V središču

uničevanje / praskanje pohištva


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če jul 14, 2011 10:08 am

Re: Praskalnik

namig: v ikei imajo gromozanske sisalove preproge z nedsrljivimi podlagami skoraj vedno v akciji ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Pe jul 15, 2011 7:37 pm

Re: Praskalnik

Pa je šel k vragu še en polnilec. Sem bila danes v Mr. Pet-u in kupila nek sprej, ki bi naj mačkone odganjal od določenih površin, bomo vidli, če to deluje. Sem pa kupila tudi Kitten Training Spray, da se navadita praskalnika (ki je malemu mnogo bolj simpatičen, kot Nayi - če pa zvončklja! :D) in upam, da bodo preostali kabli v stanovanju preživeli. Sicer pa ne grize tistih, ki so v elektriki (računalniki ZAENKRAT še delajo), temveč polnilec, ki sva ga z mojim imela na mizi (še pospravljanja me bo naučil, mačkon zviti).
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Pe jul 15, 2011 7:43 pm

Re: Praskalnik

Mi smo tud razbili neki krožnikov in šalc ponoči, preden sta me naučla posodo pospravljat pa telce z rožami umikat na najvišje police ... :lol:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor So jul 16, 2011 7:46 am

Re: Praskalnik

Hja, to pa je res - živali v hiši, predvsem mački, te naučijo pospravljati, predvsem kuhinjo. Saj to pa ni nič slabega, ne? ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor So jul 16, 2011 9:13 am

Re: Praskalnik

Ko smo lih pri tem - js mam za sabo že jutranjo dozo sesanja, ker je blo treba se ponoči podit okrog po stanovanju in iz ene rože zmetat en kup zemlje.. vzgajam sivko, samo ne vem, če ji bo ratalo ob teh dveh norcih - to je namreč že moj drugi poskus, pa ji spet ni uspelo pognat, preden sta jo šokirala :dash: :lol:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor So jul 16, 2011 9:34 am

Re: Praskalnik

Ravno zato so pri ans ponoči mačkoni ločeni - pos palnicah, da je mir, drugače je fešta sredi noči! :fool:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor So jul 16, 2011 11:58 am

Re: Praskalnik

Sem kupila včeraj dva spreja - enega za mačke navajat na praskalnike etc (z eteričnimi olji) in drugega za odganjanje iz doloženih površin. Moj je danes sesal okoli računalnika in kable pospravljal, da mačke ne bojo uspele zraven priti, pa je pošprical z napačnim sprejem. :O :lol: :lol: :lol: :dash: :dash: :fool:
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne jul 17, 2011 8:35 am

Re: Praskalnik

:lol: :lol: :lol:
:good: Bravo, tvoj! :good:
:lol: :lol: :lol:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor To avg 09, 2011 9:55 pm

Re: Praskalnik

Helo vprašanje za poznavalke. Ali lahko razvajeno mačko kateri si dovolil do sedaj vse tudi krampanje kavča kako to prepoveš, namreč danes je je zgodila "tragedija" ker je bila najina prvič po nevem kolikem času če ne mogoče celo res prvič kregana. Namreč zraven vseh praskalnikov (hiške, praskalnika na tleh, kavča...) je našla "nov praskalnik" in to je samostoječ nekje več kot meter visok ZVOČNIK kateri je stal celo premoženje, in ne ni nov ga že imama skoraj več kot pol leta in je kramapala jaz sem derem na njo moj me glede če sem bolana mogoče in mi pravi pa dobro no leto dni je lahko čohala po kavču zdaj se pa ti dereš na njo, seveda ni vedo, da je gospodična našla nov praskalnik, sem jo skregala pa se je potuhnila potem se je nekaj prilizovala je nisma obrajtala, in čez 15 min še enkrat.... Ok sem jo htela nekaj s časopisom strašit je letela pod omarco seveda nisem mogla do nje sma se nekaj oba2 drla na njo pa.... Sma šla jest zajtrk je nekaj skakala po stanovanju gor pa dol nisma polagala pažnje se je umirila in šla v splanico na svojo poličko ko sem jo čez pol ure iskala je bla še kr gor, sem šla do nje jo pobožala in potem seveda čudež, predla je ko res redko prede se mojemu derem glej jo hinavko ko točno ve da je nekaj narobe naredila. Ok preden bi šla ona še tretjič čohat je moj vzel to zaščito pred membranami od zvočnikov dol in jo je šel našprejat čeprav dvomim, da bo to dosti pomagalo, ker ponavadi se teh šprejev samo boji ko so aktivni vonj pa jo pri dveh različnih šprejih ni motil (preverjeno pozimi za smreko bolj sma jo šprejala bolj je skakala po njej....) Kaj narediti, jaz res priznam da se preveč razvadila to muco, kaj naj če je bila najdenček.... ali se da to kako popraviti. Ker nevem kaj bo ko boma novi kavč kupla ta je namreč star 15 let in sma ga dobila od babice (pač ko se seliš na svoje glih nimaš nekaj dosti denarja :) ) samo zdaj počasi bo treba kavč menjat kaj naj kr kupim neki kotni praskalnik pa ga navesim na novi kavč kr preventivno... :dash: :dash: :dash: budalo sem to vem, samo prosim ne me napadat, zakaj nisem tega in onega in nevem česa vse delala, ker vam nebom znala odgovoriti :truce: :truce: :truce: help me plis
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor To avg 09, 2011 9:58 pm

