Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr maj 29, 2013 3:15 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Meni bi se skegljalo :wacked:

OK, dost tega pogovarjanja :offtopic: :truce:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Po jul 01, 2013 8:14 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Je možno kolcanje zaradi hrane? Futramo se s Stuzzy Speciality. Je mačka "ne zna jest", al kaj? :timeout:
Po briketih ni kolcanja...

Imate kakšne izkušnje?
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26232

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Pe jul 05, 2013 1:07 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Pri nas Čmoka kolca, ker prehitro je in golta, ne da bi kaj dosti žvečila. Samo kadar dobi kakšno tako konzervo, ki ni lih med njenimi tanajtadobrimi, ali pa če ji med konzervo nasujem malo briketov, je bolj počasi in potem ne kolca. Surovo meso sem narezala na daljše tanke trakove, da bi žvečila, ampak ji moram držat na enem koncu, da prežveči, drugače tud to 1x ali 2x pregrizne in pospravi v dveh sekundah :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor So okt 19, 2013 11:33 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Rada bi spekla mačje sirove priboljške iz Bibine teme, pa ne vem točno glede moke. V receptu piše polnozrnata, doma imam pirino polnozrnato, bi lahko s to? Oz. katera bi bila najboljša (okusna & zdrava)?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20985

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor So okt 19, 2013 11:52 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Kar se samega recepta tiče, ne bo nič narobe, če je pirina, jaz večinoma pečem s pirino polnozrnato, ne glede na to, kakšna moka je navedena v receptu. Po okusu bodo verjetno malo "močnejši" oz. "zdravi" :P , glede tega, koliko zdravi bodo zares, ti pa ne znam povedat, se ravno v zadnjem času začenjajo debate, da je polnozrnata moka v bistvu bolj škodljiva od navadne, ampak, kot pravim, nisem dovolj doktorja za to :D . Če imaš vse sestavine doma, se kar loti, pa naj ti fino uspe ;) .

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So okt 26, 2013 1:28 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Okej... od avgusta naprej hranim mačke z Meowing heads. Hrana se zdi super, vse jo jejo, me pa zdaj nekaj drugega skrbi.

Bruhanje. Pa ne bruhanje dlake. To se je naredilo nekajkrat, ampak se mi zdi da večkrat bruhajo kar brikete same. Zdaj ne vem, ali so za to krive koščice v briketih, ker se v dostih vidi bele koščke ki gledajo ven... ali jim pač briketi ne ležijo?

A ima še kdo take težave?

Ker meni nekako ni normalno, da mačka 1x na teden recimo bruha. Včeraj je ena spala, se zbudi, zbruha še cele brikete. Danes druga, skače po postelji, se valja, ko vstane in zbruha brikete (ene cele, ene ne). :O Sem že mislila, da ima samo ena težave, ker je zadnjič bruhala samo slino, čeprav je bilo nekaj dlakic vmes... čeprav je verjetno vedno kakšna dlaka vmes...

In potem ne vem ali me mora kaj skrbet, ali bi morala k veterinarju, ali jim samo briketi ne ležijo. Ker prej se to ni dogajalo. :S
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če nov 07, 2013 9:57 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Iščem kvalitetne SENIOR brikete za "u-ibr-scrkljano-mačjo-rit" :rolleyes: in že malce obupavam (ker ji na dolgi rok ni nič všeč)... :devil:
Zaželeno je še, da so briketi manjši, ker so gospa že brez zadnjih zobk.
Ima še kdo kakšen predlog? Kaj bolj "eksotičnega", ker sem večino, kar je pri nas dobavljivo, že sprobala...
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 202

Pridružen: Pe okt 25, 2013 7:06 pm

Odgovor Če nov 07, 2013 1:48 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

metina je napisal/-a:Pri nas Čmoka kolca, ker prehitro je in golta, ne da bi kaj dosti žvečila. Samo kadar dobi kakšno tako konzervo, ki ni lih med njenimi tanajtadobrimi, ali pa če ji med konzervo nasujem malo briketov, je bolj počasi in potem ne kolca. Surovo meso sem narezala na daljše tanke trakove, da bi žvečila, ampak ji moram držat na enem koncu, da prežveči, drugače tud to 1x ali 2x pregrizne in pospravi v dveh sekundah :O


... držat na enem koncu.... rofl ... zabavno
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 16

Pridružen: Po jul 30, 2012 9:13 am

Odgovor Sr nov 27, 2013 7:16 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Zdravo!

Malo sem brskala po tej temi, pa ne najdem :( Kakšna je hrana Royal Canin? Jaz sem mojemu mucku probala dat tudi govedino, svinjino, piščanca, srčke, pa mu nič ni všeč :( On bi samo brikete in paštete (konzervice, kakorkoli). Parkrat sem mu kupila Whiskas ker drugega ni bilo, pa je niti povohal ni... Mu je pa blazno všeč bila od Tuša vrečkica z mokro hrano. Sicer sem gledala sestavine pa nisem nič "slabega" našla. Ali kdo kaj tudi za to ve, če je kaj "prikritega" notri?

Pa prosila bi tudi za kakšen predlog kako naj mucka pripravim da bo jedel tudi mesek, ne samo brikete, paštete...

Lp :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr nov 27, 2013 7:39 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Moja izkušnja z Royal Canine hrano je, da jo večina mačk celo prerada je, da pa kvaliteta ni čisto
v sorazmerju s ceno, obstajajo tudi bolj kvalitetni briketi, ki so celo cenejši - je pa res, da je
pri mnogih problem, da jih nekateri mački nimajo preveč radi.

