V središču

Kri v mačjem blatu


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Sr dec 01, 2010 8:17 am

Kri v mačjem blatu

Prosim za pomoč/informacijo, Čiči je imela danes (oz. ponoči) krvav kakec. Zjutraj sem opazila flekce krvi zraven njenega WC-ja in ob pregledu kakca ugotovila, da je krvavkast. Kri je rdeča, sveža, kakec pa mehkejši (to ima že nekaj tednov, odkar uvajava kvalitetnejšo hrano), ni pa driska.

Me zelo skrbi, greva takoj danes k vetu? Drugače je taka kot običajno, živahna, klepetava, ješča.

Pri tem še izkoristim priliko, da vprašam, katero kliniko priporočate v LJ ali bližini, midve sva originalno primorki in imava dol veterinarja, ki je pa malce predaleč sedaj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr dec 01, 2010 8:42 am

Re: Kri v mačjem blatu

mogoče najprej preveri če je kri res z drekcem ven prišla. možno je tudi, da ima ritko vneto že in popokane kake žilce okoli in se od tega zdi, da je kri na blatu. vsaj pri mojem je bilo tako, s tem da ima drisko že nekaj časa. zobki rastejo in take stvari...rito se pa maže z bepantenom plus. za veterinarja lahko samo rečm, da hodim pač k najbližjemu, to je pa meni 300 kosmatih.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Sr dec 01, 2010 8:48 am

Re: Kri v mačjem blatu

300 kosmatih ima žal težave (sem ravno brala članek da so veti dali odpoved, ker so predolgo čakali plačila).

Kakec je bil samo na enem skrajnem koncu krvav, ritko sem tudi pogledala, dlaka je bila malo krvava ampak se je pol hitro umila, anus izgleda normalno.

Bepanthen imamo, bom še pol doma jo bolj natančno pregledala. Kaj pa je vse lahko še?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr dec 01, 2010 8:54 am

Re: Kri v mačjem blatu

to pa upam da ti katera od veterank znala kaj pomagat. tudi jaz se redno na njih obračam.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Sr dec 01, 2010 9:00 am

Re: Kri v mačjem blatu

Hvala knedl za pomoč:kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr dec 01, 2010 9:46 am

Re: Kri v mačjem blatu

Pri krvavem kakcu najprej pomislim na dve stvari:
1. gliste
2. vneto črevo


Če uvajate novo hrano in je kakec mehkejši, je velika verjetnost, da gre za drugo. Eden od mojih (mislim, da Nežka) ima sluzast krvavkast kakec po nekaterih priboljških (mali koščki posušenega mesa). Dovolj je, da dobijo vsak en mini grižljajček, pa bo problem nekaj dni tu, zato se priboljškov izogibamo. Najbrž bi pomagalo, če bi novo hrano uvajali bolj postopoma (večji delež stare).

Za nekaj časa tudi ukinite vse eksperimente - naj je samo prejšnjo hrano in čisto nobenih dodatkov/priboljškov. Za vsak primer daj zantel. Če v nekaj dneh ne bo boljše (ali če se stanje celo poslabša), pa k vetu!

Dokler ne opaziš nobene druge spremembe v njenem počutju, nimaš kaj skrbet. :)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Sr dec 01, 2010 10:11 am

Re: Kri v mačjem blatu

Uhh OK, sicer smo se uvajale zelo počasi (zdaj po enem mesecu praktično, da ima par dni samo ta kvalitetno), ampak grem še po nekaj stare hrane, kaj pa če ji skuham še kaj? (kuhana govedina, piščanček)?

No, upam da je samo to, počuti se hvala bogu čisto OK, no vsaj zjutraj se je.

Hvala taperverček :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr dec 01, 2010 10:36 am

Re: Kri v mačjem blatu

Pomojem ne obstaja vrsta hrane, ki bi odgovarjala čisto vsem mačkom. Če po tako počasnem uvajanju kakec ni ok in če ob menjavi na prejšno težave izginejo, pol ji mogoče nova hrana res ni ok in bi blo za poskusit z drugo.
Govedina mislim, da ni prav dobra izbira. Piščanček je ok, ampak če nima prav driske, pol rajši ne. Več ko imaš "spremenljivk", težje boš našla "krivca" za spremembe. Če pride do spremembe v prebavi, je najboljše izločit čisto vse, kar je novega in se poskusit vrnit v situacijo, ko je bilo še ok. Seveda pa tudi to ne kar čez noč, ampak recimo preko obdobja enega tedna, da ne bo spet šok za prebavila. ;)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Sr dec 01, 2010 7:59 pm

