V središču

Mačja trava


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če dec 15, 2011 6:32 pm

Re: Mačja trava

Royalty, pšenico jim nasadi. Hitro zraste, mojadva jo imata neznansko rada.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če dec 15, 2011 6:53 pm

Re: Mačja trava

Royalty, če ne boš eksperimentirala s pšenico, poglej v kalio - po navadi imajo ciperuse (ziher je narobe napisano) in tudi posebno "mačjo travo" (je muc narisan na lončkih :) )
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:46 pm

Odgovor Če dec 15, 2011 7:18 pm

Re: Mačja trava

O pšenici sem že razmišljala, sam je čist preveč logistike...kupit jo, pa zemljo in primeren lonec/korito, pa potem to še sadit...khm, ja...jaz res nisem nadarjena za rastlinje :girlblush:.

V Kalio v Kamnik sem že vprašala pa nimajo prav te mačje, v LJ - BTC pa nikogar ne dobim, navadnega cyperusa si pa kar ne upam kupit tkole v vrtnariji, bogve s čim vse to špricajo in gnojijo...

No, če slučajno ima kdo kakega domače vzgoje, se priporočam...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če dec 15, 2011 9:19 pm

Re: Mačja trava

Gojenje pšenice po moje RES ni zate! :lol: :P
Od ciperusa ti lahko ponudim samo kak stebel za potaknjence (ki ti pa itak ne bodo ratali) :devil: :rolleyes:

Lahko grem pa jutri v KR Kalio pogledat, če je kaj pametnega...
(samo potem boste morali na obisk priti 8) )
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:46 pm

Odgovor Če dec 15, 2011 9:33 pm

Re: Mačja trava

Alexx, če si res tako dobra, da greš v KR pogledat, bi bla ful vesela :). Pridemo tud na obisk :P , ali pa raje vi na unega neuspelega od lani takle cajt :girlblush:.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Pe dec 16, 2011 9:57 am

Re: Mačja trava

Kaj pa tisto božično žito, ki se ga sadi ob tem času? Je užitno za muce? Jim tekne?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Pe dec 16, 2011 10:43 am

Re: Mačja trava

Meni so v Kalii razložli da je božično žito pravzaprav pšenica in da ga veliko ljudi kupuje za muce. Mojim je zelo všeč, pa še dlje traja od trave.
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Pe dec 16, 2011 11:14 am

Re: Mačja trava

Hvala Larina! :yahoo: bom kuj posadila, če sem se letos morala odpovedat že božični zvezdi na mizi... No itak je sta M&M najlepši rožici, pa še celo leto trajata :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe dec 16, 2011 5:35 pm

Re: Mačja trava

Če bo še katera iskala: Zadnji (pravi) ciperus v KR Kaliji NI več na voljo! 8)
Jih imajo pa še 5 na Jesenicah. Ciperus-mačje trave imajo pa še dovolj.
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:46 pm

Odgovor So dec 17, 2011 11:41 am

Re: Mačja trava

Alexx, ful ti hvala! Prosim sporoči kateremu društvu še nakažem eno malenkost :).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor So dec 17, 2011 12:08 pm

Re: Mačja trava

Ja, tole je bila pa res takooo velika usluga, da moraš najmanj trimestno številko nakazat... v sklad A.S.F.I.Š.H!
(OMB, kako dobra kratica je nastala) :lol:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:46 pm

Odgovor So dec 17, 2011 9:21 pm

Re: Mačja trava

O moj bog, res da nisem veliko na tem forumu, ampak tele kratice pa niti slučajno ne razumem :girlblush:.

No resno, meni ful pomeni, da si šla v štacuno, založila keš in nabavila zelenje za moje ljube mačke in mi ga boš še do LJ pripeljala. Tako da lepo prosim, komu nakažem?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe apr 06, 2012 10:03 am

Re: Mačja trava

FYI: Kalia BTC ima ciperus za muce.

Prav sovražim tega hudiča! :devil: Ciperus je doma v vetrolovu, mački pa zavijajo in jokajo pred vrati cel ljubi dan. :dash: Še jutranjih briketov nočejo več, če ne dobijo prej ciperusa, se zbruhajo :bad: , pol dobijo pa fajn apetit za brikete. Meni se res ne zdi nč fajn večkrat na dan bruhce pucat, je pa res, da je Čupka s travo spet spravila cel kup dlak ven. :girlsad:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Pe apr 06, 2012 10:08 am

Re: Mačja trava

Čudno, moji imajo ciperus stalno na razpolago, pa so bruhali veliko samo prve dneve. Zdaj ga (oz. jih) občasno še malo pogrickajo, ne bruhajo pa več, kot so takrat, ko še niso imeli ciperusa. Če bi pa rastline umaknila in jim jih spet nastavila, bi pa navalili nanjo. Ko pa bruhnejo, gredo pa predvsem dlake ven.

Jaz sem ugotovila, da mi je idealno imeti toliko rastlin, kot je mačk, tako se ciperusi celo uspejo obnavljati, da ne umrejo po prvem mačjem napadu, mačke pa so jih dovolj naveličane, da jih samo zmerno grizljajo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe apr 06, 2012 10:10 am

Re: Mačja trava

Ja sej mogoče je lih v tem problem. Ker preveč navalijo, jim ga dam samo za krajši čas pa spet umaknem. Mogoče bi se navadili in po malem grickali, če bi imeli skoz na voljo. Ampak ker tok bruhajo, jim ga ne upam skoz pustit. :S :scratch:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Po apr 09, 2012 3:46 pm

Re: Mačja trava

Mi smo tudi ugotovili, da po cyperusu vsi bruhajo, po tisti ozki travi, ki se je da dobiti v Kalii v "mačjem" lončku, pa ne. in res gredo vsako jutro, pred zajtrkom, najprej nad travo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po apr 09, 2012 4:00 pm

Re: Mačja trava

Imajo tamehko travo in ciperus, zdaj ga že tri dni ne umikam in se je dejansko umirilo. Vsake toliko malo pogrickajo, bruhali pa že od petka niso več. Edino Čupa je tolk navdušena, da ogromno časa leži na stopnici in straži svojo zelenico, da je ne bom slučajno spet odnesla. ;)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1860

Pridružen: Sr nov 17, 2010 9:58 pm

Odgovor To apr 10, 2012 7:25 am

Re: Mačja trava

Jaz sem pa kupila mačjo travo na glavni tržnici v Lj-jo imata zelo rada :)
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.