V središču

Totalno neješč alergik - počasi obupavamo


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Če jul 09, 2015 8:11 pm

Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Živjo!

Smo non-stop pri veterinarju, ampak vseeno vprašam še tule, mogoče ima kdo kako podobno izkušnjo, precej sem že obupana ... s fantom imava muca, posvojenega iz Mačje hiše, ki ima hudo alergijo/avtoimuno bolezen, pri kateri po uživanju piščanca ALI rib dobi rane po telesu ... zaradi tega je praktično pol leta na kortizonih, ki mu zavirajo imunski sistem, kar je seveda zelo obremenjujoče za organizem ... trenutno je samo na antihistaminiku, ran nima, ampak(!) ne je. Noče jest ... ne vem ... že itak je vedno bil izbirčen, jedel je pet briketov, pa pet briketov itd. po cel dan, ampak je vsaj jedel ... zdaj pa se trudimo, da zaužije deset, petnajst briketov dnevno ... grozno izgublja na teži. Bojim se, da brez zdravil, ki so mu med drugim spodbujala apetit, enostavno ne bo jedel več. :S Da smo padli v nekakšno zanko ... na drugi strani pa teh zdravil sploh ne bi bilo dobro hitro nazaj uvajat, ker so mu nazadnje že totalno stanjšala kožo in je dobival rane takoj, ko se je popraskal ...

Ne vem več kaj naj ... lahko je/sme jest ravno tri različne hrane, ki se dobijo na slovenskem trgu, ''po novem'' vse zavrača. Ponudila sem mu tudi hrano, ki je naj ne bi jedel; s piščancem - te edine je nekaj pojedel in šel stran ... edino vrečko mokre hrane s piščancem in tuno je pojedel včeraj celo, ko sem mu jo iz obupa ponudila ... vrečke z jagnjetino, ki jo lahko je, ni hotel ... plus, veganka sem, ne morem se pripravit, da bi kupila in kuhala meso, žal mi je ... ko mu je mama ponudila kuhanega piščanca npr. pa tudi ni bil ravno ne vem kako za stvar, tako da itak ne verjamem, da bi to ne vem kaj spremenilo ... sploh ne vem, kaj naj z njim. Tudi zelo nenavadno pridobiva/izgublja težo. Po telesu ga je namreč že čisto pobralo, ima pa še vedno nekakšno bingljajočo vrečko sala med zadnjimi tačkami ...

Ima kdo kako podobno izkušnjo? Dajala sem mu že mleko za mačje mladiče in ki ga imajo trenutno naši začasniki, ker je videt tako shiran, pa ga tudi noče. Sicer ni videt, da bi bil kakorkoli v stresu, s svojima cimroma se dobro razume, tudi začasnike je čisto okej sprejel ... nimam pojma kaj bi še lahko bilo narobe. Pred mesecem dni je imel temeljit pregled krvi, ki ni nič posebnega pokazal ... zobje so malo ubogi, ne najboljši, po nasvetu veterinarke pa še ne ravno za čistit (sploh pa ne za sanirat), tako da tudi to naj ne bi bil po njenem razlog za njegovo izbirčnost/neješčost ...

Nima nobenih bul, izrastkov, blato in urin normalna, je pa po vsej tej gladovni stavki že precej manj živahen ... star je štiri leta ...

Vsi smo že čisto obupani. Kaj še naj poskusimo? Ima res kdo kako izkušnjo s tako mačko?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Če jul 09, 2015 8:58 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Ste naredili tudi UZ trebušne votline? Jetra so OK?
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Če jul 09, 2015 9:13 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

UZ pred kakima dvema letoma, ko je bilo stanje podobno, takrat je bilo vse pb ... ponavljali še nismo, ker so bili jetrni testi okej (iz. primerni glede na to, da je bil na kortizonih) in po tistem je veterinarka rekla, da bi še počakala z UZ ... verjetno je to res naslednji korak, ja. Jutri spet kličem, danes je ni bilo ... me je pa groza UZ, ker bo treba brit trebušček (vsaj nazadnje je bilo tako), njemu pa dlaka sploh ne raste. :( Zdaj je npr. že kak mesec in pol od tega, da so mu vzeli kri, pa še vedno ni zaraščeno ...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Če jul 09, 2015 9:21 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

V tem se ne najdete?
viewtopic.php?f=39&t=10788

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Če jul 09, 2015 9:25 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

