V središču

Jokajoče mijavkanje


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Ne nov 07, 2010 4:22 pm

Jokajoče mijavkanje

Je to sploh normalno, da se dva mačka med igro grobo stepeta, drug pa mijavka, kot da ga boli? Vedno ko to slišim/vidim ju dam narazen, ampak ne vem če je to prav.

Kaj ve mislite? Ju pustim, da nadaljujeta? Vem, da je to igra, samo vseeno jokajoče mijavkanje med igro ..se bojim, da tamalo fajn boli..
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor To nov 09, 2010 8:43 am

Re: Jokajoče mijavkanje

Ko se našedva igrata, tudi tavečji muc včasih čudno zamjavka. In na začetku sem jih dajala narazen, ker sem mislila, da ga je tamala grdo zagrabila in da ga boli. Ampak potem sem jih pa imela skos na očeh in ugotovila, da se sploh nista dotikala en druzga, ko je tavelik dal zvok ven (npr se je tamala ravno štimala, da bo vanj skočila) :D . Mogoče je to zvok za :truce:. :D
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor To nov 09, 2010 9:38 am

Re: Jokajoče mijavkanje

Pri nas tudi občasno "tulimo" med igro. Izmenično, eden pa drug. Včasih takrat, ko kdo koga za uho vleče, včasih se dotikata pa gih samo s konicami repov ali pa sploh ne ... Jaz jih sicer ustavim, ker drugače sosed po stropu razbija ;) :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To nov 09, 2010 10:08 am

Re: Jokajoče mijavkanje

Tudi moji kdaj jokajo med igro. Ponavadi takrat, ko se enemu ne da več igrat, drugi ga pa še kar šavsa in napada. Joka tudi uboga Čupica, ko jo med mlatenjem druga dva cukata za njeno dolgo dlako. Načeloma ločim, kdaj koga boli in kdaj tulijo za dramo - od tega je odvisno, a posredujem ali ne. Posredujem pa itak samo tako, da z bolj jeznim tonom pokličem mučitelja po imenu, da spusti žrtev. :fool:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To nov 09, 2010 10:13 am

Re: Jokajoče mijavkanje

Pri nas take glasove spušča Mila, ko se igrata - oziroma bolj rečeno garbata, ker pri njima nekih nežnih iger ni. Večinoma samo pokukam v njuno smer in ne interveniram več. Izučilo me je, ko sem enkrat pritekla mokra izpod prhe v dnevno, spotoma potolkla koleno in skoraj izpahnila gleženj, prepričana, da so moji lubici štete zadnje sekunde (dretje je bilo zelo prepričljivo), da bi me onadva oba pogledala s tistim "Huh?!?" pogledom, češ, kva motiš, baba tečna, pa tko fajn se imava. :fool:

Ampak slišati je pa srhljivo, priznam :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor To nov 09, 2010 10:32 am

Re: Jokajoče mijavkanje

Cats je napisal/-a:Ampak slišati je pa srhljivo, priznam :D

Cats pri nas izgleda tudi tako, ampak nisem vedela kako naj to povem na nesrhljiv način :lol:
Jaz najraje vidim, če se lovita po bajti, ne pa garbata. Ampak res dobro zgleda, ko pol manjša muca lovi pol večjega mačkona :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To nov 09, 2010 10:47 am

Re: Jokajoče mijavkanje

Pri nas sta imela na začetku takšna tuljenja. Po navadi je "jokal" naš Yoda (ki je tudi sicer precej čvekavo mače ;) ), jaz seveda popolnoma zaprepadena, ker so bili zvoki res grozljivi, ugotovim, da joka, ker ga je bejba za nekaj trenutkov pustila pri miru :rolleyes:
Trenutno se s tamalo itak garbajo zelo zelo nežno (no, Norris ni nežna, ampak sta unadva nekajkrat večja od nje, pa verjetno niti opazita ne, da mlati njuna repa na žive in mrtve ;) ), imata pa očitno tavelika dva spet bitko za prevlado. Navadno je Yoda odnehal, ko mu je Leia pokazala, da ima dovolj, zdaj pa kar sili vanjo, čeprav se mu umika in piha nanj, tulita pa tudi tako, da me občasno boli srce. Kadar sta res pregroba, povzdignem glas, sicer pa se načeloma že sama zmenita ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To nov 09, 2010 10:52 am

