V središču

Totalno neješč alergik - počasi obupavamo


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor So jul 11, 2015 3:01 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Alvin ima hepatitis. Skoraj povsem je izključena možnost, da bi šlo za FIP in izključena možnost anemije. Izvide krvi, ki bodo povedali več o tem ali bi pri njem lahko šlo za IBD bomo dobili v ponedeljek. Zaenkrat ni gotovo, kako je hepatitis pri njem nastal oz. kaj bi lahko bila morebitna bolezen v ozadju. Trenutno ne sme dobit surove hrane, ker bi bila obremenitev za jetra (zaradi bakterij v mesu) prevelika. Veterinarka predlaga mokro hrano in sicer prav piščanca, ker je to edino, kar ima rad in je včeraj po zdravilih proti slabosti tudi pojedel. To bo trenutno tudi dobival, kaj bo kasneje, zdajle itak nihče ne ve. Z alergijo se bomo ukvarjali (iskali primerno dieto) ko se stanje normalizira. (Upamo seveda, da se bo to tudi res zgodilo.) Če se bo izkazalo, da bo najustreznejša surova prehrana, jo bomo poskusili uvest, kljub temu, da maček v preteklosti ni kazal interesa ob mesu, ki mu je bilo ponujeno. Niti surovem, niti kuhanem.

Hvala vsem, ki ste poskušali pomagat z nasveti. Zanimalo me je predvsem ali ima kdo muco s podobnimi težavami, ali ste morda našli kako suho hrano, ki je bila okej za take muce ali poznate kake probiotike, ki jih je smiselno dodajat, kaj bi lahko spodbujalo apetit, ali poznate kako mokro hrano, v kateri ni niti piščanca niti nobene ribe (z veterinarko na veterini MH žal take nisva našli - niti jaz za Alvina, niti ona za svojo muco) itd.

Tako, to je poročilo, ki se mi je zdelo na mestu.

Vsem cinikom pa iskreno želim, da se čim prej začno počutit dovolj dobro, da se jim uporaba cinizma ne bo zdela niti potrebna, niti primerna.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So jul 11, 2015 3:24 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Obstaja kar nekaj monobeljakovinskih vrst mokre hrane, ki ne vsebujejo ne piščanca ne ribe.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor So jul 11, 2015 3:29 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

renata, očitno imaš informacije, ki sem jih iskala (že v osnovi) a jih bi lahko, prosim, navedla? Jaz sem našla tole hrano: http://www.vomar.si/alsa-cat-jagnjeproso-sestavine.html, pri MH pa, kot pravim, z veterinarko nisva našli primerne hrane. Če je ''kar nekaj'' vrst monobeljakovinskih mokrih hran, pa bi meni (in očitno še komu) koristil ta podatek - a ne moreš napisat, katere hrane bi to bile, dat kakšen link kje se jih lahko kupi/naroči ... ?

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor So jul 11, 2015 3:44 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

P.S.: Alvin zavrača vse oblike paštetkastih konzerv, bit mora prav kos mesa, da poje ... (Animonde Carny npr. ni hotel jest, isto ne Granata pet ipd.)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So jul 11, 2015 4:00 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Štorovka, sem šla ponovno brat tvoj prvi prispevek, pa nikjer ne najdem tega, da si že v osnovi spraševala po mokri hrani z eno vrsto beljakovine, ki ni ne piščanec in ne riba. Ne glede na ves svoj cinizem nimam navade skrivati informacij pred drugimi, že itak ne, še toliko manj pa v primerih, ko se gre za zdravje mačk.
Pa tudi drugače ne gre ravno za neko hudo znanost, je vse na netu. Npr. vsa Equilibrija pri Čombetu je enobeljakovinska. Pri tistem največjem spletnem trgovcu pa pač gledaš kategorijo posebne hrane in sicer hrano za prehransko občutljive mačke. No, seveda pa je spet padla nova ovira in to je, da ne sme biti paštetkasto, pač pa filetirano. To pa dejansko je težava, ker goveda, konja, noja, jagnenjčka in podobnih živali bolj težko v filetni obliki konzervirajo.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor So jul 11, 2015 4:26 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Je res, ja ... in če hočem mačko prehranit z njo, me ne stane nič manj kot 89,1€ mesečno. Meni je to predrago. Oba s fantom zaključujeva magistrski študij, jeseni se bova morala samozaposlit v kulturi, ker služb ni (oba sva bila Zoisova štipendista vsa leta šolanja, oba sva od prvega leta študija delala na svojem strokovnem področju) noben od naju nima službe in 100€ je meni cca. šestina mesečnega dohodka (včasih tudi več), fant še vedno delno finančno potrebuje podporo staršev. Nimam/nimava lastnega stanovanja, najemnina in stroški v enosobnem stanovanju stanejo 250€/osebo/mesec poleti in nekaj več pozimi. Stroški zdravljenja so izredno visoki in težko pridem skozi mesec, posebej glede na to, da za kulturnike čez poletje dela skorajda ni, kar pomeni, da sem do nadaljnjega brez finančnih nakazil. Vedno sva naredila za najine mačke vse, kar je bilo v najini moči, nikoli jim ni absolutno nič manjkalo in tako bo tudi v prihodnje, trudiva se z nameščanji zavrženih muc in živiva tako skromno, kot je sploh mogoče. Ne dovolim si, da mi ljudje, ki me sploh ne poznajo, med vrsticami očitajo, da ne naredim dovolj, da se trudim premalo in da si ''samo nekaj izmišljujem''. V temo me ne bo več, ker imam trenutno reči, ki me bremenijo absolutno dovolj že brez tega, tako da se zaradi mene lahko tudi zapre/izbriše.

