Odgovor Če okt 01, 2015 7:16 pm

mačji rep

Živjo,

danes sem bila na obisku pri starih mamah (grem samo nekajkrat letno). Ena mojih starih mam je že precej stara in ima dve muci, ki jih ima sicer rada, sta tudi sterilizirani. Ostalo pa saj veste, hranita se z whiskasom in s čim iz hladilnika, sta seveda zunaj, čeprav imata dostop do varnega prebivanja na podstrešju - ker je v okolici kar nekaj psov, se večina časa zadržujeta okoli hiše in na podstrešju te naše stare hiše. Danes sem videla, da eni od teh dveh muc rep visi dol. Stara mama mi je povedala, da je muco pred meseci dobil eden od psov in da je bila precej uboga, ko je prišla domov. Da se je ji okrog zadnje tace naredila velika bula, ki pa je zdaj že izginila in muca zdaj lahko spet hodi. Sem jo pretipala in je čutit, da je imela poškodbo, ima kar malo luknje na bedru ... Zanima pa me, kako je s tem repom. Očitno ima poškodovan nek živec, ker rep vlači po tleh. Če bi bili pogoji optimalnejši, kaj bi se s tako (zdaj že staro) poškodbo sploh naredilo? Vem, da je težko takole na pamet, ampak vsaj toliko, da vem, ali naj kaj probam ukrepat ali pa pač pustim stvari tako, kot so ... :S Obe mucki sem danes razglistila in razbolhala, to storim vsakič ko pridem, kaj več se pa ne vpletam ... danes me je stara mama spraševala, če bom poskrbela za njeni mucki, ko nje ne bo več, da jo zelo skrbi zanju, da ne smeta ostati sami ... Se mi je zdelo, da se vseeno po svojih močeh trudi zanju ...