Driskanje


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če okt 13, 2011 10:29 am

Re: Driskanje

Moj Ice ima tudi precej občutljivo prebavo, drisko dobi po vsaki drugi konzervi, ki sem jo do zdaj probala, razen po Schessir konzervah. Tko da so zdaj vsi na Schessir briketih in Schessir konzervah, vse OK.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Če okt 13, 2011 4:27 pm

Re: Driskanje

Hvala za nasvete. Zaenkrat bomo poskusili s Schessir briketi ovco, sta jo že oba veselo požvečila, pa nad kunčjo konzervico Power of Nature sta bila tudi navdušena. Če pa ne bo pomagalo pa testiramo naprej. :) Riti scrkljane. Cele dneve fehtata, zmrdujeta se pa potem nad čisto vsem. Potem pa bodi pameten :rolleyes:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 733

Pridružen: Če sep 09, 2010 10:46 am

Odgovor So okt 15, 2011 8:18 am

Re: Driskanje

Uf vidim, da nimamo samo mi težav z drisko :dash: . Pri nas trenutno res hudo driskata Lenna in pa začasnik Vox ki je včeraj tudi bruhal. Jaz sem zaenkrat ukinila vse konzervice pa tudi brikete in smo prešli na razkuhan riž. Zdaj grem pa še v lekarno po tabletke Linux pa bomo videli kaj bo :( . Sicer so pa vsi normalno živahni.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Sr nov 02, 2011 1:31 pm

Re: Driskanje

Danes je tri tedne, od kar smo prešli na Schessir - ovca brikete v kombinaciji Sanabelle H&S in konzervice brez piščanca. Zaenkrat zgleda, da stvar deluje. Problem je edino to, da prekomerno obožujeta te brikete. Prej je fehtala samo Eli za mokro hrano, zdaj pa cele dneve fehtata za brikete oba :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21057

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Pe jul 27, 2012 5:03 pm

Re: Driskanje

Potrebujem praktičen nasvet - v kakšnem razmerju zmešati piščanca in riž (približno)?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16172

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jul 27, 2012 5:08 pm

Re: Driskanje

Jaz jim sicer v glavnem riža sploh ne dajem, pač pa samo kuhanega piščanca, ampak nekje 2/3 piščanca, 1/3 riža bi moralo biti ok. Skuhaš posebej, zmešaš v razmerju in dodaš vodo, v kateri se je kuhal piščanec. Soli nič ali le mini ščepec.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe jul 27, 2012 5:23 pm

Re: Driskanje

jaz pa ravno skuham riž v vodi, v kateri se je kuhal piščanec, zato da ima lepo okus po mesu... A to ni okej?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16172

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jul 27, 2012 6:09 pm

Re: Driskanje

To je seveda super, samo malo dlje traja.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe jul 27, 2012 6:28 pm

Re: Driskanje

Pri meni sploh ne jejo, če je riž zraven. :negative:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor So jul 28, 2012 7:13 pm

Re: Driskanje

Ni nobene potrebe po rižu sploh, brezeveze se matrat s tem, res. Boljše je, če je samo meso. Že tako mačke dobijo preveč ogljikovih hidratov iz kupljene hrane.
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Pe avg 17, 2012 1:53 pm

Re: Driskanje

Bom si kar to temo sposodila:

Tachek ima drisko.
Že od zjutraj se mi zdi da se tak čudno obnaša. Cel čas hodi za mano in mjavka. Zdej sem pa pogledla, če vredu kaka, pa vidim, da ima drisko.
Ideje?
Ne zdi se mi manj živahen. Ga bom zdaj malo opazovala.
Mogoče malo preveč paničarim, samo me res skrbi.
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Pe avg 17, 2012 4:02 pm

Re: Driskanje

Bolj ko ne že cel čas spi. Me pa skrbi, ker ne pije dosti. :(
Kaj naj naredim?
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16172

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe avg 17, 2012 5:16 pm

Re: Driskanje

Bi rekla, da ima tudi vročino. Daj mu za prvo silo večkrat po malem vodo v gobček, če bi jo izbruhal, pa nehaj. Bo treba do veterinarja, ker se mu očitno nekaj kuha. Pa brez panike, le kakšno zdravilo mora dobiti. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Pe avg 17, 2012 6:13 pm

Re: Driskanje

Greva jutri dopoldan k vetu.
Sem mu dajala mlo vode. Pa malo par briketkov je že pojedel. Zdaj ne spi, gleda me z okenske police.
:good:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor So avg 18, 2012 11:46 am

