V središču

uničevanje / praskanje pohištva


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 35

Pridružen: Po sep 13, 2010 8:20 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 03, 2011 12:55 pm

uničevanje / praskanje pohištva

hei!

v stanovanju, iz katerega se v kratkem selim, imam 4 oblazinjene stole, od katerih je 2 moj dragi Diablo raztrgal v franze (2 sta bila skrita izven dosega njegovih tack / krempljev)...

za ilustracijo - potrgan in nepotrgan stol:
Slika

pa se od blizje:
Slika

ob selitvi bom seveda morala stola nadomestiti ali popraviti, kar me bo seveda stalo kar nekaj denarja... ampak ker je po toci zvoniti prepozno, se v to niti ne bi spuscala... problem je v tem, da so v novem stanovanju zelo podobni stoli, samo druge barve... in seveda me skrbi, da jih bo doletela enaka usoda... :dash:

dodaten faktor pri tem se mi zdi tudi sam stres zaradi selitve za Diabla in pa to, da bo v stanovanju veliko vec sam, kot je bil navajen... do zdaj je bila v gospodinjstvu se 1 muca, pa se cimri sta bili veliko doma (ker sta uciteljici in imata drugacen urnik od mojega)... :scratch:

kak nasvet, kako bi ga lahko odvadila oz. mu preprecila, da unici pohistvo v novem stanovanju? predlagali so mi feromone, pa me zanima, koliko to res deluje? druga stvar pa je... pozna kdo izdelek SoftPaws? iz prve roke? se kak drug nasvet?

ze vnaprej hvala... ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če feb 03, 2011 1:19 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

mačka krempljat odvadila ne boš, ker je to njihovo naravno obnašanje. to je mačje markiranje, pretegovanje in lupljenje odmrle plasti dol iz krempljev. dosti bolj smiselno bi bilo razmišljat, kako ga boš navadila krempljat po mestih, ki so temu namenjena (kakšno mačje drevo).
to vedenje pomojem ni namenoma destruktivno, zato dvomim, da bi feromoni kaj pomagali proti praskanju.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če feb 03, 2011 1:28 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Iskreno: tudi naši stoli so zelo podobni in v precej podobnem stanju - na začetku sta si mucka na njih brusila kremplje in plezala gor in dol, zdaj pa tega ne počneta več, ker smo se naučili praskat na za to namenjenih površinah. Je pa zato ena od začasnic začela z enakimi navadami.

Moj nasvet: razmisli o drugačih stolih, začasni zaščiti za stole ali ... družbi! :yahoo:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Če feb 03, 2011 1:32 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Ojoj tole je pa kar konkreten raztur :O
Mi smo tudi imeli težave s praskanjem nekaj časa - zdaj ima samo še občasno kakšen praskalni preblisk, ampak zdaj ko jo grdo pogledaš že kar sama zbeži stran z nasršenim repom. :lol: Odkar sva kupila to kartonasto zadevo se je praskanje občutno zmanjšalo. Postaviva jo na tla zraven kavča na tistem koncu, ki ga praska:

http://www.google.si/images?q=cardboard ... 80&bih=709

Preizkušeno spreji proti praskanju ne delujejo. Jaz sem opazila, da praska, ko jo razganja od energije in ko hoče privabit pozornost.

Zdaj jo, ko jo preveč razganja, dava kar na oprsnico in povodec in greva malo ven da se ohladi ali pa jo prežgečkava in potem se lovimo po sobi, skrivamo in grizemo za uhlje. :D

Še vedno pa lahko sešiješ prevleke za stole iz platnenega blaga ali trdega bombaža. Na ta način:

Slika
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 35

Pridružen: Po sep 13, 2010 8:20 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 03, 2011 1:46 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

pozabila omenit, da praskalnik / drevo ima, pa ga ne gane prevec... :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če feb 03, 2011 1:47 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

pol pa kupi rajši feromone v spreju in jih špricaj na praskalnik. ko praska kjerkoli drugje, pa odločen NE in prestaviš muca k praskalniku.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Če feb 03, 2011 3:04 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Se strinjam, odločen ne ali karkoli besedo že imate za kršenje pravil, k praskalniku, popraskaš po praskalniku in če si začne tam kremlje brusit, ga pohvališ in pobožaš.
In to znova in znova, itak rabiš veliko vztrajnosti in potrpežjivosti :truce:
Drugače pa ja, feromoni v spreju ali pa mačja meta v spreju.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če feb 03, 2011 3:12 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Vzamite ta 2 stola s seboj, pa ju naprej uporabljajte. Čez pa laho date tudi prevleko, da bo za vaju "novejši", lepši. Podobne stole se kupi zelo ugodno (Dipo), se bolj splača, kot dati v popravilo. Zagotovo.
Če je prevleka čez tak stol, se stol pri praskanju tudi poškoduje, ker krempeljci prešpikajo.
Imajo tudi lepe plastične/lesene stole, so manj udobni, škoda se pa ne dela.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če feb 03, 2011 3:15 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Jaz imam pošastno drage usnjene stole, ki niso uničeni, ker se po njih ne praska in bom kar tiho, ker se mojim metodam režijo :D
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 35