Hvala še enkrat tistim, ki ste držali pesti, da bi se izteklo najbolje in tistim, ki ste se trudili bit konstruktivni.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So jul 11, 2015 4:39 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Mogoče pa bodo našli čudežno zdravilo in bo to celo zastonj ali pa vsaj zelo poceni.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor So jul 11, 2015 5:34 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Pegasti badelj
Taprva stvar k je, bi mu jst dala pegasti badelj za otroke - torej glicerinske kapljice ne tinkturo
To se mi zdi nujno, ker je dokazano izredno fajn za bolna jetra
Pa ni drago, ena flaška za par mesecev je tam okol 10 evrov

Če je bil dolgo na kortikosteroidih, je hepatitis možna posledica, zato tudi jst mojemu steroidnemu Franclnu dajem pegasti badelj preventivno

Probiotiki
Kar se tiče probiotikov imam tut jst klasičen problem
Najprej moraš pogruntat katere bakterije sploh rabi
Linex je ponavad izredno učinkovit, je pa drag ko hudič
Zato vedno, ko mi zmanjka probiotikov guglam "probiotik v prahu" in po sestavi iščem podobnega Linexu
nazadnje sem ga pred kakim mesecem dobila za 13 evrov, imela ga bom pa ziher za pol leta (dajem mu na 2-3 dni eno noževo konico)
zdajle vidim, da jim je crknila spletna stran, reče se mu pa Nature's Way Primadophilus Children in pri mojem Pikecu odlično deluje

Alergije
Če ima reakcije na vse žive monobeljakovinske hrane, bi jst gruntala tudi v tej smeri, da ga mogoče ne j*e*b*e samo hrana
Moj astmatik je nehal dobivat astmatične napade, ko sem ukinila bentonitni pesek in šla na Oko plus
Tudi Tilkotu so se očki ful izboljšali, ko sta šla s SinM na Okota

Hrana
Tlele je hudič, ker v bistvu ne vemo, a ni jedel zato, ker je bil bolan al ne zato, ker ne mara
Schesir ovca mislim da so monobeljakovinski briketi
Ne vemo kaj je z govedino - če mu govedina paše, imajo v lidlu govedino že narezano za golaž, ki je cenejša od večine fensi konzerv
Včasih ima en od teh treh lidl-hofer-evrospin tudi purana v koščkih
Al pa pošlji tipa v mesnico in naj mu narežejo govejo vratovino na majhne koščke in tudi tisto ni tolk drago kot konzervice
Če imaš že narezano, je krepko manj nagravžno za shendlat
To za prvo silo, pol bi pa vsekakor probala futrat monobeljakovinske brikete

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 180

Pridružen: Sr maj 21, 2014 6:45 am

Odgovor So jul 11, 2015 6:12 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Moj pokojni muc je dočakal 16 let.Celo življenje je bil neješč.Vsi izvidi so bili vedno normalni vse do mesec dni pred smrtjo.Odovedala so mu jetra.Hrana je bila na koncu dietna(hill's) in pa kuhano ter nato zmiksano meso.Ogromno hrane je šlo v smeti,stroški pa v nebo.Vendar,življenje je eno in ni mi žal.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jul 12, 2015 8:44 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Moja Nives (stara je kakšnih 9 let) je imela hepatitis z enakimi znaki kot tvoj Alvin pred pol leta. V nekaj dneh je shujšala do kosti, jedla popolnoma nič in bila tudi že fino rumena. Zdravili smo je z antibiotiki nekaj tednov, hranili večkrat na dan z mokro hrano (različno, kar ji je ustrezalo) Po nekaj dneh je jedla že kar solidno, bila shujšana še kakšna dva meseca, po polnih šestih mesecih pa je popolnoma zdrava, normalno ješča, zredila se je na več kot prvotno težo. Upam, da bo tudi pri vas tako.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Po jul 13, 2015 1:29 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

