V središču

uničevanje / praskanje pohištva


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Pe feb 04, 2011 4:33 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

zalarjeva je napisal/-a:Miza ni problem (čeprav tudi na mizo ne dovolim), samo pult pa ja, ker lahko skoči na vročo ploščo in se speče. Imava vrata že kupljena, tko da ta vikend to urediva in ne bo več skrbi.

Hmmmm, ne vem če bo to ravno tako. Težko, da bosta mačja nadzornika navdušena nad nedostopnostjo kuhinje :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Pe feb 04, 2011 5:16 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Še posebej, ko bosta pogruntala, da se dajo vrata tudi odpreti... ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe feb 04, 2011 5:22 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Ne ne, bodo na harmoniko in zatič :)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Pe feb 04, 2011 5:25 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Upam, da so ta trda varianta, ker smo imeli harmonika vrata v prejšnjem stanovanju, skozi katera se je Garfi samo prerinil (jih porinil čez vodila). :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe feb 04, 2011 7:48 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Joj, jaz upam, da ne pride do tega :negative:
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Po feb 07, 2011 7:02 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Jaz bi za zaščito stolov v vsakem primeru najprej uporabila prevleke. Če naj bi bile le začasne jih imajo občasno zelo poceni v eurospinu, take univerzalne, niso pa posebno lepe (debel bombaž, običajno modre ali rumene barve).

Ker ne glede na to ali se ga katera od odvajalnih tehnik, kreganja, fermonov... prime, najbrž ne bo čez noč, pa tudi, ko nas ni tam mački zelo radi počnejo prav to, česar ne smejo.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: Po feb 07, 2011 9:15 pm

Odgovor So mar 26, 2011 8:03 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Hja, mojedva pa za pridobitev pozornosti navsezgodaj zjutraj ali pa zvečer ko se gre spat, praskata po vratih v spalnico (ker jih zapiram, ker hočem v miru spat, kar je z dvema divjakoma naravnost nemogoče).
Verjetno bi najbolj pomagalo, če bi to praskanje ignorirala, vendar se bojim, da bo tako močno in toliko praskal, da se bodo praske poznale po vratih (sem v najemu - če bi bila moja vrata, bi že potrpela in ignorirala...).
Kakšen nasvet, ideja?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne mar 27, 2011 1:31 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Če se na praskanje odzivaš, maček ve, da ga slišiš in je dosegel svoje. Dobro poglej vrata - če so tok občutljiva, da jih lahko spraskata, potem se sigurno že pozna kakšna sled krempljev. Če se ne pozna, se pa tudi v prihodnje ne bo (meni niso moji uspeli pustit sledi ne v tem ne v prejšnjem stanovanju, pa jih tudi kdaj piči, da bi praskali in težili).
Če se pa dejansko pozna, bi pa mogoče lahko čez spodnji del vrat nalimala kakšen velik debel karton ali obesila kakšen praskalnik? Predvsem pa bodi dosledna - če s praskanjem ne bojo nič dosegli, se bojo naveličali.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne mar 27, 2011 2:35 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Pri nas dve stvari delujeta zelo dobro:
-evkaliptusovo ali limonino eterično olje (par kapljic nerazredčenega namažeš tja kjer maček rad praska, mu tako smrdi da ne gre niti blitu več. Je pa res da zadeva hitro izhlapi in je treba večkrat mazat.)
-obojestranski selotejp (Mačke SOVRAŽIJO lepljive površine, potem ko se mu enkrat tačke malo prilimajo gor, bo 3x premislil ali bo še praskal. To je bila pri nas edina stvar ki je funkcionirala pri jutranjem praskanju po vratih - niti špricanje z vodo ni zaleglo, obojestranc pa je. Zdaj pustijo vrata pri miru.)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Ne mar 27, 2011 3:08 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Tale ta druga varianta je cool! :D
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: Po feb 07, 2011 9:15 pm

Odgovor Po mar 28, 2011 12:56 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Mačja mama, mislim, da bo dvostranski selotejp res najboljša varianta. Ker sem imela doma samo navadnega, sem poskusila s tem, ampak je še vedno praskal, (ker ga seveda nisem nalepila čez cela vrata :) ), čeprav se mi zdi, da manj.
Sem pa malo bolj pogledala po vratih in se pozna sled krempljev (ampak moraš res pogledat skoraj s povečevalno lupo in točno vedet kje je praskal), tako da danes kupim dvostranca in ga nalimam tam čez, kjer je že praskal...javim kako je šlo. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po mar 28, 2011 3:16 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Vso srečo, držim pesti!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Po apr 11, 2011 8:09 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Kako so res različni mačkoni. Eli od prvega dne uporablja praskalnik sama od sebe in to je to. Sedežno je sicer konkretno uničila, ampak samo s tem, ko se podi okrog, praska nikoli nikjer drugje, kot na praskalniku. Jaka je pa naravna katastrofa :rolleyes: . Za začetek si je izbral en pleten stol in ga obdeluje, da kar frči od njega. Zdaj se je spravil nad omare kar po vrsti, pa na podboje od vrat, ni da ni, samo praskalnik ga ne zanima. Z dvostranskim selotejpom ravno celega stanovanja ne morem zalimat, na NE je gluh ko kanta, moje demonstracije praskalnika samo prezirljivo gleda...Še kakšna ideja mogoče, please, please :fool:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po apr 11, 2011 8:14 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Baje pomaga, da praskalnik potreseš z mačjo meto ;) Če ga dobiš praskat kje, kjer ne sme, ga pošpricaš z vodo in glasno uporabiš NE! Upam, da bo kaj pomagalo. Moji hvala nevemkomu ne uničijo ničesar, praskajo samo na praskalniku ali pa tepih iz vrvi (ki pa ga kmalu ne bo več in upam, da se ne spravijo na kaj drugega :blush: )
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po apr 11, 2011 8:23 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Pri nas je bila voda na koncu že nagrada :D Jaz imam več mali praskalničkov, takih, ki jih lahko prestavljam okrog - in vsakič, ko je kdo dobil idejo, da bi praskal recimo po zadnji strani kavča (bolj občutljiva in za mačke zelo zanimiva tkanina), se je tam znašel en praskalnik. Zdaj me muči samo še zunanja stran okna (se odpira v prostor in je grozno zanimiv za mačje kremplje :O ), ker tja pa ne spravim praskalnika :lol: Čeprav bom po moje vseeno poskusila :D
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po apr 11, 2011 8:34 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Tole z meto moram pa jaz začet probavat. Peggy vztrajno ignorira praskalnik in praska en star kavč (ki gre na srečo čez 1 teden proč) in to točno tam kjer ga je prej Fonzie včasih. :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Po apr 11, 2011 8:39 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Tracy mi steno krempaa :dash:
Točno tam, kjer jo je prejšnji muc prej praskal :fool:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Po apr 11, 2011 9:01 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Takoj grem našpricat praskalnik, hvala! Ker tale mačji fant je od vraga, dela se pa, da ne zna štet do pet, barabin kosmati :devil:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To apr 12, 2011 8:55 am

Re: uničevanje / praskanje pohištva

:girlblush: Pri nas pa nismo opazili, da bi bil tak lump. :girltruce:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor To apr 12, 2011 10:40 am

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Saj ti pravim, da je v ovco preoblečen volk :devil: :) . Ampak je vseeno eden od dveh najboljših mačk na svetu :kiss:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 72 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.