Mačji posip


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor Če jan 09, 2014 8:36 am

Re: Mačji posip

Cats je napisal/-a:Tile posipi, ki imajo pudre, vonjave... Kapavem. To se vse zavleče v dlako, na tace, pol se ližejo in požrejo še te dodatne kemikalije, ki jim imamo dejansko samo zaradi človeškega ugodja. Ne vem, mogoče pretiravam, je pa za v premislek ;)

Ne pretiravaš, sploh. Dejstvo je, da mačkon in cela soba dobesedno "smrdi" po posipu. No, vsaj meni. :bad:
Jest podobnega sr***ja nikoli več ne nabavim.
Še ena zgodba o "najboljših namenih", da kupiš dražje, ker želiš pač "best of" za mačkona in zase... :dash:
Hvala za info o DM. Bom šla nabavit in sprobala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16158

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jan 09, 2014 8:52 am

Re: Mačji posip

Tudi mene je ob tem številu muc že popadla varčevalna in sem enkrat kupila Hoferjevega - enkrat in nikoli več. Komaj sem se znebila betona, pa pesek vedno nasujem na debelo. Ves pesek je šel v smeti, saj me ni imelo, da bi se spet spopadala z betonom - izkazalo se je tisto "iz finferja drobiž" :D. Morda bi se obnesel, če bi imela vsaka mačka svoj wc in če bi tudi vsaka vedela, katerega mora uporabljati. Pri večjem številu muc, ki pri meni gotovo vsaj občasno hodijo v 1 wc (čeprav jih imajo seveda več), pa se betonu ni mogoče izogniti. Zato ostajam na GG, čeprav bi si srčno želela kaj cenejšega in približno enako kakovostnega. Poskusila sem tudi Molly in DM, pa je poraba peska precej večja kot pri GG, tako da na koncu računice niti ni.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jan 09, 2014 9:03 am

Re: Mačji posip

To je očitno res odvisno od mačk. Me smo sedaj na GG, ful zadovoljne, grudi se tako kot je treba, praši se ne kaj dosti, raznaša pa tako kot vsak. Tudi sestra je pri 7-kilskem mačkonarju zadovoljna, mami in oči pa pri dveh tudi. Ampak - očitno ... sto mačk, sto peskov :D
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21718

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jan 09, 2014 9:14 am

Re: Mačji posip

Mi pri našem številu smo probal še vse možne posipe, kar jih obstaja. Sedaj imamo že 3-4 leta samo Golden, Flamingo ali Intersand, vseeno kateri, jih tudi mešamo med sabo. Če bi bilo finančno dosegljivo, bi prešaltali na tega novega orehovega pri vseh, trenutno ga uporabljamo le pri bolnih in tamalih. Za te uporabljamo tudi oko, wbcl ali green cat, vsi so ok.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če jan 09, 2014 9:37 am

Re: Mačji posip

Jaz sem po epizodi z modrimi tačkami pri GG mastru kupila flamingo. Tudi meni se zdi enakovreden - količine prašenja pa ne morem preveč dobro presojati, ker imamo stranišče na taki lokaciji, da se med čiščenjem ne vidi.

Sem pa kupila golden white (pač firbec :) ) in ... No, pri nas bi mačke izbrale golden white - ga imamo v enem stranišču, v drugem pa GGmaster. In GG je v bistvu prazen, mogoče en kakec na dan je v njem :)
No, white obljublja vonj po sivki, le da je ta sivka očitno neke posebne sorte :P (ali: ne, nima vonja po sivki) je bolj grob od GG, grudi se lepo (vsaj pri nas), je pa poraba večja, prav tako se veliko bolj raznaša.