UZ vsekakor opravite, za dlako se res ni za sekirati, ni pomembna. Postavitev diagnoze je na prvem mestu, šele potem boste lahko začeli iskati rešitev.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Če jul 09, 2015 9:58 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Pixna: Zelo upam, da ne. Ampak Alvin nima niti drisk, niti ne bruha, ni videt, da bi ga bolelo kaj ... samo neješč je in hujša. Pa še borimo se s tem praktično odkar sva ga posvojila (ko ni imel še niti leta ... ) Nikoli sploh ni imel res tiste normalne mačje teže ... oba druga dva muca (samička in samček) sta pravi kroglici, njega pa ne moreva in ne moreva na pravo težo spravit. :(

Moksa: Skrbi me zato, ker po britju kož postane zelo občutljiva in krvavi ob najmanjšem praskanju ... to je problem, ne da mu dlaka počasi raste, mogoče nisem razumljivo napisala prej ... Se pravi: strah me je ran ... čeprav po mojem itak ni izbire in bo treba na UZ ... če ne bo šlo drugače tudi na biopsijo pač ... Grozno je, ker je tako mlad mucek, sploh ne v letih ...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Pe jul 10, 2015 5:47 am

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Oprosti Štorovka, res je, nisem povezala britja z nastankom ran, zdaj mi je jasno kaj si mislila :( Edino še nekaj: so ga pregledali na kakšni od bolj izkušenih ambulant? Sprašujem, ker mene so me leta nazaj na naši lokalni marsikdaj na hitro odpravili in vem, kako pomembno je, da muca pregleda izkušen veterinar, po možnosti s konkretnimi izkušnjami na področju muc. Lepo prosim, poročaj razvoj, bo koristno tudi za vse ostale. Vso srečo vam želim.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor Pe jul 10, 2015 6:05 am

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Oprosti, ampak, ko je zdravje, dobro počutje in kvaliteta življenja nekoga, ki je popolnoma odvisen od tebe, je treba prepričanja malo na stran postaviti... :(

Letos sem sittala enega alergika.
Edina varianta, da ni popolnoma gol in se ne spraska do smrti je dieta z mesom. Kunec, losos, konj.
Obvezno je treba dodajati vlaknine (fibrosan), tanin. Dodaja tudi olivno olje in cat-immune gobice. Poleg alergij je še diabetik.
Ker sta se z njegovo borila tudi z zaprtji, je rava poštudirala še dodajanje indijskega trpotca in cikorije, da redno hodi na wc.

Ni tako enostavno kot strest brikete v šalčko, ampak...
Mačkonček je "zdrav" kolikor je pri kroničnem bolniku to možno. Predvsem ima pa še vedno kvaliteten lajf.

Vsekakor je pa potrebno najprej ugotovit na kaj je alergičen.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe jul 10, 2015 7:30 am

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Sem veganka, pa svojim mačkom in kuham meso in jim ga režem surovega. To, kako hudo mi je ob tem, nima veze z ničemer. Če imam doma mesojede živali, je moja dolžnost, da skrbim za njih v skladu z njihovimi potrebami. Kdo mi je kriv, da jih imam. :P Lahko se edino odločim, da ko teh več ne bo več jaz pa mogoče še bom, ne živim več z mesojedci. Drugače pa v briketih tudi niso rožice zmlete in je takšen odpor do hranjenja z mesom malo dvoličen. Pa ne mislim pri tem samo tebe, marsikdo se iz etičnih razlogov otepa hranjenja z mesom, zraven pa veselo trese brikete v sklede.

Ne razumem, zakaj mačku, ki je alergičen na piščanca, dajete piščanca? In če v Sloveniji ni več kot treh konzerv, ki bi bile primerne, se pač pogleda izven Slovenije. Nekako to dandanes naj ne bi bil več problem.

Drugače se pa v popolnosti strinjam s SimM. Na spletu je na tone informacij, izobrazi se glede surovega hranjenja in dodatkov za jačanje imunskega sistema. Če pa res ne moreš premagati odpora do mesa, ti lahko pripravi in zamrzne porcije hrane tudi kdo drug.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jul 10, 2015 8:56 am

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Podpišem pod SinM in renato. Mačkon, ki ga je čuvala SinM, je sestrin Max in sestra je plezala čez gore in preplavala reke, da ga je spravila v kolikor toliko normalno in zdravo stanje. S tem, da je mali alergičen tudi na pršice v briketih, in vsi briketi odpadejo, in ne bi pomagalo, tudi če bi jih zamrznila, ker je alergičen na piščanca in piščanca (v eni od oblik) dajejo v skoraj vse brikete.

Če si odgovoren za neko, od tebe popolnoma odvisno bitje, pač narediš to. Greš prek sebe, konec, pika.

