V središču

Rak pri mačku ?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Sr feb 25, 2015 12:06 pm

Rak pri mačku ?

Pri našim 4 letnim mucu je sum na tumor na črevesju, druga opcija pa je zabito črevo z dlako.
Muc je v cca 2 mesecih shujšal za 1/3 svoje teže. Dva meseca že hodiva okoli veterinarjev in najprej razen da hujša, niso ugotovili nič. Maček samo ni jedel, drugače pa ni imel niti drisk, niti ni bruhal, se ni slinil, krvni izvidi pa so bili še v decembru takšni kot pri najbolj zdravem mačku.Narejena je bila kompletna krvna slika, vključno s testiranjem fiv/felv, vse negativno in vsi parameti v mejah normale. Pred enim tednom je praktično obležal in komaj še kaj vstane. Naredili so tudi RTG in UZ, kjer se je v predelu črevesa videla neka zadebelitev in baje se tudi otipa.

Sedaj ga bodo jutri operirali in pogledali kaj to sploh je. Mislim, da maček zelo trpi, saj ure in ure ždi v nekem zgrbljenem negibnem položaju. Včeraj je dobil tudi protibolečinsko in protibolečinski obliž. Hranim ga samo po brizgi, ker nič več ne je.

Zanima me, če bo ta obliž zdržal do jutri, da ne bi preveč trpel ? Zanima me mnenje, ali je sploh smiselna operacija pri tako shiranem in fizično oslabljenem mačku (in če so na celjski veterini to sploh sposobni narediti, glede na to da je veterinar Tone Lončar, kateremu še najbolj zaupam, odsoten).
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr feb 25, 2015 12:08 pm

Re: Rak pri mačku ?

Če je Tone odsoten, nikakor. Pokliči me.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 80 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.