Mačji posip


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1180

Pridružen: Če jun 21, 2012 2:18 pm

Odgovor To sep 10, 2013 11:32 am

Re: Mačji posip

Seveda se strinjam, da tri zrna na dan, ko si maček umiva tace, najbrž niso nekaj posebej škodljiva. :) Sem jaz malo preveč površno prebrala, kar je napisala vidka, in sem odnesla vtis, da maček poje posip kar "na žlico". Pa enkrat sem slišala od ene skrbnice, da je imela težave z majhnimi mucki, ki so si ga tudi kar privoščili iz WCja, in je potem hitro zamenjala za posip na rastlinski osnovi. V tem primeru se jaz tudi ne bi sekirala.

Kar mene muči pri teh glinenih posipih, je to, da je konec koncev to neobnovljiv vir. Treba je nekje skopat pesek iz zemlje in pri tem uničiti tisto, kar je bilo prej gor. Ampak žal nad čistim koruznim posipom pri nas nihče ni bil navdušen (pa čeprav diši po kokicah!), tako da sem potem počasi začela mešati, in na ta račun porabim manj glinenega. Nad efektom se tudi ne morem pritoževati, ker se glineni dobro grudi, koruzni pa dobro vpija, pa še čiščenje je malo lažje (grude so malo manj "pribetonirane" na tla ali steno).
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 407

Pridružen: Ne mar 18, 2012 8:01 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To sep 10, 2013 11:47 am

Re: Mačji posip

Ooo, inovativno! Mislim, da bom poizkusila, kako se obnese. Tudi meni je bolj všeč ideja koruznega posipa, ampak kaj, ko ni bil všeč vsem mačkom, pa še v našem majhnem stanovanju ni ravno vseeno, če posip ne vpija vonjav. :girlblush: Morda bo mešanica obeh tudi pri nas požela odobravanje. Sporočim. :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 248

Pridružen: Sr dec 01, 2010 2:52 pm

Odgovor To sep 10, 2013 12:44 pm

Re: Mačji posip

Super,zofka,tud mi bomo mešal pesek.

Pri meni je še ta problem,da psi kradejo popeskane klobase iz wcja in požrejo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Ne sep 29, 2013 8:55 am

Re: Mačji posip

Pri nas trenutno testiramo koruzni posip Green Cat. Fino diši po praženi koruzi, to mi je všeč :blush: , pa grudice se lepo delajo, je pa za naše potrebe predroben. Ni za javnost, kakšno štalo naredi Jaka vsakič :O :rolleyes: . To je bil tudi razlog, da smo začeli uporabljati Cat's Best briketke, pa zgleda, da jih bomo še naprej. Mi je prav žal, ker je sicer krasna stvar.
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Če okt 03, 2013 1:32 pm

Re: Mačji posip

Sporočila o mačjem wc-ju so bila prestavljena v temo Mačji WC.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21070

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor So okt 19, 2013 11:48 am

Re: Mačji posip

Tudi pri nas že dober teden uporabljamo tudi Green cat; mešam ga z vijoličnim Cat's best, ki ga sicer uporabljamo (razmerje približno 1:1). Proti temu je Green cat precej droben, zato se posledično nekaj več raznaša in za hude (raz)kopače res ni preveč primeren, sicer se pa lepo grudi, pa moker diši po corn flakesih :girlblush: . Mislim, da bomo še kar zamešali kakšno vrečo, mogoče se pa sčasoma odvadimo briketkov in začnemo uporabljati samo tega.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 13

Pridružen: To okt 29, 2013 9:43 pm

Odgovor To okt 29, 2013 10:43 pm

Re: Mačji posip

pozdravljeni
moj Miki sedaj uporablja Flamingota, se zelo dobr trdi, res pa je, da ima močan vonj ob čiščenju, čeprav je odišavljen z baby pudrom.Ni pa tudi res, da se ne praši, kot to trdijo razni opisi posipa... ko ga nasujem v mačji wc, se dvigne oblak prahu. Moti pa me tudi, ker ga najdem povsod, na postelji, po stanovanju nasploh.
Kakšne imate kaj izkušnje s kristali... tisti prozorni, ki vsebujejo tudi roza in plave kristale?
Rad bi se rešil neprijetnih vonjav, predvsem pa raznešenega peska po stanovanju.

