V središču

Mačje igrače


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor So dec 31, 2011 1:45 pm

Re: Mačje igrače

Celofan?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor So dec 31, 2011 4:57 pm

Re: Mačje igrače

TPV :good:

Nas Yodi pa obozuje enega morskega polzka - tistega, ki ga po navadi uporabljajo rakci :)
Leia se pa najraje igra s kakimi priboljski ali pa s kaksno nevino recjo, zaradi katere skace okrog kot zmesana :)
Pa trenutno imata eno novo skatlo - so pravi spopadi zanjo :lol:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 652

Pridružen: Pe maj 27, 2011 11:36 am

Odgovor So dec 31, 2011 5:02 pm

Re: Mačje igrače

Pri nas so aktualne žogice, miške in v kuglico zmečkan košček papirja. Ampak samo pol ure po tistem, ko grem jaz spat in med 5. in 6. zjutraj. Ob ostalih urah dneva so vse te reči pri nas, kot kažejo izkušnje, nevidne.
Cats are my favorite people.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 54

Pridružen: Sr nov 09, 2011 6:33 pm

Kraj: Postojna

Odgovor Ne jan 01, 2012 2:40 pm

Re: Mačje igrače

Ziggy obožuje moje lase, ko sem prej na kavču zaspala me je friziral, prav nežno :lol: samo se ne zaveda, kakšno šavje mi je naredil. Marlley pa obožuje papirčke od bombonov, če kakšnega najde, hodi z njim po stanovanju v gobčku in renči :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne jan 01, 2012 2:58 pm

Re: Mačje igrače

ajaaja je napisal/-a:.... samo se ne zaveda, kakšno šavje mi je naredil. ....


nehvaležnica ti! :negative: :fool:


:P

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 54

Pridružen: Sr nov 09, 2011 6:33 pm

Kraj: Postojna

Odgovor Ne jan 01, 2012 7:47 pm

Re: Mačje igrače

Tok se je trudi za to frizuro :D jaz pa nehvaležna :dash: šejm on me :fool:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Po jan 02, 2012 3:40 pm

Re: Mačje igrače

Pri nas so trenutno "in" palčke za ušesa. Si jih same postrežejo iz škatle na pralnem stroju in jih potem nosijo v gobčku kot pes kost :D .
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jan 02, 2012 4:13 pm

Re: Mačje igrače

To ti hočjo povedat, da jim ušesa spucaj! ;) :mocking:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 54

Pridružen: Sr nov 09, 2011 6:33 pm

Kraj: Postojna

Odgovor Če jan 05, 2012 12:09 pm

Re: Mačje igrače

Zdaj ko sem na bolniški, sem več na računalniku in mi Marlley pomaga na računalniku, najraje lovi miško :D
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Po jan 09, 2012 8:14 pm

Re: Mačje igrače

Pri nas so pa najbolj in plišaste miške, v katerih je mačja meta. Jessy ima dve in ju vsako popoldne redno premetava okoli po stanovanju. Zanimivi so tudi kabel od interneta, vogali in vrata. :D
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor To jan 31, 2012 10:48 pm

Re: Mačje igrače

Mogoče za koga uporabno - iz rubrike doma narejene igrače - naši muci imata zelo radi malo modificirane kartonske škatle - z olfa nožem izrežeš line ali pa okenca...prepuščeno domišljiji in mačji žur je zagotovljen. Pri nas sedaj načrtujemo "mačji grad" iz škatel iz Čombetove dostave...bomo poročali o gradnji :D

takale mačja hišica z dvema vhodoma je Marčijevo priljubljeno igrišče in praskališče in grizališče..odgriznjeni deli kartona služijo tudi namesto žogic ;)

Slika

kukuc - je kdo domaaa?

