V središču

Dieta


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr sep 16, 2015 8:37 am

Re: Dieta

Najbrž niso računali, pač pa testirali. ;)
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Sr sep 16, 2015 8:52 am

Re: Dieta

Mah, piše, da so jih izračunali (imam revijo pred nosom). Je pa res, da so iz izračuna izključili vlaknine, jaz pa ne.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr sep 16, 2015 9:09 am

Re: Dieta

To je približno tako, kot če bi naredili test cigaret z najkvalitetnejšim tobakom :rolleyes: . Tudi najboljše so še vedno škodljive.


V članku je na to opozorjeno (kronična dehidriranost, običajno visok % ogljikovih hidratov v briketih). Dejstvo je, da veliko ljudi mačke hrani samo z briketi in namen objave testa ni samo rangiranje izdelkov, ampak tudi izobraževanje na tem področju.

Ne vem, kako so računali OH, ampak jaz sem prvouvrščeni hrani izračunala 18,9% OH in ne 14,81%, kakor navaja njihov test - izračun sem naredila na podlagi podatkov proizvajalca. Tudi če bi njihovi rezultati držali, je to za mačka še vedno preveč.


V članku je napisana formula za izračun, ki je opravljen na podlagi meritev vsebnosti posameznih hranil, torej dejanske vsebnosti in ne podatkov proizvajalca - v tabeli je to jasno napisano.

Mah, piše, da so jih izračunali (imam revijo pred nosom). Je pa res, da so iz izračuna izključili vlaknine, jaz pa ne.

Vlaknine so vključene v izračun - ne vem kaj si ti gledala.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Sr sep 16, 2015 9:16 am

Re: Dieta

Nak, v objavljeni tabeli piše takole: ogljikovi hidrati - brez vlaknin (izračunano).
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Sr sep 16, 2015 9:38 am

Re: Dieta

moksa je napisal/-a:rava,


Veš da sem prec letela nabavit vse konzervice, o katerih smo se pogovarjali - pa jih razen tasuhe kante, noben ni jedel, meso pa jesta samo dva
Oni bi samo Schesir tuno - ki pa jo po novem bremzam, ker sem prebrala, da ne smejo veliko zaradi težkih kovin

Pri Ma Čkotu je po moje največji problem v neaktivnosti, za kar sta dva razloga
En je ta, da je že po naravi len
Drugi pa ta, da ima hud bronhitis in že po parih minutah miganja mu roza gobček temno plav rata, ker mu zmanjka kisika
On nikakor ne sme biti lačen - če je lačen, je tečen, zmlati vse ostale in pol imam vojno, psihiranje in prec je kdo bolan
Edino kar je razen Schesirja, so Gourmetove vrečke, tako da zdajle nekak probam nadomeščat z njimi, da se malo spremeni okus in upam, da bo pol tudi kaj drugega jedu

Gor na omari imam stalno brikete za Sladkeca, Franclna in Tarči - ama ni hudič Ma Čko tolk shujšal, da je končno lahko gor skočil, pa je šel dvomesečni trud v enem tednu v maloro
Briketov gor ne morem umaknit, ker mi je Francl (ta z rakom) zdajle drastično začel hujšat in mora imet hrano skoz na razpolago

Kila dol v dveh letih je en šiti rezultat
Jasno pa ne bomo obupali :)
Če gre v naslednjih 2 letih še kilo dol, bo glih taprav, ker je ogromen :)

Pri enih res ni simpl

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr sep 16, 2015 10:30 am

Re: Dieta

On nikakor ne sme biti lačen - če je lačen, je tečen, zmlati vse ostale in pol imam vojno, psihiranje in prec je kdo bolan
No, nekako tako je moj Cimet nagnjen. Pa če smo iskreni, Jani tut, samo on ni pretežek in lahko je več.
Dodatna težava je da se Jani, če ima hrano na voljo samo 3x dnevno, začenja prenažirat (posledica stanja v katerem je bil najden), in potem seveda skozla vse, ker ne prežveči hrane. Samo golta.

Pa kot sem rekla, menjave hrane so pri nas rizične. Preden smo pogruntali da je kriva hrana, je po razvoju intolerance Cimet driskal skoraj 2 meseca, non stop. Vneta ritka, trebušni krči, njegovo prebavo si slišal na 2 metra, obiski veterinarja, antibiotiki, probiotiki, trebušni ultrazvok, krvni testi, hujšanje, zavračanje hrane,... So mu dali prvo low-alergen hrano, ni nehal driskat, so mu jo pa zamenjali na DD divjačino-grah, se je pa driska ustavila v dvanajstih urah. In je trajalo par mesecev da sem našla tistih par komercjalnih ne-veterinarskih hran ki se strinjajo z njim.

Ena od redkih mokrih hran po katerih mi Cimet ne driska, je sushicat, ali pa almo nature, ampak niso dovolj uravnotežene da bi bile samostojna hrana.

Lily's kitchen se moj cimet na primer sploh ne pritakne več. Prvih parkrat jo je pojedel ful z užitkom, imel po njej hudo drisko in trebušne krče, in je zdaj niti ne povoha več. Pa moj Cimet RES ni zbirčen. Vse bo prvič pojedel z užitkom. Ustavi pa se mu hrana če mu po njej začne nagajat ta intoleranca. In res prec slišim/zavoham da sem mu dala nekaj kar mu nebi smela. Iste težave ma na primer tudi z Grau. Edina od teh dietnih ki mu res nekako ne vpljiva na driskanje, vsaj od sedaj stestiranih RC Light.

Mam pa absolutno raje zaobljenega zdravega aktivnega mačka z rahlo povečanim tveganjem za recimo sladkorno, kot pa mačka ki mi zaradi trebušnih krčev ki jih slišiš čez celo sobo, in hude non stop driske po kateri smrdi cela bajta, latargično leži na kavču in se smili sam sebi, in ja - hujša.

Absolutno se da. Vagam brikete, dajem v interaktivne igrače da mora delat za hrano, pazim da ne krade Janiju, skrbim da je aktiven,... Smo omejili rast teže s tem. Pa res zeloooo počasi hujšamo. Po par dek naenkrat.

Nihče me pa ne bo prepričal da je hujšanje preprosto. Ne za živali, ne za ludi. Če bi bilo preprosto, nebi bila to multimiljardna industrija.

Moja zelo točno dotična izkušnja vsaj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr sep 16, 2015 10:35 am

Re: Dieta

Nak, v objavljeni tabeli piše takole: ogljikovi hidrati - brez vlaknin (izračunano).


V tabeli "ogljikovi hidrati (brez vlaknin)" pomeni samo to, da je ocena podana za slabe ogljikove hidrate (škrobne sestavine), "očiščene" dobrih ogljikovih hidratov (vlaknine so netopni COH in jih je nekaj malega v hrani zaželeno). Res je komplicirano, ampak če po formuli, ki je v članku, izračunaš vsebnost COH, vidiš, da so vlaknine odštete in vse štima. Primer Orijen: 100 - 42,5 (B) - 20,1 (M) - 3,1 (surove vlaknine) - 9,5 (surov pepel) - 10 (vlaga) = 14,8 (COH).

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr sep 16, 2015 10:38 am

Re: Dieta

A mi katera lahko posreduje kako skenirano/poslikano kopijo tega članka?

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 180

Pridružen: Sr maj 21, 2014 6:45 am

Odgovor Sr sep 16, 2015 11:03 am

Re: Dieta

Sorcerer je napisal/-a:A mi katera lahko posreduje kako skenirano/poslikano kopijo tega članka?

Jaz sem prečitala sestavek na spletni strani veze potrošnikov
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.