V središču

bruhanje


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6223

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po nov 15, 2010 10:37 am

bruhanje

Moja Nežka bruha nekako 1x na mesec. Vsakič je takoj po hrani in izbruha cele brikete. Prej in potem se obnaša normalno, je ješča in živahna. Moja teorija je, da bruha zato, ker včasih ne utegne žvečit in golta cele brikete, po hrani je pa vedno na vrsti še divjanje po stopnicah. Tole se dogaja že vsaj od pomladi, vendar temu ne posvečam posebne pozornosti, ker se vsakič zgodi samo 1x, potem pa več tednov ne. Ostala dva ne bruhata praktično nikoli.

Nočem komplicirat za brezveze, zato vas prosim za mnenje. :girlblush: Zanima me, ali izkušene mačkarice mislite, da je to normalno? Vem, da ni nevarno v smislu dehidracije ali karkoli podobnega, bolj me zanima, če bi to lahko bil znak kakšne druge težave?
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 864

Pridružen: Po okt 11, 2010 10:09 am

Odgovor Po nov 15, 2010 3:46 pm

Re: bruhanje

Tudi moja občasno bruhne celo kosilo ven skoraj, ne sicer tk pogosto, ampak takrat temu res ne posvečam hude pozornosti, ker se tudi sama potem fajn počuti. Al prehitro poje, al kaj takega verjetno. Verjetno ni nič narobe.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 26

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:51 pm

Odgovor Po nov 15, 2010 8:05 pm

Re: bruhanje

Po moje tudi ni nič kritičnega. Luna tudi bruha tu pa tam, ampak gospa izbruha cele brikete (vedno samo brikete), ker tako golta, da niti malo ne prežveči. Pobrišemo svinjarijo in gremo dalje! :truce:
Ni navadnih mačk.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Po maj 30, 2011 7:11 am

Re: bruhanje

Naša Missy od včeraj kašlja in bruha. Bruha hrano in slino, oboje je rahlo rumenkaste barve, večje količine dlak ni opaziti. Vmes večkrat tudi kašlja, kot bi jo nekaj dražilo. Apetit ima, danes je 10 min po tem ko je izbruhala večjo količino hrane že glodala brikete, tudi driske zaenkrat še nisem opazila, smrček ima hladen. Hrane nisem zamenjala. Skrbi me, ker glede na količino, izbruha praktično vse brikete, pa tudi kašlja večkrat na dan. Mislim pa, da mokre hrane ni izbruhala.
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po maj 30, 2011 11:25 am

Re: bruhanje

A na potrebo hodi normalno? A recimo veliko lula? Ali pa ne more kakat? Ravno včeraj sem brala nekaj o zaprtju in bruhanju kot simptomu.

Vode normalno popije ali pije več?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Po maj 30, 2011 7:42 pm

Re: bruhanje

Lula normalno, sem jo ravno prej zalotla na wcju, za kakanje pa ne vem, je težko rečt pri treh mačkah. Driske nima, so bli vsi kakci v stranišču trdni. Tudi glede pitja ne vem, je danes še nisem vidla piti.

Sva bili pri veterinarju, je dobila ranital, ima malo vročine, drugega pa niso ugotovili. Bruhala je potem samo še enkrat slino, hrane ne več, ji zdaj dajem samo z vodo zalita piščančja prsa. Se pa vseeno vidi da ji je slabo, ji kr naprej "gor meče", kašlja, pa oblizuje se... Razen obiska pri veterinarju, kjer je je bilo povsod dovolj, je danes večino dneva prespala. Res ne vem kaj je to... :(
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po maj 30, 2011 9:13 pm

Re: bruhanje

Jaz sem najprej na ledvička pomislila, ampak ti zgleda ni, če ne bi že veterinar omenil. Nimam pojma...

Držim pesti, da se ji umiri želodček in se čimprej obrne na bolje. :kiss:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Pe jun 10, 2011 10:47 am

Re: bruhanje

Naša je zadnje 2 tedna kar nekajkrat izbruhala prežvečene brikete. Nobene tekočine, samo klobasa izbruhanih briketov, počutje na videz normalno, postava normalna, dlaka šajni in gosta, igriva je ful, na wc hodi normalno, smrček vlažen, ušesa niso vroča...
Včeraj sva iz Hills neutered prešaltala na Royal Canin sensible. Ker je bila tisto prej velika vreča (za 64 dni) pri koncu, me zanima, če je možno, da so se briketi pokvarili?

Vrečo sva drugače vedno zapirala (s tisto zadrgo).

No, kakorkoli že, šla sva na posvet k veterinarju in je rekel, da je možno, da je preobčutljiva in nama priporočil RC sensible (za prebavo). Zdaj bomo 1 teden to jedli in če bo še kaj bruhala, gremo na nadaljne preiskave. Včeraj sem ji sicer dala to novo hrano in ene par RC aromatic attraction briketkov (iz testerčka) kot priboljšek in je bruhala, ampak je včeraj zjutraj tudi še ta staro Hills hrano dobila. Upam, da bo vse ok in da se bruhanje ne bo ponavljalo...
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor Ne jul 10, 2011 8:15 pm

Re: bruhanje

Bom kar tule napisala, da ne bi nove teme odpirala.

