V središču

uničevanje / praskanje pohištva


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: Po feb 07, 2011 9:15 pm

Odgovor To apr 12, 2011 8:19 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Ja moj Jerry je tudi v ovco preoblečen volk...sej oba uporabljata praskalnik in večino praskata po njem, ampak zjutraj so pa vrata v spalnico na tapeti. Se mi zdi, da je enega mačkona zmotil selotejp in ne praska več, medtem ko drugi veselo kremplja kar po njem... :fool: :dash:
Mogoče da še probam ga z vodo zalit, ko ga slišim, da začne praskat, da odprem vrata in spustim iz flaške en pljusk...drugega pa že skor ne vidim...ker drugače sta res ful pridna in skos praskata na praskalniku...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor To apr 12, 2011 8:46 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

No tako, mačja meta eno figo pomaga. Gospod se spet trudi, da bi naredil ikebano iz stola :devil: Če ga kregam pa take simpatične ksihte dela, da imam potem jaz slabo vest :dash: Lump.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Če jul 14, 2011 7:58 am

Re: Praskalnik

Praskalnik postaja malo bolj zanimiv, še bolj pa vsi kabli v stanovanju. Ostali smo brez 2 polnilcev za telefon in enih slušalk. :girlsad:
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če jul 14, 2011 8:06 am

Re: Praskalnik

Tjah, pospravljat je treba. Tudi majhnem otroku ne pustiš na dosegu rok tistega, kar nočeš, da uniči.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če jul 14, 2011 8:26 am

Re: Praskalnik

Take kable, kot so recimo polnilci imajo najraje ja, jaz nevem a jim dišijo ali kaj. Jaz strogo pospravljam zdaj, ker sem tudi ostala brez parih zadev. Je moral fant že kar nekaj kablov polotat :)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Če jul 14, 2011 8:41 am

Re: Praskalnik

Mene pa bolj kot posledica za polnilec itd. (torej uničenje) skrbi posledica za mačka - če je v kablu elektrika, se zna slabo končat :girlsad: Tk da ja, pridno pospravljat oz. ko kdo mačka zasači pri grizenju kabla, ga je treba pač odstranit z odločnim NE (mačka).. slej ko prej si zapomnijo :good:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če jul 14, 2011 9:04 am

Re: Praskalnik

Slej ko prej...aham...moj Boo si nič ne zapomne, eno in isto dela še naprej pred mojimi očmi- recimo začne pikat po kavču s strašno vnemo, medtem ko jaz zraven sedim pa ga vedno znova okregam in napodim s kavča. Drug dan se stvar ponovi.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Če jul 14, 2011 9:15 am

Re: Praskalnik

To ti pa nagaja :lol: Loki dela isto s spalničnimi vrati: čez noč jih pusti pri miru, ker ve, da se takrat spi, ko pa zjutra vstanem in če fant še spi, takrat pač še nimata vstopa, dokler ne morem pospravit postle in dat čez pregrinjalo. In takrat je Lokijeva najljubša igra Odpri vrata v spalnico in švigni pod postlo - čeprav čez dan, ko so vrata odprta, ne kaže noben od mojih dveh ekstra zanimanja za spalnico, sam takrat, ko so vrata zaprta, js pa zun, jih je pa nujno treba odpret. Vem, da mi nagaja, ker to redno počne in vedno pol zravn tisti zmagoslavni 'mrnjew' ;)
Js sem to rešla tk, da nas pač zaprem v kuhinjo, dokler fant ne vstane - js na kuhinjski mizi delam, mačka mata tam hrano in zraven v shrambi wc. Ne vem pa, kk bi ti svetovala, da opraviš z Boojem :) mogoče ga probaš ignorirat al pa takrat z nečim zamotit al pa kaj.. Če ne pa naredi/kupi prevleko za kavč pa naj praska ;)
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če jul 14, 2011 9:18 am

Re: Praskalnik

... če že nočeš uporabit preverjene metodologije, a ne... :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če jul 14, 2011 9:19 am

Re: Praskalnik

Eh, eni mački so pač...kako bi rekla...so malo zamujali, ko je bog možgančke talal :D . Tak je naš Sunny. Ne preveč brihten, s spominom zlate ribice. Štorast divjak, pa največji crkljivec pod soncem in samo moj :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Če jul 14, 2011 9:23 am

