V središču

Garje


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Ne feb 20, 2011 3:25 pm

Garje

Ko sem Tachka pred pol leta našla ležati ob glavni cesti je imel ušeska polna garij. Čez kakšen mesec sem garje odpravila in odpravila vnetje ušes. Čez čas pa jih je spet dobil in sploh ne vem od kod. Z vsemi zdravili proti garjami sem že poskusila pa nič ne pomaga.

Help meee ! :rolleyes:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Sr feb 23, 2011 1:05 pm

Re: Garje

Stronghold za muce je potrebno dati tri mesece zapored, pa se stvar uredi.
Jaz potem dam še vsem mucam 2x letno preventivno, ker Stronghold je proti ušesnim garjam, bolham in glistam. Kupi se samo v veterinarskim ambulantah, žal pa ni poceni :(
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Sr feb 23, 2011 1:20 pm

Re: Garje

Debra je napisal/-a:Stronghold za muce je potrebno dati tri mesece zapored, pa se stvar uredi.
Jaz potem dam še vsem mucam 2x letno preventivno, ker Stronghold je proti ušesnim garjam, bolham in glistam. Kupi se samo v veterinarskim ambulantah, žal pa ni poceni :(


Zdaj bom šla T&T itak cepit pa na splošni pregled, pa lahko kupim. Tnx :good:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr feb 23, 2011 1:25 pm

Re: Garje

Debra je napisal/-a:Stronghold za muce je potrebno dati tri mesece zapored, pa se stvar uredi.
Jaz potem dam še vsem mucam 2x letno preventivno, ker Stronghold je proti ušesnim garjam, bolham in glistam. Kupi se samo v veterinarskim ambulantah, žal pa ni poceni :(


Ne drži, imajo tudi v vsaki splošni lekarni.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Sr feb 23, 2011 1:30 pm

Re: Garje

Žal v Celju ne, v celjskih lekarnah je možno dobit Frontline, Strongholda pa ne :(
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr feb 23, 2011 1:31 pm

Re: Garje

Debra je napisal/-a:Žal v Celju ne, v celjskih lekarnah je možno dobit Frontline, Strongholda pa ne :(

Ups, sej mogoče je v Ljubljanskih isto pa sem zamešala. :blush:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 317

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:35 am

Odgovor Sr feb 23, 2011 2:04 pm

Re: Garje

Ja, tudi v Ljubljanskih imajo samo Frontline, vsaj lani je še bilo tako.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 113

Pridružen: Pe jan 28, 2011 3:49 pm

Odgovor Pe feb 25, 2011 10:09 am

Re: Garje

Mi smo Čopitove garje pobili z Advocate (Bayer) ampulami. Pobijejo in preprečujejo pa bolhe, ličinke, gliste, srčne črve, ušesne garje in trakuljo.

Jst sem bila z njimi takrat zelo zadovoljna. Sem pa morala uporabiti vse tri v paketu (eno na mesec), da so se garje in vse ličinke popolnoma odstranile. Zraven pa seveda čiščenje.


OT: Berem, da ne uporabljate vse ampul za preventivo. No vsaj ne po navodilih (1xmesečno). Se vam zdi dovolj, da se mačka zaščiti le nekajkrat letno (obvezno tudi pred cepljenjem), sploh glede na to, da večina forumaških mačkov nima izhodov ven in stika z nenegovanimi mucami? Namreč, ampule so kar velik finančni zalogaj. Za tri Advocate ampule odštejem 25€, kar je 100€ letno na mačka. Zaenkrat sva s fantom to počela, vendar mogoče pa le ni tako zelo potrebno, da ga zaščitim vsak mesec, ampak le na par mesecev, kaj pravite?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe feb 25, 2011 11:01 am

Re: Garje

jaz to počnem nekje na 3-4 mesece. se mi ne zdi smiselno obremenjevat mačk s strupi in kemikalijami bolj pogosto, če niti niso zares izpostavljene parazitom.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe feb 25, 2011 11:59 am

Re: Garje

Vse bolj sem prepričana, da je VSE strup (ampule, cepiva...) :(
Preventivno ampul sploh ne dajem več.
Pazim pa toliko bolj na "svojo" higieno, razkuževanje... sploh glede na to, da moram še vedno vse (tuje) žvale prešlatat. :girlblush:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe feb 25, 2011 6:12 pm

Re: Garje

Alexx je napisal/-a:Vse bolj sem prepričana, da je VSE strup (ampule, cepiva...) :(
Preventivno ampul sploh ne dajem več.
Pazim pa toliko bolj na "svojo" higieno, razkuževanje... sploh glede na to, da moram še vedno vse (tuje) žvale prešlatat. :girlblush:


Tudi jaz tako pazim še na vse ostalo, pa umikam čevlje od obiskov, itd...
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 113

Pridružen: Pe jan 28, 2011 3:49 pm

Odgovor So feb 26, 2011 9:36 am

Re: Garje

Tudi jaz naslpošno verjamem v to, da zdravila v niso dobra, če jih uporabljamo za vsako malenkost. In ja, tudi jaz moram prešlatati vse živali, zato si tudi roke temeljito umijem ko pridem domov, za povrhu mam pa še razkužilo.