Saj ti nočem solit pameti, ampak ja, boš pač morala prek sebe it in kdaj kaj tud potrpet in požret. Muc je tvoja odgovornost in druge ni. Da pa ne bom samo pametna - če želiš, ti na ZS dam sestrin kontakt, da ti pove, kako in kaj vse je delala, da je prišla do tega, kjer sta zdaj. Mogoče vama pa kaj pomaga. Vredno je poskusit.
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Pe jul 10, 2015 12:03 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Tle je čist premalo informacij

Alergij na piščanca je več sort
najprej je treba pogruntat vrsto alergije
Max, o katerem smo se pogovarjali, je alergičen na VSE kar od daleč vidi piščanca in katerokoli perutnino, na žita itd - v glavnem lih tolk da ni na zrak alergičen
Moj Sladkec pa samo na meso in konzervice, medtem ko piščančje brikete in hrano, v kateri je samo piščančja maščoba brez beljakovin, kamot prenaša
Z ostalo perutnino - puran, raca, noj - pa nima problemov

Isto ribe - a je alergičen na vse ribe ali samo na tuno? Maš pol še cel kup drugih rib za futrat (postrv, lososa, sardele itd)
Manjka info katere brikete si probavala, katero hrano itd
Kaj je s kuncem in divjačino? A to papa al ne?

Ena kolegica, ki se ji je maček zaradi alergij dajal iz kože, ga je recimo zrihtala z Ami Cat veganskimi briketi

A si probala s kozjim mlekom?

Viš, nič ne vemo ;)

Je pa res hudič, če noče
Moj alergik in Max sta vsaj tolk pridna mucka, da sta ješča
Sploh Max je priden in čisto vse popapa <3

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Pe jul 10, 2015 5:14 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Smo šli k veterinarju danes, ostal je na kliniki MH, kjer ga tudi zdravimo zadnje leto. Imel je že rumenkasto tretjo veko, ostal je na kliniki do jutri, dobil infuzijo, delali so UZ (vse bp, jetra nekoliko povečana), izvidi od krvi bodo jutri. Ne vem, če bi dejansko kakorkoli spremenilo stvar, če bi dobil surovo hrano, ker tudi piščančjega fileja/tunine iz konzerve ne poje in samo bruha. Te težave so zadnji teden/deset dni, maček ni NIKOLI v življenju jedel normalno in NIKOLI v življenju ni bil v normalnem zdravstvenem stanju. Zelo zelo močno dvomim, da bi samo prehrana sploh imela vpliv na tole ... ni videt tako, def. ne. Sum je na hepatitis, zamaščena jetra, IBD in še nekaj bolj drastičnih reči. Veterinarka je rekla, da je določit kaj natanko bi bilo od alergije praktično nemogoče, ker testi niso dovolj natančni in/ali zanesljivi. Plus, tole zdaj ni (samo) alergija.

Jedel je: N&D ovco, Schesir ovco, Trainer z raco/zajcem (oboje ima samo raco oz. samo zajca, nobenih drugih dodatkov), Ami cat je poskusil in ga ni hotel jest, plus Ami se mi zdi zanič in neprimeren za mačko (ampak to je za v drugo temo), jedel je še Acano in Orijen (riba, Acana z ovco) in Meowing cats (preden smo posumili na alergijo na piščanca). Naročamo preko *****, se pravi z nemškega trga. Edina hrana, ki sem jo našla v tujini je Ziwi peak in je zame enostavno absolutno predraga. Kar zadeva konzerve je jedel Almo nature, Schesir, Applaws (ko je še lahko jedel ribo - ta alergija se je na novo razvila). Na kliniki MH so isto rekli, da še niso nikjer naleteli na brikete, ki ne bi imeli nobene ribe in nobenega piščanca. Samo mokra hrana mi finančno ne znese.

Kuhat ne morem, ker ob mesu dobesedno bruham. Ne morem ga videt, ne morem ga vonjat, ne morem bit zraven. Vegetarijanka sem zadnjih 13 let, zelo hudo averzijo sem imela celo življenje. Morda bi šlo, da bi dajala surovo meso ... glede na to, da ne morem dihat v mesnicah, ker mi gre na bruhanje, si težko predstavljam, ampak okej ... brikete dajem, ker tisti vonj lažje premagam. Vem, da je psihičnega vzroka, ampak je grozljivo ... plus: kuhala sva mu s fantom že ribje fileje in piščančje filejev preteklosti, pa jih ni niti povohal, zdaj sem kupila vrečko jagnjetine, pa je ni jedel ... kadar je bil zdravstveno boljši je jedel brikete - ne prav rad, ampak je šlo. Sicer je tudi moja mama predlagala, da kuha zanj, ampak v tem primeru nimam hrane kam shranit, ker živim v mini stanovanju z mini hladilnikom in brez zamrzovalne skrinje (samo en mali predal za zamrznjeno hrano imamo v hladilniku, to je vse). ...