Hvala in lep pozdrav, Boris.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr okt 30, 2013 8:52 am

Re: Mačji posip

Mi uporabljamo kristale. Raznašajo se zelo malo in vonje odlično prikrijejo, če jih pogosto menjavaš. Lulanje ostane notri, ker se ne grudijo in zato začne smrdet, ko se razmočijo. Kakce ob pospravljanju vržemo direkt v wc školjko, zato je čiščenje dosti lažje. Zaradi pogostega menjavanja sploh pri večjem številu muc pride dražje od klasičnih posipov, se pa da veliko prišparat z naročanjem iz tujine.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr okt 30, 2013 8:57 am

Re: Mačji posip

Aja, pri samo enem mucu bi vam vreča kristalov morala zdržat kakšne 3 tedne, če je v stanovanju bolj suh zrak, lahko tudi dlje.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 13

Pridružen: To okt 29, 2013 9:43 pm

Odgovor Če okt 31, 2013 8:17 pm

Re: Mačji posip

Hvala za informacijo.
Kako pa je z lulanjem? ga kristalčki dobesedno vpijejo al obstaja nevarnost, da se nabere na dnu wcja in potem mucek hodi po njem ter ga mogoče raznese ven?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 13

Pridružen: To okt 29, 2013 9:43 pm

Odgovor Če okt 31, 2013 8:19 pm

Re: Mačji posip

taperverčki je napisal/-a:Aja, pri samo enem mucu bi vam vreča kristalov morala zdržat kakšne 3 tedne, če je v stanovanju bolj suh zrak, lahko tudi dlje.


Kje pa nabavljate drugače te kristale?

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 202

Pridružen: Pe okt 25, 2013 7:06 pm

Odgovor So nov 02, 2013 9:16 pm

Re: Mačji posip

jaz sem se odločila poskusit kristale. Taprvič kupila v Hoferju Shah kristale, po par dneh je šlo direkt vse v kanto, še tisto kolikor je bilo nerabljenega v vreči. Fuj.
Potem sem naročila na ***** kristale Tigerino, akcijska cena za 3 različne vonje v kompletu. Saj prvih nekaj dni je še izgledalo kul, ampak, ne hvala, ne več kristalov. Prašilo se je fuuul, sem kašljala zraven pri pucanju wc. Pa ko postanejo rumeni, je bljak za videt, pa tudi vonja ne nevtralizirajo ravno najbolje.
Prisegam na Biokats Fresh.
(nisem pa še probala golden grey, imam namen)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 13

Pridružen: To okt 29, 2013 9:43 pm

Odgovor So nov 02, 2013 11:43 pm

Re: Mačji posip

Jaz sem zdaj kupil v DM-u hobby cat kristale, da jih testiram kako se obnesejo.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 13

Pridružen: To okt 29, 2013 9:43 pm

Odgovor To nov 05, 2013 4:02 pm

Re: Mačji posip

boris0206 je napisal/-a:Jaz sem zdaj kupil v DM-u hobby cat kristale, da jih testiram kako se obnesejo.

Tudi kristalčki so zame osebno kr neki... ko se muc pokaka, smrdi za znort ceu stanovanje, če ta trenutek kakca ne vržeš u wc...
kaj nej še probam? iščem posip, ki ga muc ne bo raznašau po tleh, ko zapusti wc...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor To nov 05, 2013 4:11 pm

Re: Mačji posip

Mislim, da ne obstaja noben pesek na svetu, ki se ne bi vsaj malo raznesel po stanovanju. Pa tudi to, da smrdi (ok, ne da se voha do sosedov), se mi zdi normalno, saj kakec je pač kakec. Bi ti pa priporočala, da katerekoli vrste posipov boš še sprobaval, vzemi boljše znamke in ne najslabših. Lahko da so dm-ovi kristali res zelo zanič, pa bi ti npr. kakšni boljše kakovosti super ustrezali. Mi imamo Cat's best Oko plus; naravni posip, ki ne škoduje mačkom, dela super kepice, ko se enkrat navadiš bolj nežno ven pobirat :blush: , raznosi se veliko manj, kot peski z manjšimi zrni. Se pa še vedno, zato imamo pa sesalec :)

