V središču

Mačja trava


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Po nov 01, 2010 8:23 pm

Mačja trava

Našedva maca obožujeta mačjo travo in jo imamo zato posajeno v cvetličnem loncu. Saditi jo moramo približno na en mesec, saj ta po treh tednih počasi oveni. Poskusila sem jo manj zalivati, ali pa ful zalivati, poskusila sem jo rezati, posaditi na redkeje, na gosteje...uglavnam use živo in zato, ker ne vemo kaj bi lahko delali narobe, še vedno sadimo in sadimo :D
Je kdo pogruntal kako za vraga se 'goji' ta trava? :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po nov 01, 2010 8:24 pm

Re: Mačja trava

Vi še kar naprej sadite in sadite..... :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Po nov 01, 2010 8:38 pm

Re: Mačja trava

Tega sem se najbolj bala... :D
Ampak ni panike, je preveč veselja s travo, da bi prenehali saditi, saditi, saditi in saditi... :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po nov 01, 2010 10:24 pm

Re: Mačja trava

Jaz jih poznam kar nekaj, ki imajo tudi takšno veselje s travo, da kar naprej sadijo in sadijo. 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po nov 01, 2010 11:32 pm

Re: Mačja trava

gipsy je napisal/-a:Jaz jih poznam kar nekaj, ki imajo tudi takšno veselje s travo, da kar naprej sadijo in sadijo. 8)


A si ti na eno drugo travo prešaltala? :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To nov 02, 2010 6:19 am

Re: Mačja trava

druga trava, ja..... :lol:
je lahko tudi pšenica 8)
:P

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če nov 04, 2010 2:54 pm

Re: Mačja trava

ah, jaz nimam pojma kako to obdržat pri življenju :D res najbolj da ko preč pride novo vsadiš, se pa priporočam za napotke, če komu rata to več kot 1 mesec obdržat :P
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če nov 04, 2010 3:00 pm

Re: Mačja trava

Meni rata malo dalj (najdaljša doba je bila pol leta) obdržat tako, izpuljeno iz tal s koreninami, vsajeno potem v cvetlični lonček :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če nov 04, 2010 3:19 pm

Re: Mačja trava

pri nas je čupa tok navdušena, da se pase kot kravica. in pol obvezno ful ful ful bruha. :( saj vem, da to ni nič posebnega in da mačke pogosto jejo travo ravno zato, da se lahko zbruhajo. ampak ne zdi se mi pa ok, da bi gospa vsak dan jedla travo in zganjala tole mačjo bulimijo konstantno. :negative:
kako je pri ostalih? a vaši mački tudi bruhajo po travi? kako pogosto jo pa dobijo?
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če nov 04, 2010 3:41 pm

Re: Mačja trava

2 običajno ne, 1 skoraj vedno ja - od tistih, ki pa niso več z mano (v novih domovih ali na mavrici) sta pa prav tako 2 samo jedla, dva pa tudi bolj ali manj vedno potem bruhala.

Sem pa ugotovila, da tale kokoška, ki bruha, bruha samo takrat, ko pogoltne dolge kose trave (4+ cm). Če jo gledam in pazim da zgrize, potem ne bruha (pazim tako, da držim košček, ki visi iz ust, da ga mora grist in ne samo pogoltnit)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Če nov 04, 2010 4:21 pm

Re: Mačja trava

Pri nas je trava skos na voljo in po njej malokrat bruhata. Zdi se mi, da se včasih malo zaradi trme, ker še ni čas za obrok, večji muc protestno spravi na travo in jo žuli kar nekaj časa, takrat ponavadi tudi bruha. Drugače pa travo mačkona ful uporabljata za skrivanje, lovljenje okrog lončka in pa valda je najbolj zakon teptat travo :D

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Če nov 04, 2010 5:04 pm

Re: Mačja trava

Pri nas tud trava ne zdrži...ali sploh iz zemlje ne pride, al pa jo mačkon takoj napade :) Kadar pa mu prinesem kakšno bilko od zunaj, jo pa vedno hlastajoče pospravi, potem pa :bad:
Mogoče veste, kje prodajajo cyperus? Baje ga mačke obožujejo :nyam:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe nov 05, 2010 7:11 am

Re: Mačja trava

Občasno so v Obiju kakšne akcije, pa v večjih domačih vrtnarijah se ga tudi dobi..
Včasih ga je prodajala ena gospa na tržnici... Kamnik al' Domžale?!? Takega - domačega... ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Pe nov 05, 2010 9:29 am

Re: Mačja trava

Hvala! Bom najprej na tržnici pogledala za "tadomačim" :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 139

Pridružen: Če sep 16, 2010 6:32 am

Odgovor Pe nov 12, 2010 10:51 pm

Re: Mačja trava

v čem je sploh mačja trava drugačna od navadne? in ali lahko namesto mačje posadim navandno?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So nov 13, 2010 10:44 am

Re: Mačja trava

Če kupiš seme za trato, je kemično obdelano in zato rastlina ni primerna za prehrano.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor So nov 13, 2010 11:04 am

Re: Mačja trava

Meni to sejanje trave ni nikoli uspelo. Trava, ki se kupi prav za mačke, je sicer pognala, ampak je bilo z njo konec čez kak teden ali dva, pa sem preobala zalivat, pa ne zalivat......
Potem sem nabavila Ciperus in smo vsi zadovoljni :good: . Potrebuje veliko vode, zdrži pa dokler je mačka popolnoma ne oglodata, potem pa kupim novo, nekako na dva, tri mesece.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor So nov 13, 2010 11:08 am

Re: Mačja trava

Lahko pa ciperus tudi skriješ pred mački, preden ga pokončajo, pa se tudi kar hitro obraste. Jaz redno tako "kolobarim", da mi ni treba vedno znova kupovati novih. Običajno imam dva v rabi, dva na počivanju. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor So nov 13, 2010 11:27 am

Re: Mačja trava

pinga je napisal/-a:Meni to sejanje trave ni nikoli uspelo. Trava, ki se kupi prav za mačke, je sicer pognala, ampak je bilo z njo konec čez kak teden ali dva, pa sem preobala zalivat, pa ne zalivat......


Pri nas je zdržala približno en mesec tako, da smo jo občasno posprejali z vodo v "šprici". Potem sva pa vrtnarja malo pozabila na to ;) Sva pa kupila eno tako instant zadevo - dobiš miks zrn, ki jih samo zaliješ in to je to.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So nov 13, 2010 11:50 am

Re: Mačja trava

Pri meni se super obnese navadna pšenica za kure futrat, posejana na navadno zemljo za rože, vse skupaj v banjici od sladoleda. Res je, da traja le kakšne 10-15 dni, toda med tem mi pa ravno požene nova tura. Poceni je, hitro in eko - tisto, kar je za stran, gre kar v bio zabojnik, posoda pa traja dolgo. S ciperusom še nisem poskusila, tistih, ki se dobijo v trgovinah me je malo strah, ker imam fiks idejo, da so špricani in gnojeni s svinjarijo. Enega domačega bo treba omislit - mogoče jima bo to prinesel Dedek Mraz ;)
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.