Zdaj sem itak vsa nervozna in čakam te rezultate. Da je vse tole samo od hrane zelo dvomim, posebej, ker v zadnjem času ni imel NOBENEGA znaka alergije (nobenih ranic), samo jest je nehal. Normalno blato.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe jul 10, 2015 6:58 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Slika
Jamie je bil v moji oskrbi in je bil vedno zdrav, vse OK, nič presuh, jedel RC kitten.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Pe jul 10, 2015 7:56 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Trixi, ne zavajaj, prosim. Sploh ne vem, čemu zdaj ta tvoj post v temi, kjer niti nisi bila kakorkoli omenjena, niti nisem jaz rekla, da koga krivim za njegovo stanje ... plus, tudi če bi takrat že kdo karkoli preiskoval, mu ne bi nihče mogel zares pomagat, ker je njegovo stanje kronično. (Bilo do zdaj, za zdaj nimam pojma, kaj se je še razvilo.)

Sem pa bila jaz ob tem kako suh je bil Alvin(!), ko je bil pri tebi, zelo presenečena. Kot se verjetno spomniš, sem to tudi omenila dan po posvojitvi, me je zelo skrbelo, zakaj je tako suh in zakaj ne je tako kot si rekla, da bi naj (naj bi imel velik apetit). Ti si takrat rekla, da se je ''samo malo potegnil'', češ da je na hitro zrasel in da se bo že poredil ... šokirana nisem bila samo jaz ob njegovi teži, ampak tudi moj fant in moji starši ... ti si celo predlagala, da ga vrneva in moram reč, da se mi je že takrat to zdelo absurdno(!) - mačke ne bi vrnila nikoli, pa da bi dan po posvojitvi ne vem kaj ugotovila, da je narobe z njo/njim ... Da je zelo suh sem zaskrbljeno(!) pisala tudi že v juliju 2012 v njegovo temo na MH forumu ...

Alvin je prvi zagon bolezni z vsemi znaki (se pravi ne samo s suhostjo, ampak tudi z ranami po celem telesu in zelo razcepljenimi kremplji) dobil nekaj mesecev po tem, ko je bil pri nama. Ješč ni bil NIKOLI(!) niti slučajno tako kot druge muce, pa tudi kremplji so se mu zelo cepili in odpadali že takoj po posvojitvi; to je bil prvi znak.

Po treh letih veterinarjev, terapij, preizkušanja različnih variant hran itd. si niti slučajno ne dovolim, da mi bo kdo rekel, da je bilo s tem mačkom kdaj vse čisto okej (čeprav, kot pravim, nikogar ne krivim, da je naredil zanj premalo ali karkoli) ali celo, da je zdaj okej ali celo(!) da imam jaz karkoli opravit z njegovo boleznijo. Dovolj mačk sem pa vseeno videla, čeprav precej manj kot večina tu najbrž, da vem, kako je videt zdrav mlad maček in vem, da Alvin tako ni bil videt nikoli, odkar sem ga videla na ogledu pred posvojitvijo, po katerem sva s fantom govorila samo o tem, da je presuh in kaj hudiča je z njim narobe ... In da mi danes, ko je moral ostat na veterini čez noč in sva oba s fantom na robu živcev, ker naju skrbi, kaj bo dejansko pokazala diagnostika in ker mi je grozno pomislit na reveža samega v neki kletki zaprtega, nekdo takole ''prikrito'' nekaj očita, se mi zdi zelo boleče in tudi precej nepošteno. Alvinu pa prav nič ne pomaga!

Evo, dve fotki takoj po posvojitvi, s 17. in 21. julija 2012. Ne vidi se prav, kako suh je, ampak na eni od fotk je čisto jasno, kako ima izbočen del hrbtenice - no, tam se mu je jasno tipala kost. Nobenega mesa ni bilo gor ... Ni pa bil seveda niti slučajno takšen kot je zdaj, ko ima revež 3,7kg in razumem, da če skrbiš za veliko muc, ne moreš tako opazit takih simptomov in še manj paničarit zaradi njih, kot če je maček tvoj, ampak normalna teža meni to ni bila (žal nimam fotke, kjer stoji, da bi se res videlo čez plečka), ampak jaz verjamem, da je bilo z Alvinom nekaj narobe že takrat. Prvi pravi zagon je pa pač prišel po nekaj mesecih, v pozni jeseni/začetku leta 2013. Če nimaš kaj takega dodat, kar bi lahko pomagalo mačku, veterinarju ali nama, potem prosim, ne odgovarjat sploh.

