V središču

Česanje mačke


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če mar 24, 2011 8:15 pm

Česanje mačke

Ok, tole temo odpiram, ker se je moja velecenjena kokoška po 8 letih odločila, da je s česanjem enkrat za vselej konec. Ravno pod krtačo ni nikoli rinila, ampak vsaj razčesala sem jo vedno lahko toliko, da sem odstranila ta najhujše vozle, odpadlo dlako ... vedno pazim, da je ne cukam ampak se je sedaj ene dve leti samo slabšalo in v zadnjem času je nikakor sploh ne morem več primerno počesat.
Je bolj ali manj dolgodlaka (pravzaprav po dlakovju zelo podobna Lennonu). Počešem jo lahko po glavi, pod brado, za ušesi, po hrbtu nekje do konca reber. Trebuh, noge in rep pa odpadejo. Sem poskusila s planom "en vozel na dan", pa se naredi potem do naslednjega dne že nov, ker ne uspem izčesat dovolj dlake. Prav zelo na grobo se nočem it, ker bo samo še huje potem naslednjič, pa še precejšnja "drama queen" je in takoj zameri. Zadnje česanje se je končalo precej bolj krvavo kot običajno.
Smešno je, ker čoham jo lahko pa brez problema tudi po trebuhu.

Ima kdo mogoče še kako idejo? Ker tu ne gre na navajanje na česanje, ker "se češeva" že vsa leta odkar je pri meni, celo furminirali sva se in ji je bilo kar nekaj časa všeč in res pazim, da je ne cukam, da nisem groba ...

Pomirjeval ne maram, ampak če bo šlo tako naprej, jo bom morala vsake toliko dat "zadet" in vmes postrišt al kako?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če mar 24, 2011 8:22 pm

Re: Česanje mačke

Jaz svojo po trebuhu češem tako, da jo lepo postavim na zadnje noge in jo objamem nekako okoli sprednjih tačk. Zraven ji lepo prigovarjam da bova hitro in jo počešem po trebuhu, pri strani, ter na notranji strani nog. Drugače ji tudi ne odgovarja ravno, da bi jo česala tam. Božati sicer se ponavadi pusti. Ampak to je edin način, ki ga poznam, pa še hitro je razčesano. Včasih sicer malo skuša "brcnit", velikokrat je pa ne moti, ko jo takole dvignem. Ker če je pa ne bi česala, se ji pa dlaka tam pri kolčnih sklepih (če veš kaj mislim) ful hitro sprime. Ni ravno dolgodlaka muca, samo pa ni kratkodlaka :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če mar 24, 2011 8:34 pm

Re: Česanje mačke

Hehe, ja jaz sem jo tudi dvigala na zadnje tace tako, da je bila s hrbtom obrnjena proti meni, da sem jo lahko naslonila. In običajno je šlo. Ne morem pogruntat zakaj se stanje glede tega tako slabša. Tudi veterinarsko je bila že večkrat pretipana pa ne kaže znakov, da bi jo kaj tudi sicer kaj bolelo, da bi imela poškodbo kje ali kaj podobnega. Lahko bi jo zavila v brisačo in jo razčesala po delih, samo ker sva tudi to že enkrat sprobali, se skrije, ko vidi bližajočo brisačo, prav travmirat je pa tudi nočem

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če mar 24, 2011 8:44 pm

Re: Česanje mačke

Hm, ne vem. Mogoče ji pa nič ni, pa samo malo muhasta ratuje, zdaj ko je že malce starejša. :)

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Če mar 24, 2011 9:49 pm

Re: Česanje mačke

Si probala z zoom groomom :) ?
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Pe mar 25, 2011 10:27 am

Re: Česanje mačke

imamo tudi to ja :) samo pri njej ni tako zelo učinkovit kot pri ta kratkodlakih dveh pa nikoli ji ni bil preveč pri srcu (manj kot navadna krtača ali furminator).

