V središču

uničevanje / praskanje pohištva


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po jun 10, 2013 9:24 am

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Bom šla po tole ja, hvala! So že imeli pa je Silver všeč :)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 32

Pridružen: So jul 13, 2013 4:14 pm

Odgovor Ne jul 14, 2013 1:25 am

Re: uničevanje / praskanje pohištva

Imam izkušnje, veliko stvari je bilo zlomljenih, usnjen kavč smetanaste barve je dokaj siv zaradi prask.. Steklena miza v jedilnici se nam je razletela na prafaktorje. Se zgodi, mucke tudi ne to naredijo zanalašč. Včasih s tem pokažejo, da kaj želijo/ jim kaj ni všeč, ali pa želijo pridobiti lastnikovo pozornost.

Tisti, ki jim mačka uničuje pohištvo s praskanjem: podrgnite ga z limono ali pomarančo, potem pa obstajajo še taki trakovi, da jih gor zalepite in mačko odganja. Ali pa na tisto mesto postavite krempalo. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Pe maj 22, 2015 10:27 pm

Re: Matej/Ljubljana-Povšetova

A odpremo eno temo s fotkami stvari ki so nam jih mackoni unicili na tak in drugacen nacin? Vsakic ko je teglc roz na tleh, pa kavc s praskami, pa napihnjen parket, pa popraskani okvirji od oken, pa ostale mate tut zihr miljon stvari za dodat? Pa kake sumljive skrbnike napotimo temo pogledat, da ugotovijo da zivali niso pliskoti? Ja bejz no bejz da zival kdaj kej unici.

A on je pa drugace ok? Cel, in v ok stanju?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So maj 23, 2015 6:55 am

Re: Matej/Ljubljana-Povšetova

Sorcerer je napisal/-a:A odpremo eno temo s fotkami stvari ki so nam jih mackoni unicili na tak in drugacen nacin? Vsakic ko je teglc roz na tleh, pa kavc s praskami, pa napihnjen parket, pa popraskani okvirji od oken, pa ostale mate tut zihr miljon stvari za dodat? Pa kake sumljive skrbnike napotimo temo pogledat, da ugotovijo da zivali niso pliskoti? Ja bejz no bejz da zival kdaj kej unici.

Jst sm za. Grem poslikat mojo soško fronto od stanovanja... :lol: :lol: :lol:
(škoda da sem pred kratkim zamenjala kavč...)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So maj 23, 2015 7:03 am

Re: Matej/Ljubljana-Povšetova

No dejte, da se bodo posvojitelji ob ekstremnih na enem kupu zagotovo premislili o posvojitvi. Predlagam, da fotke s Soške fronte ipd.objavljate v svojih nakavčnih temah, kamor tudi spadajo.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 180

Pridružen: Sr maj 21, 2014 6:45 am

Odgovor So maj 23, 2015 8:07 am

Re: Matej/Ljubljana-Povšetova

Od leta 1968 imamo doma mačke.In vedno ,ko se opremlja stanovanje,gledamo na to,da je prijazno za živali in ljudi.Edina škoda,kar je bila v teh letih je en po nesreči razbiti cvetlični lonec in raztrgana zavesa.No in kaj potem,če imaš doma literarno dušico ki ti izmika pisala,če pa ti uniči črve ki ti gledajo iz čevljev :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So maj 23, 2015 8:11 am

Re: Matej/Ljubljana-Povšetova

helena je napisal/-a:No dejte, da se bodo posvojitelji ob ekstremnih na enem kupu zagotovo premislili o posvojitvi. Predlagam, da fotke s Soške fronte ipd.objavljate v svojih nakavčnih temah, kamor tudi spadajo.


