V središču

Česanje mačke


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Po jul 30, 2012 3:04 pm

Re: Česanje mačke

slavica je napisal/-a:probaj zoom groom, pri nas je kar vrsta,vsi bi se česali :good:

Moj se je prej skril pod posteljo, ko je videl krtačo ali samo občutil možnost, da bi jo kdo kje imel. Zdaj z zoom groomom pa pride, se nastavi in prede zraven :D

p.s. ko z ZG s kavča lovim njegove dlake, pride gospod, skoči na kavč, se vrže na hrbet in me gleda s "še mene" pogledom :lol:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Pe maj 25, 2012 1:00 pm

Odgovor Po jul 30, 2012 3:19 pm

Re: Česanje mačke

IsKrIcA je napisal/-a:Naša mačka je mela en tak shizofren odnos do krtače (takrat so se dobile te igličaste pa ena kot rokavica), najprej je predla ko smo jo česal čez par sekund me je pa ugriznla in oddivjala. Go figure :D
Dvomim pa, da bi jo prov bolelo, sploh ker najbrž ne pritiskaš z vso močjo.


včasih jo kr fajn ob tla pritnisnem, ker drugače ne gre. ampak samo z gumijasto krtačo, ki ma na koncu vsake 'pikice' metlico iz treh gumijastih palčk in se mi zdi res neverjetno, da bi jo to bolelo, ker je krtača res nežna. načeloma je fajn, ker dobro pobere dlake (po izdatnem česanju bi lahko iz dlak sestavila še eno mačko). malo mi je pa škoda zdej še 3. krtačo kupovat, če se še tretja ne obnese bo to že en kup dnarja stran zmetanega.

dobi zoomgroom ob prvem trenutku šibkosti v trgovini za male živali, skoraj ziher ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Po jul 30, 2012 7:06 pm

Re: Česanje mačke

Jaz sem ta zoom groom videla prvič pri Trixi in glej ga zlomka vsi mački so se hotli česat in se kr ob tla metal za tisto krtačo. :O Zdj pa ne vem a je krtača res tolk kul al ma pa Trixi ekstremno lepo vzgojene mucke. :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Po jul 30, 2012 9:10 pm

Re: Česanje mačke

Ej, kupim danes ZG, vidim to temo, pa jo prvič odprem, da vprašam, če ma kdo že kakšne izkušnje slučajno in glej ga zlomka, jo že vse imate in hvalite! Bom še danes sprobala :)
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Po jul 30, 2012 9:20 pm

Re: Česanje mačke

Zoom Groom :good: , Jaka se proda za česanje. Tudi s furminatorjem. On bi se kar česal in česal, včasih je že prav nadležen :rolleyes:
Eli pa dovoli ene par potegov, pa še to samo zato, ker je ljubosumna, ker Jaka tako uživa. Za resno krtačenje pa rabiš delavske rokavice, ker praska in piha kot furija. Ampak včasih je pač treba tudi to.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Po jul 30, 2012 9:57 pm

Re: Česanje mačke

Tamal je zagledal, da grem proti njem z nečem, kar spominja na krtačo in je že bil v nizkem štartu za beg :rolleyes: Pa sem ga ravno pravi trenutek še ujela in enkrat potegnila čez z Zoom Groomom. Ej, samo obstal je na mestu in ležal :O
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To jul 31, 2012 7:19 am

Re: Česanje mačke

Svašta... :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To jul 31, 2012 7:43 am

Re: Česanje mačke

Adi kar prevale dela, ko se ga lotim z ZG, tako ima rad to gumijasto zadevo. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To jul 31, 2012 8:07 am

Re: Česanje mačke

Jaz imam pa samo dve navadni žičnati krtači. Ena ima na konicah tiste bunkice (to uporabljam po trebuščkih), druga je pa čisto navadna, ampak celo malo bolj učinkovita.
Oba sem začela krtačit takoj, ko sem ju prinesla domov (resda takrat z eno bolj nežno krtačo z mehkimi plastičnimi (?) ščetinami), in z Leio (pa tudi s Candy - za tiste, ki se je spomnite ;)) sva tako šele vzpostavili prvi stik. Ona obožuje krtačenje in se nastavlja, kolikor se da.
Seveda pa nismo imuni na grizenje, ampak to je pri Leii kar pogosto :) En trenutek vsa ljubeča in srckljana, naslednji trenutek pa divja pošast in jaz z novim ugrizom ... http://www.vetstreet.com/our-pet-expert ... -i-pet-her
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor To jul 31, 2012 9:18 am

