V središču

Ne razumem, kako mu uspe..


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 32

Pridružen: Sr avg 14, 2013 5:58 pm

Odgovor To avg 04, 2015 10:35 am

Ne razumem, kako mu uspe..

.. Polulati se POD mačji WC.

To se nam dogaja konstantno. Lužica je POD mačjim wcjem.. ne levo, ne desno,.. ne spredaj in ne zadaj, ampak pod.
Ima kdo podobno težavo?) Luknje v škatli ni. Sem na vse možne načine pregledala..

Imamo 4 muce in 3 WCje, lužica se pojavlja random pod katerimkoli (2 wcja sta enaka, eden je drug model).. Pesek je Cat's Best (prej smo imeli Golden Grey, težave so bile enake).

Poleg tega se (včasih manj, včasih bolj) pojavljajo markacije po raznih delih stanovanja; najraje ob moževi strani postelje in ob njegovi pisalni mizi.

Samo tole POD wcjem je pa ... (ne vem, a naj kamero postavim????)

Any ideas?
Zadnjič spremenil renata, dne To avg 04, 2015 5:47 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: pravopisna napaka
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 526

Pridružen: To jan 28, 2014 1:59 pm

Odgovor To avg 04, 2015 10:44 am

Re: Ne kazumem, kako mu uspe..

Če so stranišča pokrita, je ena možnost ta, da muc/a ne počepne, ampak lula v loku in to steče po robu med pokrovom in spodnjim delom in pod stranišče. No, vsaj pri nas je bilo tako. Sedaj imamo kar eno veliko - visoko plastično škatlo, pa ni več težav.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor To avg 04, 2015 11:00 am

Re: Ne kazumem, kako mu uspe..

pri nas je bilo tako. Nasa ostarela muca je naslonila rit na rob wc-ja ko je lulala in je teklo mimo. ko sva ze skoraj obupala, je prisla odresilna- kupila sva prozoren plasticen pokrov od najvecje skatle za shranjevanje v bauhausu in podlozila wc z njim, to umit pa ni tako tezko. Vsake nekaj z bikarbono in je.

Ja pa preveri, ce je wc dovolj velik za muca, mi imamo ultra xxl zaradi Vikija, pa je lih dovolj velik.
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To avg 04, 2015 11:13 am

Re: Ne kazumem, kako mu uspe..

Moj cimet ima ze od nekdaj narobe rascen prepucij, in s tem povezano obcasne tezave z lulanjem (malce bolj suha sluznica v kombinaciji s pozicijo lulcka ker ga fizicno ne more skrit, pa smo kjer smo). In je pogosto pri lulanju teklo mimo wc-ja, ob steno ene ful lakirane omare, in potem je nekako vsa mokrota pod wc-jem pristala, na omari se pa nikoli ni nic videlo ker je vse spolzelo po laku dol. Zdaj mam zanalasc biorazgradljiv nepeskast pesek, in ga tanko plast pustim v kotu med wc-jem in tisto lakirano omaro. Ko wc pucam me skoraj vedno v tistem kotu pricaka kepica. Ni idealno, je pa absolutno bolje od vsakodnevnega drgnenja z urinom razmocenih lesenih tal.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 32

Pridružen: Sr avg 14, 2013 5:58 pm

Odgovor To avg 04, 2015 12:01 pm

Re: Ne kazumem, kako mu uspe..

:) Ok makes sense.... Edino manjka flek od lulanja na zgornjem pokrovu, samo najbrž res edina varianta, da lulanje pride pod škatlo.....

Kje kupiti na primer full globok WC po normalni ceni? drugače pa ja, bauhaus, škatla, vhod zgoraj? Dobra ideja! Hvala :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 32

Pridružen: Sr avg 14, 2013 5:58 pm

Odgovor To avg 04, 2015 12:07 pm

Re: Ne kazumem, kako mu uspe..

Ojoj Cimet bogi :( pa ti tud.. hja.... jz sem že razmišljala v smeri take huge plastične "kapsule", kot imajo na avionih oz v Easyhotelu oz v Pediatrični kliniki v LJ - da pač vse skup lahko s tušem stuširaš..
Ampak ja, grem v Bauhaus po škatle in bomo vidl.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 32

Pridružen: Sr avg 14, 2013 5:58 pm

Odgovor To avg 04, 2015 12:20 pm

Re: Ne kazumem, kako mu uspe..

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To avg 04, 2015 4:21 pm

Re: Ne kazumem, kako mu uspe..

Meni se to ne dogaja tako pogosto, recimo 1x na teden... jaz postavim mačji WC kar v eno veliko kartonasto škatlo, na tla dam malo najlona, WC gor, in malo peska okoli, potem pa traja dokler traja... najlon in pesek se da lepo zamenjat, škatlo pa recimo 1x na dva meseca.
Praznih škatel je pa ogromno v vsakem skladišču, odvozu raznih supermarketov in podobno.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 526

Pridružen: To jan 28, 2014 1:59 pm

Odgovor To avg 04, 2015 7:29 pm

Re: Ne razumem, kako mu uspe..

Naša škatla je kupljena v Lecleru od njihove znamke Marque (al neki podobnega - rdeči krogec), je pa velika 40 x 60 cm, visoka pa 30 cm. Je pa res že nekaj let stara, cena je bila okoli 10 evrov. Aja, pa moder pokrov ima.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To avg 04, 2015 9:25 pm

Re: Ne razumem, kako mu uspe..

Pri nas so wcji odspodaj in zadaj obloženi s pleničnimi podlagami. Mogoče ni najcenejše, je pa najlažje za spucat.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 77 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.