Re: Kri v mačjem blatu

Sem šla popoldne po junk food (da niti ne pravim kaka avantura je bila to, v tem metežu, danes sem imela 2x labodje jezero na cesti, cela baletka z avtom) in se vračamo v obdobje, ko je bilo vse tipi topi, upam da bo vse OK. Malček cmevha občasno, ampak nič bubano ne izgleda, igriva, klepetulja, vse kot dopoldne in tudi običajno. Držite pesti da ni nič hudega.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr dec 01, 2010 8:02 pm

Re: Kri v mačjem blatu

nič ni, vse bo ok.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Sr dec 01, 2010 8:06 pm

Re: Kri v mačjem blatu

Hvala Helena <3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Sr dec 01, 2010 10:16 pm

Re: Kri v mačjem blatu

No, za zainteresirane :D Zdaj je bil kakec prav lep in nič krvav 8) In Tika gre mirno spat do jutranjega kakca.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če dec 02, 2010 10:06 am

Re: Kri v mačjem blatu

:good:

Nekaj časa počakaj, potem lahko pa zelo zelo počasi spet poskušaš uvajat kakšno bolj zdravo. Če je šlo za enkratni dogodek, itak nimaš kaj komplicirat, če se ob ponovni spremembi hrane spet začne dogajat, potem rajši izberi drugega proizvajalca in po možnosti različico za mačke z občutljivo prebavo.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Če dec 02, 2010 7:51 pm

Re: Kri v mačjem blatu

Danes je že cel dan OK, čez vikend furamo junk pol pa spet na easy.

Hvala Taperverček za nasvete <3

Najbrž ni za dati Zantel, ali pač?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe dec 03, 2010 10:01 am

Re: Kri v mačjem blatu

Zantel daješ preventivno itak vsake 3 mesece - daj, ko bo pravi čas. :)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Pe dec 03, 2010 5:43 pm

Re: Kri v mačjem blatu

Ojej, pol sem pa grozna mama :O :bad: Tega mi ni veterinar nikoli rekel.

Kaj pa kak Stronghold oz. nekaj topičnega, je tudi OK?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So dec 04, 2010 1:31 pm

Re: Kri v mačjem blatu

Stronghold od notranjih parazitov odpravlja samo gliste, trakuljo pa ne. Vsaj vsake toliko sigurno ne bi škodil še Zantel (če imate težave z dajanjem tablet, pa obstaja tudi ampula Profender, ki pa deluje na vse notranje parazite, ne pa tudi na zunanje. :rolleyes:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So dec 04, 2010 1:32 pm

Re: Kri v mačjem blatu

Pa nisi zaradi tega prav nič slaba mama! Vsi se vsak dan kaj novega naučimo. ;)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor Če jan 12, 2012 11:28 pm

Re: Kri v mačjem blatu

Tudi mene je danes malo zaskrbelo, pa mi bo kakšna besede bolj izkušenih prav prišla ...

V Mausinem blatu sem zdaj že tretjič opazila, da ima povrhu kakca (ki je sicer čisto lepo kompakten) rdečkasto krvavo sluz. Ker je v WC-ju svetlejši pesek, se ta rdečkasta barva dobro vidi. Ni v velikih količinah, ampak samo pač sluz povrhu blata. Sicer je Mausi takšna kot ponavadi in ne vem, ali naj me to skrbi (no, zdaj me itak že :)) Kdo morda ve, kaj bi to bilo, je to normalno? Urin je normalen, razen tega, da ga je kar veliko, ker Mausi za razliko od drugih dveh mačkov fuuul več pije.

Hvala :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jan 13, 2012 12:44 am

Re: Kri v mačjem blatu

Meni se zdi, da imajo nekatere muce pač bolj občutljive sluznice in zato pride včasih do pojava, ki ga opisuješ. Tako je vsaj pri moji Gipsy, ki se ji nekajkrat v letu pojavi krvava sluz na blatu, včasih tudi malo sveže krvi. In to se dogaja že vrsto let, nikoli pa zraven ni bilo še kakšnih drugih znakov, da bi bilo morda z njo kaj zares narobe.
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.