Mislim, da bomo ostali pri GG, razen ce bi prislo do protestov po umiku whita :P Kot rečeno, je pa flamingo ok nadomestek.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 30

Pridružen: Če jul 12, 2012 8:53 am

Odgovor Če jan 09, 2014 10:15 am

Re: Mačji posip

Cats je napisal/-a:Tile posipi, ki imajo pudre, vonjave... Kapavem. To se vse zavleče v dlako, na tace, pol se ližejo in požrejo še te dodatne kemikalije, ki jim imamo dejansko samo zaradi človeškega ugodja. Ne vem, mogoče pretiravam, je pa za v premislek ;)

Od DMa je dober le tisti pesek, ki ima belega mucka z rumenimi očmi. Je še par vrst z drugačnimi mucki in mi niso bili dobri (sploh pa ne tisti, ki se ne grudi, to je bil obup).


Z napisanim se popolnoma strinjam. Jaz kupujem vedno čisto droben pesek in brez "dodatkov". Meni je od cenejših ta DM-ov the best, drugače pa večinoma kupujem Golden Odour in sem z njim tudi zelo zadovoljna. Oba se lepo grudita, DM-ovega je zaradi manjše vpojnosti in posledično večje porabe treba v celoti zamenjati prej kot pa GO, raznašata se nič, razen če pri kopanju kaj pade mimo. Največja katastrofa sta pa meni bila ravno Shah in pa Molly, ki jih eni tako hvalite. Radames sem pred leti parkrat kupila, pa je bil v redu, potem se je pa poslabšal.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 15

Pridružen: Če jan 23, 2014 10:43 pm

Odgovor Ne feb 02, 2014 5:44 pm

Re: Mačji posip

Ojla!

Da dodam še našo izkušnjo s peski, analize, ki so potekale par let v širšem družinskem krogu :D so pokazale, da se nam in vsem našim zverinicam še najbolj dopade Hobby Cat-a Bio Clean. Že kdo poskusil? Midva sva se sicer že sprijaznila, da pesek pač nikoli ne bo ostal samo v muc-wc-ju, pa čeprav imava wc vhod strateško obrnjen proti zidu in okrog tiste mini plastične preproge. Izkušnja z drugimi (npr Flamingom) v našem primeru ni bila najboljša, saj je bilo peska res povsod veliko (postelja, police, ...), Bio pa ni tako drobno zrnat in se ne prijema toliko na tačke, hitreje se posesa oz pomede, sploh pa ga mnogo manj raznesejo naokrog. Glede funkcionalnosti se je do sedaj najbolje odrezal, fino posrka vso lulancijo, nič ne razpada. Pa tudi cena je všečno nizka. Skratka do sedaj še najboljše.

Je pa v preizkušanju posip iz orehovih lupinic (ker naj bi bolj nevtraliziral vonj, odpadke lahko elegantno vržeš v wc, pa zdi se bolje, da muclni to ližejo s svojih tačk kot pa pesek ...). Zaenkrat so vse tri najine živalce to zapopadle in jim je strašno všeč, če bova pa odslej imela kako novo gozdno pot po stanovanju :rolleyes: , pa še poročam (posip je namreč rjave barve in res prijetno diši).

:bye:

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor To okt 28, 2014 10:42 am

Re: Mačji posip

Golden Grey Master se je zelo poslabšal :negative: Nekaj vreč sem naročila avgusta in poleg drugačne barve (ni več siv, ampak je bež), se strašno paca :bad: in prilepi na dno, kadar naš mačji krt :fool: koplje do dna wcja. Tako, da sem se odločila zamenjat, ampak ne vem, kateri bi bil najbolj podoben GG tako po sestavi, (prejšnji) kvaliteti in po ceni?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21718

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To okt 28, 2014 10:51 am

Re: Mačji posip

Mi uporabljamo Flamingo že nekaj mesecev, meni je ok.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16158

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To okt 28, 2014 11:03 am

Re: Mačji posip

Jaz sem ravno kupila dve vreči GG Master in je takšen kot ponavadi. Sicer pa ja, tudi Flamingo je dober pesek, morda se le malenkost bolj praši kot GG.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To okt 28, 2014 11:22 am

