V središču

Suha koža in prhljaj


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To sep 06, 2011 12:31 pm

Re: Suha koža in prhljaj

Tudi pri nas je bilo malo prhljaja, ko smo šli iz Hillsa na Sanabelle. Izgledalo je tako, kot da bi imele muce malo prašen kožušček. Čez čas je minilo samo od sebe.
Lahko je prehodno zaradi spremembe, lahko je tudi reakcija na olje. Jaz bi z novo hrano na vašem mestu vztrajala, samo bolj počasi bi jo uvajala dalje (mešanje s prejšnjo). Repelenta pa za nekaj časa ne bi dajala, dokler se stanje ne umiri.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor To sep 06, 2011 6:07 pm

Re: Suha koža in prhljaj

Hejla hrano novo sem ji dajala postopoma, med njene brikete, potem pa je še mela tak da v eni posodici je imela nove v stari pa stare :) pa je hodla mešano jest, tak danes sem jo prečesala čudežno se mi je fullll pustila, in morem rečt da sem ji ves prhljaj skoraj odstranila s krtačo zraven sem še ful pihala po njej sma ble na balkonu hehe, mislim prav smešno je delovalo vse skupaj še bolj zato ker se je pustila očitno je čakala na to, češ kaj me boš že zrihtala, dlaka se ji pa vseeno fullll sveti, po bolj podrobnem pregledu sem 99% prepričana da je bilo krivo ono olje ker je točno v smeri od glavice proti repu imela in nikjer drugje in točno tam sem ji to dala gor :) Danes je dobila malo popečene ribice nek file na domačem olivnem olju je zmazala ko vlka. Ok mislim, da ker niso krivi ti novi briketi, da ji jih bom dala nazaj ;)

Tnx za informacije :yahoo:
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po mar 03, 2014 3:24 pm

Re: Suha koža in prhljaj

Če je prhljaj zelo verjetno posledica stresnega dogodka, kaj mislite, koliko časa po tem dogodku bi se normalno umiril? Yodi ima od Milkynega odhoda kar precej prhljaja na hrbtnem delu okrog repa, stanje se skoraj ne spreminja. Hrane nismo menjali, samo vitaminsko pasto dobiva v približno tem času. Bi bila lahko pasta problem?
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 59 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.