Re: Jokajoče mijavkanje

Sej res, pri nas pa Čupa ful žalostno zavija ob večerih. Slišat je, kot da joka, v resnici pa kliče ostala dva, da bi šla rada spat. :angel:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To nov 09, 2010 11:02 am

Re: Jokajoče mijavkanje

taperverčki je napisal/-a:Sej res, pri nas pa Čupa ful žalostno zavija ob večerih. Slišat je, kot da joka, v resnici pa kliče ostala dva, da bi šla rada spat. :angel:

ok, tole pa je kičasto ;) prov iiiiii kičasto ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To nov 09, 2010 1:10 pm

Re: Jokajoče mijavkanje

pri nas se tudi sliši jokajoče mjavkanje - vsakič, ko je mati krušna prepočasna z večerjo! :lol:

No pa tudi sicer kdaj, ko se tamalidve "stepeta". Princeska Tinkarca je tista, ki jokca (in materi krušni se valda da srca para pa še gate zraven :girlblush: ...) Čeprav sem jo pa včeraj zalotila, da je bila prav ona tista, ki je prva "napadla" - no ampak oni drugi čmrlj po imenu Timaja pa pač ne jokca (razen iz razloga, zapisanega v prvi vrstici :P )

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor To nov 09, 2010 5:05 pm

Re: Jokajoče mijavkanje

Najina Lili pa jokca in prepeva prave arije ko ostane sama v stanovanju, ko greva s fantom nadstropje višje k njegovim staršem, ali pa takrat, ko samo misli, da je sama, če sm jaz npr. na WCju :fool: Se sprašujem, če bi mačja družba pomagala, ali pa bi potem poslušala duete :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr nov 10, 2010 6:36 am

Re: Jokajoče mijavkanje

eNa je napisal/-a:Najina Lili pa jokca in ................ ali pa takrat, ko samo misli, da je sama, če sm jaz npr. na WCju :fool: ..........


no čaki no malo, eNa - to, da si ti kar sama na WC-ju, pa RES nikamor ne paše! :negative:
;) :P :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr nov 10, 2010 10:24 am

Re: Jokajoče mijavkanje

oaza88 je napisal/-a:no čaki no malo, eNa - to, da si ti kar sama na WC-ju, pa RES nikamor ne paše! :negative:
;) :P :lol:


drži. vzemi muco sabo, ti bo grela naročje pa še jokala ne bo. no, al ji pa res zrihtaj prijateljčka :D
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Sr nov 10, 2010 10:50 am

Re: Jokajoče mijavkanje

taperverčki je napisal/-a:
oaza88 je napisal/-a:no čaki no malo, eNa - to, da si ti kar sama na WC-ju, pa RES nikamor ne paše! :negative:
;) :P :lol:


no, al ji pa res zrihtaj prijateljčka :D


Moram se pod oboje podpisati :D. A pri vas imate mačje dovoljenje za zapriranje vrat? :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr nov 10, 2010 12:29 pm

Re: Jokajoče mijavkanje

I_love_u je napisal/-a:
taperverčki je napisal/-a:
oaza88 je napisal/-a:no čaki no malo, eNa - to, da si ti kar sama na WC-ju, pa RES nikamor ne paše! :negative:
;) :P :lol:


no, al ji pa res zrihtaj prijateljčka :D


Moram se pod oboje podpisati :D. A pri vas imate mačje dovoljenje za zapriranje vrat? :lol:


no a veš kaj - tudi če imajo mačje dovoljenje za zapiranje vrat in ti grejo mahat z njim pred nosom, gre sigurno in izbrez dvoma za ponarejen dokument, kupljen kje na bolšjaku za zmerno ceno! :devil:
:lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr nov 10, 2010 12:36 pm