Re: Mačji posip

eNa, pred časom so pa nekatere serije puščale modro barvo - je čisto odvisno od polnjenja, očitno. no, jaz sem generalno gledano še vedno zadovoljna z njim.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To okt 28, 2014 11:24 am

Re: Mačji posip

Jaz po novem v vseh wcjih, razen Minimucovem, uporabljam Cat's Best Eko Plus . Zelo sem zadovoljna, tako z vonjem kot z grudenjem, uporabniki seveda tudi, je pa res, da se malo bolj raznaša po neposredni okolici wcja. Pa ni nobene panike, itak imam že od skoz pri vsakem wcju predpražnik in metlico s smetišnico. Minimuc pa ostaja na Hoferjevem Shahu,(s katerim sem tudi zelo zadovoljna), ker ne prenese nobene spremembe. Enkrat sem mu dala samo predpražnik pred wc, pa ga cel dan ni obiskal in tako sem pri njegovem wcju ostala na stari klasiki.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16505

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To okt 28, 2014 11:27 am

Re: Mačji posip

Prebrala sem na tujih forumih, da ljudje namesto posipa uporabljajo pelete za kurjavo in mački naj bi bili navdušeni. Glede na to, da 15 kli stane cca 4 evre, se mi je zdelo vredno poskusa.

Nda.

Od nedelje zjutraj do danes zjutraj je ta wc bil uporabljen le enkrat (ne vem, kdo je bil, sumim Muša, ki zihr ni opazil, da je kaj narobe, dokler ga nista podučila). Mila in Meli sta mi danes jasno demonstrirala, kako se jima gnusi in upira to moje pritlehno dejanje.

Bom poročala še naprej :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To okt 28, 2014 11:28 am

Re: Mačji posip

:lol: :lol: :lol:
madonca, Cats, vse za znanost, a? :D
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To okt 28, 2014 12:15 pm

Re: Mačji posip

Mhnja :rolleyes: ampak "žaganje", ki ostane od lesnih briektov na dnu košare je pa TOP of the TOP mačji wc! :dash: :truce:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor To okt 28, 2014 12:39 pm

Re: Mačji posip

Tudi Golden Odour ima isti problem kot Master, pa še embalažo zmeraj dobim nekje naluknjano, barvo pa tudi pušča in moram po nošenju šestih vreč čez cel blok kar pod tuš, grrrr. Ker je Jalla zelo načelna mačka, je imela na začetku tazadnje zobe v vodi, potem se je pa na srečo sprijaznila tudi z novo barvo peska (Če ji kupim katerikoli drug pesek pač ne bo šla na wc, nikoli.). Se mi pa ne zdi, da bi se kaj bolj packal. Jalla je znala zelo dobro zabetonirat tudi sivo varianto. :P A je že kdo ugotovil, je ta sprememba pri Goldnu stalnica, ali bo še kdaj stari dobri siv pesek na voljo?

Meni Cat's best Oko Plus nikakor ni ustrezal. Povsod ga je bilo polno, vpojnost se mi je zdela slaba, grudenje bolj blah, konstantno sem ga dosipavala in kombanjski vonj me je motil. :lol: Sem pa prebrala, da bi morali za te "natur" posipe imeti pravzaprav drugačne wcje: http://www.oz-pet.net.au/litter_tray.html
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor To okt 28, 2014 2:08 pm

Re: Mačji posip

Mi smo zdaj sprobali x razlicnih.
Vikiju je vse vseeno, vse mi je fajn, tudi koplje ne prevec naokoli. Ampak mala mrha, ta je od onega rogatega. Kak mamo drug posim kot tisti ta rozan Sanicat, ki se ne grudi , protestno v kamrici naredi kupcek.
Ta eko pelet posip smrdi, se ne sprima, po treh dnevih uporabe ogabno smrdi, da ga kar razumem. Vsi ostali, ki grudijo, ga odbijajo, ker ne more skopat celega rudnika. Catsan, ki se ne grudi, grozno smrdi po apnu ko ga nasipljes, natur varianta je bila po celem stanovanju v nulkomanix, sem pa zdaj kupila Sanicat se v dveh variantah, bom porocala.
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To okt 28, 2014 5:25 pm

