V središču

mačje akne


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne dec 16, 2018 4:08 pm

mačje akne

lp vsem,

par stvari me zanima o mačjih aknah, če ima kdo kaj več izkušenj.
v glavnem vem za t.i. črne pikice pod brado, ki naj bi bile mačje akne oz. glivice? vem da se to lahko naredi tudi drugje po telesu.

pri nas sem občasno pikico na bradi že videla pri kakšni, zdaj imam pa en drug problem. fergie so se te pikice naredile tik pod smrčkom, samo na eni strani in pa na smrčku, pretežno na tej isti strani. pač okoli nosnice, če si znate predstavljat. naj povem da se ona prehranjuje precej štorasto in velikokrat smrček pomoči v stvari, tako da se mi zdi, da bi znal bit to vzrok za ta izbruh okoli nosnice...

včeraj sem s plivaseptom in vodo ta predel očistila in je šlo pod smrčkom vse stran, koža je bila tam rdeča, danes je že boljše... se vidi da se celi. na smrčku pa en del ostaja. namesto da bi imela tam lepo dlako, ima manjšo krasto, ki z umivanjem ne gre dol. pretirano drgnit seveda ne mislim, ker ji je skrajno neprijetno, če to počnem.

zanima me, če ima kdo kak nasvet kako postopat naprej?
seveda jo lahko peljem na veterino, to ni problem... razumljivo se pa skušam temu izogibat, če le gre, ker nočem mačke vznemirjat, če ni res treba.

:(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po dec 17, 2018 12:05 pm

Re: mačje akne

Po moje je samo umazanija, ki pa se zna posušena tako čvrsto sprijeti s kožo, da je joj. Čudno mi je le, da je tako opazno, saj Fergie ni bela okrog smrčka. Predlagam, da mesto večkrat zaporedoma samo tapkaš z namočeno vato, vsakič malo počakaš, in šele potem nežno odstranjuješ. Z enkratnim postopkom skoraj zagotovo ne boš spravila vsega stran, zato ga ponavljaj, a raje ne isti dan, da maca vmes malo pozabi. :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po dec 17, 2018 12:23 pm

Re: mačje akne

ja zgoraj je črna ja, ma sem jo tako od blizu gledala da sem vidla :lol: ko greš s prstom čez pa itak čutiš tisto krastico.

pomoje bo šlo počasi ja, zankrat se vsaj ni vrnilo tam kjer je bilo prej :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Po dec 17, 2018 3:49 pm

Re: mačje akne

Ko sem jaz še imela začasnike, sem jim akne ( lih na tem mestu, kot si ti opisala so bile ponavadi) parkrat na dan potapkala s koloidnim srebrom na vati...potem se je naredila krastica, se odluščila in spodaj je bio vse ok.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr dec 19, 2018 7:43 pm

Re: mačje akne

u ja, se nisem takoj spomnila na to, ampak je dobra zadeva! bom probala dobit to zdaj

drugače je pa že precej dobro! ena malenkost še ostaja na smrčku zgoraj, ostalo zgleda dobro :good: sem v bistvu razmišljala, da je možnost da so se tudi kaj med sabo opraskale in se je čez to naredila krastica pa še akne... kaj pa vem.

zdaj imam drug problem, ker si je še uho spraskala :dash: fergie se ne praska ravno nežno, če jo kaj zasrbi običajno praska čist na ful, tko da sama sebe zakolje, če je treba :negative:

brez mačk bi bil živi dolgčas :lol:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne jun 06, 2021 1:09 pm

Re: mačje akne

Če ima kdo doma muco, ki je pod brado taka, so to mačje akne, če še kdo ne ve.
Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Če jun 10, 2021 8:55 pm

Re: mačje akne

Jani jih ma že vsa leta. Kaj čmo. Mozoljast mulc.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jun 10, 2021 9:10 pm

Re: mačje akne

No, ne rabi jih imet, ker vem kako se jih lahko znebi. :cat:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor So jun 12, 2021 3:33 pm

Re: mačje akne

Se jih znebi za par mesecev. Pa se spet naredijo. Pa spet ponovimo kuro pa je ok, do naslednjič. Njega ne motijo, ne bolijo, se ne širijo. Vedno se pojavijo na bradi. Več kot 4mesece miru pa še nismo imeli pred njimi odkar je bil ulovljen. Poseben Fivček pač, ki rabi en malo več "vzdrževanja", samo ga je vreden.
Mene pa tudi ne skrbi, ker vem kaj je, pa da ni nič groznega. Samo akne.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.