Pridružen: Po sep 13, 2010 8:20 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 03, 2011 3:18 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Cats je napisal/-a:Jaz imam pošastno drage usnjene stole, ki niso uničeni, ker se po njih ne praska in bom kar tiho, ker se mojim metodam režijo :D

do share... :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če feb 03, 2011 3:26 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Cats mačka spodbuja, da naj praskata po stolih. :lol:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Če feb 03, 2011 4:48 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Meet our Cats she can make u die of loughing :lol:
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Če feb 03, 2011 5:32 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Če še bolj napenjam možgane, si nekako ne morem predstavljati na kakšen način se jih spodbuja k tem. :blush: A lahko kaj več o tem? Čeprav mislim, da ne bi imela poguma sprobati te metode... :truce: :D Samo, če preneseš ta način na druge stvari npr.da ne smeta na kuhinjski pult ali pa mizo, pa mislim, da bi bilo to neuspešno...glede na to, da skočita na posteljo, kavč, stol itd., če jima rečeš...

Je pa tudi res, da nikoli več nič usnjenega ali kakšen podoben material, ker trenutno je tak kavč in na njem si ne brusita krempljev načrtno, ampak ko se pa igrata, se pa zna kakšen pošteno odrinit od kavča (ker je tako fajn oprijem in potem dober odskok :D )...ampak to me niti ne gane, ni mi pa všeč 'vandalizem'.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Če feb 03, 2011 7:23 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Ja, vsi, ki imajo usnjene sedežne ali kuhinjske stole, pojamrajo, da jih njihovi mački ljubijo za brusenje krempljev. Tudi mene je bilo strah, ko smo se preselili in sem nabavila kavč (sicer ne usnjen, je pa material, ki se mi je zdel precej vabljiv za mačka), da bo center vsega.
Pa se ga, hvala Bogu, ni lotil nihče - res pa je, da smo že od prvega dne naprej (še v prejšnjem stanovanju) imeli praskalnik in tudi prišleka, Louisa, smo takoj odnesli k njemu, ko smo ga pripeljali domov. Je pa tako kot pri psih - z vztrajnostjo se jih da marsikaj naučiti in prav dobro vedo, kaj smejo in kaj ne (kar pa ne pomeni, da ne izkoristijo prilike, ko jih ravno nimaš na očeh...), poleg tega pa je velika pomoč prvi "vzgojen" maček pri hiši - mlajši se učijo od starejšega. :)
Po nekaterih informacijah pa baje k uporabi praskalnika precej pripomore mačja meta.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če feb 03, 2011 9:42 pm

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Pri meni je mačja meta v spreju koristna ravno toliko, kot feliway :D

Skrivnost je v tem, da jim ne smeš dati vedeti, kaj je tisto, kar te nervira, ker potem bodo ravno to počeli do onemoglosti, bodisi da dobijo pozornost ali da te kaznujejo. Banda :D Zato je treba bit kul tudi, ko probajo počet kaj prepovedanega in sploh ne reagirati, kvečjemu jih pohvaliti in spodbujati. Jaz sem moje nosila k kavču in (oblazinjeni) postelji, da bi tam praskala, pa dvigovala na kuhinjski pult, pa še kaj. Posledica? Raje umreta na grmadi, kot da bi mi naredila to veselje, da ponovita kaj od naštetega. Lubčka moja pridna :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe feb 04, 2011 8:23 am

Re: uničevanje / praskanje pohištva

:) Cats, tvoja dva mačkona sta ekstra posebna. 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe feb 04, 2011 8:36 am

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Midva bova pa čez vikend namontirala vrata v kuhinjo zaradi Silver, ker skače na pult non-stop. Ne pomaga kreganje, ne pomaga nagrajevanje, nič ne pomaga. Ko skoči na štedilnik me kar zvije in bo treba to res preprečit. Uničujeta pa ne, Ice kremplje brusi na tepihu (je zelo vzdržljiv tepih), Silver pa na praskalniku :)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 35

Pridružen: Po sep 13, 2010 8:20 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe feb 04, 2011 11:04 am

Re: uničevanje / praskanje pohištva

ne vem, zakaj nisem na to pomislila prej, ampak ocitno bova z Diablom ob selitvi s seboj odnesla se poskodovane stole... pa naj praska, ce ma ob tem toliko veselja... mene v koncni fazi en moti, ce mam tak stol v stanovanju, on bo pa verjetno vesel, da ma nekaj "svojega"... :truce:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe feb 04, 2011 11:07 am

Re: uničevanje / praskanje pohištva

zalarjeva je napisal/-a:Midva bova pa čez vikend namontirala vrata v kuhinjo zaradi Silver, ker skače na pult non-stop. Ne pomaga kreganje, ne pomaga nagrajevanje, nič ne pomaga. Ko skoči na štedilnik me kar zvije in bo treba to res preprečit. Uničujeta pa ne, Ice kremplje brusi na tepihu (je zelo vzdržljiv tepih), Silver pa na praskalniku :)


Kar vztrajaj, to gre počasi. Pri nas je trajalo več mesecev, da smo dojeli, da je pult in miza prepovedano, kadar jih vidim. :lol:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe feb 04, 2011 11:36 am

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Miza ni problem (čeprav tudi na mizo ne dovolim), samo pult pa ja, ker lahko skoči na vročo ploščo in se speče. Imava vrata že kupljena, tko da ta vikend to urediva in ne bo več skrbi.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.