Slika
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Pe jul 10, 2015 8:10 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Štorovka je napisal/-a:Samo mokra hrana mi finančno ne znese.
.


vedno se najde pot. če je to edini način, da muca obdržiš pri normalni teži in nenazadnje pri življenju, potem boš morala najti način, kako to omogočiti.

na veterini mh imajo v trgovini malo morje mokre hrane, ne verjamem, da si že vse sprobala.

govorim ti iz lastnih izkušenj. lanskega februarja so moji Bučki pri 4 letih odkrili kronično odpoved ledvic. Sicer v začetni fazi, a vseeno dolgoročna napoved ni bila preveč pozitivna. Največji problem je bil v tem, da ni jedla. Skoraj nič.
Enostavno bi bilo obupati, pa nismo. Preizkušali eno vrsto hrane za drugo, vedno več jih je zavračala in vedno manj novih sprejemala. Zdaj se držimo že eno leto in pol, bolezen na samo počutje ni vplivala, pa tudi težo smo uspeli obdržati oz. celo pridobiti kak gram. Je pa seveda precejšen finančen zalogaj, poje 3 vrečke na dan (na dober dan, pride tudi dan, ko se ne takne 5 odprtih vrečk), zračunaj, koliko je to na mesec... to dodaj še na vrh briketov za preostale 4 mačke + peska ponucamo neomejeno. z eno plačo + moje 3 ali 4 občasne službe.


verjemi mi, ko gre za življenje, se najde način.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe jul 10, 2015 8:36 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Štorovka, odprla si temo s vprašanjem o hrani. Potem, ko si dobila odgovore v zvezi s hrano, nisi zadovoljna in praviš, da gotovo ni težava v hrani. Hm. Hrana ni vse, res je, je pa veliko.
Mokre hrane ne moreš hranit, ker je predrago. A to pomeni, da mokre hrane pa več poje, kot briketov? Kuhat ne moreš, ker ti gre na bruhanje. Surovo ne moreš, ker pač ne moreš. Aja, premali hladilnik. Nekako se zdi, da ti preostaneta le še dve rešitvi. Ali se bo našlo čudežna tabletka, ki bo odpravila težave in po možnosti ne bo predraga, ali pa bo muca pač treba evtanazirat oz. bo ob petih briketih na dan pač sam shiral. Sori če se tole bere cinično, ampak enostavno se mi zdi, da ga ni nasveta, ki bi se tebi zdel izvedljiv.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 659

Pridružen: Pe feb 25, 2011 6:39 pm

Odgovor Pe jul 10, 2015 9:02 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Štorovka, moja 12 let stara muca prejšnji teden ni jedla NIČ. Predhodno je opravila vse preiskave pri dveh veterinarjih zaradi težav pri lulanju: UZ, RTG , analiza krvi, urina. Rezultat: ledvični kamni vnetje mehurja. En teden je prejemala vsak dan antibiotike, proti bolečinam in proti slabosti. Predvidevam, da zaradi zdravil, stresa in vročine ni jedla. Ponudila sem ji kljub predpisani dieti vso mogočo mokro in briketirano hrano, je povohala in se je samo obrnila stran. Prisiljena sem jo bila hraniti z brizgo in sicer kalorično hrano a/d, pasto VMP in še eno zelo kalorično pasto alu pet (nekaj takega?). Zdaj je začela po malem sama jesti. Kaj, če bi poskusila tako? Te paste naj bi menda tudi vzpodbujale tek? Je pa to moj čisto laični predlog glede na mojo izkušnjo. Pri moji muci je pomagalo. Naj Alvin čim prej okreva in prične sam jesti. Ti pa daj vse od sebe in ne obupuj, saj bo šlo.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Pe jul 10, 2015 9:03 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Dejmo mir in dans samo držat pesti za revčka malega, da vidimo, kaj bodo vetke zgruntale

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 659

Pridružen: Pe feb 25, 2011 6:39 pm

Odgovor Pe jul 10, 2015 9:09 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

To pa itak.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 10, 2015 9:10 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

rava je napisal/-a:Dejmo mir in dans samo držat pesti za revčka malega, da vidimo, kaj bodo vetke zgruntale
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 72 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.