Ena velika kokoš je
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 10:52 am

Re: Česanje mačke

Jaz bi lahko odprla popoldanski obrt "češem po domovih" - zaščitno opremo itak imam, le še en fajn zdravstveni nadstandard si zrihtam in ajmo :D

Se pozna, da se mi že ornk fecla :fool:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po mar 28, 2011 8:24 pm

Re: Česanje mačke

:lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po mar 28, 2011 8:40 pm

Re: Česanje mačke

Cats, ti kar odpri gunole obrt- črna srebrnčica te že težko pričakuje! 8)
:lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne avg 28, 2011 5:58 pm

Re: Česanje mačke

Ne vem, kam bi napisala, zato kar tukaj. ***** ima vikend akcijo: furminator 12€.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Ne avg 28, 2011 6:40 pm

Re: Česanje mačke

Kaj pa če kupiš tiste rokavice za proti trnju in jo potem počešeš? :)

Jaz našo češem s furminatorjem in nič ne paničari, edino hitro se naveliča in se mi izmikat začne, da moram potem ves čas za njo hodit. Ni pa taka, da bi postala napadalna. Jo zaprem v kopalnico in tok sčešem, da bi iz dlake lahko še enga mačka sestavila :D Potem jo pa še z mokrimi rokami obrišem, da grejo še zadnje dlake stran in da več ne odpadajo.

Sem pa že brala v raznih pismih bralcev, da folk prosi, da mu naredijo jopico iz odpadne dlake njihovega psa ali mačke :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če jan 19, 2012 6:33 am

Re: Česanje mačke

Bom tule vprašala, ker na forumu ne najdem odgovora, čeprav se mi zdi, da sem o tem že nekaj brala :girlblush:
Kako "odpravljate" statično elektriko pri česanju muc? Lani smo imeli precej bolj vlažen zrak (domnevam, da je to razlog, no) in do tega ni prihajalo, zdaj se pa že kakšen mesec medsebojno tresemo. :rolleyes:
Pa me načeloma ne bi motilo, ampak ko useka, boli že mene, kako mora biti šele za mačka? :O (al imajo veliko višji prag bolečine kot ljudje?)
Je lahko takole tresenje kaj nevarno?
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če jan 19, 2012 7:25 am

Re: Česanje mačke

Z vlažilcem zraka... :)

Po moje ni nevarno, je pa neprijetno...
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jan 19, 2012 7:26 am

Re: Česanje mačke

sem ravno pisala tole, pa vidim, da me je alexx prehitela:
zakaj pa ne odpraviš vzroka? Navlažiš zrak, mislim? ;)
Drgač pa - ja, zanimivo vprašanje, bom z veseljem prebrala kakšen koristen odgovor
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če jan 19, 2012 8:25 am

Re: Česanje mačke

Ne, vlazilec odpade - lani smo imeli zaradi prevec vlage hude tezave s plesnijo in smo se je komaj znebili ;) Letos pac ni snega oz. je dokaj mila zima in je ocitno zato zrak bolj izsusen al kako ... (Pa malo so prenovljena okna, samo ne vem, v katero smer bi to lahko vplivalo :) )

Tole tresenje se pojavlja sele kaksen mesec (ali pa se to ne), prej ni bilo nobenih tezav ...

Se kaksen predlog poleg vlazilca? :)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če jan 19, 2012 8:37 am

Re: Česanje mačke

Glavnik/krtačo namočiš v vodo, preden jih počešeš? :rolleyes:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jan 19, 2012 8:39 am

Re: Česanje mačke

mogoče brcam v temo, ampak....a masta (oz. tisti, ki ga trese, če pač ne oba + mačke, seveda) suho kožo na rokah? Če da - imamo eno krasno prvo pomoč za takle v ponudbi! 8)
:lol:
Mogoče ne zgleda, ampak resno jst tole.... :girlblush: Ker npr mojega dostikrat useka- mi je prav hudo, da ko se pa ipak spravi pobožat npr. princesko, jo pa dostikrat odnese dva metra stran, ker peskoči iskra. Ima pa fuuul suho kožo (tudi) na rokah. No pa kljub temu NE useka vsakič. Mene npr ob božanju mačk strese 1x/4mesce - hočem rečt, sem že občutla, se je že zgodilo, ni pa to nek ponavljajoči se dogodek (hb).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če jan 19, 2012 12:33 pm

Re: Česanje mačke

hehe, tisto pomoč imam, pa za mojo kožo ni dovolj ;) mogoče bom morala malo bolj resno pristopit k reševanju (še) tega problema :lol: sem pa dobila preblisk, da začetek tresenja sovpada z zaključkom uporabe mehčalca za pranje perila ... hmmm ... grem guglat pa iskat po forumu, se mi zdi, da sem enkrat neko povezavo prebrala :)

bom poskusila z mokro krtačo. če mi Leia pri tem izkoplje oči ali me celo fenta, bo alexx tule črno na belem odgovorna za posledice :P
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če jan 19, 2012 12:46 pm

Re: Česanje mačke

"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če jan 19, 2012 1:11 pm

Re: Česanje mačke

hvala, tele o česanju pa res nisem našla - saj zato pa sprašujem :girlblush:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.