Re: Driskanje

MarryAlice, kako ste? :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor So avg 18, 2012 9:30 pm

Re: Driskanje

Sva šla k vetu pa je rekel, da je z njim vse ok. Razen tega, da ima drisko.
Pa rajši mu ne bi dajal kakšnih tablet. Priti moram v ponedeljek, če še ne bo ok. Potem bo ga še enkrat pregledal in mu dal nekaj proti driski.
Pa konzervic mokre hrane mu ne smem dajat za jest(saj nisem nameravala), piščanca mu moram skuhat.
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1180

Pridružen: Če jun 21, 2012 2:18 pm

Odgovor Če avg 15, 2013 7:43 am

Re: Driskanje

Naša Pepsi ima ponavljajočo se drisko. Začelo se je nekako dva tedna nazaj. Naredili smo kuro s piščancem, briketi in Linexom, ki je stvari kar hitro izboljšala, in vse tri mačke še razglistili z Bioverminom. Potem je bilo nekaj dni po koncu diete in prehodu na standardno hrano (samo z manj mokre in več briketi) vse v redu, zdaj se je pa ponovilo. Že ves čas je živahna in ješča, in kaka enkrat na dan, tako da ni zdaj tisto, da bi revica nonstop hodila na WC. Pa vročine po mojem tudi nima. Lahko še kaj poskusim, preden jo pobašem k veterinarju? Ker sumim, da bodo rekli, da nimajo pojma, kaj bi bilo, in mi prodali Hillsovo hrano.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16172

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če avg 15, 2013 8:53 am

Re: Driskanje

Jaz dam moje na intestinal samo izjemoma, če je driska res huda - povsem tekoče (vodeno) blato, pogosto iztreblja, zadeva traja dlje časa. To, kar opisuješ, se mi ne zdi ravno zaskrbljujoče, bi bilo pa dobro, če ji ukineš mehko hrano. Nekje sem že napisala, da imam sama dobre izkušnje s kapsulami, ki vsebujejo prah iz lubja, saj blato lepo zgostijo. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1180

Pridružen: Če jun 21, 2012 2:18 pm

Odgovor Če avg 15, 2013 12:47 pm

Re: Driskanje

No, naj me vrag vzame. V času od prejšnjega zapisa je Pepsi sproducirala zgleden produkt. Tako da je moja trenutna teorija, da ji samo ena določena znamka mokre hrane ne ustreza. Ni problema, je pač ne bo več dobila. Piščanca sem pa že skuhala, tako da ji ga bom vseeno dala. Mislim, da ne bo imela nič proti. :)

Gipsy, sem pregledala tole temo, pa ne vidim, če si kje zapisala, kako se imenujejo tiste kapsule, ki jih priporočaš... sporočiš ime, prosim? Lahko na ZS, če ne želiš delati reklame.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 8

Pridružen: Po dec 10, 2012 9:23 pm

Odgovor So sep 21, 2013 12:27 pm

Re: Driskanje

Spoštovani!

Doma smo se odločili, da posvojimo dva mačja bratca iz zavetišča. Naj povem, da imata vse zdravstvene preglede, cepljenja, razglistenje, ampulo...
Eden od tamalih ( stara sta 4,5 mesecev) je začel driskati in driska že par dni. Onaša se super je razigran, hiperaktiven, se crklja in ne kaže znakov "bolezni"
Ta malima sem skuhala vsak dan piščanca in riž, ker ni bilo bolje sem danes dodala probiotik Activio. Sta takoj vse "zmazala" z piščancem vred.

Prosim a mi lahko kdo pove če lahko dam linex tako mlademu mucku?
Lepo prosim za kakšne nasvete kaj še lahko storim in odgovor na linex.
Se je pa stanje 1. dan ko sem dala RIŽ i piščanec izboljšalo, a verjetno včeraj poslabšalo ker sta starša muckoma dala ledvičke (svinjske - kuhane.
Zato sem kot 17 letnica kolikor sem pač lahko rekla, da se naj izogibajo vsega kar sproži diarejo. In naj zaenkrat jesta samo tole.

Še nekaj me zanima...
Maladva nočete jesti briketov ACANA. A je kajnarobe če jesta ves čas meso in riž? Verjetno ne dobita vseh potrebnih sestavin, aminokislin, vitaminov s tem a ne?
Ker briket se ne dodakneta, a sem prisiljena kuhati riž in meso, zaradi diareje, sta se verjtno razvadila...

A lahko kdo pomaga?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.