Re: Praskalnik

p.s. je mogoče to naredila še zaradi jeze, ker naju ni bilo 10 dni sma bila na dopustu, in sem že drugi dan dobila od nje informacijo da je zelo jezna zaradi tega, ker me je celo pogrizla sploh je iz sebe nisem mogla dobit, pa niso pomagali nobeni mačji prijemi odzadaj za vrat pa neke fore nakoncu je pomagalo to da sem jo zaprla na wc za nekaj časa...jaz nevem no meni se zdi da je najini mački se sfuzlalo zadnje dni... prav zlobna je pa se igrama z njo pa vse....
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor Sr avg 10, 2011 4:59 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Očitno je šla brat forum kako jo imam grdo...in je včeraj in danes bila pridna kot angelček. Očitno se je odločila, da je tudi presti prav super zadeva :) ali pa je vohala muce iz azila :blush: kdo bi vedel :)
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 659

Pridružen: Pe feb 25, 2011 6:39 pm

Odgovor Sr avg 10, 2011 6:42 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Kljub vsem praskalnikom in sprejčkom si tudi moja mačkeca
najraje brusita kremplje na kavču. Evo rezultat: :(

Slika

Slika

Na kavč sem zato kar pribila praskalnik in tako prekrila ven potegnjeno peno. ;)

Slika

Se je kar takoj nabrala vrsta pred novim praskalnikom: :)

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr avg 10, 2011 6:49 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Joj, ssuhol!!!! :lol: BRAVO!!!!! :clap:
Si mi prav polepšala en usran dan! HVALA! 8)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 659

Pridružen: Pe feb 25, 2011 6:39 pm

Odgovor Sr avg 10, 2011 6:53 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

:D :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Sr avg 10, 2011 7:24 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Tudi pri nas smo pred časom pogruntali isto rešitev :D. Zgleda kot del kavča :good: .

Slika

Slika
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor Sr avg 10, 2011 7:55 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Super zadeva, to si omislim takoj ko pride nov kavč :) čeprav pri trenutnem ponaredku usnja je moj kavč proti tvojemu milina hehe :)
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po jun 10, 2013 8:16 am

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Nama se je praskalnik polomil, trenutno pa ni denarja za novega :( In posledica je, da napadajo jedilne stole iz umetnega usnja, ki so jih le redko malo popikali. Zdaj gre Silver gor in na polno napada. Imajo en kao tepih iz sisala in en zelo majhen praskalnik pa očitno ni dovolj. Sploh ne vem kaj naj...
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Po jun 10, 2013 8:29 am

Re: uničevanje / praskanje pohištva

zalarjeva, kupi jim tisti navaden steber iz sisalove vrvi na podstavku, ki ni tako drag kot novo praskalno drevo. Moja dva ga imata zelo rada.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po jun 10, 2013 8:33 am

Re: uničevanje / praskanje pohištva

karton, naložen skupaj in zlepljen, mislim da je Mačja mama enkrat nekaj takega naredila in objavila fotko?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Po jun 10, 2013 8:35 am

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Joj, ja, to lahko tudi kupiš (npr. v Mr.Petu) za cca. 3 - 5 evrov. Tole imajo mački tudi
radi in mislim da bi moralo potegniti njihovo pozornost stran od stolov :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 72 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.