Slika

Slika

Škatla je lahko prostor za počivanje, skrivanje kot duplinica
za enega muca:

Slika

ali za dva:

Slika

okenca pa lahko za precej časa zaposlijo dva igriva muca

Slika

"mačji grad" v gradnji:

Slika

Drugače pa kot igriva muca M&M porajtata vse od mačjega drevesa, žogic, mišk, repov, perotov, cofov, tunelov,...pa vse do pokrovčkov, šumečega papirja, vrečk, odej (trenutno je v modi skrivanje pod odejami in blazinami in lezdenje pod odejo po kavču) školjk, okrasnih čepkov od pohištva :devil: ,...vse kar najdeta takoj spremenita v svoje igrače. Marči sicer rad brusi kremplje na praskalniku, Monči pa je bolj "priročna" in to počnn na kavču ali na vratih :devil:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr feb 01, 2012 6:44 am

Re: Mačje igrače

okrasni čepki od pohištva,ja, mi smo že brez :rolleyes: . Sem bentila nad proizvajalcem pohištva, da kar sami odpadajo, saj sem
jih vsak dan našla ene par na tleh.Potem smo jo pa zalotili, našo Mišo - hodi po vseh policah in jih s tačko beza ven.
Ko pade ven, je sploh ne zanima več, odločila se je, da samo tam ne smejo biti,kje naj bi po naše bili :rolleyes: .
In smo brez, jih imamo v predalu v škatli :lol: .

Kartonske škatle so pa res zakon. Začasnicama sem kupila žogocesto, sestavila in - se sama žogala :lol: . Onidve sta se raje
igrali s škatlo :D .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1184

Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:30 pm

Odgovor Sr feb 01, 2012 7:11 am

Re: Mačje igrače

slavica, mi smo tudi brez čepkov. :lol: Pri nas se za njimi, ko so izbezani iz lukenj, še nekaj časa podi črno-belo mače. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr feb 01, 2012 7:12 am

Re: Mačje igrače

Super sta zrihtala to s škatlami. :good:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Sr feb 01, 2012 7:51 am

Re: Mačje igrače

Jaz sem pa bolj zaskrbljena....ker jih ne najdem vseh na tleh (ene ja in jih seveda pospravim v predal :D ) in ne vem ali so bili zbrcani pod pohištvo ali so morda končali v kakšnem mnačjem želodčku ????
Večina čepkov pri nas je namreč zelo majhnih, takih s cca 0,5 cm premera. Čeprav sem opazila, da vse neužitne stvari po hitrem postopku letijo iz gobčkov..tko da mogoče so le v kakšnih špranjah POD omarami...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr feb 01, 2012 10:25 am

Re: Mačje igrače

Poglej pod pohištvo. Mi smo zadnjič odmaknili kavč in...
bom takole rekla, še za poslikat je bilo preveč nastlano :D
(samo kemičnih svinčnikov je bilo 9 :rolleyes: )

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr feb 01, 2012 10:34 am

Re: Mačje igrače

:) Fotke so tako lepe, da še čez sliko vidim/čutim mehki in lepi krzneni kožušček oranžkice Monči. :good:
Škatle so pa zakon, itak! :girlyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr feb 01, 2012 11:31 am

Re: Mačje igrače

Včeraj mi je prijateljica pravila, da je TOP igrača za njeno mačko nič drugega kot malo debelejša elastika za lase (tista, ki je v blago oblečena)! :D Jo prime z zobmi in z zadnjimi nogami brca, nabija, spusti, da odleti, šiba po njo in jovo na novo :lol:
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr feb 01, 2012 3:50 pm

Re: Mačje igrače

Danes sem jim dala mačjo travo, kmalu sledilo bruhanje in izbruhan je bil tudi - pohištveni čepek, mačke nore :fool:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Sr feb 01, 2012 4:00 pm

Re: Mačje igrače

slavica je napisal/-a:Danes sem jim dala mačjo travo, kmalu sledilo bruhanje in izbruhan je bil tudi - pohištveni čepek, mačke nore :fool:



o-ou-auč.... :fool:
naše so problematične ker kljub mačji travi praktično nikol nič ne bruhajo, še najmanj pa dlak kaj šele čepkov :O

ker jih res veliko manjka in smo jih le ene par uspeli pospravit s tal, pa ker kavče redno presstavljam, da sesam pod njimi in jih tam definitivno ni...so res v mačjih trebuščkih oz. ker so majhni mogoče tud že odpelajni v LL vrečah vrženih v črno kanto, oz kvečjemu pod eno omaro bi se še lahko nahajali...khmmmmm - bom premaknila omaro, da vidim kaj je spod. No, dopuščam tudi možnost, da so v sesalčevem trebuhu, kar je definitivno mnogo boljše kot pa v mačjem

Drugače pa, ja tud pri nas najdemo bogastvo oblik in barv pod kavči ko sesamo - večinoma mačjh igrač in seveda tudi "prisvojenih" predmetov, ki smo jih morda že pogrešali ;)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.