V središču

bruhanje


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Ne avg 12, 2012 10:18 pm

Re: bruhanje

Aha, se mi je zdelo, da bo to. Sem že mislila, da imaš konkretno požrešnega muca :D
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne avg 12, 2012 10:42 pm

Re: bruhanje

all je napisal/-a:A je kaj kar umiri želodec, da mački lahko človek da sam? :S :negative:

Ranital. Samo doze pa ne vem. Zelo malo. Mogoče ena osminka tablete al pa še manj, mogoče celo destinka. Malo v glavnem.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne avg 12, 2012 11:08 pm

Re: bruhanje

Imam 3 ali 4 različna zdravila za želodec, vmes tudi Ranital, ampak ne upam dat. :( Smo še bruhali, gleda me z ogromnimi lačnimi očmi, pa ji itak ne bom nič dala. Je pa zdaj na koncu samo še slino bruhala, tako da upam, da zdaj ne bo nič več.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po avg 13, 2012 8:50 am

Re: bruhanje

Kako ste? :girlsad:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po avg 13, 2012 3:54 pm

Re: bruhanje

Potem sem ji dala pred spanjem ene 3-4 brikete, je spala do zjutraj normalno, potem je ob 7.30 glasno zahtevala zajtrk (ker vsako jutro ob isti uri je) in sem ji dala, pa je takoj potem bruhnila par briketov ven. Lahko tudi da je prehitro pojedla, vsa lačna, pa še zdaj je vmes malo ribjih briketov (nov žakelj) in je mogoče tudi to bilo moteče, ker je nov okus. (Poleg tiste kepe prahu, ki mi še zdaj ne gre v glavo. :negative: )

Čez dan je bilo ok, zdaj je dobila mokro hrano in upam, da ne bo več težav. :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po avg 13, 2012 9:23 pm

Re: bruhanje

Mi smo ok, je jedla še brikete pa nič bruhala. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po avg 13, 2012 9:38 pm

Re: bruhanje

:good: da bi le še tko naprej ostalo!
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 83

Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:27 pm

Odgovor Sr sep 19, 2012 11:42 am

Re: bruhanje

Tudi mene danes nekaj muči...zbudil me je en čuden zvok...ok, en maček nekje bruha :rolleyes: Ker se to pri nas zelo zelo redko zgodi grem takoj pogledat. Piki se matra, da bi nekaj zbruhal. Ok, tudi nič takega, ker ima vsake kvatre kak tak "napad". Zbruhal ni nič. Se pa veliko oblizuje, malo pocmoka. Včasih da od sebe tak zvok, kot da bi se mu kupček podrl, ali pa kar malo zabrunda. Najbolj čudno je pa to, da ko mijavka od njega ni nobenega glasu...samo gobček odpre :girlsad: Prej sm ga videla, da je jedu brikete, torej to, da bi imel kaj zataknjeno v grlu ni možno...ali pač? Nevem, malo paničarim, ne bi ga pa rada v stres spravljala in ga takoj vozila k veterinarju. Počakam kak dan? Vročine mislim, da nima, obnaša se normalno...nevem...+ Mišo ima vnete učke, danes smo peti dan na kapljicah in kremi (tobrex) in ni nič bolje :( Je možno, da je mala nova muca povzročila tak stres obema? Ali pa kaj prinesla? (vse smo stestirali, cepili, prehaljena ni, nič ne kiha, nobega izcedka,...)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr sep 19, 2012 11:48 am

Re: bruhanje

Če bi bil stres, bi bilo to že takrat, ko se je to zgodilo. Mogoče ima dlake v prebavilih in jih bo slej ali prej izbruhal(lahko mu pomagaš s pasto bezopet). Če je, je normalno živahen in ni nobenih drugih znakov, ni nobene panike. Če bi se ponavljalo, je pa fajn it pokazat se k vetu.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 83

Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:27 pm

Odgovor Sr sep 19, 2012 11:53 am

Re: bruhanje

Helena hvala :) Malo sem že pomirjena :) Danes sem cel dan doma, tako da ga bom opazovala. Če bo dolgo trajalo, ali pa če bo nehal jest in postal preveč miren se pa bomo šli malo pokazat :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 83

Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:27 pm

Odgovor Sr sep 19, 2012 8:39 pm

Re: bruhanje

Hmmm...mislim, da se gremo jutri kar pokazat :( Cel dan se že spravlja jest brikete...vzame enega, ga pregrizne in ga nikakor ne more pogoltnit, kot bi mu šlo na bruhanje ko skuša pogoltnit..pogledala sm mu v gobček in ni nekih vidnih znakov. Majo mački tudi lahko "angino" in jih boli pri požiranju? Vročine nima...je pa vseeno bolj miren kot ponavadi in se vidi, da nekaj ni čisto ok.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr sep 19, 2012 8:41 pm

Re: bruhanje

Pejta se pokazat, če ne more jest in je bolj miren. Težko rečt takole na uč, kaj bi lahko bilo.
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 65 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.