Verjetno bom dala še vsakemu po eno ali dve ampule (glede na to, da ima Stanči še neke oskanke garij), potem pa jima bom devala na vsakih nekaj mesecev. Tako, da bo za sigurno, da česa ne stakneta od mene. No, pa tut od surovega mesa na primer.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor To mar 12, 2013 9:35 pm

Re: Garje

Panično in rahlo paranoično vprašanje ... :sos:

Ob čiščenju ušes mački ne morem poškodovati bobniča? Čistim z vatko na prstu, ne bezam v središče glave...
Čiščenje je nujno, ker je bilo prisotno temno rjavo "sran*e" v ušesih, stalno stresanje z glavo, praskanje.
Kljub čiščenju se je ponovno naredilo, ob čiščenju pa je mačka nagonsko začela migat z zadnjo tačko, kokrčeš "rada bi se popraskala, daj, spusti me že!" :girlcry:


Mače je že dobilo ampulo Strongholda, sedaj čakamo na odrešenje.

Ps.: ali se lahko ob paniki, ko ji v uho nakapam čistila, tako močno začne praskati, da se popraska/poškoduje?
Ps2: ali je možno, da ob čiščenju poleg svinjarije na robčku opazim tudi drobcene rdeče pikice, kri mogoče? :(
... ko si rečeš: ''vem in smem''.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To mar 12, 2013 10:07 pm

Re: Garje

bridge je napisal/-a:Panično in rahlo paranoično vprašanje ... :sos:

Ob čiščenju ušes mački ne morem poškodovati bobniča? Čistim z vatko na prstu, ne bezam v središče glave...
Čiščenje je nujno, ker je bilo prisotno temno rjavo "sran*e" v ušesih, stalno stresanje z glavo, praskanje.
Kljub čiščenju se je ponovno naredilo, ob čiščenju pa je mačka nagonsko začela migat z zadnjo tačko, kokrčeš "rada bi se popraskala, daj, spusti me že!" :girlcry:



Mislim, da s prstom ne moreš pregloboko it in kaj poškodovat, če samo zunanji del uhlja obrišeš.

Tisto otresanje z nogo je pa sicer smešno, ampak po mojih izkušnjah čisto običajno. Vsaj pri nas se to naredi. Pa spomnim se, če sem psa kdaj čohala v bližini uhlja, je tudi s taco začel migat, če sem tako točko zadela, da ga je zasrbelo, ali kaj takega...

Odgovore na ostalo bo pa moral kdo drug dat. :girlblush:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr mar 13, 2013 7:43 am

Re: Garje

A ste bili pri vetu?
Pri garjah se jaz s krvjo še nisem srečala (mogoče katera druga z več izkušnjami?), pa so bili nekateri začasniki
fejst garjavi, da je čiščenje po Strongholdu trajalo tudi 3 tedne.
Krvave pikice je imel Rexi, ko je imel eno uho vneto (garij ni imel) in je bil potreben Otonazol, ne Stronghold.
Otresanje s tačko je običajno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr mar 13, 2013 7:50 am

Re: Garje

Lahko se pojavi malo krvi, ker pri hujši garjavosti je uho lahko tudi malo vneto. Zato uporabljamo Otonazol, ki pospeši izločanje odmrlih garij in zdravi vnetje.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Če mar 14, 2013 8:40 pm

Re: Garje

Hvala za nasvete! :angel:

Si pridno izpisujem, guglam in širim svojo ožino... :crazy:
Bom poročala, ko/kakšen bo napredek.
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor So jan 17, 2015 4:08 pm

Re: Garje

Slika
Ušesa imamo za n-kamr! :S

Od česa je to? Pršica, alergije?
Ta predel ona včasih prav agresivno počehlja s krampeljčki.
Ko smo bili majhni, smo imeli garje. In smo se jih znebil. Masla je v ušesih še vedno nekaj, ampak ga od časa do časa obrišemo. Čistimo Biogance Ear Lotion
Jemo Flatazor Crocotail Sensitive in Flatazor Protect Allergo . Kaj delamo narobe? A jo preveč sekiramo? :crazy:
... ko si rečeš: ''vem in smem''.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So jan 17, 2015 9:32 pm

Re: Garje

A samo jaz ne vidim, kaj naj bi bilo narobe z ušesi? Mislim, mi ne zgleda da bi kaj bilo.

Tisto temne barve po robu je koža, a ni? Glede na to da je dlaka na zunanju strani temnejša, je še notri tako. :S

Maslo tudi pri nas eni brišemo redno, sicer pa nima težav. Ušeska jo srbijo pravzaprav samo, če je maslo za obrisat ali se kakšna dlakca notr znajde, pa sem jaz pozabila obrisat.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26232

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor So jan 17, 2015 10:19 pm

Re: Garje

Jaz tud nč čudnega ne vidim na temle ušesku .
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 60 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.