Re: Jokajoče mijavkanje

oaza88 je napisal/-a:no a veš kaj - tudi če imajo mačje dovoljenje za zapiranje vrat in ti grejo mahat z njim pred nosom, gre sigurno in izbrez dvoma za ponarejen dokument, kupljen kje na bolšjaku za zmerno ceno! :devil:
:lol:


no no, nehaj obtoževat po krivem. tudi mi imamo čisto legalno dovoljenje za zapirat vrata. če se kdo ne strinja s tem, da so zaprta, pokliče Čupo-vratarko in je problem rešen. 8)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr nov 10, 2010 12:54 pm

Re: Jokajoče mijavkanje

No, super. Sem si že oddahnila..

no no, nehaj obtoževat po krivem. tudi mi imamo čisto legalno dovoljenje za zapirat vrata. če se kdo ne strinja s tem, da so zaprta, pokliče Čupo-vratarko in je problem rešen. 8)


Tudi pri nam je tako :lol: :lol:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 440

Pridružen: Po sep 13, 2010 12:02 pm

Odgovor Sr nov 10, 2010 3:29 pm

Re: Jokajoče mijavkanje

Uh, teh mijavkanj je pri nas več vrst. En "miiik" je za "živjo, kako si" in "danes te pa malo dalj časa ni bilo domov".
En "meee" je za "nisem lačen, a se mi zdi, da je čas za hrano" in "dej mi že jest, ti sapiens butast".
"Prrrk" je za božanje/čohanje/crkljanje...itd.
Tretja različica tuljenja je ponavadi ponoči, ko se ravsata. Mala je v velikosti in kilaži skoraj pol manjša, torej ko se Muf spravi nanjo ji ni pomoči. Sem ju spravljala narazen in reagirala tako in drugače dokler nisem ugotovila, da ga mala sama izziva. Se zmenita, hkrati pa tudi ona velikokrat pretirava z glasnostjo in intenziteto tuljenja (občasno tuli ko se igrata bolj grobo, ampak za prazen nič, ker ji preverjeno ni hudega, saj se samo "tapkata").

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Sr nov 10, 2010 5:03 pm

Re: Jokajoče mijavkanje

taperverčki je napisal/-a:
oaza88 je napisal/-a:no čaki no malo, eNa - to, da si ti kar sama na WC-ju, pa RES nikamor ne paše! :negative:
;) :P :lol:


drži. vzemi muco sabo, ti bo grela naročje pa še jokala ne bo.

Hja, sej WC je tok majhen, da bi mi res lahko sam v naročju sedela :D

taperverčki je napisal/-a:
oaza88 je napisal/-a:

Moram se pod oboje podpisati :D. A pri vas imate mačje dovoljenje za zapriranje vrat? :lol:


no a veš kaj - tudi če imajo mačje dovoljenje za zapiranje vrat in ti grejo mahat z njim pred nosom, gre sigurno in izbrez dvoma za ponarejen dokument, kupljen kje na bolšjaku za zmerno ceno! :devil:
:lol:

Ne, nobenega dovoljenja ne posedujem, niti takega z bolšjaka ne... Sploh nisem vedla, da ga potrebujem :girlblush: :lol: Ampak vrata na hodnik pa rajši zaklepam, če bi se v najini odsotnosti, iz samega dolgčasa :rolleyes:, slučajno naučila vrata odpirat.
Ampak sej to z WC bi še šlo, sam ko pa tko nemogoče vpije, ko greva nadstropje višje, da me tašča in tast sam postran gledata, češ, kaj si to enga hudička k hiši prnesla :devil: Al pa ko je sama doma in prideva domov - preden uspeva priti iz garaže do prvega nadstropja, se tko dere, da bi lahk celo ulico zbudila :fool:
Ah ja...moja lubica :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr nov 10, 2010 5:17 pm

Re: Jokajoče mijavkanje

Pomojem bi res družba znala pomagat, če joka iz osamljenosti. Samo en način je, da izveš! :D
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 66 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.