Kako pa sicer hraniš mačko, ima hrano ves čas na voljo ali hraniš po obrokih?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Sr nov 27, 2013 7:52 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Skuiki je napisal/-a:, da jo večina mačk celo prerada je,


pri nas imamo recimo Bučko -nažiralko/bruhalko in bog ne daj, da kdaj prinesem kake rc brikete domov....
to, da je hrana manj ješča, se pri nas super obnese pri njej, prav tako pa pri požeruhih, ki se samo redijo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6227

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr nov 27, 2013 8:03 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Je pa treba vseeno povedat, da je RC bistveno bolj kvalitetna hrana kot omenjeni Whiskas in Tuš vrečke. Mačke jo večinoma dobro prenašajo in rade jejo, kakci ne smrdijo tolko kot po kakšni drugi hrani. Je pa glede na kvaliteto predraga. Mačke, hranjene z RC, so pogosto predebele (tudi dve moji sta bili, dokler nismo menjali znamke).
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16503

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr nov 27, 2013 9:09 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Moram pohvalit Cosma konzerve piščanec ali tuna s tropskimi sadeži - pri nas je totalna histerija, ko to dobijo za večerjo :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr nov 27, 2013 9:27 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

taperverčki je napisal/-a:Je pa treba vseeno povedat, da je RC bistveno bolj kvalitetna hrana kot omenjeni Whiskas in Tuš vrečke. Mačke jo večinoma dobro prenašajo in rade jejo, kakci ne smrdijo tolko kot po kakšni drugi hrani. Je pa glede na kvaliteto predraga. Mačke, hranjene z RC, so pogosto predebele (tudi dve moji sta bili, dokler nismo menjali znamke).


Oh, ja, to pa absolutno!

Včasih me naključno kdo vpraša, s čim naj hrani svojo mačko, če pa je Whishas edina hrana,
ki jo ima njegova mačka "tako rada". Takrat večinoma priporočim prehod na eno izmed
Royal Canineovih linij, vsaj kot začetni prehod v kvalitetno hrano, ker bo večina mačk
Whiskas z veseljem zamenjala za RC, je pa ta neprimerljivo bolj primeren zanjo
in v prid njenemu zdravju.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 16

Pridružen: Po jul 30, 2012 9:13 am

Odgovor Če nov 28, 2013 4:04 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Moj muci ima hrano vedno na voljo, tako sem ga navadila in se nič ne prenažira... Poje toliko kot rabi... Star je leto in pol in ima 3,8 kg... Tako da je kar fit (je mišica, ker ful laufa, pleza ipd :)

Drugače mi pa cena ni problem, kupujem na eni spletni strani kjer me res zelo ugodno pride (cca 5€ na kg) RC, mene bolj zanima kvaliteta... Sem mu enkrat kupila hills pa mu ni bil všeč :( Pojedel je res samo takrat ko je bil že zeloooooooooooo lačen, tako da sem pol nadaljevala z RC.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 16

Pridružen: Po jul 30, 2012 9:13 am

Odgovor Če nov 28, 2013 4:07 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

taperverčki je napisal/-a:Je pa treba vseeno povedat, da je RC bistveno bolj kvalitetna hrana kot omenjeni Whiskas in Tuš vrečke. Mačke jo večinoma dobro prenašajo in rade jejo, kakci ne smrdijo tolko kot po kakšni drugi hrani. Je pa glede na kvaliteto predraga. Mačke, hranjene z RC, so pogosto predebele (tudi dve moji sta bili, dokler nismo menjali znamke).


Mojemu itak ne dišijo te Whiskas, edino za tuševe bi pomoje kar ubijal... Pa tud od RC so mu zelo zelo všeč. Žal mi je ker ne mara mesa, ker bi ga rada navadila na kakšnega piščanca kuhanega, govedino, svinjino... Ma to njega ne briga :(

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če nov 28, 2013 4:48 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Kaj pa konzerve od npr. Applaws, Schesir, Sushicat...? V bistvu vsebujejo samo meso, v juhah ali želatini. To je boljše od paštete, pa vseeno drugačno od surovega mesa ali doma kuhanega.

Ena moja mačka kar beži pred surovim piščancem, oz. bi se probala igrat z njim, konzerve, ki sem jih zgoraj omenila, pa vseeno malo je. Bo pojedla manj od drugih mačk, in bo šla raje čez 10 minut brikete jest, vseeno pa se potrudi. Sploh ji je všeč kombinacija piščanec+sir ali pa z bučo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če nov 28, 2013 5:02 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Kaj pa če zmešaš malo kuhanega piščanca z nekaj briketov?

Seveda to deluje, če briketi niso ves čas na voljo.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 95

Pridružen: Ne okt 13, 2013 11:38 am

Odgovor To jan 07, 2014 8:50 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Moja papca Arden Grange Kitten in občasno dobi surovo meso ker ga preprosto obožuje :) Vse pohvale glede te hrane, cenovno tam nekje kot RC pa je veliko bolj kvalitetna po sestavinah in še grain free :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jul 14, 2014 12:23 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

A kdo hrani z Sanabelle Sensitive with Lamb hrano?

Saj v bistvu ne iščem nič novega, malo razmišljam samo, pa me zanima kakšno hrano kaj dajete svojim. Sploh če imate zbirčne/občutljive mačke ali pa pretežke.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.