Re: Praskalnik

Hehehe cats, saj res, vedno pozabim :lol: bom probala Lokija tiščat v kljuko od spalničnih vrat pa da vidim, kolk bo navdušen :lol:
slavica, js pa mislim, da so bli mački v vrsti za selektivni spomin - kar je treba (beri: kar je za njih fajn), si zapomnijo takoj, recimo kk dobit pozornost, kje je hrana itd., ostalo je pač po mačje - če se jim lih trenutno da, pol ok, drugač pač ignorirajo oz. se delajo, da ne vejo, kaj bi radi od njih :D
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če jul 14, 2011 9:24 am

Re: Praskalnik

Imam prevleko in pika prevleko pa še kavč, ki je spodaj, ker ima pač tko dolge kremplje, prevleka je tanka. Nič ne pomaga, maček si pač ničesar na zapomni in ga je vedno znova treba okregat :P
Na evo tak je Boo, butast pa hkrati največji mečkljivec, ki ti prec v naročje skoči in prede in prede, da ga morš fejst prelupčkat in ti polepša dan :kiss: Največ uniči (zgrize, spraska, zjutraj tuli pred vrati spalnice, da je lačen in skače po vratih) ampak je največji srček, ki brani Silver pred groznim Ice-om, ki prec zapazi, da se jaz ne počutim najbolje in se stisne k meni, skoči že zjutraj v naročje ko pijem kavo in se mečka dokler želiš. Kako takega mačka ne bi imel najraje? :)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če jul 14, 2011 9:31 am

Re: Praskalnik

LaliLoki, kar se Sunny-ja tiče - aj viš :angel: Še po nekaj mesecih mu ni jasno, da mora malo prej začet bremzat, ko z zaletom prileti na praskalnik in se zmeraj znova zaleti v steno; počasi bom začela študirat o čeladi :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Če jul 14, 2011 9:36 am

Re: Praskalnik

:lol: :lol: ok no, mogoče je Sunny res malo zamujal, ko so delili možgane, ja .. vso tisto zaletavanje v steno pa tud sigurno ne pomaga :lol:
zalarjeva, ka pa če mu malo pristrižeš kremplje? sicer pa, če je prevleka čez, se itak ne vidi, kolk je kavč uničen ;)
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če jul 14, 2011 9:39 am

Re: Praskalnik

Ja, kar važi se, Sunny je zamujal na zborno mesto, naš Meli pa sploh prišel ni :lol:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če jul 14, 2011 9:41 am

Re: Praskalnik

:lol: :lol:
(dobro, da ne znajo brat; no, vsaj Sunny in Meli sigurno ne, kar se Mile tiče, pa je treba pazit, kaj se piše 8) )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če jul 14, 2011 9:44 am

Re: Praskalnik

Boo je smotan, praskalnik je takoj ob kavču in on bo praskal kavč celo na uni strani kavča, ki je najbližje praskalniku (mogoče pa zamenja? :lol: )
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če jul 14, 2011 9:47 am

Re: Praskalnik

Nope. Bi rekla, da je kavč bolj fajn za praskat; a niso vsi kavči? :devil: ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Če jul 14, 2011 9:49 am

Re: Praskalnik

Naš ni, sta lepo vzgojena 8) so pa zato vedno bolj aktualne moje hlače, medtem ko stojim in sem v njih, in pri 7-kilskem maine coonu lih ne vem, ka je bolš ... :dash: :lol:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če jul 14, 2011 9:58 am

Re: Praskalnik

Mogoče bo tole komu v pomoč. Naša Miša rada praska navpično, zato ima najrajši drevo na balkonu (ne vem, kaj bomo pozimi, bo spet kavč trpel :dash: ).
Sunny pa rad praska po ravnem. Zato sem v trgovini s talnimi oblogami kupila tepih iz vrvi, spodaj dala v isti velikosti nedrsečo gumo, da ne drsi, pa še parket je zaščiten (dobi se v isti trgovini, zelo poceni) in od takrat pusti kavč pri miru, mu je tole zelo všeč.
Pa še poceni je, sam tepih (120x170 cm) je koštal 36 eur, ni kosmat, ker je iz vrvi in ga je simpl posesat. Nedrseča podloga v tej velikosti pa je bila 8 eur.
Priporočam za muce, ki rajši praskajo po ravnem :good:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 63 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.