Proti raznašanju pomaga še predpražnik pred wcjem ali pa takšen wc, ki ima vhod na vrhu in ne na strani. Proti smradu pa seveda zaprt wc z namontiranimi vratci in filtrom ter redno čiščenje kepic. Aja, če kakec res fejst smrdi, je lahko razlog tudi hrana (mucku ne odgovarja).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor To nov 05, 2013 4:29 pm

Re: Mačji posip

Aja, pa noben super duper posip na svetu ti ne more pomagat, če imaš pač mačka, ki ne zakopava svojih pridelokv... :negative:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To nov 05, 2013 5:02 pm

Re: Mačji posip

:girlyes: se strinjam s KamI in Kozmopolitanko
Cat's best Eko Plus je res fajn, neškodljiv za muce, ga mečeš v wc, ne smrdi (ob rednem čiščenju, seveda), fajn kepe se delajo....samo za en odtenek mi pa zmaga tale Green Cat http://www.supercombe.si/green-cat/2080 ... p-12l.html ki je isti šmorn, le da še diši lepo po koruzi. Raznaša se pa precej manj kot pesek, pa še mojidve pozobata, kar pade ven, pa je :P
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor To nov 05, 2013 5:11 pm

Re: Mačji posip

Loti Pupa, a pri Green Catu nimate težav s "palačinkami"? Mi imamo v enem WCju CB Oko Plus, v drugem pa Green Cat in moram rečt, da sem s prvim bolj zadovoljna, ker se lepše sprijema. Pri GC skoraj ni kepic, ampak so vedno "palačinke", prilepljene na dnu. Mogoče bi ga morala več nasut :rolleyes:

Raznašata se mi oba (v mejah normale), vonj je tudi pri obeh, ampak nikoli pretirano moteče. Sicer se pa moram strinjat s kozmopolitanko, če maček ne zakoplje (Softy :fool:), ti noben posip ne pomaga. Enako velja tudi za raznašanje. Če maček s taco meče posip iz stranišča (again, Softy :fool:), je ocena raznašanja popolnoma nepomembna ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To nov 05, 2013 5:53 pm

Re: Mačji posip

Ja, so palačinke, če je premalo posipa, drugače pa ne. Pa tudi če postrgam z lopatko "palačinko", ostane lepo skupaj. Smrdi pa res ne....čez dan redno čistim, pa tudi zjutraj ne smrdi od nočnega pridelka (pa sta veliki scalki :D in sralki tudi :S )...smrdi le ko wc odprem, da sčistim, malo prezračimo je cel dan spet ok.
Tudi Ula ne zakopava, ampak čez noč zgleda Matejka vse njeno zakoplje :P
Prej, ko smo imele pesek, je bil vsepovsod, še tam kjer ne bi mislil, tukaj pa enkrat potegnem z metlo in je...malo ga pa pojesta, kot sem rekla :D (mmm, kokice, a ne Ula :nyam: :fool: )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor To nov 05, 2013 6:04 pm

Re: Mačji posip

Jaz sem bila kar se raznašanja tiče zelo zadovoljna s Cat's Best Golden Plus,
ki je namenjen dolgodlakim mačkom:

Slika

Posip je težji in se manj raznaša kot Oko Plus. Kepe so lepe, so pa
seveda večje kot v navadnem pesku. Kakcev se pesek ne prime, vendar
zakopani hitro dehidrirajo, tako da ne smrdi. Pesek je obstojen
cca. 10 dni, potem ga je treba v celoti zamenjati.

Nehala sem ga uporabljati zaradi cene, ker je kar potraten
pri porabi. Nekaj časa sem ga tudi mešala z Oko Plus, ker je
zmanjšal raznašanje naokoli (Oko Plus je namreč kar lahek
in se Brutu prime za dlako, prav tako za njegove dlakaste tačke :rolleyes: ).

Sedaj uporabljam Professional Classic pesek, zelo dobro vpija
in absorbira vonjave, dolgo zdrži. Je pa droben in se se, kljub temu da je težek,
kar raznaša. Mnjah, pač posesam pa je :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.