rava, hvala. Če se Alvin izmaže iz tega, bomo s pegastim badeljem gotovo poskusili. Kar zadeva probiotike ... nismo še nič poskušali, ker je bila Alvinova prebava vedno povsem bp. Na pesek nisem pomislila, da bi lahko povzročal probleme ... hm. Zdaj smo itak menjali; upam, da bo kaka sprememba tudi od tega. Schesir - ovca so bili ravno zadnji briketi, ki jih je jedel; ravno te je začel zavračat in potem ni več jedel sploh ničesar.

Sicer je pa stanje tako (tudi v odg. Heleni): izvidi za gastro so bili v mejah normale, tako da na krvi ni znakov za IBD, tudi prebavo ima okej in se mi v resnici ne zdi najbolj verjetna možna diagnoza. Danes smo bili sicer nazaj pri veterinarju, vse tri danes prisotne veterinarke so ga pregledale ... vse se strinjajo, da verjetno to NI akutni hepatitis, ampak kronični ... kjer je pa potem čudno, da bi bil zadnji izvid krvi maja bp. Razen, če je bil bp, ker so mu kortizoni držali hepatitis nazaj ... nihče ni prepričan kaj natanko je narobe, katero obliko hepatitisa sploh ima oz. ali je še kaj drugega. Kri nič drugega ne pokaže, ran trenutno nima, kar kaže, da so mu bili vsaj s tega vidika najbrž Schesir ovca briketi okej ... bojimo se, da ima še zamaščena jetra, ne le hepatitis ... najbolj hudo pa je, da ne je. V petek/do sobote zjutraj je pojedel na veterini 140g konzerve, v soboto doma 100g konzerve (Almo nature piščanec), včeraj samo še cca. 80g ... in danes še manj ... žličko a/d konzerve in par RC kitten briketov. Piščanca se še pritakne ne ...(to je novo ... ) Če ne bo normalno jedel do jutri (se pravi danes čez popoldan/zvečer), kljub temu, da ima tako zdravila za spodbujanje apetita (antidepresiv za ljudi :O ) in proti slabosti, bo jutri spet hospitaliziran ... :(

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po jul 13, 2015 3:40 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

mojemu alergiku je tole ustavilo drisko ki se je prej nisva resila dva meseca. Je monoproteinsko z divjacino, in moj macek jo je napadel kot da bi mu drogo v posodo dala, ne hrane.http://www.supercombe.si/suha-hrana/183 ... -grah.html

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Po jul 13, 2015 5:27 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Alvin je v MH hospitalu. Zdajle v tem momentu je alergija sekundarnega pomena. Če ne je, nimamo kaj razpravljat o tem sploh. Prosim, držite pesti, da si opomore ...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Po jul 13, 2015 5:43 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Držimo, Štorovka.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jul 13, 2015 6:31 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Meni se zdel prej popoldan bolje kot v petek, tudi jedel je kar precej in izgledal sproščeno.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po jul 13, 2015 6:46 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Tudi, ko sem bila jaz pri "moji" Naliki, je šel jest mokro hrano.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Po jul 13, 2015 7:24 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

Mi je veterinarka tudi poročala, da je nekaj pojedel. Rekla je sicer, da ne ''prav veliko'', ampak da nekaj pa je ... in da je tudi urin pogledala, pa da ni več bilirubina v urinu! :) Vseeno ostaja tam, se strinjava z veterinarko, da naj bo v hospitalu, dokler ne bo sam normalno jedel. Pa rada bi, da ga nekdo lahko nenehno spremlja, veterinarka se strinja, da je to okej plan. (Meni se zdi, da ve, da mu midva doma popuščava in se v bolezensko sliko vmeša še izbirčnost.)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Po jul 13, 2015 8:19 pm

Re: Totalno neješč alergik - počasi obupavamo

P.S.: Saj je tudi pri nama pojedel včeraj cca. 70g ... po tem ga je vseeno hotela veterinarka videt na kontroli (pojest bi moral vsaj 2x toliko). Danes pa potem doma ni pojedel več kot cca. 20g konzerve in nekaj briketov. Je pa tudi na veterini baje jedel RC kitten + konzervo.
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.