V središču

vneto oko


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr jan 26, 2011 4:33 pm

vneto oko

Nočem butasta zgledat, samo preden grem z njo k veterinarju (upam, da to ne bo potrebno), bom vprašala tukaj.

Sumim, da ima moja maca vneto oko. Pri veterinarju so mi sicer rekli, da je verjetno že zaradi same starosti in tudi ledvic bolj občutljiva in se tako hitreje prehladi. In res jo je moral malo veter dobit, v tistih parih minutah ko sva bili na balkonu, ker se ji v očesu nabira taka sluz. Izcedka iz očesa ni, samo tam okoli se ji nabira. Nikoli še ni imela vnetih oči, lani je enkrat sicer že imela malce sluzi v očesu ampak je bilo v enem dnevu dobro. Tole sedaj pa ima sigurno že 3 dni, pa ne vem kaj naredit, ker je to prvič da se ji je kaj takega naredilo :( je že zrelo za kako kremo, izpiranje...? Rabim napotke :scratch:

Slika

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jan 31, 2011 12:46 pm

Re: vneto oko

Tole ni več aktualno. Sva bili pri veterinarju.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po jan 31, 2011 1:07 pm

Re: vneto oko

In kako je bilo?
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jan 31, 2011 1:55 pm

Re: vneto oko

Dobila je mazilo. Pa mal so jo pregledal, suhico :) Men jo je tko grozno mazat, ker se bojim da jo boli, čeprav naj je ne bi. :girlblush:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po jan 31, 2011 2:10 pm

Re: vneto oko

all je napisal/-a:Dobila je mazilo. Pa mal so jo pregledal, suhico :) Men jo je tko grozno mazat, ker se bojim da jo boli, čeprav naj je ne bi. :girlblush:

Zagotovo ji ni všeč. Boli je pa tudi ne. Kar pogumno in previdno, pa bo hitro mimo.
LP

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jan 31, 2011 7:29 pm

Re: vneto oko

Ja že takoj je bila vidna razlika, saj meni tako zgleda. :) Pa tudi počutje se mi boljše zdi. Zdaj je samo še kilce treba merkat.


Hvala ti Trixi, za vse napotke in pomoč :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po jan 31, 2011 8:01 pm

Re: vneto oko

:) Super! :good:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor To sep 27, 2011 3:58 pm

Re: vneto oko

Si bom kar tole temo sposodila - Naya ima rdečo levo učko in skozi mežika in teče ji iz učke in tak. Kako nujno je it k veterinarju? Menite, da moram leteti takoj k dežurnemu ali lahko počaka do jutri popoldan, ko imajo uradne ure? Mene skrbi in bogo mače se mi smili ko tak žalostno gleda. :(
christinchy
Naya & Bači

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne jun 02, 2013 4:57 pm

Re: vneto oko

Mačku že dalj časa iz enega očesa teče krvavkast izcedek, je tudi skoraj brez glasu. Ostalo vse OK.
Pregled pri vetu odkril otekle bezgavke na desni strani vratu in glave, ki mu menda pritiskajo na solzevod in glasilke.
Synolux za 16 dni (četrtinka 250 mg tablete dvakrat dnevno, maček ima 5,70 kg). Je boljše, ni pa dobro. Krvavkast izcedek
se malo umakne, se čez dva dni spet pojavi (sicer v manjši količini kot pred antibiotiki) in tako kar naprej.
Vet priporoča inhalacije. In nič drugega več. Nisem vet, ampak sem skeptična do takih navodil. Samo inhalacije?
Kaj pa močnejši antibiotik, če mu Synolux očitno pomaga, ampak ne zadosti?Ali kakšne dodatne preiskave,ne vem, ultrazvok ali kako se
bezgavke bolj pogledajo?
Maček je prišel z močnim prehladom, kihanje in izcedek iz nosu je že zdavnaj OK, tele bezgavke pa še kar ne.
Kakšno mnenje, izkušnje, preden zamenjam veta :angel: ?
(testiran že 2x na Felv in FIV, negativen).

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.