno ne bo pustila, da bi jo "snela". Je pa ona zelo previdna gospodicna in se tocno vidi, da ima vsak gib premisljen, vsak korak izmerjen.
Yoda je pa bumbar, res. On ves cas pada okrog. V najslabsem primeru potem par minut posepava in jamra, ampak zaenkrat se ni bilo hujsega ...

Tko da res, brez panike ;) Gotovo to pocne ze dolgo, samo videla je se nisi ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Pe mar 25, 2011 4:24 pm

Re: Akrobati - mačja varnost

Včeraj se je Inaja nekaj afnala po dveh nogah (blazno rada oponaša človeško hojo) na samem vrhu praskalnika. Jo je spodneslo in je s hrbtom dol zletela, se nekako v zraku obrnila in s smrčkom telebnila direktno po robu televizije, z vso težo je z glavo pobrala še rob stojala od televizije, 1. nadstropje mačjega drevesa in nazadnje še stopnico od mačjega drevesa. Izgledal je res grd in boleč padec, ker je dejansko vsakič ko je kam z glavo usekala, 'tup' naredilo, ampak ona je šla takoj lepo naprej divjat kot da nič ni bilo. 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 4:40 pm

Re: Akrobati - mačja varnost

taperverčki je napisal/-a:oaza, torej nisem edina tolk zaščitniška mami? :crazy:


noup :girlblush:

(in če te je srh spreletaval in so ti šle kocine pokonc ob tistemle postu nad temle mojim (od Penny), potem sva ama baš iste, iste softičke)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe mar 25, 2011 5:11 pm

Re: Akrobati - mačja varnost

ti mal mojo rozi posodim da te nauči kako ne paničarit. ti pa svetujem prej kaka pomirjevala :lol: glede na to da nisi vajena teh stvari.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 7:29 pm

Re: Akrobati - mačja varnost

buhnedaj meni kakšnega adrenalinskega mačka posodit, me bo še fršlok! :O Jzst sem bl za softiče 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 7:37 pm

Re: Akrobati - mačja varnost

Leia je napisal/-a:Gotovo to pocne ze dolgo, samo videla je se nisi ;)


A to naj me tolaži? Da imam otroke, ki so skrivaj poredni? :O
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 8:12 pm

Re: Akrobati - mačja varnost

:O Naš akrobat, ki poskrbi za povišanje mojega pritiska...
SlikaSlika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 8:49 pm

Re: Akrobati - mačja varnost

:O :O :O đizs krajst, tale tema zame niiiiiiiiiiiiiii! :O :O :O

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 9:06 pm

Re: Akrobati - mačja varnost

Meni bi tudi v glavo vroče ratal, če bi tole vidla v živo. :D Ampak mački so spretni!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe mar 25, 2011 9:28 pm

Re: Akrobati - mačja varnost

Tale fora ni ravno akrobatska, je pa še bolj grozna: moj tanajstarejši maček ima manijo da grize električne kable (po možnosti uštekane). Itak da me vsakokrat po vrsti kap zadene. A ima katera tudi to težavo?
Smo probali že mazat z eteričnimi olji, z limono, celo s čilijem, pa ne nuca prav kaj dosti... Kak nasvet?
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.