V središču

Strupene rastline


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 114

Pridružen: Sr avg 21, 2013 7:04 pm

Odgovor Pe maj 20, 2016 6:21 pm

Strupene rastline

Živijo,

se opravičujem, če podvajam temo, ampak imam vprašanje: Božo je nad glodanjem flanc zelo navdušen, Berti raje brklja po zemlji. Pa me zanima, ali je fikus benjamin strupen za naše bumbarje mačje ali ne? Na spletu najdem oba podatka. Hvala vnaprej za odgovore in izkušnje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Ne maj 22, 2016 9:31 am

Re: Strupene rastline

Večinoma pravijo, da je strupen. Jaz ga imam že dolgo, pa se ni še nikoli noben od mačkov ukvarjal z njim. Če imajo zadosti užitnega zelenja za grizljanje, pustijo mačke ponavadi strupene rastline pri miru ( razen kakšnega z res čudaškim okusom, zato je treba opazovat in po potrebi strupene rastline umaknit).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne maj 22, 2016 10:49 am

Re: Strupene rastline

Tale stran na povezavi spodaj je zaupanja vredna in piše, da benjamin je strupen.
Imam pa v zvezi s sobnimi rastlinami zanimivo izkušnjo. Pred leti sem imela doma drevo življenja (Yucca) in takrat nisem vedela, da je rastlina strupena za mačke. Leta ni bilo nič narobe, čeprav je muca tu in tam malo poglodala kakšen list. Enkrat na pomlad pa je začela močno bruhat, tako da je bila potrebna infuzija. Po moje je bila rastlina v fazi rasti in je imela v sebi več sokov ter seveda tudi večjo koncentracijo toksina.

http://www.aspca.org/pet-care/animal-poison-control/toxic-and-non-toxic-plants/fig

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 255

Pridružen: To jun 21, 2016 1:11 pm

Odgovor Če nov 17, 2016 10:33 am

Re: Strupene rastline

Bom napisala kar pod to temo, glede na strani po internetu je vse varno, pa raje še pri ekspertih preverim:

Naša kravica je požra in poteptala vso travo, preden je nova zrasla do konca pa se je spravila še na timijan in prežvečila kar lep del grmička. Timijan za muce ni strupen kajne (tudi če ga manjka kar nekaj)? ...muca izgleda sicer super, ne kaže nobenih sprememb ali simptomov, samo raje preverim :( ...da ne bomo slabi posvojitelji izpadli, ki mački samo še začimbe dajemo :blush: :blush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če nov 17, 2016 12:45 pm

Re: Strupene rastline

To ravno ne drži, da na netu (skoraj) ne najdeš rastlin, ki bi bile strupene za mačke - na povezavi v mojem prejšnjem postu v tej temi jih najdeš kar veliko. Na isti povezavi lahko tudi ugotoviš, da timijan ni strupen za mačke (timijan = angl.Thyme), bi pa rekla, da bo vaši kravici kakec nekaj časa prav omamno dišal. :D

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 255

Pridružen: To jun 21, 2016 1:11 pm

Odgovor Po nov 21, 2016 10:54 am

Re: Strupene rastline

Gipsy... me je tale zakjuček zelo nasmejal :) ...žal drekec smrdi enako kot prej, muci so pač očitno všeč začimbe... :fool: 8) 8)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 302

Pridružen: So jul 11, 2015 6:50 pm

Odgovor Sr dec 07, 2016 6:35 pm

Re: Strupene rastline

Zeleni caj, meni sta pojedla baziliko, timijan in rozmarin. Do gladkega. Zdaj sem obupala nad zivimi rozami :(
Sta pa tudi drugace bolj cudna macka, ki jima gre v slast tudi razna zelena solata, zelje, krompir, paprika... Po srcu sta ocitno vegana, ko mama in ata :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Ne apr 22, 2018 2:59 pm

Re: Strupene rastline

Kak predlog za sobno rastlino v videzu fikusov in palm, ki ni strupena in se jo da povsod dobit (=tudi na Koroškem :D) ? 5 let smo brez rož, sedaj bi pa imeli spet kaj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Po apr 23, 2018 10:35 am

Re: Strupene rastline

KamI, jaz se rož v hiši "bojim", ker bi eni vse žvečili, edino orhideje pustijo na miru, sem pa lani kupila dva papirusa, v dobri veri, da bom malo poživila dnevno sobo... v nekaj dneh ga ni bilo več, no in zdaj imam spet samo orhideje ;) :D ( vse ostale rože, ki niso mačkam prijazne, pa so zaprte v prostorih, kamor muce ne smejo :P ..ja, tudi to se dogaja pri nas ;) :D )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po apr 23, 2018 1:11 pm

Re: Strupene rastline

Kami, par postov zgoraj imaš povezavo do seznama strupenih in nestrupenih rastlin za mačke, pa si poišči kaj primernega. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Po apr 23, 2018 2:05 pm

Re: Strupene rastline

Ja sonja, papirus pa res že na daleč zgleda ful mamljiv za mačke, s temi dolgimi štrenami, moja dva bi ga pomoje tut takoj požrla. Sem že ene parkrat se lotla teh seznamov pa slike zraven iskala, če mi je kaj tut vizuelno všeč, pa pol nikol ni bilo za dobit pri nas. Bom se očitno spet morala dat zraven pa it v en večji center. Meni je grozno, ko nimamo nobenega zelenja. :girlsad: Če ne drugega, bom kaktuse nabavla.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.