Zdej mi ni čist jasno, al je to dejansko strinjanje, al je sarkazem v smislu "že tko je premalo posvojiteljev, vi bi pa radi da se še zamislijo"...?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor So maj 23, 2015 8:17 am

Re: Matej/Ljubljana-Povšetova

Slednje. Je čisto razumljivo napisala, pa ji niti ne bi bilo treba, je realnost v temah "vrnjenih" žal že čisto dovolj jasna in žalostna.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So maj 23, 2015 8:27 am

Re: Matej/Ljubljana-Povšetova

Okej, očitno sem jaz tako butasta, ampak debata je bila glih v tej smeri, da bi preprečili vse tiste "vrnjene"... če bi se folk pred posvojitvijo malo zamislil, da živali niso samo za dat na poličko in lepo zgledat, ampak da prinašajo s sabo tudi kakšne stvari, na katere se je treba pripravit - kot je npr. včasih kaj uničenega.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So maj 23, 2015 8:51 am

Re: Matej/Ljubljana-Povšetova

Vsi tile "vrnjeni" zagotovo niso zaradi uničevanja ipd. temveč zaradi tega, ker gredo posvojiteljem na živce, niso tisto, kar so si predstavljali pred posvojitvijo ali pa jih preprosto nimajo radi in jih ne želijo več imeti zraven sebe. nekaj je pač treba reči, ko želiš posvojeno žival vrniti.
"uničevanja" so pri mačkih bolj občasen pojav, tema, kjer bi zgostili vaše domače ekstreme zagotovo ni nekaj, kar bi bilo ali poučnega ali karkoli drugače potrebnega. Učinek bi bil le že zgoraj opisan, torej, da bi se premislil kakšen dober potencialni posvojitelj, ki bi mislil, da bo imel vsak dan uničeno bajto.
Sicer pa ne vem sploh o kakšnih Soških frontah je tu govora, sama imam 12 lastniških mačk in tri pse, ki si z nami delijo prav vse prostore razen ene spalnice in razen kakšen odvite rolce papirje ali uničenega ležišča (v določenem daljšem trajanju) ali kakšne praske na lesu ni niti sledu o uničevanju.
Na vse znane morebitne težave pa posvojitelje vedno opozorimo pred posvojitvijo in jim ničesar ne zavijamo v celofan, kvečjemu obratno.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 180

Pridružen: Sr maj 21, 2014 6:45 am

Odgovor So maj 23, 2015 11:40 am

Re: Matej/Ljubljana-Povšetova

Zadovoljen in zdrav maček ne uničuje.Zgodi pa se kakšna nesreča.Amen.Pa je Matejček že v Sloveniji?Upam,da ne bo za njega preveč stresno in da si bo hitro opomogel-

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor So maj 23, 2015 12:19 pm

Re: Matej/Ljubljana-Povšetova

15 let imela psa - ko je menjal kot mladič zobe je šel kavč. ko je bil v letih ni zadrževal urina in je posledično šel izgled parketa,... Vmes je šlo še par knjižnjičnih knjig, in podobnega.

Zdaj so že par let pri hiši mačke. Začetno obdobje privajanja Janija je melo za rezultat popraskan okvir okna. Pa da ne rečem da mi je moj lasten Cimet totalno spraskal usnjene škornje, ker sem si jih upala namazat z mastjo za čevlje in so dišali. Pa kaka nitka iz puloverja sigurno vsake toliko gre. Se zatakne krempelj, in je to pač to. Pa polita voda ko je posoda za hrano prazna, in tista z vodo hitreje prikljiče sužnje kot samo protest s prazno posodo hrane,...

Men so take zadeve absolutno samoumevne. Niso igrače. Imajo kremplje. Imajo zobe. Dolgčas, trma, starost, pa včasih tudi pretirana ljubeznjivost imajo kdaj posledice za stvari okoli njih.

Mogoče ne met teme :mački so grozni, ampak bolj v smislu: Lejte kaj so moji smotkoti ušpičili. Pa se bi kja dajale fotke vsega. Od pančkanja na tipkovnicah, ležanja v kupih sveže opranega perila, razvite klopke volne naše rokodelne sekcije, zavzemanja pol postelje, pa vmes kaka fotka razdejanja. Ker vse to za moje pojme moraš vzet v zakup pri živalih.

Tvoje mnenje Helena razumem in ga celo spoštujem. Imaš s takimi zadevami več izkušenj od mene in vidim kako bi kakšnega posvojitelja lahko taka tema samih razdejanj odbila.

Upam da bo Matej ok. To je taglavno. Vse ostalo je samo "duškanje" ki bi bilo mogoče bolje usmerjeno v duškota, kamor spada.
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 68 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.