Moja Mausi veckrat bruha, vcasih tudi 3-krat na teden, vcasih pa tudi 10 dni nic. Ampak nikoli pa bruhanje povsem ne izgine. Kadar izbruha samo dlako in zelo malo tekocine, se niti ne vznemirjam prevec (ceprav ji dajem tudi Bezo-pet pasto), kadar pa bruha vecje kolicine tekocine, ki je rumenozelene barve, pa postanem kar malo zivcna. Sem dlje casa ugotavljala, zakaj bi se to dogajala, dokler nisem prisla do zakljucka, da ima verjetno tezave z zelodcem (kislina, zolc). Je namrec res obcutljiva muca in vecino casa se zdi, da je pod stresom. Se mi zdi, da se je se najbolje pocutila takrat, ko je bila kaksen mesec edina macka v stanovanju. Ker pa imam poleg nje se dva macka (Tris je zdaj povsem na novo in je se majhen), se pa njen stres se dodatno poveca, kar se potem pozna tudi na bruhanju. Na zivce ji gre, ce se hoce kdo od mackov igrat z njenim repom, stalno se umika stran, isce svoj mir, deluje prestraseno, giblje se pocasi, premisljeno, neprestano opazuje ... tko no, obcutljiva pac :)

Zanima me, ali obstaja kaksen preprost nacin, da ji pomirim kislino in zelodec, ne da bi jo bilo potrebno vozit k veterinarju, ker je to se dodaten hud stres zanjo? Mogoce kaksen rupurut, ranital? Kar iz splosne lekarne za ljudi? Kaj vem? Bom hvalezna za kaksen predlog, kako tole naso revico malo pomirit. Hvala!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6223

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne jul 10, 2011 8:23 pm

Re: bruhanje

Feliway ste probali? Pomojem bi blo pametno najprej probat ublažit stres.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor Ne jul 10, 2011 8:45 pm

Re: bruhanje

Ne, nimam se nic od teh feromonov, mogoce bi res kaj pomagalo?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Če jun 14, 2012 8:32 pm

Re: bruhanje

Naša tamala nam spet pestri življenje. Že tri dni večkrat na dan bruha, večinoma slino, manjše količine hrane tudi, ampak jé normalno in tudi ne izbruha vse hrane (predvsem brikete).Skrbi me, ker sem danes opazila, da je izbruhana slina rahlo roza barve, tako da je očitno zraven tudi kri. Drugače se obnaša popolnoma normalno, ima apetit, pije, se carta... Pojma nimam kaj bi lahko bilo.
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če jun 14, 2012 9:03 pm

Re: bruhanje

Z ledvicami je vse ok?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Če jun 14, 2012 9:08 pm

Re: bruhanje

Nisva še bili pri vetu, tako ne vem, glede na to da je stara 2 leti kakšnih posebnosti ne bi smelo biti. Je bila tri tedne nazaj cepljena in zraven še rutinsko pregledana, je bilo vse bp.
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če jun 14, 2012 10:10 pm

Re: bruhanje

Aja, vidiš ko prehitro pišem, bi lahko pomislila na to, da nimaš starih mačk.

Ma nimam idej, upam da se uredi vse.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Če jun 21, 2012 12:53 pm

Re: bruhanje

Sem se spomnila da bi bilo dobro tule napisat, tudi kot opozorila za vse. Naše bruhanje se je zgodilo najverjetneje zato, ker se je Missy spravla glodat ščetine na metli (plastične) in jih nekaj pojedla :O :dash: . Sedaj je že vse ok, metle so pa zdaj izven dosega... Kaj naj rečem, mačke pač, nikoli me ne nehajo presenečat....
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne avg 12, 2012 9:27 pm

Re: bruhanje

Pri nas pa danes bruhamo. :(

1x žolč, potem 1x ogromna kepa prahu :fool: , potem 1x hrana (pozabila umaknit), zdaj 1x žolč

Upam, da bo do zjutraj ok, drugače se moramo itak vetki pokazat.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Ne avg 12, 2012 10:14 pm

Re: bruhanje

all je napisal/-a:Pri nas pa danes bruhamo. :(

1x žolč, potem 1x ogromna kepa prahu :fool: , potem 1x hrana (pozabila umaknit), zdaj 1x žolč

Upam, da bo do zjutraj ok, drugače se moramo itak vetki pokazat.


:O A sem jaz to prav razumela? Pozabila si umaknit posodico s hrano, pa se je muc tolk najedel, da je bruhal? Al s tem misliš, da si pozabila umaknit hrano po tem, ko je že bruhal, da pač ne bi še dodatno?
We got rid of the kids. The cat was allergic.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne avg 12, 2012 10:15 pm

Re: bruhanje

A je kaj kar umiri želodec, da mački lahko človek da sam? :S :negative:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne avg 12, 2012 10:16 pm

Re: bruhanje

Ja mačke se drugače lahko tako nabašejo, da potem bruhajo.

Tokrat je bila moja napaka ta, da nisem preventivno umaknila hrane, da ji ne bi dodatno dražilo želodca ja.
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.