Re: Česanje mačke

Pasha se pa tako boji zoom grooma, pomoje zaradi vonja, ker ga vedno tako ovohava na daleč :fool: Sem enkrat Vala česala, pa je prišel ta mali gledat, kaj delava, sem se ga samo dotaknila s krtačo, pa ga je pognalo pol metra v zrak :O No Valu je pa to nekaj najljubšega :) Ta zgornji del drugače uporabljam za razdlakanje preproge in pride vedno zraven, češ ''Kaj pa jaz?'' :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To jul 31, 2012 9:23 am

Re: Česanje mačke

slavica je napisal/-a:probaj zoom groom, pri nas je kar vrsta,vsi bi se česali :good:


enako pri nas :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Pe maj 25, 2012 1:00 pm

Odgovor To jul 31, 2012 11:37 am

Re: Česanje mačke

Leia je napisal/-a:J
Oba sem začela krtačit takoj, ko sem ju prinesla domov


ma mi smo tudi to česanje kr hitro uvedli. ji zraven prijazno prigovarjali, jo nagradili s cat- treat ko je bila počesana, ampak ta hudič tako javka, kot da jo iz kože dajemo. potem jo lovim po celi kuhnji, hudič mačji se splošči s tlemi, da rata skoraj ploščata (že tako je precej zmuzljiva mačka), potem jo primem, lovim, dlake frčijo vsepovsod, na koncu je treba vse posesat. na srečo je drugače ful pridna in potrpežljiva mačka (striženje nohtov je pri nas mačji kašel, tablete za gliste najboljši prigrizek), tako da ji oprostim to kalvarijo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To jul 31, 2012 11:50 am

Re: Česanje mačke

Če se gospodična kdaj pride čohat v naročje, poskusi združit zraven še česanje. Saj ni treba, da jo celo prečešeš naenkrat ... No, ampak to je samo teorija, pri nas še nismo imeli mačka, ki se ne bi z veseljem česal :D
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Sr avg 01, 2012 2:40 pm

Re: Česanje mačke

Se še komu dogaja, da ob česanju približno polovica dlak ostane na Zoom Groomu, ostale pa kar v skupinicah lepo letijo okoli? Prejle se je v sončni svetlobi prav videlo, kako je ena taka skupinica lebdela in se nato prilepila na kavč :O To je edini minus, ki ga imam zaenkrat glede ZG.
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr avg 01, 2012 2:50 pm

Re: Česanje mačke

Ja lih zaradi tega imam pa jaz v eni roki zoom groom in v drugi žičnato krtačo pa pa izmenjavam. Na vsakih par potegov z ZG sledi poteg z žičnato, da poberem dlake, ki so izpadle in ostale na kožuhu. Moji se itak tok radi češejo, da zahtevajo obe roki. 8)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr avg 01, 2012 2:55 pm

Re: Česanje mačke

Saj če ne bi ZG te dlake ven zmetal, ti pa ven frči če fejst mačko božaš ali pa če ta kje leži. Si potem na istem. :D Tako kot Taperverčki imam tudi jaz žičnato krtačo za zraven, da sproti poberem vso dlako, ki ostaja na površini. Pa tudi sicer med česanjem večkrat dlako dol iz ZG poberem.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Sr avg 01, 2012 3:01 pm

Re: Česanje mačke

Hja, to maš prou, sploh za tiste, ki so ful preposebni za žičnato krtačo in bi se česali izključno z ZG :rolleyes: Bom probala tako, da imam za sprotno pobiranje dlak zraven še žičnato pa samo malo na hitro in nežno potegnem čez. Upam, da posebneži ne bodo tega občutili toliko, da jih bo zmotilo, za ostale pa itak ni problem. :)
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 61

Pridružen: To maj 15, 2012 9:26 am

Odgovor Če avg 09, 2012 7:25 pm

Re: Česanje mačke

ZG ne.. krtača ne.. rokavica za krtačenje - ne... naute verjele, za furnicator se nastavlja!
roaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrr
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Sr sep 19, 2012 10:45 am

Re: Česanje mačke

sem včeraj za foro probala zmočit zoom groom (ker smo žičnato pozabili na morju in že od avgusta nisem krtačila mačk). rezultat: ful malo pobranih dlak in na pol mokra cvetka, ki se je nato še eno uro ogorčeno umivala :lol: tako da ne vem, a ima ona pač tako dlako, ampak moker zoomgroom ni pobral skoraj nič dlak iz nje (s suhim grejo pa celi šopi ven,...)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr sep 19, 2012 10:50 am

Re: Česanje mačke

Hehehe, kolk me je pa tole zdej nasmejalo :lol:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.