Re: Mačji posip

Mi smo pa še vedno najbolj zadovoljni z Green Cat :good: od peskov mi je bil pa najboljši Flamingo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26232

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor To okt 28, 2014 8:28 pm

Re: Mačji posip

Jaz sem tip WC-ja in posip izbirala z vidika, da imam s tem čimmanj dela. Izbirala sem med posipi, ki delajo grudice, ki se jih lahko meče v WC. Mačkom so bili všeč vsi, meni pa daleč najbolj Worlds Best, sploh tale z lavando, ki ga ima Čombe. Super je, ko kopljem za drekci, pa mi zraven po lavandi diši ;) . Dela kompaktne grudice, ki ne razpadajo in nič ne smrdi, razen nezakopanih drekcev, pa k sreči imamo Nikito, ki hodi preverjat in zakoplje vse, kar najde. WC imam odprt, ker se mi ne da plazit se po tleh in preverjat, če je kaj za spucat. Malo peska se sicer strese naokrog, me ne moti, posesam na dan al pa dva z ročnim sesalcem, kar se ni že samo pospravilo v reže med parketom. WC naštimam tako, da dam spodaj vrečko (vse, za katere vem, so sicer čist zanič krojene, ampak vseen bolš kot nč),čez dam podolgem in počez papirnato tapeto, tako mal močnejšo, da se ne trga in da se lahko pobriše z vodo, če se kaj umaže, vse to pa fiksiram z okvirjem WC-ja. Tako je WC ves čas čist, tud pri menjavi vsega peska ga ni treba pomivat sploh. Ves pesek zamenjam približno na mesec in pol, vsak teden ga pa dosujem kar ga manjka, preden imam namen vse zamenjat, ne dosipam, doker ga ni že zelo malo. Za dva velika WC-ja porabim cca 3 vreče po 6,8 kg na dva meseca.
Edino naši Čmokici za kakanje ni všeč noben pesek in noben WC. Sva se zmenili, za kos staničevine, ki ga ima zraven sekretka in je pridna, se vedno pokaka tja in še zavije za sabo, jaz samo vržem v školjko :).
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 30

Pridružen: Če jul 12, 2012 8:53 am

Odgovor To okt 28, 2014 11:19 pm

Re: Mačji posip

modrozelena je napisal/-a:Tudi Golden Odour ima isti problem kot Master, pa še embalažo zmeraj dobim nekje naluknjano, barvo pa tudi pušča in moram po nošenju šestih vreč čez cel blok kar pod tuš, grrrr. Ker je Jalla zelo načelna mačka, je imela na začetku tazadnje zobe v vodi, potem se je pa na srečo sprijaznila tudi z novo barvo peska (Če ji kupim katerikoli drug pesek pač ne bo šla na wc, nikoli.). Se mi pa ne zdi, da bi se kaj bolj packal. Jalla je znala zelo dobro zabetonirat tudi sivo varianto. :P A je že kdo ugotovil, je ta sprememba pri Goldnu stalnica, ali bo še kdaj stari dobri siv pesek na voljo?


Ja, tudi Odour se je "pokvaril", drugačna barva, mogoče malo slabše grudi, ampak najhujše je to, da vonja praktično ne odpravlja več sploh, vsaj meni se zdi je v primerjavi s prej slabši. Cena pa ista, pa že tako ni poceni :negative: Parkrat mi je uspelo dobiti še staro pakiranje, zdaj ga pa pomoje res ne bo več :( Pa edini pesek je bil, ki je imel vse karakteristike, ki sem jih želela :girlcry: Jaz ne maram vseh unih s pudrom, pa nevem kakšnimi vonji - saj je pesek mišljen za mačke, ne zame.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.